rajskie ptaszysko
noc wpatruję się aż po nieboskłon
ani jednej gwiazdy którą można
byłoby dotknąć choć od lat wmawiano
że jeśli tylko zechcę
stanie się cud nad cudami
gdy mętne światło rozproszy się
wtedy zawirują barwy jak iskierki
nabiorą szybkości troskliwie odnajdą
zagubione cienie wyrosłe z pustki
falując między barłogiem a czystością
nie ulegną złudzeniu jaskrawej
tęczy pod którą jałowieją myśli
oddychaj w ciszy
przed nami nic nie ma
Obraz
Jarosław JAŚNIKOWSKI, "Dolina Ciszy"
Komentarze (4)
Wiesz, Ewa, tekst "wystarczy chcieć", albo opowieści pt. : "kowalenielosu", też mnie irytuje. Bdb wiersz.
Masz rację tym, że "wystarczy chcieć" są bardzo irytujące:) dziękuję Bardzo
Ciekawe co autor chciał przekazać tym obrazem? – bo /Dolina ciszy/ wręcz dekoncentruje uwagę...
Serdecznego
Co do obrazu, il cuore, chciałam stworzyć kontrast między tekstem a wizualnością, która celowo nie jest spójna z treścią, a wręcz ją wzmacnia moim zdaniem :) pozdrawiam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania