powroty

nie czas na wojnę

 

niech miecze rdzą się przyozdobią

rumaki do pługa

z końcem miesiąca oddam zbroję na złom

w końcu jest pokój

 

sztandary zeżre pleśń

spojrzenia żołnierzy staną się ludzkie

 

a jednak wojna

bowiem depczą po stopach z uśmiechem

włażą w życiorysy

w buciorach

 

bitwa nastanie

gdzieś tak pod koniec miesiąca

gdy oddam zbroję na złom

Średnia ocena: 3.3  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (25)

  • betti 04.02.2020

    No, wreszcie coś z sensem...

  • betti 04.02.2020

    No, wreszcie coś z sensem...

  • betti 04.02.2020

    Sorry, z tej radości podwójnie mi się zapisało xd

  • Targówek 04.02.2020

    Jak dla mnie kiepskie, podobnie jak reszta dzieł Pószczyka

  • Szpilka 04.02.2020

    Za to proza zawsze ekstra, chętnie podczytuję ?

    Zaś wiersz niczego sobie, zwłaszcza to: "sztandary zeżre pleśń

    spojrzenia żołnierzy staną się ludzkie"

  • TheRebelliousOne 04.02.2020

    Gościu, spójrz na oceny jego opowiadań, a potem na swoje. Nie daje Ci to do myślenia? Zanim zaczniesz kogoś krytykować, zacznij od siebie.

  • Puchacz 04.02.2020

    TheRebelliousOne
    Daj sobie spokój.
    Targówek to niedorozwinięty oszołom ze zboczonymi skłonnościami.

  • Puchacz 04.02.2020

    To zależy jaki kto sens w tym odnajdzie.
    Bordo, sam się prosisz, i zaczepiasz, więc na przyszłość nie płacz, że cię ruszam zboku.

  • betti 04.02.2020

    Sens zamierzam znaleźć w mądrości peela.

  • Puchacz 04.02.2020

    Mądrość jest jak dupa. Każdy ma swoją.
    Dzięki Szpilko.
    Co masz na myśli z prozą? :)

  • Szpilka 04.02.2020

    Podoba mi się Twoje pióro, sposób wyrażania myśli, dobrze się czyta, czyli tekst wciąga czytelnika, a o to chyba chodzi ?

  • Tjeri 04.02.2020

    Nie potrafię uzasadnić, ale widać tu, że to Twoje starsze pióro. Wiersz mi się podoba, ale jakby trochę nieoszlifowany.

  • Puchacz 04.02.2020

    Ty to zawsze tak gmyrasz Sowo w siedemnastej warstwie.
    I tak dziwne, że nie piszesz, iż pamiętasz jak przez mgłę :)))
    Oczywiście nieco podrasowany, wyrzucone dopełniaczówki, ale 2015.
    Za bardzo teraz zmęczony jetem, aby pisać nowości.

  • Tjeri 04.02.2020

    Puchacz że niby taka przewidywalna w rekacjach jestem? No może. W każdym razie miałam na myśli bardziej to, że po takich tekstach widać jak szlifuje się warsztat.

  • Puchacz 04.02.2020

    Tjeri Nie o przewidywalność idzie, tylko o Twoją słoniową pamięć i dostrzeganie drobiazgów i niuansów.

  • Puchacz 04.02.2020

    No to dzięki.
    Nie wiem kto ukrywa nie pod Twoim nickiem i le tej prozy znasz, ale miło.

  • betti 04.02.2020

    Nie wiesz, kto się ukrywa pod "szpilka"... pomyśl...

  • Puchacz 04.02.2020

    Myślisz, że mi się chce kombinować?
    Powie, to dobrze.

  • betti 04.02.2020

    Tu nie trzeba aż takich kombinacji, ale jak żeś leń, to czekaj...

  • Puchacz 04.02.2020

    Se poczekam...

  • Kocwiaczek 04.02.2020

    "sztandary zeżre pleśń" i "włażą w życiorysy w buciorach" podobają mi się najbardziej. Dobry kawałek twórczości :)

  • TheRebelliousOne 04.02.2020

    Dobry utwór antywojenny. Kojarzy mi się trochę z piosenką "War" Edwina Starra. Mocna rzecz. Daję 5 i pozdrawiam serdecznie :)

  • Puchacz 04.02.2020

    Tu można doszukać się i manify przeciwko prawdziwej wojnie, jak i wojnie w relacjach międzyludzkich.
    Obydwa tropy są słuszne.
    Dzięki za zajrzenie :)

  • Miron 05.02.2020

    z końcem miesiąca oddam zbroję na złom

    w końcu jest pokój."Z końcem w końcu" w jednym zdaniu.To Twój zamysł ?. Wyrwane z kontekstu epitety.To na tym polega twórczość ?

  • Puchacz 05.02.2020

    Doceniam za to twoją. Idź już boguś, a jak nie rozumiesz zamierzeń to nie bierz się za lekturę lepszych.
    Musiałeś u mnie swój gówniany ślad zostawić? Pewnie limit gwiazdek z klonów ci się wyczerpał. :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania