Paradoksy
Uśmiech na twarzy nie musi oznaczać życzliwości,
Podobnie jak krzyż na piersi nie świadczy już o miłości.
Czyż Samarytanin nie potrafił kochać?
Szczere życzenia nie zapewniają pomyślności,
A bezgraniczna miłość nie otwiera każdego serca.
Miarowy oddech dziecka nie tłumi lęku o jego przyszłość.
Młodości prędko do dorosłości,
A starość zachwyca swą niedojrzałością.
Mądrość daje poczucie niewiedzy,
A nietęgie umysły lekko interpretują rzeczywistość.
I samotność bywa błogosławieństwem,
A małe gesty potrafią zostawić trwałe ślady.
Cierpieniu można nadać sens
A z każdej łzy wydobyć promyk nadziei.
Prawe życie nie bywa łatwe,
A lekka śmierć i tak pozostaje ciężarem dla bliskich.
Komentarze (14)
To nie są paradoksy a przemyślenia, sentencje.
Paradoks, to twierdzenie, choć zbudowane i sformułowane logicznie to prowadzące do zaskakujących, sprzecznych wniosków.
Tutaj np. "Uśmiech na twarzy nie musi oznaczać życzliwości". A dlaczego uśmiech miałby oznaczać życzliwość, gdy nie każda życzliwość musi być okazywana z uśmiechem. Byłoby tak gdyby uśmiech ją definiował, a tak nie jest:
ŻYCZLIWOŚĆ
"cecha czegoś, co świadczy o czyimś przyjaznym nastawieniu i pragnieniu czyjegoś dobra"
Podobnie jest z nienawiścią, której okazywanie może być kwitowane🌻,choć wydaje się aby🖕
A przyklad paradoksu...
"Czy istota wszechmogąca może stworzyć kamień tak ciężki, że sama go nie podniesie?."
Albo - "teraz kłamię". Mimo, że jest tu zarazem prawda i fałsz, to zdanie jest poprawne logicznie.
Super
Pozdrawiam serdecznie,
Fajne spostrzeżenie.
Nie każda unia jest udana,
wystarczy nie być otumanionym..
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia
Powiedział koleś otumaniony krzyżem xD
SwanSong
Super fajne spostrzeżenie
Piękne, piąteczkę zostawiam. 5!
Dobranocko
jaką piąteczkę, jeśli od dawna brak ci piątej klepki.
ireneo sprd. kacapska mendo
dobranoca
sama ułożyłaś całe zdanie? gratki flanelko
ireneo Antek, szkoda że się nie leczysz dalej w psychiatryku.
dobranocko
nie martw się o innych, gdy z twoich ramot wynika, że nadal musisz się leczyć.
Gdyby skutecznie, naPISałbyś - ... sie nie leczysz nadal (nie - dalej - koronko, choć zdefektowani , kaftanowi, tak PISzą).
ireneo ant paszoł won.
Pali siẹ!!!!!
8 ostatnich wersetów zawiera trafne prawdy i spostrzeżenia.
Bardzo ciekawie opowiedziałeś wierszem o zyciu. Sama prawda, taka do zamyślenia.
Świetny tekst.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania