Pochwal(m)nie
Modlił się bardzo żarliwie Krzysio -
wymieniał dobre uczynki z dzisiaj:
1. Powiedział Kasi: "To nie przystoi,
czy ty się, Kasiu, Boga nie boisz!?"
2. Potem pouczył niegrzeczne dzieci,
że za grzech kara z Nieba przyleci.
3. Wytknął Agnieszce, że w tę niedzielę
w zbyt kusej sukni była w kościele;
4. Ance, że zamiast słuchać kazania,
nie mogła wstrzymać się od kichania.
* * *
I tak wymieniał chwalebne czyny,
aż głos usłyszał: "Przestań się winić
za połajanki i pouczania.
Wybaczę. Ale na przyszłość zważ na
fakt, że ja widzę kto siebie chwali,
miast chwalić Pana." I się oddalił.
Komentarze (35)
Jak mi do tego obrazu pasuje realista... wypisz, wymaluj! 10 to za mało!
Nie wiem kiedy to napisałam. Znalazłam gdzieś publikację z września 2016. A tu od razu się znaleźli userzy , którzy się zidentyfikowali z peelem i w podzięce spontanicznie na starcie dwie jedynki do nóg mi rzucili:)))))
TseCylia, ten wiersz, to lustro i niektórzy zobaczyli swoje mordki... xD
Grafomanka :) być może, bo wszystko ponoc jest możliwe:))
Realista to wielki znawca Pisma Świętego i jedyny właściwy interpretator tegoż pisma.
Lotos , ja nie wiem, nie znam się;)
TseCylia To Ci mówię, realista to prorok on z na przeszłość której nikt nie pamięta i przyszłość, której nikt jeszcze nie poznał.
Lotos a o wierszyku coś? ;)
TseCylia Sorry, Grafka zaczęła temat i nie mogłem się powstrzymać, a wierszyk jak najbardziej dowcipny i okej.
Lotos no to dzięki:) miłego
Grafi-grotesko , nie wiem po raz który
włazisz mi za pazury
Ja ciebie po chrześcijańsku szanuje
I za twoje bzdety nie napiętnuje.
Bo na tym forum jest taka mania
Że pisze co chce byle Grafomania.
Grafomanka >to lustro i niektórzy zobaczyli swoje mordki< = Grafomanka
" Proszę pana, pewna kwoka
Traktowała świat z wysoka
I mówiła z przekonaniem:
„Grunt to dobre wychowanie!”
Kwoka, gniewna i surowa,
Zawołała: „A to krowa!”
Co też pani tu wyczynia?
Tak nabłocić! A to świnia!”
TRUDNO… WSZYSCY SIĘ WYNOŚCIE!”
NO I POSZLI SOBIE GOŚCIE.
CZY TA KWOKA, PROSZĘ PANA,
BYŁA DOBRZE WYCHOWANA?
Kwoka Jan Brzechwa
realista, powiedz szczerze, czy nie widzisz
w lustrze siebie?
oczka, mordka, jak odbite, nie psuj tego,
co wyszyte.
z klasą... XD
Grafomanka Tak, codziennie staję przed lustrem w łazience, ale nie specjalnie interesuję się swoją osobą . Po prostu jest lustro to i jest odbicie. Jest ściana to i jest mozaika . Nie ma się czym codziennie zachwycać, ani innym że tego nie maja wytykać. Tak samo w twórczości nie wywołuj złości z zazdrości, bo Brzechwa cię pogoni.
realista, a co ja na to poradzę, że tak bardzo zazdroszczę ci talentu?
bądź człowiekiem, nie dziw się... XD
Grafomanka Nie o moim tu talencie tylko >Brzechwa cię pogoni.< TRUDNO… WSZYSCY SIĘ WYNOŚCIE!” Kwoka Jan Brzechwa.
realista, jak może mnie pogonić nieboszczyk?
co się z tobą dzieje?
Grafomanka .Deklarujesz się katoliczką
a nie wierzysz w świętych obcowanie
Pewnie, z twojej duszy coś ucieka
Że widzisz rymy a nie widzisz człowieka.
Komplet, wesołe ale niepozbawione puenty.
Dzieki, Daro :) Z morałem, bo jak dla dzieci:))
TseCylia Tak.ale nie dziecinne. Słucham teraz "Chata za wsią" Kraszewskiego . Dobry lektor, to o podłości ludzkiej i uprzedzeniach itd. Miłego dnia.
Daro1333, dużo w dzieciństwie Kraszewskiego czytałam (bo jakoś ciągnęło mnie do niedzieciecych lektur), ale tego akurat nie. Może trzeba nadrobić. :)
TseCylia Warto, przyjemnie się tego słucha, szkoda, że nie mam książki. Lubię tą epoke.
tę epokę*
Daro1333 dzięki za polecenie. Do Kraszewskigo nie zaglądałam od hoho! Obecnie z racji wzroku już lepiej mi się slucha, niż czyta.
Skojarzenie od czapki, ale ja już tak mam. Ale wiersz prima sort! Jak ja kocham rymy...
https://www.youtube.com/watch?v=6_geElOaIbw
Nie tak całkiem od czapki. Są delikatne punkty styczne. Dzięki, Grisza.
No i rymy- bliższe mi, niż dalsze:)
osobiście nie wierzę, ale bardzo podoba mi się Pani perspektywa!
A dzięki. Ale dlaczego "pani"? Ta forma w necie dopuszczalną tylko w oficjalnych mailach. :)
TseCylia nic obraźliwego, ale większość osób jest tu dużo starsza ode mnie, a ja jestem grzeczna ;))
próżnia tu można być każdym, co nie? ;) Jutro mogę mieć naście lat, a ty 70. ;)
TseCylia ja już czuję jak mnie w kręgosłupie coś łupi, więc bardzo możliwe ;). Miłego wieczora!
próżnia , a mnie właśnie na odmłód idzie marszowym krokiem, aż dudni! 🤓
TseCylia no to świetnie, trzeba hasać po łąkach jak za młodego
próżnia hasam, a co! 😎
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania