Poprzednie częściPoeta pełny podszeptów
Pokaż listęUkryj listę

Poeta jest samą przyjemnością

/teraźniejszość zmyje przyszłość, a przyszłość wymaże przeszłość/

 

ty, który drwisz z piosenek napisanych

w amoku, puszczasz latawce,

krystalizują się,

po czym spadają uderzając

w wieczność.

 

lirycznie dopasuj słowa do muzyki,

a poczujesz, jak wtopi się w chmury;

nie wyparuj: ponieważ to ja jestem realna

aż do bólu i nie mam zamiaru zamykać

drzwi, by wsłuchiwać się tylko

w miauczenie podarowanego kota.

 

wymyśl dla niego imię - oby nie Ewa,

nie pasuję do jej ducha,

choć mówią o niej – wariatka!

wiedźma od siedmiu boleści,

całkiem naga,

rozwija czterolistną koniczynkę.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Bettina 10 miesięcy temu

    A Krowa?

  • Bettina 10 miesięcy temu

    Sa takie piekne wiersze
    Miedzy mna a krowa
    I tyle miedzy nami
    - na ile nas sprawdzono

  • zingara 10 miesięcy temu

    W tym wierszu nie ma krowy Leśmiana, ale za to jest wiedźma, która rozwija koniczynkę.To pewnie ta krowa w innej galaktyce. A z Szymborskiej to tylko tyle, że też zastanawiam się, na ile nas sprawdzono

  • Bettina 10 miesięcy temu

    zingara
    Biu. Bo to krowa zagraniczna.

  • zingara 10 miesięcy temu

    Bettina z zagranicznymi krowami zawsze są jakieś problemy, nawet w wierszach :))) dzięki za komentarz

  • Wojciech Grzegorz Domagała 10 miesięcy temu

    Hipokryta
    Mówi: "Grzech to straszny!",
    A sam w nocy grzeszy z pasją.

  • zingara 10 miesięcy temu

    W tekscie nie ma miejsca na hipokrytów, bo chaos i amok wylewają się z każdej strony. Tu grzechy nie są ukrywane, one krystalizują się i uderzają w wieczność. A później trzeba się z nimi zmierzyć

  • Wojciech Grzegorz Domagała 10 miesięcy temu

    zingara czyli zła moja fraszka?

  • zingara 10 miesięcy temu

    Wojciech Grzegorz Domagała z moralnego punktu widzenia grzechy nie są piękne. Ale z artystycznego ? To, co z nim zrobisz , może być piękne. Poniższy komentarz też do Ciebie pozdrawiam

  • zingara 10 miesięcy temu

    W żadnym wypadku. Wręcz przeciwnie, jest bardzo dobra. Niektóre grzechy są tak piękne, że aż szkoda ich ukrywać. A wiersz powstał z tego, że chciałam je wszystkie pokazać.

  • piliery 10 miesięcy temu

    Przemyślałaś ten wiersz. I dobrze. Choć mam nieco inne spojrzenie w tej sprawie. Począwszy od tytułu. Dla mnie poeta jest bólem. Płynącym z dostrzegania w świecie codziennego tryumfu bolesnej prawdy, skrzywionego piękna i odwróconego dobra. Ból jednak nie zamyka poety na prawdziwe dobro, prawdę i piękno. Dlatego tak, nie zamykaj drzwi. One kiedyś się same zamkną, by ktoś mógł na nie patrzeć i czekać na ich ponowne otwarcie. 10

  • zingara 10 miesięcy temu

    W pełni się zgadzam, że poezja to w dużej mierze ból. W tytule zawarłem ironię, bo „przyjemność”to tylko fasada, a pod nią kryje się właśnie ten ból, o którym piszesz. Świetnie to ujęłaś

  • zingara 10 miesięcy temu

    Ująłeś :)) wybacz, wybacz

  • TseCylia 10 miesięcy temu

    Najpiękniejsze wiersze rodzą się z bólu (nie w bólu).
    Podoba się :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania