Ślepy pan
Ślepy pan o czarnych oczach
krąży po ciemnej ziemi
ze zbrodnią na duszy.
On milczy w grozie
zaklęty cierniami
wśród igieł wygiętych.
Pan bawi się cierpieniem
i bólem mu nieznanym
żongluje i płacze
uniżenie pokonany.
Jego ciało gnije
wśród upiornej rzeki,
gdzie kalekie czyny widziane są
pod gwiezdnym blaskiem.
Komentarze (20)
Dosyć mroczny, ale ciekawy utwór : ) 5
Dosyć mroczny, ale ciekawy utwór : ) 5
Ślepy pan byłby dumny, Aniele, ze swojej mroczności ;)
Naprawdę ładnie napisane:) Mam tylko jedną malutką sugestię- ja raczej wyrzuciłabym z drugiej strony "On"- wiadomo, o kogo chodzi, więc jest to zbędne; poza tym mam wrażenie, że bez tego lepiej się czyta, ładniej brzmi ta strofa. Ale to już Twoja decyzja :) Tak czy siak, zostawiam piąteczkę :)
Jeszcze dwie rzeczy wypatrzyłam. Po "nieznanym" postawiłabym przecinek i tak jak w przypadku pozostałych strof, tą trzecią wypadałoby zakończyć kropką :)
Ojej, racja. Chociaż "Ślepy pan/On/Jego/Pan" to wszystko nacisk, to zostawię tak, ale co do reszty, masz rację Alexa, "bólem nieznanym/żongluje" taka przerzutnia. Kropeczkę dodałam, ale przemyślę te "on", jegomość może i pasuje, może i nie, zobaczymy. Zobaczymy i ocenimy.
Jaką nieskładną wypowiedź ci dałam, ale co tam. Miło, Ślepy pan też się ucieszy!
Dziadowy klimat się zrobił. Pozdrów dziedzica. 5
Dziadowy, dziadowy w sam raz na tę ponurą poświatę za oknem.
tajemniczo...
Brakuje mi tutaj czegoś, ale za cholerę nie wiem czego...
Króciutki, przemyślany, przyjemny do oka i języka... nic tylko wstawiać 5 :D
Zakończenia może? Może przyczyn i skutków? Może wyjaśnienia i odpowiedzi na pytanie: dlaczego? To taki urywek, ale po co i na co... Itp.
Ale może, a może może być morzem.
Dzięki, Karo : D
Mroczny, jak pisała Angela :)
Niczym demony ciemności pod łóżkami dzieci ;) Każdy ma takiego demona w sobie
Tak sobie myślałem, że to jakiś spersonifikowany byt/emocja, bo nikt konkretny mi tu nie pasował :F Ciernie skojarzyły mi się z koroną cierniową, a ta wiadomo z kim :P Pierwsza zwrotka pasuje do człowieka, to "ze zbrodnią na duszy" brzmi jak grzech pierworodny ;o Suma summarum, nie wiem, o kim to jest :P Ale fajnie zestawione słowa, więc mi się podobało :P
Sołtysie, zapewniam cię, że utwór nie porusza kwestii religijnych, chociaż nie wiem już sama, czy chciałabyś znać jego pełne przesłanie. Może wolałbyś pozostać przy odczuciu dobranych słów? Niemniej przy aprobacie wytłumaczę.
Zrobiło się mroczno. Zostawiam pięć gwiazdek. Normalnie tak mroczno jak za oknem teraz w tę jesień ponurą. :) ***** Naprawdę mi się podobał ten wiersz. P.S. Nie wiedzieć dlaczego "Ślepy pan" skojarzył mi się z osobą niewidomą. :)
Teraz już ciemności na podwórzu panują, może nawet i coś leci? Och, chciałaby się zobaczyć zamiast deszczu śnieg. Bym przynajmniej nie miała mokrych skarpet. Dziękuję.
'ze zbrodnią na duszy' i zaczęłam czytać uważniej. :D
Z wielką przyjemnością stawiam 5! ;>
Dziękuję : D
Jego ciało gnije... hem... niczym fragment wyjęty z horroru. Jeszcze chwila i dobrałby swej broni i zabił mijaną postać. Stawiam 5 ^_^
Broń do dłoni i pal, mała ;)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania