Paradoksy

Uśmiech na twarzy nie musi oznaczać życzliwości,

Podobnie jak krzyż na piersi nie świadczy już o miłości.

Czyż Samarytanin nie potrafił kochać?

 

Szczere życzenia nie zapewniają pomyślności,

A bezgraniczna miłość nie otwiera każdego serca.

 

Miarowy oddech dziecka nie tłumi lęku o jego przyszłość.

Młodości prędko do dorosłości,

A starość zachwyca swą niedojrzałością.

 

Mądrość daje poczucie niewiedzy,

A nietęgie umysły lekko interpretują rzeczywistość.

 

I samotność bywa błogosławieństwem,

A małe gesty potrafią zostawić trwałe ślady.

 

Cierpieniu można nadać sens

A z każdej łzy wydobyć promyk nadziei.

 

Prawe życie nie bywa łatwe,

A lekka śmierć i tak pozostaje ciężarem dla bliskich.

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • ireneo 3 miesiące temu

    To nie są paradoksy a przemyślenia, sentencje.
    Paradoks, to twierdzenie, choć zbudowane i sformułowane logicznie to prowadzące do zaskakujących, sprzecznych wniosków.
    Tutaj np. "Uśmiech na twarzy nie musi oznaczać życzliwości". A dlaczego uśmiech miałby oznaczać życzliwość, gdy nie każda życzliwość musi być okazywana z uśmiechem. Byłoby tak gdyby uśmiech ją definiował, a tak nie jest:
    ŻYCZLIWOŚĆ
    "cecha czegoś, co świadczy o czyimś przyjaznym nastawieniu i pragnieniu czyjegoś dobra"

    Podobnie jest z nienawiścią, której okazywanie może być kwitowane🌻,choć wydaje się aby🖕

    A przyklad paradoksu...
    "Czy istota wszechmogąca może stworzyć kamień tak ciężki, że sama go nie podniesie?."

    Albo - "teraz kłamię". Mimo, że jest tu zarazem prawda i fałsz, to zdanie jest poprawne logicznie.

  • andrew24 3 miesiące temu

    Super

    Pozdrawiam serdecznie,
    Fajne spostrzeżenie.
    Nie każda unia jest udana,
    wystarczy nie być otumanionym..

    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia

  • SwanSong 3 miesiące temu

    Powiedział koleś otumaniony krzyżem xD

  • ireneo 3 miesiące temu

    SwanSong
    Super fajne spostrzeżenie

  • Sucre 3 miesiące temu

    Piękne, piąteczkę zostawiam. 5!

  • ireneo 3 miesiące temu

    Dobranocko
    jaką piąteczkę, jeśli od dawna brak ci piątej klepki.

  • Sucre 3 miesiące temu

    ireneo sprd. kacapska mendo

  • ireneo 3 miesiące temu

    dobranoca
    sama ułożyłaś całe zdanie? gratki flanelko

  • Sucre 3 miesiące temu

    ireneo Antek, szkoda że się nie leczysz dalej w psychiatryku.

  • ireneo 3 miesiące temu

    dobranocko
    nie martw się o innych, gdy z twoich ramot wynika, że nadal musisz się leczyć.
    Gdyby skutecznie, naPISałbyś - ... sie nie leczysz nadal (nie - dalej - koronko, choć zdefektowani , kaftanowi, tak PISzą).

  • Sucre 3 miesiące temu

    ireneo ant paszoł won.

  • Bettina 3 miesiące temu

    Pali siẹ!!!!!

  • Sokrates 3 miesiące temu

    8 ostatnich wersetów zawiera trafne prawdy i spostrzeżenia.

  • viola arvensis 3 miesiące temu

    Bardzo ciekawie opowiedziałeś wierszem o zyciu. Sama prawda, taka do zamyślenia.
    Świetny tekst.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania