Pakt
...czarna planeta, pędząca kometa,
przeklęty niemetal, przedziwny jest on.
zwiastuje posokę, zwłok stosy wysokie,
spalony marokiem, i kościany koń...
by skończyć ich życie,
nie weźmie nożyczek,
by przeciąć żyć nicie,
lecz poda naiwnym swą łapczywą dłoń.
powie że pomoc,
że piękna równonoc,
że latasz tonąc,
we krwi po uszy brodząc,
wybuchniesz nie mogąc
swej potęgi pojąć,
nikogo nie bojąc,
wrogów wciąż gnojąc,
portfel swój pojąc,
życie wśród spisków
szatańskich trwoniąc,
tylko podpisz, o tu,
kropelka krwi i nikt nie zagrozi mu,
kropelka krwi i będzie Voo-Doo
kropelka krwi i ciosem zabije stu,
kropelka krwi i będzie jak Bóg,
kropelka krwi i ci co szlachetność plenią,
ci rządzą tą przeklętą ziemią,
ich kodeks gnije, gdzieś tam w szufladzie,
gdzie czarna smoła, palące kadzie,
ich wnętrze sprzedane, w diabelskim układzie,
układzie co kładzie, milion sto duszy na dzień,
bo pędzi dalej po ziemi ten Dziwny
zbierając stada owiec naiwnych,
korporacja to wytrych,
do wszystkich dusz przykrych,
zbierając w sieci nawet wybitnych,
temperując zapędy tych bardziej ambitnych,
niszcząc plony ludzi uczciwych,
do więzień wtrącając prawdziwych, życzliwych
bo to już nie owce, a instrumenta,
wilcza wataha, zgraja przeklęta,
co dzięki nim spaczenie planetę pęta.
witajcie mili w syndykatów odmętach.
Komentarze (13)
Nie ma co się rozpisywać - po prostu 5 ;)
Zatkało mnie , świetny wiersz, dobry temat, rymy robią wrażenie :)
Ja też zostawiam swoją 5 :)
ukłonił się nisko ;)
Intrygujący wiersz :) Ja również zostawiam 5.
Dzięki :) Myślę, że żeby nie spamować za bardzo, jeden może dwa dziennie mogę wrzucać. Mam tego małą kolekcję, plus w przerwach pisania i poprawiania Praenuntia Fati (czasem potrzebuje odpoczynku, ile można razy to samo czytać), oprócz oglądania filmów dokumentalnych pisze kolejne, heh.
Świetnie napisany, dosyć mroczny, intrygujący. 5
Pisz kolejne, i nie bój się spamować. Zajebistości (przepraszam za ubogie słownictwo :D) nigdy za wiele.Daję zasłużone 5
Nic nie szkodzi, też przeklinam. Bardzo dziękuję, właśnie mnie jakiś pętak zrównał z ziemią nieco gdzie indziej, w dość bezczelny sposób. W najlepszym momencie pojawiłeś się z tym komentarzem bo jestem przybity strasznie -.-'
Burton olej innych, tutaj Cię wszyscy lubimy ;)
Nie wiem co mam powiedzieć. Może dzięki. Ale nie ma tak, że wszyscy kogoś lubią. I ciężko się nie przejmować, kiedy dostajesz ostrą szyderą, po swoich najważniejszych wartościach, w momencie kiedy jesteś na życiowym zakręcie i... I nie będę się dalej rozpisywać.
Pisząc wszyscy nie miałam na myśli wszystkich ludzi, tylko Nas tutaj ;) wiem, że ciężko bo sama często spotykam się z ostrą krytyką z powodu mojej wiary, której bronie, ale to nie znaczy, że mam się zalamać, wręcz przeciwnie :)
"tylko podpisz, o tu,
kropelka krwi i ciosem zabije stu,"
podoba mi się, że to wyrażone takim podstępem...tylko kropelka krwi ,a będziesz nieobliczalny TY.
bardzo podoba mi się, żałuję, że takich wierszy w liceum w książkach nie czytałam.
Dzień z pewnością wydawałby się pełniejszy.
5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania