Rapsod=Epitafium dla Posła.
[[[Motto: Zabijmy sprawiedliwego bo nam niewygodny
Wytyka nam błędy obyczajów naszych
Zabijmy wszystkich: Popiełuszkę, Rosiaka...Litewkę…
I napełnijmy Judaszową sakiewkę.]]]
•
Był sobie zacny Poseł Litewka
Co nie składał się jak krokiewka.
A że nie był rozciągliwy jak z lateksu
To nie pozwalał używać psów do seksu.
To za jego pryncypialne stanowisko
Został wysłany na cmentarzysko.
•
>Убит!.. к чему теперь рыданья,
Пустых похвал ненужный хор
И жалкий лепет оправданья?
Судьбы свершился приговор!
Его убийца хладнокровно
Навёл удар... спасенья нет:<
•
*Zabity!... po co teraz rozpaczanie,
Pustych pochwał, niepotrzebnych zachwytów
Żałosny bełkot szukania prawdy?
Losu spełnił się wyrok!.
Jego zabójca z zimna krwią
Naprowadził uderzenie…ratunku nie było.*
(Przekład własny z Lermontowa)
Komentarze (2)
PS. Umarł Karol umarł , już leży na desce
Ale userzy nie zapomnieli o nim jeszcze
Jeszcze epitafium czytają
Ale czy o jego śmierci swoje zdanie mają?
Każdy polityk o nim powie
Że zacny był z niego człowiek
Tylko Admin tego nie docenia
I chce Go zepchnąć czym prędzej do cienia
Minęło już pół dzionka i doszliśmy do nocy
A kolejka na liście opowi , nie nabrała jeszcze mocy
Zasłużył na pogrzeb z honorami
Ale dlaczego zginął? to nie wiedzą sami.
Tu pasuje cytat z Herberta.
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania