Xxx

Xxx

Średnia ocena: 2.8  Głosów: 20

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (33)

  • piliery 07.07.2023

    Jakby ad hoc napisane dwa związane nierównym kamieniem wiersze. Jakże różne, jakże wymowne. Inny miał być ten świat. Zostały piękne wspomnienia które rozświetlają ciemność, które pozwalają ogrzać się w ich słońcu. A jednak wciąż pełna nadziei w zderzeniu z rzeczywistością która wyrasta jak ostry kamień styka się brutalnym doświadczeniem braku tego co najcenniejsze dla życia., które przed chwilą jeszcze było. Znakomity wiersz.

  • MartynaM 07.07.2023

    Witaj Piliery
    Bardzo Ci dziękuję za komentarz i podzielenie się przemyśleniami. Tak to już jest, że nawet kiedy mrok zawsze można znaleźć w sobie jakieś światło, choćby to były ''tylko'' wspomnienia...

    Pozdrawiam

  • Sufjen 07.07.2023

    Podpinam się pod wypowiedź wyżej. Z tego tekstu biję światło - i choć może to brzmieć jak sztampowy frazes, nazwałbym to największą zaletą tekstu. Znowu wywołałaś emocje.
    Pozdrowienia dla Ciebie :)

  • MartynaM 07.07.2023

    Jeżeli widać światło, to znaczy, że nie wszystko umiera... że pozostaje coś typowo ludzkiego, choć być może zbyt delikatnego na zbrukanie, stąd konieczność ochrony

    Dziękuję, Sufjen, za komentarz i zatrzymanie przy wierszu.
    Pozdrowienia również dla Ciebie

  • Poncki 07.07.2023

    Podejrzewam, że to o jakiejś zranionej dziewczynie, której instynkt obronny kazał zamienić się w skałę.
    Niepotrzebnie moim zdaniem, ale to nie istotne, ponieważ mamy wpływ tylko na to jak sami odczuwamy i reagujemy.
    Mimo, że robiła mosty nie były one po to, aby inni mogli do niej przyjść, tylko po to, aby sama się mogła wycofać bezboleśnie.
    Mimo szorstkości względem świata, czasem wychodziło z niej żywe ciepło. Cieplejsze od słońca.
    "kiedy wracała" doznała skutków swojej szorstkości ponieważ, ktoś do kogo wyciągnęła dłoń odwrócił się. Wysechł.
    Potknęła się o kamień - wpadła we własne sidła.

    Tak to czytam. Oceny nie daję, ale wiersz ciekawy.

  • MartynaM 07.07.2023

    Poncki, zaskoczyłeś mnie, nie podejrzewałam ciebie o tak bogatą wyobraźnie, ale cieszy mnie że jest... odnośnie tych sideł... ciekawe, aczkolwiek ja bym raczej skłonna była uznać, że to potknięcie, to jakby przekonanie, ze jednak lepiej omijać kamienie, tym bardziej kiedy ostre... bardziej niż jej ''szorstkość''

    Dziękuję za podzielenie się refleksją

  • Mądry wiersz. Pozdrawiam 5

  • MartynaM 07.07.2023

    Dziękuję Marku.
    Pozdrawiam

  • Bettina 08.07.2023

    skały i kamienie
    była jak skała do której nikt nie miał dostępu

    pomimo słów pozostawionych za sobą

    nic nie znaczyły

    zwykłe mosty rzucone gdzieś po drodze

    do szybkiego przejścia bez otarć

    a przecież coś jeszcze w niej żyło

    inne niż przepaść

    zapamiętane niczym modlitwa

    wtedy zamykała oczy

    pozwalając ogrzać się słońcu

    kiedy wracała widziała coraz więcej ruin

    tak jak dzisiaj gdy przez chwilę zatrzymała krok przy źródle

    wyschło zanim zdążyła wyciągnąć dłoń

    jakby potknęła się o kamienie

    He?
    O czym?'Martna eM napisała w tym tekście?

  • MartynaM 08.07.2023

    Wiesz, Bettinka, muszę sobie jakieś fajne perfumki kupić, te które mam jakoś mi się znudziły...
    Pozdrowionka!

  • Bettina 08.07.2023

    MartynaM
    Doch letzten Endes entkommt kein Tier dem grausamen Schlachtermesser.
    Orwell

  • MartynaM 08.07.2023

    Bettinka, nie podniecaj się...

  • Domi51 08.07.2023

    Muszę przyznać, że dawno nie czytałam Twoich wierszy, ale ten jest super :) Moja ocena to 5, zapraszam również na swój profil, myślę że znajdziesz tam coś dla siebie :)

  • Lotos 08.07.2023

    Ciekawy wiersz, szczególnie końcówka.

  • MartynaM 08.07.2023

    Dziękuję, Lotos, za przeczytanie i komentarz

  • Aaronier0O 19.07.2023

    Brakuje mi tutaj kontynuacji w tym wierszu, chętnie przeczytałbym dalszą część bo brzmi jak intrygująca historia.

  • MartynaM 19.07.2023

    Tak, to dopiero pierwszy tom, w następnym będzie kontynuacja, tylko jeszcze nie wiem kiedy...

  • Aaronier0O 19.07.2023

    MartynaM
    Czekam z niecierpliwością :)

  • MartynaM 19.07.2023

    Aaronier0O
    aż tak, aż niecierpliwość?

    Może poczytaj Bettinę, świetnie pisze... można zapomnieć o innych

  • Tekstozaur 28.07.2023

    Skrytykowałaś 14ke błyśnij przykładem. Gdzie wielkie litery, interpunkcja..

  • MartynaM 28.07.2023

    W dupie...

  • Johnny2x4 28.07.2023

    Nie błysnąłeś, choć się starałeś. To wiersz.

  • kamińe 05.08.2023

    MartynaM

    nie spamuj
    łodnoś sie do tekstu............

  • kamińe 05.08.2023

    ale to gupie, łoj

  • Megartist123 09.08.2023

    Zgadzam się z Tekstozaurem, gdyż poniewóż brak tu interpunkcji. Ciężko się takie coś czyta...

  • MartynaM 10.08.2023

    co znaczy ''poniewóż''?

  • Megartist123 10.08.2023

    MartynaM "poniewóż" to takie przekształcenie słowa "ponieważ". W niektórych żartach dla mózgowców się go używa...

  • MartynaM 11.08.2023

    A nie ma wsi, bo bardziej pasuje?

  • Megartist123 11.08.2023

    MartynaM Może być...

  • Megartist123 13.08.2023

    Martyna, chciałam tylko spytać o jedną rzecz. Bo mówiłaś mi o tych dialogach i wzięłam twoje rady sobie do serca. Zaczęłam czytać o myślnikach i o akapitach i oto pierwszy rezultat poprawiania: https://www.opowi.pl/magia-to-nie-zarty-rozdzial-1-moc-w-a83761/

  • MartynaM 14.08.2023

    Nie chce mi się czytać, ale na plus, że się zainteresowałas... chociaż i tak uważam, że ściemniasz

  • Megartist123 16.10.2023

    MartynaM Nie, jakby się chciało to by się wiedziało

  • Grafomanka 16.10.2023

    Megartist123, a co Ty budzisz się po dwóch miesiącach z odpowiedzią?
    Szukasz atencji?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania