PRZEMYSŁ RELIGIJNY
Jak dobrze poszperać, to dogrzebiemy się do ludzi wyznających najprawdziwszą prawdę. Jednakże występuje ona nieczęsto i w ilościach wielce przymałych.
Do takich ludzi należał biskup Ignacy Krasicki. Choć jako przedstawiciel kleru, nie powinien „kalać swojego gniazda”, to był purpuratem głoszącym zapatrywania sprzeczne z oficjalnymi poglądami pazernego Kościoła: w swoich dramatach, fraszkach i bajkach piętnował obłudę, zaprzaństwo, dewocyjne zachowania. W „Monachomachii, czyli wojnie mnichów”, tak opisywał miejsce, w którym się rozgrywa akcja:
„ W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem
Stare zamczysko, pustoty ohyda)
Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,
Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.”
Z czasowo bliskich trzeba dać przykład księdza Józefa Tischnera. Wspomnieć też wypada o niezapomnianym Janie Twardowskim, księdzu-poecie. Lub o dominikaninie – Macieju Ziębie. Czy jezuicie, ojcu Wacławie Oszajcy, poecie i publicyście.
Nieprzypadkowo uparłem się na wymienianie księży. Albowiem jako człowiek coraz mniej wierzący, odróżniam religię od funkcjonariuszy Kościoła; Boy w jednym ze swoich felietonów obliczył, ile jest „procent cukru w cukrze” i wyszło mu, że proporcja religii do Kościoła, to dwadzieścia do osiemdziesięciu.
Religia naucza, jak zostać człowiekiem świadomym swej roli na Ziemi. Jak żyć zgodnie z przykazaniami bożymi. Jak zachować lub wykształcić w sobie zdolność do okazywania wrażliwości, miłosierdzia, gotowości wybaczania. Uczy, jak kochać bliźniego. Nie uczy, jak go nienawidzić, być wobec niego zawistnym, nietolerancyjnym i mściwym.
A gros hierarchów Kościoła – owszem. Większość z nich albo dyplomatycznie milczy w tych sprawach, albo przyłącza się do grona rodzimych Talibów. Odcinam się więc od dzisiejszych sekciarzy. Współczesnych głosicieli średniowiecznych herezji. Jestem przeciw patriotom nienawistnego sortowania. Za finansowym nieodżywianiem spaślaków w kieckach. Likwidacją mrzonek o utworzeniu Państwa Wody Święconej. A także za powrotem zdrowego rozsądku, autorefleksji, zaprzestaniem małostkowego przerzucania się winą.
Mój świat jest otwarty, przyjazny, życzliwy ludziom niezapiekłym. Dostrzegam jego piękno zawarte w różnorodności form życia. Urodę rozwoju ducha. Ciągły niedosyt wiedzy. Pragnę poznawać obce kultury. Tak, jak Herodot, godnie, z podniesionym czołem podróżować po Historii. Czerpać z niej to, co szlachetne. Nie akceptować tego, co mizerne. Przyjmować do sumienia, że są inni ode mnie. Lepsi, gorsi, lecz bracia. Nie chcę ich szufladkować i wynosić się ponad.
Komentarze (114)
to ja dałem stopień.
NO!
Wraz z wiekiem nie stajesz się niestety mądrzejszy, ale … . Pała.
surce
a ty dobranocko, okruszynko, etc.,już tak otępiałaś, że z braku sensownej riposty rzucasz piaskiem w oczy by potem opluć?
Osobniczka z jednym ilorazem więcej od kapucynki uzasadniłaby ocenę. Tumaństwo wypali co o niej dokoła sądzą - aleś ty głupia.
ireneo paszoł.
Sucre
Zglosiłem chamstwo do Jezusa. Oddalił infirmując ze zasłużyłeś się aby na dniach przytulił cie do piersi...Wesołowskiego. Pakuj zatem papier toaletowy i pampersy
Zawiodłeś mnie. Jak na Jastrzębia, tandetne to. Oceny "gwiazdkowej", nie zostawiam
To raczej oskubany z piór nielot, a nie żaden jastrząb. Znaj proporcje mocium pani.
Sucre, posłużyłam się tylko literackim nazwiskiem autora.
Zatem wyluzuj.
Shira nie znałem tego pseudo. Ktoś chyba sobie jaja zrobił. To tak jakby skunksa przezwać lwem.
Sucre, siem nie mylem. Wejdź na profil "o mnie" i tam Jastrzębia Marka
znajdziesz. :)
Shira a to sorry, rzadko zaglądam na te zakładki, wszedłem. Jeśli to nazwisko, to przepraszam nerwinkę, myślałem, że chodzi o żarobliwą ksywkę. Z nazwisk się nie żartuje, bo każdy ma, jakie ma. Mnie złośliwcy przezywali w podstawówce liszaja i nie za bardzo to lubiłem, chociaż też się śmiałem czasem z tego.
Sucre,czasem warto tam zajrzeć. Mnie też możesz odwiedzić :)
Shira zajrzę;)).
No, ja wstawiłam tekst o "innej duchowości" ale nie ważne gdzie wszędzie robią sobie z tego biznes. Zamiast pomagać, kochać bliźniego, są próżni patrzą gdzie i jak na kim zarobić.
Kościół - ślub co łaska - 1500zl
Ezoteryka(egoteryka) - rytuał zaślubin - 2500zl
Kościół - odpokutowanie = wpędzenie w poczucie winy, niesprawiedliwość, "pokore"
Ezoteryka(egoteryka) - rozpuszczanie - wpędzenie w poczucie winy innych, brak widzenia winy w sobie itd.
Wszędzie wszytko to samo.
Ba, naprawdę chciałabyś, żeby w tym jedynym i wyjątkowo pięknym dniu ślubu organista, kościelny, ba nawet ksiądz, niewiarygodne, robili tobie przysługę i zapierniczali za darmo? Ba jeszcze dokładali do energii elektrycznej na oświetlenie, a w zimowej porze ogrzanie kościoła, środki czystości na sprzątanie itp., itd.. Jakoś nie wypominasz krawcowej/krawcowi, że za suknię wzięła 6000 tysięcy, za garnitur pięć, fotografowii, filmowcom, orkiestrze, czy knajpie która liczy sobie po pięćset, albo osiemset za talerzyk. Za przewóz limuzyną z trójkę, a tak naprawdę warte jest to może ze 200-400. Boże, jacy jesteście zakłamani, tylko temu Kościołowi wypominacie.
Sucre Czyli przyznajesz, że Kościół to tylko kolejna maszynka do zarabiania pieniędzy, a klechy to zawód jak każdy inny? Bardzo dobrze. Niech ludzie przestaną uważać, że staruchy w czarnych sukienkach mają jakieś dojścia do Boga. Nie mają. Po prostu żerują na naiwnych.
A twoje przykłady są idiotyczne. Bez limuzyny czy orkiestry można się obejść, garnitur czy suknię ślubną kupisz nawet w lumpexie. Lokal po taniości też znajdziesz. Za to z księdza nie możesz zrezygnować, jeśli chcesz mieć ślub kościelny, a klecha nie obniży ceny, bo ktoś biedny. "Co łaska" to typowe złodziejstwo, bo dasz 100 zł, to nawet nie wyjdzie z zakrystii.
Jak zwykle nie masz argumentów :D
SwanSong nawet Jezus żyjąc na ziemi miał skarbnika, był nim Judasz, i zbierał pieniadze na życie idioto. Na codzień nie korzystał z możliwości rozmnażania chleba, czy przemiany wody w wino, chociaż pokazał, że umie to robić.
Sucre nie wszytko to biznes, pracuje w salonie sukien ślubnych i wiem ile kobiety płacą za taką tonę plastiku. Reszta osób o których mówisz nie jest zwolniona z podatku.
Musi rejestrować każdy grosz który dostanie i płaci okropnie duże kary za to że nie dopilnuje terminów. Że nie dotrzyma umowy.
I przeczytać definicje "dobrowolnie" = co łaska.
Mój komentarz nie miał na celu urazić uczuć religijnych. Ale z drugiej strony jeśli coś takiego napisałabym o tarociście dałbyś/dałabyś oklaski...
Sucre
Okruszynko, księgowy obsługiwał sektę której Jezus przewodził. Widziałaś żebraka z księgowym? Na co ta klika żebrala to znajdziesz w opisie peefumowsniabtego narcyza.
A co do biedactwa, to o jego szmaty rzymscy żołdacy grali w kości bo były tak cenne że nie mieli sumienia dzielić je jak bylo w zwyczaju.
A to gwóźdź do trumny twojej z głupotą. Otóż Jezus do żłoba dostał skarby. To nie były próbki komiwojażerów a "królewskie" podarki. To było bardzo złote, ukadzidlone niemowle. Gdzie podziły się skarby są tylko domysły.
Szafujesz darmowymi wyzwiskami na które stać już pięciolatków. I tak też rozbudowany masz intelekt, koronko.
SwanSong co racja to racja "Bóg" nie ważne jak go zwą i w jakiej Religi nie potrzebuje świątyni. Wiec nawet można ślubować sobie miłość w salonie przy najbliższej rodzinie. Ale przecież trzeba zaprosić wszytkich kuzynów i ciotki z trzeciej linii. Inaczej ślubowanie nie ma znaczenia chu* że teraz 90 % młodych rozwodzi się po roku...
AriaSan księża także płacą podatek, od ilości osób w parafii. Płacą też normalne podatki od umów o pracę dla organistów, czy kościelnych. Na ślubie niestety nie śpiewają arii chóry anielskie, ale grają ludzie z krwi i kości. Też jest mnóstwo rozmaitych kosztów i wydatków. Ludzie, którzy szczują na kościół w temacie opłat, a jest to głównie lewactwo, które samo doi ludzi w podatkach ile wlezie, rżną głupa i nawołują do nienawiści. Nie ma żadnego obowiązku brak ślubów kościelnych. Sama napisałaś, że pogrzeby, czy śluby świeckie kosztują niemniej. Tylko to już nie są ceremonie podniosłe, sakralne, tylko ich parodie, nędzna namiastka.
Zresztą już chyba w większości parafii, nie wiem, czy we wszystkich, ale tak jest u nas, są rady parafialne, które nadzorują wszystkie wydatki i przychody. Coraz mniej jest braku transparentności w tej dziedzinie. Brak Albert jak zakładał schroniska i domy dla ludzi z marginesu to też żebrał o pieniądze. I ludzie dawali i dają do dnia dzisiejszego. A "co łaska" oznacza brak ścisłych taryf, a nie darmową fuchę.
Sucre
Koronko podatek proboszcza największej parafii wynosi ok 2200 z tym że jak z działalności płaci się tyle w każdym miesiącu to on ryczałtem raz na kwartał. Do tysiąca owieczek to ok 600 raz na kwartał
Sucre tak rzeczywiście, sprawdziłam to koszty miesięczne księdza to ok. 1040 zl (za srednią parafię) a koszt miesięczny kamerzysty to 4500zl miesięcznie. (nie zależnie od tego czy ma zlecenia czy nie, jeśli ma zlecenia płaci więcej). Wiec tak ksiądz nie płaci podatku od nieruchomości, kamerzysta musi to zrobić mając nieruchomość prywatną nie mówiąc o dodatkowym studio. Ksiądz nie płaci za organistę, sprzątaczkę itp. Tylko wierni dając na tacę. Kamerzysta płaci wszystkim dodatkowym ludzią z własnej kieszeni.
Jeśli jesteś w takiej parafii to pogratulować ja nigdy nie słyszałam o takich spotkaniach itp. A pieniądze księży i wiernych rozchodziły się na hazard i dziwki.
Księża to też ludzie nie zapominajmy. Ja mówię konkretnie o tej instytucji nie o konkretej parafii.
Sucre Parodią to są twoje poglądy, prawaku. Lepszy podniosły ślub cywilny niż karmić sektę, która od lat zatruwa Polskę. "Kler" Smarzowskiego idealnie pokazał działanie sukienkowych. Prawica nigdy nie krytykuje Kościoła, nawet pedofilię zamiata pod dywana. Fanatyzm i obłuda.
AriaSan pieniądze platfory idą na pedofilię, zoofilę, swengersów i podobne, i jakoś ci to nie przeszkadza.
Sucre nikt nie wspomina o polityce, bo tam to już nawet diabeł nie zagląda.
A któż was obłudnicy ciągnie na smyczy jak ratlerków do Świątyni,
abyście ją bezcześcili swoimi niewybrednymi bluzgami.
A niby dlaczego wierni Kościoła Katolickiego , maja pokrywać koszty waszych fanaberii, żebyście mogli się pokazać jacy jesteście to wspaniali w waszych kreacjach,
że stać was na Ślub Kościelny nawet w Watykanie.(z ł’elity)
W kościele jest taka instytucja jak >cichy ślub< z udziałem najbliższych,
bez kosztów, albo tylko po rzeczywistych kosztach najniższych.
Po to ci była wystawna celebra , żeby się pokazać? , a teraz skamlesz hipokryto.
Nie miła ci celebra Ślubu, jako Sakramentu Świętego w obliczu Boga,
to sobie urządź spektakl w Teatrze razem z kozą Sylwią i wynajętymi aktorami
z branży, to dowiesz się o prawdziwych kosztach imprezy na pokaz.
Świątynia Boga nie jest miejscem, abyś odgrywał rolę celebryty, a potem opluwał tą Świątynie i jego Pasterzy. Mam dobrą radę dla obłudników na wzór faryzeuszy;
Dla celebrytów, imprezy na czerwonym dywanie odbywają się na Potsdamer Platz.
Bilety wstępu dla publiczności i hotele w przyzwoitej cenie.
Dawno temu tam byłem i widziałem prawdziwy blichtr, ale celebryci nie skamlali,
aby ktoś z widzów czy zaproszonych gości, ponosił koszty ich uczestnictwa,
jak ateiści przemalowani na katolików dla potrzeb chwili tu na opowi.
Koty się w marcu marcują i ślubu ani rozwodu nie potrzebują.
Ślub bez ślubu i ślubowania przed Bogiem nie wymaga rozwodu.
AriaSan postrzegasz Kościół Katolicki przez pryzmat agresywnej antypolskiej propagandy czerwonych pająków oplatających Polskę. Polityką może się nie interesujesz, ale ona interesuje się Tobą i kształtuje Twoją narrację, chociaż niekoniecznie zdajesz sobie z tego sprawę. Gdybyś wiedziała dziecko, ile Polska zawdzięcza Kościołowi nie byłabyś taka małostkowa. Sorry za "dziecko",ale jestem dużo starszy od ciebie i wiem co mowię.
Sucre wiem że jesteś starszy, chodziłam do kościoła katolickiego przez 20 lat i śpiewałam nawet w chórze odeszłam gdy dowiedziałam się jak wygląda struktura i nudziło mnie zdrowaś mario na każdą pokutę. I nie mam na celu kogoś obrażać.
Mam swoje zdanie i tyle. Po co rozczulać się nad zawiłościami i różnicami. Jedyne co mogłam przyznać słusznego to struktura rodziny. Wstrzemięźliwość przed ślubem i oddanie się tylko jednemu. W świetle dzisiejszych badań epigenetycznych miało to bardzo ważne znaczenie.
AriaSan ja cię bardzo szanuję za ciekawe, nieznane większości ludzi uniwersum, ale żywota pierwsza wypowiedź na temat kosztów ślubu katolickiego wydała mi się niesamowicie małostkowa. Niemniej dziękuję za wymianę opinii, może z czasem doszlibyśmy do porozumienia. Pozdrówka.
AriaSan ja cię bardzo szanuję za ciekawe, nieznane większości ludzi uniwersum, które nam tutaj prezentujesz, ale Twoja pierwsza wypowiedź na temat kosztów ślubu katolickiego wydała mi się niesamowicie małostkowa. Niemniej dziękuję za wymianę opinii, może z czasem doszlibyśmy do porozumienia. Pozdrówka.
Pazerny kościół.
Tak sprzedają mądrość ciemnej masie
Gdybyś był pijakiem tzn,
że rodzina jest pijacka.
Tak tylko piszę, może uda się komuś zrozumieć, a nie iść tropem nauczycieli polityków. Przerobili ludzi...
Andziu, kościół to komunistycznie shierarchizowana instutucja i pazerność jest wPISana w ustrój, który...komunistyczny, tak koronko, to komuna już od wspólnot wczesnochrześcijańskich.
Jeśli tata alkoholik to rodzina alkoholika Andziu. zwlaszcza gdy się nie leczy a mama nie skarży bo jej klecha zakazał gdyż z woli boga ma dźwigać ten krzyż. Na pewno z faktu iż ten alkoholik to katolik nie wynika iż wszyscy tacy, chyba że ogół go broni bo kto nie ma pokus...
ireneo paszoł.
Sucre
Okruszynko, prawdy chcesz się pozbyć troglodycka miernoro? Epoki ci się dobranocko po...jezusowały
ireneo paszoł.
Sucre No i znowu odzywa się ten, który popiera Brauna i zaprzecza ludobójstwu w Auschwitz.
Dodam jeszcze
Jak ktoś jest prawy ,dobry czyli normalny to robi się z niego bohatera.
To kim jest ten co o nim tak myśli, szują?
Z myśleniem jest jednak problem
Andziu, pazerność kościoła bierze się ze zbrodniczej pazerności klechów. O jak ru, mozw to być twój partner naeet:
"W tle zbrodni umowa darowizny nieruchomości
Podczas śledztwa podejrzany zeznał, że między nim a Anatolem C. doszło do sprzeczki w trakcie jazdy samochodem. Wówczas duchowny miał wyjąć siekierę, uderzyć nią mężczyznę w głowę, a następnie polać go benzyną, podpalić i odjechać"
A co na to dostojna tęgość?
"
Arcybiskup warszawski Adrian Galbas wyraził smutek, podkreślając moralną odpowiedzialność Kościoła i przepraszając wiernych za tę "okropną zbrodnię"..
I co, dalej będziesz ich tuczył?!
Co mnie uderzyło... Autor pisze, że ''nie chce wynosić się ponad'', nawet o sumieniu jest wzmianka. Pisze, że nie chce nikogo szufladkować', że jego świat jest otwarty, przyjazny... Tę narrację buduje na wcześniejszej krytyce Kościoła i ludzi wierzących, którzy wg niego są jego przeciwieństwem.
Co więc poczułam, czytając ten tekst... przede wszystkim słabość, bo jeżeli ktoś na plecach innych wynosi jakieś swoje ideały, to jest to bardzo wadliwa konstrukcja, a przede wszystkim oparta na kompleksach. Dlaczego na kompleksach... dlatego, że mi do wiary nie są potrzebni ateiści, a ateiście potrzebny jest każdy katolik, żeby na jego grzbiecie wynieść siebie na piedestał.
To jest i smutne, i zarazem śmieszne... bo pokazuje ''ile cukru tak naprawdę jest w tym cukrze''
Życzę Autorowi miłego dnia...
brawo Grafi
a ja tobie NIE, GRAFOMAŃSKA BABO
nerwinka, no cóż, nie od każdego oczekuję kultury... xD
Grafomanka
Takiej jak ta?
"Grafomanka (.) temu
Aleś ty głupi... medal powinni ci dać za to. Z kartofla... xD
Grafomanka (.)
Widziałaś, irenka wyciąga moje wierszyczki, które dla śmiechu wstawiłam...i się miota
Grafomanka (.)
nad wszystkimi kurwami losu albo chujami egzystencji
Grafomanka (.)miesiące temu
ireneo, ty nie czytasz poezji i nie wiesz nawet, ilu sławnych pisarzy posiłkowało się wulgaryzmami, czasami taka impresja jest niezbędna... xD
[Tu zaprezentowała się "sława" z licencją na wulgaryzmy, znaczy sławojkowa impresja]
ireneo, ale ty podstawówkowo kłamiesz, ośla ławka się kłania... xD
''nad wszystkimi kurwami losu albo chujami egzystencji'' - TO BYŁ CYTAT i ja jedynie cytowałam, ale dla ''dobra sprawy'', pominąłeś go umyślnie... ciekawe czy każdy ateista, to taki załgany typ...
A jeśli nie wiesz do kogo należy ten cytat, to cię oświecę... xD
To klasyczny fragment wiersza "Ballada o Łukaszu" autorstwa poety i prozaika Andrzeja Bursy (w pełnym brzmieniu: "wznieśmy toast nad wszystkimi kurwami losu albo chujami egzystencji").
Grafomanka w momencie gdy pojawiają się argumenty, Irenka znika...xD
JagVetInte, bo Irenka chciała zabłysnąć, ale jej nie poszło, teraz nie wie co robić... xD
Grafomanka
Przyswoiłeś sobie tę obscenę debilny grafomanie kalwaryjski.
Zabłysnąłeś śmierdząco, a sam podpierałeś etyczne przyzwolenie wysokim levelem literackim. Twój wybitnie sławojkowy.
ireneo
nikt tutaj, poza tobą i realistą, nie roznosi przykrego zapachu... o czym wszyscy wiedzą, bo czują...
no, poza dwiema, którym to nie przeszkadza, chyba lubią nawet... xD
Grafomanka
zapach dziadu kalwaryjski do netu sie nie dostanie zatem masz przeceniome pampersy wielokrotnego użytku.
Riposty masz, przymule modlitewnikowy na poziomie tego zboczonego zbrodniarza:
""...Będę ją je*ał ostro, bardzo ostro, bardzo. Yy! Musi się wypiąć, dać mi du*y i będę ją pier*olił". Na jednym z filmów miał się masturbować. (Dębski, rzecznik kurii)
ireneo
jesteś obrzydliwy i obleśny...
Świat bez religii byłby czysty i piękny🌼
Aisak i inne panny nieroztropne.
Jak świat dzieła bez Boga, świadczą czyny z Kłodzka i Oleśnicy
Widocznie do ciebie nie dotarło to, o czym wiedzą wszyscy.
Tu role grają nie religianci, ale zwykli zwyrodniali palanci
Bo wśród bezmyślnych i myślących, jest wielu myśli mącących
Tu przypowieść o nieroztropnych pannach się kłania
Bo głupota wychodzi z nieroztropnego postępowania.
Roztropne przewidziały następstwa, dlatego na gody przybyły
Głupie myśląc 'tu i teraz', zostały odtrącone i pod bramą zawyły.
ps. dzieła=działa
realista tak, oczywiście to co cytujesz jest prawdą i tylko prawdą, taką samą jak opowieść o Jozuem który zatrzymał słońce.
realista Świat bez Boga byłby lepszy, to są fakty, a nie twoje umysłowe majaki. Religia ma plusy i minusy, ale minusy przeważają. Wystarczy popatrzeć jak świat islamu, niegdyś znacznie bardziej rozwinięty niż pogrążona w religijnej ciemnocie Europa, stoczył się na dno i teraz jedynie ropa go trzyma.
Doucz się, nieuku, bo bredzisz.
realista
Czyny z Kłodzka tak ciebie bulwersują?
Ty ślepy i głuchy ignorancie!!!
Ty orangutanie!!!
Ty częstochowczyku kapuściany!!!
Ty wielbicielu kościelnych pedofilów!!!
Ty współpracowniku SB kopiujący komentarze innych!!!
Ty rymowana sieroto o ptasim, gładkim móżdżku!!!
WSTYDŹ SIĘ SWOJEGO BOGA, KTÓRY POZWALA, BY JEGO WYSŁANNICY GWAŁCILI MAŁYCH CHŁOPCÓW I MAŁE DZIEWCZYNKI!!!
WSTYDŹ SIĘ SWOJEGO BOGA, KTÓRY JEST BOGIEM ZWYRODNIALCÓW, PEDOFILÓW, GWAŁCICIELI, PEDAŁÓW, OSZUSTÓW, MORDERCÓW I WSZELKIEGO ZŁA!!!
I nie pisz więcej do mnie, bo tacy jak ty mnie brzydzą.
Aisak Twoja aktywność na portalu naruszyła regulamin i zasady obowiązujące w Opowi.pl
Ja chlubię się, że wierzę w Boga , który jest Miłością.
Bóg jest jeden dla wszystkich, również dla CIEBIE.
Zasady etykiety i kultury wypowiedzi
1. Oceniaj utwór, nie jego autora
2. Nie obrażaj innych użytkowników. Nie bądź napastliwy
3. Szanuj zdanie innych i traktuj ich tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie
4. Nie stosuj wulgaryzmów ani słownictwa powszechnie uznawanego za obraźliwe
5. Nie odpowiadaj na zaczepki. Brak reakcji studzi negatywne emocje
6. Szanuj prywatność innych użytkowników
7. Dołączając się do dyskusji – pisz na temat
SwanSong Świat Islamu nie dlatego się pogrąża, że wyznaje Boga ale dlatego, że sprzeniewierzył się Jego nauce, czyniąc religie według własnych wyobrażeń, z hurysami w Niebie. Syn Boży wyraźnie powiedział :""nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie"". Na pewno ty nie jesteś wyrocznią Boga, abym od ciebie miał czerpać wiedze o Bogu. Kto bluźni Bogu nie dostąpi zbawienia. A kysz!!!
realista HIPKRYTO!
Idź precz do plebana
weźmie ciebie na kolana
jeśli jesteś tylko chłopcem
swym bananem cię wychłoszcze
Idź precz do księżula
wszystkie dzieci on przytula
a im mniejsze tym jest kontent
lubi nagi z nimi moment
Idź precz do biskupa
jego kręci mała pupa
wkłada łapy bierze siłą
dzieci z traumą nadal żyją
Każdy, kto milczy w sprawie kościelnych pedofilów jest WSPÓŁWINNY.
Każdy, kto milczy na temat krzywdzonych dzieci, jest tak samo winny, jak ten, kto dopuszcza się krzywdy. Pedofile są wśród nas i w każdym zawodzie, o tym mówią statystyki. Lekarz, ksiądz, nauczyciel, psycholog, - to są zawody oparte na zaufaniu, dlatego każdy tak samo odpowiada przed prawem, na dodatek osoby duchowne odpowiadają podwójnie, bo jeszcze przed Bogiem. No i oczywiście rodzice, czy rodziny zastępcze... bo i tutaj nie brak informacji na temat krzywdzenia dzieci.
Dlatego toczenie wojen, przerzucanie się wybranymi grupami społecznymi na temat która zawiniła bardziej i kogo należy piętnować, wydaje mi się nierozsądne, bo w mojej ocenie każdy pedofil jest tak samo winny, skąd by się nie wywodził.
Aisak *** I nie pisz więcej do mnie, bo tacy jak ty mnie brzydzą***.=to twoje słowa, więc po co szukasz zaczepki. Taki jest styl lewactwa, że swoimi grzechami obarczają wszystkich. A kysz!
realista Oni mówią tak samo o twojej religii, więc przyganiał kocioł garnkowi. Wszyscy jesteście siebie warci.
Grafomanka
Grafomanie kslwaryjski. Statystyki wsjazują że w liczbie kasięży procrnr pecofilów jest kilka razy większy niż, w kole e po nich u murarzy i rolników.
Ale nie to najważniejsze, że duch swięty tylu takich wyznaczył do konsekrowania, a to, iż tylu hierarchowie ukrywali przed wymiarem ptzez co stwar,ali im warunki na opanowywanie nowych "łowisk" by ostatecznie uniknąć kar za zbrodnie. Nauczyciel natychmiast trafiał tam gdzie tak liczni z dojnej drużyny powinni też za zbrodnie złodziejstwa. Mimo tego odsetek koloratkowych pedofilów za kratami w liczbie jeszcze nie ujawnionych jest NAJWIĘJSZY. A ty tą ripostą, grafomanie kalwaryjski właśnie usprawiedliwiasz tych zbrodniczych zboków.
Niejaki Dembski, PISał w esie do maturzystki, ze wlaśnie się zwalił w kiblu i leci ma msze.
Możliwe, że lizałeś jego paluchy obsługujące "zwalenie"
Ciekawe co z błogosławieństwem Wesołowskiego. Przecie te jego paluch też były zapracowane w majtecznach głodnych dominikańczyków
ireneo,
'Możliwe, że lizałeś jego paluchy obsługujące "zwalenie' - licz się z tym, co piszesz w miejscach publicznych, bo czasami nawet żółte papiery nie chronią przed wyrokiem...
Religia to niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi.
(Richard Dawkins)
Biblia jest podręcznikiem złej moralności,
który ma ogromny wpływ na naszą kulturę,
a nawet na naszą drogę życia. Bez Biblii bylibyśmy innymi,
prawdopodobnie lepszymi ludźmi.
(José Saramago)--portugalski pisarz, laureat Nagrody Nobla
Jest jednak subtelna różnica między osobą duchowną a osobą świecką.
Ale najpierw trzeba pootwierać rozum na różnice i serce na krzywdy dzieci...
realista
Paciorku żywiołkowaty, to w Kłodzku już boga nie ma, a jest w Sosnowcu?
Czyżby voga wiavra przyciągała i rozczlonkowne zwloki tęgiej zbrodniczej, zboczonej dostojności na torach?
OTWŁÓRZCIE OCZY ZAŚLEPIENI W NIENAWIŚCI DO BOGA.
Zastanów się kto szerzy zło, czyli kto opanował propagandę maskującą ZŁO.
Na temat seksualizacji dzieci przez lewactwo światowe, nikt nie powinien być obojętny.
W styczniu 2025 roku, prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie wycofujące
Stany Zjednoczone ze struktur WHO
Oto program lewactwa jak wykorzystywać seksualnie nawet niemowlęta
Standardy edukacji seksualnej WHO wiek 0 – 4
poinformuj o „radości i przyjemności dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”; pomóż dziecku rozwijać „świadomość, że związki są różnorodne”; pomóż dziecku rozwijać „pozytywne nastawienie wobec różnych stylów życia”; strony 38-39 wiek 0 – 4 Standardy edukacji seksualnej WHO poinformuj o „radości i przyjemności dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”; poinformuj o „różnych koncepcjach rodziny”; pomóż dziecku rozwijać „szacunek dla różnych norm związanych z seksualnością”;
wiek 15 +
poinformuj o „seksie powiązanym z wymianą dóbr ekonomicznych (prostytucja, a także seks w zamian za prezenty, posiłki, wspólne wyjścia); pomóż dziecku rozwijać „zmianę możliwych negatywnych odczuć, odrazy i nienawiści wobec homoseksualizmu na akceptację różnic seksualnych”; pomóż dziecku rozwijać „otwartość na różnego rodzaju związki i style życia”; poinformuj o „prawach seksualnych”;
Te standardy to napisali równie nawiedzeni idioci, jak ty, a nie WHO.
SwanSong to niestety twoi ulubieńcy z WHO. Zboczeńcy.
Sucre WHO ma swoje za uszami, ale takie ordynarne kłamstwa tworzą ci, którzy bronią prawdziwych pedofilów w sutannach.
SwanSong to nie kłamstwa. WHO ustaliło taki program dla maleńkich dzieci. Pragną sobie przygotować materiał do pedofilii od małego. A z czego pewocy będą czerpać zasoby pedofilskie. Bo psy to mają ze schronisk.
SwanSong i inni analfabeci =***Te standardy to napisali równie nawiedzeni idioci,
jak ty, a nie WHO.*** Debili nie przekonasz nawet cytując ich brednie. Ale innych tak.
Jeżeli tak twierdzisz, że to idioci napisali to do jakiej kategorii zaliczysz panią minister od edukacji seksualnej w Polsce, wciskającej na siłę tą edukację wbrew woli dzieci i rodziców.
Przedstawiam tu do publicznej wiadomości oryginał tekstu WHO w wydaniu Europejskim.
Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej (BZgA) Standardy edukacji seksualnej w Europie Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii (BZgA)
UNESCO, kompleksowe opracowania dotyczące edukacji seksualnej w Europie przygotowane przez BZgA i IPPF, cf. UNESCO HIV i AIDS Education Clearinghouse; IPPF (2006a, 2007) Lazarus i Liljestrand (2007) i BZaG/WHO Regional Offi ce for Europe (2006).
Edukacja seksualna powinna odbywać się w sposób interaktywny. Interaktywna wymiana między nauczycielami/wychowawcami i osobami tworzącymi programy nauczania z jednej strony oraz uczniami z drugiej ma miejsce na wielu poziomach i rozpoczyna się przez zrozumienie faktu, iż uczniowie powinni być traktowani jako partnerzy w edukacji seksualnej. Należy brać pod uwagę ich doświadczenia seksualne, potrzeby i życzenia, ponieważ mają one zasadnicze znaczenie w trakcie opracowywania tematów i zagadnień, które powinny zostać przedstawione w czasie zajęć edukacji seksualnej.
Grupa wiekowa 0–4 lata
Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa Odkrywanie własnego ciała i własnych narządów płciowych Fakt, że fizyczna bliskość stanowi normalną część życia Czułość i fizyczna bliskość jako wyraz miłości i sympatii
Grupa wiekowa 4–6 lat Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja we wczesnym dzieciństwie Odkrywanie własnego ciała i własnych narządów płciowych
Przyjaźń Związki osób tej samej płci Akceptacja różnorodności Szacunek wobec różnic w stylach życia
Grupa wiekowa 6-9
Podstawowe wiadomości dotyczące antykoncepcji (jest możliwe planowanie i decydowanie o swojej rodzinie) Różne metody antykoncepcji
Seks w mediach (łącznie z Internetem) Zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja) Stosowny język seksualny
Zrozumienie pojęcia „akceptowalne współżycie/seks” (odbywany za zgodą obu osób, dobrowolny, równy, stosowny do wieku i kontekstu
realista Wąchaj siura.
JagVetInte. Jeżeli wyszedłeś z szamba, to sam się powąchaj i weź prysznic, bo cuchniesz na kilometr
Jakież to >doświadczenia seksualne< może przekazać sexedukator niewinnym dzieciom
4–6 lat w zakresie >masturbacja we wczesnym dzieciństwie< czy >Związki osób tej samej płci< czy „akceptowalne współżycie/seks”. Co wy zboczeńcy chcecie zrobić z tymi niewinnymi duszyczkami. To jest zbrodnia na ludzkości jak holokaust.
realista https://zapodaj.net/plik-3f8aTkuh7C
realista Tu masz, durniu, rozprawienie się z mitami, które sam rozpowszechniasz. Nie wiem, czy zrozumiesz, bo padają trudne słowa, ale spróbuj.
https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/blog/3-mity-na-temat-standardow-edukacji-seksualnej-who/
Sucre WHO nie przygotowuje do pedofilii. Od tego mamy facetów w sutannach. No i synka Kurskiego, który zgwałcił nieletnią.
JagVetInte Kto całe życie przebywa w szambie
Czyż może docenić kąpiel z hydromasażem w wannie?
Dla takiego jak ty .siura'
Nawet kozia jest dobra dziura.
SwanSong .Co ty naczelny opowijski zboku , posiłkujesz się nagraniami podobnych do ciebie zboków. Już 2 tyś lat temu Syn Boży przewidywał że będą zgorszenia, nawet wśród ludzi poświęconych Bogu. Lecz biada tym przez których te zgorszenia przyjdą. Więc przyjmij to ostrzeżenie do siebie.>> Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Mt 18 »
realista
Paciorku żywiołkowy, a co myślisz o bzykaniu siostry Azury przez Seta pod okiem Jezusa?
I ty jestes tej kazirodczej rozpusty miotem!
ireneo, bóg jam sam
realista
Paciorku przymulony, mali to prostacy p lichej wieeze ale mocnej ufności waszemu bogu. Ot takvy kak ty, Andzia, dobranocka etc z grafomanką, znaczy kalwaryjskim dxiadem.
A ten kamień prxmzymule dyletancki to akurat nie nakaz a metafora, trybos już mały biedaczku?
Hipokryta ten wasz bóg, nie godzien dobrego słowa, ale nie dziwi mnie to bo taki bóg jacy jego wyznawcy. Radzę - zmiencie, albo tego zamieńcie na uczciwszego, a przede wszystkim mądrzejszego.
(ireneo, bóg jam sam)
ireneo Bluźnierco ,chyba po toś swoją klapę szamba zablokował
Abyś ze swoimi bluzgami przeciw Bogu, pod innymi tokował.
Miej odwagę stanąć z prawdą prosto w oczy
Chyba, że już mol szatana twoją duszę toczy. A kysz!
realista
paciorku przymulony, a wskaż co prawdą o twoim zbrodniczym bogu nie jest, może nie mordował pierworodnych egipskich, może nie kazał okraść Mojżeszowi egipskich przyjaciół? .
Wiesz, że kazał Abrahamowi bzykać niewolnicę w obecności jego żony?
A ty, żywiołku bluźnisz przeciwko bogu! - ireneo, bóg jam sam...
ireneo Masz tak przeorany ideologiczną nienawiścią pusty czerep, że każde zamienione z tobą słowo, to istne tortury moralne, jak popierany przez ciebie gwałt na zwierzętach. Jesteś kompletnie zdefekowany historycznie, że nie potrafisz odróżnić natchnienia Boga, od zbrodni popełnianych przez ludzi. Wytłumacz ofiarom Hiroszimy i Auschwitz jaki buk kazał ich mordować, tak jak dzisiejszych mieszkańców Gazy w tym 18 tysięcy najmłodszych dzieci.
Jesteś kompletnym debilem, że do tego mieszasz Boga.
realista Naczelny katotalibański odklejeńcu opowi, wszyscy się z ciebie śmieją.
realista
Nie bluźnij bogu ireneo, bóg jam sam, chamski poganinie i zostaw boga Hirohito przymule kretyński, potomku Kaina i siostry jego a zarazem żony Abla.
SwanSong Ponieważ odpowiadasz na słowa skierowane do z=buka. to powtórzę ci ten kom.
Masz tak przeorany ideologiczną nienawiścią pusty czerep, że każde zamienione z tobą słowo, to istne tortury moralne, jak popierany przez ciebie gwałt na zwierzętach. Jesteś kompletnie zdefekowany historycznie, że nie potrafisz odróżnić natchnienia Boga, od zbrodni popełnianych przez ludzi. Wytłumacz ofiarom Hiroszimy i Auschwitz jaki buk kazał ich mordować, tak jak dzisiejszych mieszkańców Gazy w tym 18 tysięcy najmłodszych dzieci.
Jesteś kompletnym debilem, że do tego mieszasz Boga.
ireneo No to morderco nuklearny pokazałeś twoje doborowe środowisko. Zapomniałeś tylko o swoich guru Stalinie i Hitlerze i ich zbrodniach z zawołaniem ' Gott mit uns'.'
Jezus powiedział wyrzućcie stare kwasy, bo nie przyszedłem do sprawiedliwych, ale aby nawrócić grzeszników . A ty ciągle zachwycasz się grzesznikami i mordercami , których Syn Boży nazwał 'plemieniem żmijowym , mordercami i dziećmi szatana.
realista ja ci dałem tego screenshota, bo myślałem że nie dowidzisz. A wychodzi na to że nie jesteś ślepy. Ty jesteś po prostu głupi.
realista
Stalin i Hitler słudzy boga, jeden w seminarium drugi jako ministrant. Oba wychowani w zbrodniczym chrześcijaństwie, eiarę wbijano im czym się dalo No, to oni twe ideały i przewodnicy. Dorzucę umilowantch bogu: Napoleon, Pinochet, Mussolini, Franco, Salazar, Batista, Tiso, Każdy jak leci zbrodniczy dyktator. Hitler wzorował się na Jezusie. W jego hitlerowskiej wizji Jezus był „bojownikiem” walczącym z wpływami żydowskimi.
A ry jestes tak głupi w wierze, ze seryjnie popełniasz grzechy główne obrzucając hektem bliźnich. Jesteś dowodem obłudy katoli. No, żałosny przez to jesteś.
Panie chlopie kochany, to o tobie:
Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie…”
“Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, (...) zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym".
Moze lepiej byloby abyś nie był czlowiekiem...
ireneo, o wyjawiły się marzenia twoje z-buka z dyni
Jednak z ludzi Bóg zwierząt nie czyni
Niektórzy jak ty i twój klan, choć ludzi z małpy udają
sami się w małpy wstecznie przepoczwarzają.
Jednak takiego co sam siebie sztucznie przemienia
Pan Bóg nie objął łaską przez Syna do zbawienia.
realista jeśli myślisz, że popieram gwałty, to walnij się w swój zgniły łeb. Cała rodzina się ciebie wstydzi, dlatego siedzisz dniami i nocami na opowi, bo nikt nie chce mieć z tobą nic do czynienia. Twój bóg doprowadził do milionów ofiar, więc popierasz ludobójstwa, gwałty i tortury w jego imieniu - tak rozumujesz, stara kloako.
SwanSong Powiem ci jak do chłopa
Znajdź sobie do rozmowy równego jełopa
Bajo jajo , już ci trolle śpiewają.
realista Powiem ci jak do baby
łeb masz pusty i kaprawy
nerwinuś jest załgany w samouwielbieniu i uzaleźniony od tego co naskrobie, wyrzyga jak alkoholik od dykty-prawdy.
na to nie ma wszywki, komentarze takich samych jak od on odklejeńców, to wspólna degustacja dykty przez internet.
Okazuje się, że "przemysł religijny" kwitnie
Popyt ogromny.
NO!
realista
paciorku żywiołkowy - "Jak świat dzieła bez Boga, świadczą czyny z Kłodzka i Oleśnicy*
A to boski świat w którym bóg nakazuje rozcinać brzuchy brzemienne a główkami nowonarodzonych rozbijać mury?
Podoba ci się taki swiat?
ireneo Tam był twój udział w pierwszym wcieleniu OUN UPA.
w ramach Waffen SS-Galizien, które zostały uznane przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze za organizację zbrodniczą.W samej Hucie Pieniackiej wymordowano wszystkich mieszkających Polaków w liczbie około 900 osób w tym starców , kobiety ciężarne i dzieci, a ponad 400 gospodarstw doszczętnie spalono . Tym kierował samozwańczy buk **ireneo, bóg jam sam**
ps. ireneo, bóg jam sam=Gott mit uns'.
realista paciorku, to ten tfu...j bóg taki sprzedajny. Mojżesz wynajmowal go dla terroryzowania, Jozue dla pomagania w mordowaniu niewinnych kobiet, starców dzieci a nawet zwierzyny domowej.
ireneo Powiem ci jak do chopa
Znajdź sobie do rozmowy równego jełopa
Bajo jajo , już ci trolle śpiewają.
realista
Panie chlopie kochany, stajesz się sławny z postępującej w tobie glupoty. Usilnie cie reklamuje jako pierwszego może drugiego opowickiego prymitywa
ireneo Z nadmiaru bimbru, już ci się głowa kiwa
Że nie w sobie ,ale w innym widzisz prymitywa
Golnij sobie dla równowagi denaturatu
To dorównasz w głupocie JagVetInte swojemu bratu.
SwanSong też wam w debilizmie dorówna
Bo jego myślenie krąży koło karolkowego gówna
Chwalebne że zebraliści się w trójcy w dyni
Jednak buka z was to nie czyni.
ireneo
Nie trzeba kończyć renomowanej uczelni Colegium Tumanum
Aby zaliczyć się do stada opowijskich baranów
Bo każdy lewak wszystkie zbronie każdemu wybaczy
Pod warunkiem ,że ogłosi jak to on że nienawidzi prawaczy.
Pytanie bez nagrody za stwierdzenie na opowi;
.>Kto zamiast nawiązania do tematu utworu,
czyni krytykę autora jest chamem i debilem<
Jak nie kojarzycie to pomogę . to stwierdzenie
samozwańczego ireneo buk jam sam.
Cytatu sami poszukajcie i z jego chamstwem się zapoznajcie.
reali....
sam siebie ustrzeliłeś teraz chamem i to jedyna riposta nie wymagająca komentarza.
Pozostawię ci boskie ostrzeżenie
- kto bogiem wojuje od boga ginie
(ireneo, bóg jam sam)
ireneo swojej prezentacji ""sam siebie ustrzeliłeś teraz chamem"' nie przypisuj innym . Sam pierwszy niewygodnych poblokowałeś, a teraz pod publikacjami innych robisz chamskie wycieczki. Twoja opinia najbardziej mi zwisa. Odpisuje przez szacunek dla innych userów.
O tobie opinię już wydała twoja fanka, znana wszystkim ........ka., nie trzeba już dodawać.
Stare, dobre czasy 🥹
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania