Pochwal(m)nie

Modlił się bardzo żarliwie Krzysio -

wymieniał dobre uczynki z dzisiaj:

1. Powiedział Kasi: "To nie przystoi,

czy ty się, Kasiu, Boga nie boisz!?"

2. Potem pouczył niegrzeczne dzieci,

że za grzech kara z Nieba przyleci.

3. Wytknął Agnieszce, że w tę niedzielę

w zbyt kusej sukni była w kościele;

4. Ance, że zamiast słuchać kazania,

nie mogła wstrzymać się od kichania.

 

* * *

 

I tak wymieniał chwalebne czyny,

aż głos usłyszał: "Przestań się winić

za połajanki i pouczania.

Wybaczę. Ale na przyszłość zważ na

fakt, że ja widzę kto siebie chwali,

miast chwalić Pana." I się oddalił.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (35)

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    Jak mi do tego obrazu pasuje realista... wypisz, wymaluj! 10 to za mało!

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Nie wiem kiedy to napisałam. Znalazłam gdzieś publikację z września 2016. A tu od razu się znaleźli userzy , którzy się zidentyfikowali z peelem i w podzięce spontanicznie na starcie dwie jedynki do nóg mi rzucili:)))))

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    TseCylia, ten wiersz, to lustro i niektórzy zobaczyli swoje mordki... xD

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Grafomanka :) być może, bo wszystko ponoc jest możliwe:))

  • Lotos 9 miesięcy temu

    Realista to wielki znawca Pisma Świętego i jedyny właściwy interpretator tegoż pisma.

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Lotos , ja nie wiem, nie znam się;)

  • Lotos 9 miesięcy temu

    TseCylia To Ci mówię, realista to prorok on z na przeszłość której nikt nie pamięta i przyszłość, której nikt jeszcze nie poznał.

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Lotos a o wierszyku coś? ;)

  • Lotos 9 miesięcy temu

    TseCylia Sorry, Grafka zaczęła temat i nie mogłem się powstrzymać, a wierszyk jak najbardziej dowcipny i okej.

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Lotos no to dzięki:) miłego

  • realista 9 miesięcy temu

    Grafi-grotesko , nie wiem po raz który
    włazisz mi za pazury
    Ja ciebie po chrześcijańsku szanuje
    I za twoje bzdety nie napiętnuje.
    Bo na tym forum jest taka mania
    Że pisze co chce byle Grafomania.

  • realista 9 miesięcy temu

    Grafomanka >to lustro i niektórzy zobaczyli swoje mordki< = Grafomanka
    " Proszę pana, pewna kwoka
    Traktowała świat z wysoka
    I mówiła z przekonaniem:
    „Grunt to dobre wychowanie!”
    Kwoka, gniewna i surowa,
    Zawołała: „A to krowa!”
    Co też pani tu wyczynia?
    Tak nabłocić! A to świnia!”
    TRUDNO… WSZYSCY SIĘ WYNOŚCIE!”
    NO I POSZLI SOBIE GOŚCIE.
    CZY TA KWOKA, PROSZĘ PANA,
    BYŁA DOBRZE WYCHOWANA?

    Kwoka Jan Brzechwa

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    realista, powiedz szczerze, czy nie widzisz
    w lustrze siebie?
    oczka, mordka, jak odbite, nie psuj tego,
    co wyszyte.
    z klasą... XD

  • realista 9 miesięcy temu

    Grafomanka Tak, codziennie staję przed lustrem w łazience, ale nie specjalnie interesuję się swoją osobą . Po prostu jest lustro to i jest odbicie. Jest ściana to i jest mozaika . Nie ma się czym codziennie zachwycać, ani innym że tego nie maja wytykać. Tak samo w twórczości nie wywołuj złości z zazdrości, bo Brzechwa cię pogoni.

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    realista, a co ja na to poradzę, że tak bardzo zazdroszczę ci talentu?
    bądź człowiekiem, nie dziw się... XD

  • realista 9 miesięcy temu

    Grafomanka Nie o moim tu talencie tylko >Brzechwa cię pogoni.< TRUDNO… WSZYSCY SIĘ WYNOŚCIE!” Kwoka Jan Brzechwa.

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    realista, jak może mnie pogonić nieboszczyk?
    co się z tobą dzieje?

  • realista 9 miesięcy temu

    Grafomanka .Deklarujesz się katoliczką
    a nie wierzysz w świętych obcowanie
    Pewnie, z twojej duszy coś ucieka
    Że widzisz rymy a nie widzisz człowieka.

  • Daro1333 9 miesięcy temu

    Komplet, wesołe ale niepozbawione puenty.

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Dzieki, Daro :) Z morałem, bo jak dla dzieci:))

  • Daro1333 9 miesięcy temu

    TseCylia Tak.ale nie dziecinne. Słucham teraz "Chata za wsią" Kraszewskiego . Dobry lektor, to o podłości ludzkiej i uprzedzeniach itd. Miłego dnia.

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Daro1333, dużo w dzieciństwie Kraszewskiego czytałam (bo jakoś ciągnęło mnie do niedzieciecych lektur), ale tego akurat nie. Może trzeba nadrobić. :)

  • Daro1333 9 miesięcy temu

    TseCylia Warto, przyjemnie się tego słucha, szkoda, że nie mam książki. Lubię tą epoke.

  • Daro1333 9 miesięcy temu

    tę epokę*

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Daro1333 dzięki za polecenie. Do Kraszewskigo nie zaglądałam od hoho! Obecnie z racji wzroku już lepiej mi się slucha, niż czyta.

  • Grisza 9 miesięcy temu

    Skojarzenie od czapki, ale ja już tak mam. Ale wiersz prima sort! Jak ja kocham rymy...
    https://www.youtube.com/watch?v=6_geElOaIbw

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Nie tak całkiem od czapki. Są delikatne punkty styczne. Dzięki, Grisza.
    No i rymy- bliższe mi, niż dalsze:)

  • próżnia 9 miesięcy temu

    osobiście nie wierzę, ale bardzo podoba mi się Pani perspektywa!

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    A dzięki. Ale dlaczego "pani"? Ta forma w necie dopuszczalną tylko w oficjalnych mailach. :)

  • próżnia 9 miesięcy temu

    TseCylia nic obraźliwego, ale większość osób jest tu dużo starsza ode mnie, a ja jestem grzeczna ;))

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    próżnia tu można być każdym, co nie? ;) Jutro mogę mieć naście lat, a ty 70. ;)

  • próżnia 9 miesięcy temu

    TseCylia ja już czuję jak mnie w kręgosłupie coś łupi, więc bardzo możliwe ;). Miłego wieczora!

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    próżnia , a mnie właśnie na odmłód idzie marszowym krokiem, aż dudni! 🤓

  • próżnia 9 miesięcy temu

    TseCylia no to świetnie, trzeba hasać po łąkach jak za młodego

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    próżnia hasam, a co! 😎

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania