Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Red Dead Redemption

Drogi Krzyśku!

 

Chciałbym podzielić się z tobą ciekawą rzeczą, jaka nas spotkała. Mój piętnastoletni pędrak od miesiąca zagrywa się w Red Dead Redemption 2, taką nową grę o antysystemowcach na Dzikim Zachodzie, którzy walczą z pinkertonami, gangsterami, bogatymi ciulami et cetera. Pewnie pamiętasz, że swoją przygodę z grami zakończyłem na pierwszym Wolfensteinie i szczerze mówiąc nie byłem do końca przekonany. Ale gdy Jasiek pojechał na obóz, z wrodzonej ciekawości, wypróbowałem to ustrojstwo. No i zmieniłem zdanie zupełnie. Oczekiwałem gówna, a dostałem coś odmiennego o sto osiemdziesiąt stopni. Wielowątkowa fabuła, świetnie napisane postacie, grafika aż mi stanął, pamiętne dialogi, wciągająca rozgrywka i generalnie satysfakcja. Syn wrócił z obozu i od razu doniósł mi o pewnej nowinie. Otóż na obozie spotkał jakichś chłopaków, którzy nakurwiali w tę grę i po dziesięć godzin dziennie. Powiedzieli mu, iż w okolicach Łodzi ma powstać coś w rodzaju lunaparku, właśnie w klimacie RDR2. Nie miałem wobec tego pomysłu większych obiekcji, toteż z uśmiechem na ryju zawiozłem rodzinkę w kierunku Polski centralnej. I również tym razem się nie zawiodłem. Całość była stylizowana na dzikozachodnie miasteczko. Powitał nas kierownik, który odgrywał rolę Dutcha van der Linde (z okresu, zanim jeszcze się skurwił). Gość udający Arthura uczył jazdy konnej, Charles strzelania z łuku, a Pearson przygotowywał jedzenie, od którego przez kolejne dni nie schodzisz z kibla. Generalnie wypad uważam za udany. Powiedz, co u ciebie i czy twój urlop również jestem pełen kolorków?

 

Z pozdrowieniami,

Adam

Średnia ocena: 2.6  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (7)

 • Pan Buczybór 9 miesięcy temu
  dziwne toto, ale w pewien sposób... intrygujące. Podoba mi się, tak odrobinkę, kontrast słownictwa z formą listowną. I tyle.
 • Targówek 9 miesięcy temu
  Nie wiem, czy grałeś?
 • nagarnuszkusiostry 9 miesięcy temu
  Targówek Bucz niepełnoletni, więc uważaj
 • Pan Buczybór 9 miesięcy temu
  Targówek nie, nie grałem i może w sumie umknęło mi tu jakieś drugie dno...
 • fanthomas 9 miesięcy temu
  nie lubię rdr2 ze względu na wulgarną, agresywną, depresyjną i nihilistyczną fabułę, choć na wyluzowanie się (tzw.chill) jest dobra. Można umrzeć z nudów, ale głównie w trakcie misji, paradoksalnie podróżowanie konno po leśnych ostępach ma klimat (dopóki koń nie uderzy w drzewo i nie wykorkuje)
 • Targówek 9 miesięcy temu
  Jednakże nie bez powodu niektórzy uważają drugiego red deada za grę dekady, a Dana Housera za Tarantino w świecie gier.
 • fanthomas 9 miesięcy temu
  Targówek no ja kompletnie tego nie rozumiem. Pod względem technologicznym może i rządzi, ale fabuła i różne upierdliwości ciągną te grę w dół. Ludzie się zachwycają bo to gra rockstara, hype zrobił swoje

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania