Rapsod=Epitafium dla Posła.

[[[Motto: Zabijmy sprawiedliwego bo nam niewygodny

Wytyka nam błędy obyczajów naszych

Zabijmy wszystkich: Popiełuszkę, Rosiaka...Litewkę…

I napełnijmy Judaszową sakiewkę.]]]

Był sobie zacny Poseł Litewka

Co nie składał się jak krokiewka.

A że nie był rozciągliwy jak z lateksu

To nie pozwalał używać psów do seksu.

To za jego pryncypialne stanowisko

Został wysłany na cmentarzysko.

>Убит!.. к чему теперь рыданья,

Пустых похвал ненужный хор

И жалкий лепет оправданья?

Судьбы свершился приговор!

Его убийца хладнокровно

Навёл удар... спасенья нет:<

*Zabity!... po co teraz rozpaczanie,

Pustych pochwał, niepotrzebnych zachwytów

Żałosny bełkot szukania prawdy?

Losu spełnił się wyrok!.

Jego zabójca z zimna krwią

Naprowadził uderzenie…ratunku nie było.*

(Przekład własny z Lermontowa)

Średnia ocena: 0.0  Głosów: 0

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (2)

  • realista 2 miesiące temu

    PS. Umarł Karol umarł , już leży na desce
    Ale userzy nie zapomnieli o nim jeszcze
    Jeszcze epitafium czytają
    Ale czy o jego śmierci swoje zdanie mają?
    Każdy polityk o nim powie
    Że zacny był z niego człowiek
    Tylko Admin tego nie docenia
    I chce Go zepchnąć czym prędzej do cienia
    Minęło już pół dzionka i doszliśmy do nocy
    A kolejka na liście opowi , nie nabrała jeszcze mocy
    Zasłużył na pogrzeb z honorami
    Ale dlaczego zginął? to nie wiedzą sami.

  • Sucre 2 miesiące temu

    Tu pasuje cytat z Herberta.

    niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają
    pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
    a kornik napisze twój uładzony życiorys

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania