POŻEGNANIE
No cóż przyjacielu, lato już odeszło,
wraz z nim uleciały magiczne motyle.
Lecz zanim ty w drogę zechcesz ruszyć pieszo,
pragnę szepnąć cicho, byś zaczekał chwilę.
Pochyl nisko głowę, wsunę ci na szyję
amulet z łez kilku, które w sercu noszę.
W nim zaklęta siła miłości się kryje.
Przyjmij go z pokorą i zachowaj proszę.
Nim zarys postaci mgła po kropli zliże,
niech aniołów rzesza zejdzie z chmur skłębionych,
zwinie białe skrzydła i pułap obniży
by pobłogosławić i dać ci ochronę.
Niech domy gościnnie otworzą swe progi
a zmęczona trawa pod krokami miękko
unosi twe stopy byś nie uczuł drogi.
Niech szumi kojąco znajomą piosenką.
A ja, kiedy obraz dymem się rozpłynie
tak dalece, że wzrokiem go już nie dogonisz,
zamknę oczy i będę wspominać tę chwilę
co dzień rodząc w bólu, ciepło twoich dłoni.
Komentarze (13)
<3 ależ Ty jesteś subtelna i utalentowana <3
Zgadzam się z Niemampojęcia96 – bardzo wybitne. 5
Dzięki wielkie za miłe słowo...:)
Tylko niech Ci sodowa nie uderzy :) Publikujesz gdzieś bardziej profesjonalnie (no, bo opowi - wiadomo...)?
Wstawiam sobie to tu, to tam. :) Wydałam własnym sumptem(bo nie byłam przekonana czy kogos zainteresują) dwa tomiki wierszy, i opowiadania o zwierzętach. Chciałam dać gdzies do wydawnictwa powieść, ale nie wiem czy coś warta.
Niemampojecia wszystko powiedziała. Ja dodam tylko ocenę. 5
Dziękuję
Ooo! Bardzo, bardzo na tak. Delikatnie, zwiewnie i pięknie. Do tego, według mnie, bezbłędnie zapisane. Wyżej niż 5 nie dam, gdyż to maksimum :)
Dziękuję bardzo, miło mi. :)
Dołączam do chwalców - piękna modlitwa.
Świetne :) melancholia na wysokim poziomie.
Wszelkie pochwały zamieścili już czytelnicy powyżej, ja zostawiam tylko skromne 5, ale powinno być więcej : )
Ponoć mamy demokracyją - nie żałuj - stwórz swoją skalę - wszak Trolle i tak mają nasze oceny w ...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania