Smierć mafioza

Wstęp.

Rozpoczynam serię opowiadań o mafiozach, złych dziewczynach (bad-girl), gangsterach, porwaniach przeniesionych na nasz grunt. Miłej zabawy.

Śmierć mafioza

Rano gangster sam, przez miasto szedł jak pan. Przez wymarłe miasto szedł i na dzieło patrzył swe. Nie był pewien życia nikt, całą noc po blady świt...

***

Obudził mnie huk wystrzału. Chicago - dzielnica Englewood, zwana Englehood (zakapturzone bandytowo). Strzały dochodziły Garfield Boulevard, gdzieś z Sherman Parku i szybko huk narastał roznosząc się po Racine Ave. Muszę się przenieść na wzgórza Englewood, albo na Avondale, Naperville, na zachód do Des Plaines, może do Park Ridge. White flight-biała ucieczka. Drugie Detroit. Niedawno skończyłam Oak Park - River Forest High School na zachodnich przedmieściach Oak Park. Teraz szukam pracy. Próbowałam w Goodman Theatre, ale normalnych dziewcząt nie przyjmują. Musi być lesbą, czarną, albo maltretowaną...ostatecznie feministką.

 

Po huku poznałam, niezawodny pistolet PM -9. Wstałam, włączyłam "Radio Chicago 1030" i biegnę pod prysznic. Nucę: I am sailing, potem pilim, home again, krosty mam...aj lowiu bejbi, wyganiała Kasia wołki, rozwidniało się, głęboka studzienka. Wyciągam z szafy moje ciuchy i zaczynam przeglądać, w co się ubrać na ważne spotkanie w sprawie pracy w wielkiej firmie. Nie była to restauracja "Alinea", "Pub OK", " U Gazdy", "Staropolska", ale coś w rodzaju "Red Apple Buffet" przy Milwaukee Avenue. Mam zostać menadżerką. Padł drugi strzał. Ktoś upadł na korytarzu. Wali z "Gracha"- stwierdziłam w myślach. W czym będzie mi lepiej, w różowych pantofelkach, czy w trampkach Nike, a może czarnych pół - kozaczkach? Usłyszałam kolejny strzał. To strzelał sąsiad z góry. Glock? Potem zobaczyłam krew spływającą po mojej szybie. Pewnie oberwał, albo je pizze z keczupem. Zawsze mu ciekło po brodzie - taki łapczywy. Nieważne. Chwyciłam swój różowy smartfon i zaczęłam przeglądać konta społecznościowe: Facebook, Gab, Instagram, OKCupid, Twitter, Classmates, Tik-tok i czytać sms-y. Mało czasu, muszę zaraz lecieć. Ta głupia Oliwia znowu mnie obsmarowała, śmieje się ze mnie, z mojej wagi, że niby jestem za gruba, a sama dupę ma jak szafa trzydrzwiowa, z moich ciuchów brechta się, że chodzę w podartych jeansach jak łachmyta, że jestem głupia, że mnie chłopak rzucił. Ktoś za drzwiami jęczał.

- Pomóż Julka - usłyszałam głos sąsiada - oberwałem i to porządnie.

- Chwilę, nie pali się.

Natalka wcale nie lepsza od tej durnej Zuzki, czy Oliwii...też je zhejtuję. Teraz nie mam czasu. Bluzkę ubrać, tylko jaką, gdzie ta bluzka? O jest! Ubrać, ale którą ?

- Julka, Julka - dobiegało za drzwi.

- Momencik, zaraz, zaraz...o jeny...- odpowiedziałam.

 

Strzelanina nie ustawała. Weszłam do pokoju i spojrzałam w okno. Szary dzień, trochę zagracony ten mój pokój. Szyba przestrzelona przez kilka pocisków. To już trzecia szyba w tym tygodniu, a jest dopiero wtorek. Strzelanina trwała w najlepsze. Ktoś strzelił i kula z brzękiem tłuczonego szkła wpadła do pokoju, uderzając w sufit. Upadłam na podłogę, wczołgałam się pod łóżko. Wyciągnęłam z kartonu po butach granat obronny F1. Wyciągnęłam zawleczkę i wyrzuciłam granat przez okno. Huk, jęk i strzelanina ustała. Wychodzę z domu. Z trudem otwieram drzwi. Czuję jak przesuwam czyjeś ciało.

- O! Ruchardo Pierdolino? - powiedziałam zdziwiona. Jego piękne, piwne oczy gasły, a płynąca krew z ust nie wróżyła nic dobrego. Chyba nie ma gruźlicy, bo nie kaszle, albo udławił się pizzą, ale Włosi pizzy nigdy nie jedzą z keczupem - pomyślałam.

- Cagana pomóż mi, ratuj - szeptem prosił Pimpek Sadełko, jak go w duchu nazywałam - trzeba zatamować krew. Masz tampon?

- Mam, ale już nieco zużyty, ale z drugiej strony... - i sięgnęłam ręką do majtek.

- Co za tępa dzida - wycharczał mafiozo. - Lepiej nic nie dawaj, tylko idź po mego znajomego lekarza. Adres masz w notesie, w kieszeni marynarki. Nie dzwoń na pogotowie, bo mi cały komisariat na łeb ściągniesz.

- Nie zamierzałam nigdzie dzwonić, a w notesie nie mam adresu twego lekarza i nie mam żadnego notesu, ani marynarki, tylko żakiet. A teraz nie mam czasu, śpieszę się, może potem - odrzekłam.

- Ty idio...- wycharczał di Capo, (bo zawsze od niego capiło) po czym wybałuszył gały.

- Powiedziałam, że teraz nie mam czasu. Śpieszę się, ale jak nie kopniesz w kalendarz, to ma ciebie tu nie być, ty popaprańcu. Aha i posprzątaj po sobie ten bajzel... .

Idąc korytarzem usłyszałam jak młody mafiozo wycharczał:

- La figa. Ty durna pindo.

- Wafankulo - (odczep się)! Trochę kultury frędzlu, mówisz do damy - odpowiedziałam.

 

Chwileczkę, nie tak szybko... zrobię z nim selfie, zanim wykituje. Wrzucę do sieci, zobaczę ile lajków? Zawróciłam: - Cziiiz. - Nie wyszło, jeszcze raz. - Cziiiiz. Powiedz: rana żaba. - Patrz się tu, matole! Uśmiechnij się. Jeszcze raz: cziiiiiiz. No dobra, zobaczę jak wyszło? Może być.

- Co masz takie mgliste oczy?

- Umieram. Julka moja mafia flaczeje, zostawili mnie tchórze. Weź ich w garść, bądź szefem. Weźmiesz? Zostaw, nie bierz w garść mego pitola, głupia pindo, to nie mafia. Tobie wszystko z jednym się kojarzy. Ee...umieram, och..., teraz ty zastąp mnie eee..., rozumiesz, nie mam komu przekazać, nikomu nie wierzę. Pomścij mnie.

Chrrrr...zacharczał. - Rozumiesz ?

Popatrzył na mnie półprzytomnym wzrokiem i wyszeptał: - Widać po twojej durackiej mordzie, że nic nie rozumiesz, po prostu nie jarzysz. Nie myślałem, że tak skończę. Uuuu... .

- Ale ty Alfonso Tuti Sruti jesteś męczydupa. Widzisz światełko w tunelu? No to tam idź. No to nara... .

- Nara... . - wycharczał Alfonoso Duponzo i odwalił kitę.

Średnia ocena: 1.6  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (183)

 • Sucre 5 dni temu
  Wszędzie tylko gangsterkę, policję, detektywów pokazują. Ludzie to mają zainteresowania, ech. Chyba, że jest tak, że w każdym nosi buławę gangsterską w plecaku, w każdym tkwi pociąg do przestępczości, tylko nie u każdego się ujawnia, tak jak nie każdy szeregowiec zostaje generałem, albo marszałkiem. Ale każdy teoretycznie może zostać.
 • anat 5 dni temu
  Chicago-dokładny opis, z "Jackowa" by się uśmiali. To satyryczny cykl opowiadań, dla śmiechu...wężykiem...
 • Materazzone 5 dni temu
  Przeczytałem gdyby nie było od Ciebie.

  Żartuje. Chujowe ale fajne :)
 • anat 5 dni temu
  nie wyrażaj się chamie!
 • anat 5 dni temu
  ...przy damie...
 • Abbie Faria 5 dni temu
  O kurcze, Ty nie jesteś Kasią. Ona nie umie po włosku.
 • anat 4 dni temu
  Pamiętaj o lekach. I pisz-rodzina odpocznie.
 • Poncki 5 dni temu
  Nie przeczytałem. Szkoda czasu.
 • anat 5 dni temu
  no i gitara...
 • Niezłe, mimo wszystko, niezłe i daje po mordzie uśmiechem, trochę "Rithowe", ale wątpię w trafność mego spostrzeżenia.
 • anat 4 dni temu
  Pisz jaśniej, nie wysilaj się "mały strumyczku"-rith.
 • Józef Kemilk 5 dni temu
  To chyba Sienkiewicz napisał. Muszę ubrać moje ciuchy, wyciągnę je z mojej szafy.
  Pozdrawiam
 • anat 4 dni temu
  Powiem ci, mój kawalerze, żem się nudził jak diabeł na pokucie-Sienkiewicz.
 • Szpilka 4 dni temu
  Czarny humor, z tamponem ekstra 🙃

  Podobuje 👍
 • Akwadar 4 dni temu
  Nie wiem, czy ma to jeszcze znaczenie, ale niezły tekst, choć potrzebuje dopracowania.
 • anat 4 dni temu
  Przestań chłopczyku poprawiać. Dopracować? Sam się dopracuj. Czytaj ze zrozumieniem.
 • Akwadar 4 dni temu
  anat, ok panieno z przerośniętym ego, jak może kiedyś zejdziesz z piedestału własnej próżności, to zobaczysz kilka podstawowych mankamentów...
 • anat 4 dni temu
  Akwadar Pokaż mankamenty i przestań się czepiać!
 • anat 4 dni temu
  Akwadar -na co czekasz gamoniu ? Nie widzisz? To zamknij ryj!
 • Akwadar 4 dni temu
  anat pocałujta chamie wójta.
 • anat 4 dni temu
  Jest tutaj znacznie więcej pisarzy niż czytelników. Jeśli już ktoś zajmuje się czytaniem to tylko po to, żeby "w podzięce" ktoś inny przeczytał jego teksty.
  Mało jest osób, które zajmują się głównie ocenianiem, stąd mamy tutaj same chwalebne opinie i 90% opowiadań ma ocenę powyżej 4.
  Taka "bitwa" to wydaję mi się jedna z nielicznych okazji, by uzyskać w miarę obiektywną ocenę. Ocenę za styl, a nie sam pomysł.
  Bo jeśli już ktoś udostępnia swoje teksty, to nie chodzi w nich tylko o to, żeby dzielić się swoimi emocjami i przemyśleniami, ale też o to, żeby zrobić to w dobrym stylu. Myślę, że taka bitwa, czy jakiekolwiek inne konkursy, to dobry sposób, żeby popracować nad stylem - oczywiście, jeśli ktoś potrafi przyjąć krytykę, a nie obraża się o to, że ktoś mu coś wypomni (nie podoba się - nie czytaj - nie patrz - nie odzywaj się, jeśli nie masz zamiaru mnie chwalić).
  Bo co z tego, że twoja głowa będzie pełna pomysłów, jeśli nie będziesz potrafił tego w interesujący sposób przekazać? A chyba, jeśli już coś udostępniasz, to chcesz, żeby komuś się to spodobało.
  Podsumowując... uważam, że konkursy to dobry sposób, żeby popracować nad techniką (bo pomysł jest już tak jakby narzucony).
  Jeśli jednak uważacie, że branie udziału w czymś takim wam umniejsza, to przecież nikt nie zmusza ;)
  tak pisał w 2015 r Ekler na opowi.pl
 • anat 4 dni temu
  Daniel, Akwus, Ekler, Weasley, Neli-kto ich pamięta ?
 • anat 4 dni temu
  ...może ant-zero opowiadań.
 • SwanSong 4 dni temu
  Akurat ja mogę się zająć tylko ocenianie, bez obaw, że ktoś źle oceni mój tekst.
  Tak więc oceniam: bardzo słabo, zapis ma wiele błędów, interpunkcja leży, fabuła to bardziej strumień świadomości niskich lotów. Technicznie przypomina opowiadania Marg, ale Marg przynajmniej ma klarowny przekaz i trudno się pogubić.
 • anat 4 dni temu
  ble, ble, ble....gdzie zapis ma błędy? Interpunkcja, nawet nie wiesz co to?
 • anat 4 dni temu
  Gdzie widzisz błędy intonacji, rytmu i tempa mowy, akcentu wyrazowego w zapisie granicznym ? Nie ośmieszaj się nieuku-matołku.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Wiem, że nie widzisz błędów. Nadmiarowe spacje, dialogi ze złymi znakami. Dalej nawet nie wymieniam. Ogólne niechlujstwo.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Z Wikipedii sobie wykopałeś to zdanie? Piszesz prozę i zanim dojdziesz do tak skomplikowanych rzeczy jak rytmika stylu, wpierw naucz się podstaw. Słabo, słabo.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat MArtyna to ty?
 • anat 4 dni temu
  SwanSong Daruj sobie to żałosne pierdolamento.
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko a gdyby, to co ?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat I tak będę ją kochał, wygrałem?
 • SwanSong 4 dni temu
  anat Prawda zawsze boli początkujących. Nie poddawaj się, kiedyś napiszesz coś dobrego.
 • anat 4 dni temu
  SwanSong...spadaj, nudzisz...
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko -nudzisz się i chcesz z kimś pogadać. Dziecinne to z tym "kochaniem"...gimnazjalne droczenie się.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Nieuków tutaj dostatek, może być jeszcze jeden.
 • anat 4 dni temu
  SwanSong Chcesz sobie pogadać? Uszy mnie bolą od twego jazgotu- gadaj mi do....
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat cały ja, takim mnie ten kraj wychował... Myśłisz że powinienem demona wypuścić?
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Jeśli czytasz uszami, to nic dziwnego, że masz problemy.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat MArtyna na bank
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko przestań wariować, pienić się. Pisz konkretnie, na temat, bo naprawdę twoja paplanina zniechęca do jakiegokolwiek dialogu. Marudzisz, przynudzasz, czepiasz się..."a się zastrzelę, kocham Martynę..." więcej powagi chłopie. Ile ty masz lat ? Infantylizm cię męczy?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat zero we mnie powagi i jestem nikim a co?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Martyno chodź do piotrusia pod tekst, czy aż tak go tobie zal?
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko zero powagi, przynudzasz i czepiasz się. Męczydupa.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Oto ja, miłość ogłupiła mnie do końca
  anat Martyno Chodź pod tekst piotrusia, pogadamy o nim
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko daruj sobie to pierdolamento.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat To ty Martyno, tylko ty trzymaszs pod kloszem tego lalusia pantoflarza ;) Co wygrałem?
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko ty zawsze przegrywasz. Taki typ. Dlatego jesteś samotny.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat to nie zbijemy piotrusia wspólnie ;) ?
 • MKP 4 dni temu
  -Pomóż Julka -usłyszałam - pauzy i polpauzy w dialogach trzeba odspawać od tekstu.
  ...zacharczał. -Rozumiesz ? - znaki zapytania i inne należy przyspawać do wyrazów.
  - zaraz...o jeny.. - w poziomie jest albo kropka albo wielokropek.

  Te powyżej się powtarzają i to są przykłady; tyle zauważylem
 • anat 4 dni temu
  Co zauważyłaś? Co to znaczy odspawać od tekstu?Tekst ma być wyraźny. Nigdzie nie ma, że np. wykrzyknik musi być przy wyrazie.Dziękuję, wiem o tym i dla wyrazistości tak piszę.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat Twój tekst nie jest czytelny. Wyraźny to może być obraz.
 • anat 4 dni temu
  SwanSong ja, cie ale odkrywczyni. Maria Kiri-Skłodkowska. Tekst wyraźny tzn. widoczny. Pismo może być widoczne ale nie czytelne. Bazgroły.
  Ne sus Minervam (doceat)!
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Masz nieczytelny i niechlujny tekst. Tylko tyle i aż tyle.
 • anat 4 dni temu
  SwanSong nieczytelny to niewyraźny a to jest druk. Ty naprawdę jesteś taka tępa, czy tylko udajesz przymuła?
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Anacie, popełniłeś tekst słaby, który czyta się nadzwyczaj trudno, ponieważ nie znasz zasad pisowni. Korektor nie wiedziałby, gdzie u ciebie zacząć.
 • anat 4 dni temu
  SwanSong-wypad marudo nieuku!
 • MKP 4 dni temu
  anat
  W zasadach polskiej pisowni tak jest:)
  Jeśli to celowy zabieg to nic mi do tego, tylko powinno być konsekwentnie a nie raz znak zapytania przy wyrazie, a raz że spacją: to jest mylące:)
 • anat 4 dni temu
  SwanSong masz rację. Dal ciebie każdy tekst jest trudny. Skończyłam polonistykę. A ty garkotłuku?
 • anat 4 dni temu
  MKP czytanie powinno być jak mówienie. Przecinek możemy postawić tam, gdzie nabieramy oddechu.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Polonistykę? Nie sądzę. Najwyżej tak ci sie wydawało.
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Te zasady też z polonistyki? :-D
 • anat 4 dni temu
  SwanSong-do garów!
 • SwanSong 4 dni temu
  anat
  Nie trzeba. Już umyłem. Teraz patrzę na twój obraz nędzy i rozpaczy.
 • SwanSong, anat jest pindą/dem i trollowatość czyniąca, pewno diabeł z nią sypia i nie o spanie tu chodzi, ale tekst popełniło to coś dobry, ino się w nim rozjechało to i owo. Jedno poprawianie i git, przy czym nie ma pewności, czy to jej tekst, ale zakładając.
 • MKP 4 dni temu
  anat
  Tak to prawda, z przecinki sam mam problemy i nad nimi pracuje, ale zarówno one jak reszta znaków ma jasne zasady których powinno się trzymać. Można je czasami zniekształcać, jeśli to ma cel artystyczny, ale musi być konsekwentnie np. do oznaczenia dialogów można używać pauz i połpauz, ale nie powinno się mieszać. Jeśli chcesz stawiać pytajnik po spacji, to proszę bardzo ale to musi czemuś służyć i też konsekwentnie.
 • anat, "Przecinek możemy postawić tam, gdzie nabieramy oddechu." Ktoś mi to już zapodawał onegdaj.
 • SwanSong 4 dni temu
  yanko wojownik 997
  Przykro mi, Yanku. Mamy inne pojęcie >>dobrego<< tekstu. Nie znajduję tu nic dobrego.
 • SwanSong, Nu widać, bo mnie niemal rozpierdala, za dużo absurdu w dzieciństwie mi zapodano.
 • anat 4 dni temu
  yanko wojownik 997 Przecinkiem rozdzielamy zdania współrzędne bezspójnikowo, części zdania połączone bezspójnikowo.
 • anat 4 dni temu
  KONIEC DYSKUSJI.
 • Phi...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Mam tutaj zastrzeżenie do broni, po huku wystrzały można jedynie ocenić kalbier broni, nie markę ;) Granat obronny F1, legenda układu warszawskiego. Nigdy chyba nie zrozumiem fascynacji Glockiem, tyle kasy za broń o śrędnim wyglądzie i średniej jakości. Zdecydowanie bajrdzie wolę sig suera p226, ale przeważnie noszę przy sobie moją ukochaną CZ 75 tactical wyposażoną w dekoker. Zabawna koncówka
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Do tego mam trytowe przyrządy celownicze, nie idę w tę nowomodę ładowania kolimatorów gdzie popadnie ;)
 • SwanSong 4 dni temu
  Łukaszenko
  Cycków sobie nie odstrzel.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  SwanSong raczej jajek...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  SwanSong Ale czasem jest zabawnie jak na strzelnicy, gorąca łuska po naboju wpada kobiecie w głęboki dekolt ;)
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Albo jak laska przyjeżdża postrzelać w miniówie jakiejś, potem w pozycji leżącej świeci tyłkiem na całą strzelnicy a faceci robią zdjęcia ku uciesze wieczornej masturbacji ;)
 • SwanSong 4 dni temu
  Łukaszenko
  A to już zależy, jak wsadzasz sobie pistolet. A wielu facetów ma cycki większe od kobiet.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  SwanSong noszę broń w kaburze do skrytego noszenia, tylko tak wolno mi sie z bronią przemieszczać Ustawa o broni i amunicji jasno to określa, mówimy na nią żartobliwie "ubojka"
 • anat 4 dni temu
  Dyskusja o przecinkach :-)
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Odnieś do mojego komentarz na temat broni cwaniaczku ;)
 • anat 4 dni temu
  Widać, że nie byłeś w wojsku. Po wystrzałach, huku poznasz rodzaj karabinu (na pewno) a pistoletu, możesz przypuszczać. Pistolet -Gawron (Gracz), Walther, Beretta, Giurza SPS, CZ-75. A z karabinów niezawodny "kałach", Barrett M82, M-16 celny i beznadziejny.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  podaj kaliber baretta w 5 sekund
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Rodzaj kalibru broni poznasz, ale nie że to napewno glock, to bzdura totalna w tym tekście...
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko uczciwie-nie wiem.
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko Co innego strzelanie na strzelnicy, co innego w polu.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat bzdury pleciesz
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko Dlaczego? Tak to można każdą dyskusję przekreślić!!!
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Ty się mylisz w zasadniczycj zwrotach, serio jestem satry wyga w temacie strzelectwa i broni ogólnie.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Żeby było tak dla równowagi to z nastawienia do życia jestem bardzo pokojowy
 • anat 4 dni temu
  Tak nie będziemy dyskutować. A priori.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  A więc kończę tę rozmowę
 • anat 4 dni temu
  Pytanie poza konkursem. Czy SwangSong - to drugie konto Martyny M?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  A nawet jeśli to co za różnica?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  CZerń i biel w awatarze, coś w tym może być
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko Styl wypowiedzi, prowokacja i ociężałość umysłowa taka sama.
 • anat 4 dni temu
  Żadna.
 • MartynaM 4 dni temu
  Co za geniusze... 😁
 • Po pierwsze: nie lubię serii, to nic innego jak seriale, a seriale powstały od plotek, nie lubię również telenowel: dla mnie musi wszystko bić od A do Z, inaczej: Alfa i Omega, a nie - Alfa i Beta i Omega, po drugie: po wielokropkach zawsze stawiamy odstęp, po trzecie: słaby ten twój świat, mój jest inny...

  Narodowa Gra Operacyjna

  Musimy, pułkowniku, wystrzelać jak kaczki osobistą ochronę trzech rezydentów koszer nostry: krasnali Szin Betu, Federalnej Służby Bezpieczeństwa i Secretu Service - oni uniemożliwią akcję Pierwszemu.

  Po oficjalnym spotkaniu nadszedł czas na wspólne zdjęcie: Pierwszy bezczelnie wyszedł z szeregu głównych aliantów - wyzwolicieli niemieckiego obozu koncentracyjnego i ty i ty i ty do mnie, kurwa, marsz! Jasne: każdemu po kolei strzelił z piekielnie wściekłego byczka - złamał im haczykowate nosy.

  Słyszysz, pułkowniku, łomot skrzydeł husarskich - nadlatujące Black Hawki? To jednostka specjalna Nil: przyleciała ona ewakuować Pierwszego - prezydenta Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej!

  I wyskakują czarne szwadrony śmierci: biegną i biegną i biegną - trójkami, czyszczą - przedpole i tworzą żywą tarczę bezpieczeństwa - plecami są oparci o samych siebie jak wianuszek dzikich krzaków róży, snajperskie karabiny trzymają w stanie gotowości bojowej - perfekcyjni, bezwzględni i cierpliwi!

  Ostatni wychodzi generał: ma na sobie galowy mundur i czarne - okulary, bystry obserwator zauważy jego kąciki ust: cyniczny, sarkastyczny i ironiczny - uśmiech...

  Czołem! Panie Prezydencie! A Pierwszy odpowiada: czołem, żołnierze Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, żołnierze, czołem! Czarne szwadrony śmierci: ku chwale Ojczyzny! I poszły rakiety dymne w chłodne powietrze izraelskie: powstała wtedy zasłona dymna i zniknął najmniejszy ślad po Pierwszym.

  Słyszysz, pułkowniku, łomot skrzydeł husarskich - odlatujące Black Hawki? To jednostka specjalna Nil: odleciała ona z Pierwszym - prezydentem Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej!

  Musimy, pułkowniku, wystrzelać jak kaczki osobistą ochronę trzech rezydentów koszer nostry: krasnali Szin Betu, Federalnej Służby Bezpieczeństwa i Secretu Service - oni uniemożliwią akcję Pierwszemu.

  Łukasz Jasiński (2019)
 • Cum Tabula Rasa - Adventure

  I napiszę teraz dramat szpiegowski o charakterze moralizatorskiej noweli, tym samym: pokażę światu mój prozatorski talent - ogromne możliwości twórcze.

  Glock, Beretta i Walter odczytali wyrok śmierci rabinowi ultraortodoksyjnej sekty żydowskiej - Izraelowi Zelmanowi.

  - To kim wy?

  - Tajnym Ruchem Oporu!

  - Jakim?

  Mamy bogatą, ciekawą i długą - historię: korzeniami sięga ona do całkowicie legalnego spisku konserwatystów i reformatorów - Konfederacji i polskiej rewolucji narodowej - Insurekcji, potem: stworzyliśmy dwanaście głęboko zakonspirowanych - Lóż, jesteśmy również spadkobiercami powstańczych Szabel, Kos i Sztyletów, także: Polskiego Państwa Podziemnego, kończąc: Solidarność, Niepodległość i Racjonalność - to: MY!

  - Nie zabijecie mnie...

  - Nie, nie zabijemy, tylko: bardzo ładnie poprosimy o napisanie pożegnalnego listu...

  - Nie dacie rady CIA, Mossadowi i FBI - jesteście bez jakichkolwiek szans!

  Beretta obdarzyła szefa koszer nostry ironicznym uśmiechem, wyciągnęła: Vistę - przeładowała...

  - Wiesz, rabinie, popełniłeś ogromną zbrodnię: wymusiłeś ustawowy szwindel na republikańskim prezydencie tego kraju - Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej!

  - Zwrot mienia bezspadkowego jest koniecznością dziejową: sprawiedliwym wyrokiem mojego pana - Jahwe!

  - Wiesz, rabinie, jesteś kompletnie pierdolnięty na tej głowie bez rozumu!

  Ciało rabina padło na dobrze sfałszowany list, jasne: Tajny Ruch Oporu - zastosował znaną metodę: upozorował - samobójstwo i pozostawił ten jeden jedyny trop: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, natomiast: CIA, Mossadowi i FBI - dał wybór pomiędzy dżumą, tyfusem i cholerą.

  Łukasz Jasiński (2019)
 • *być
 • SwanSong 3 dni temu
  Łukasz Jasiński
  Twoja proza to dno. Zdolności prozatorskich nie masz.
 • Jeśli już mowa o mafii, to: jestem z Dolnego Mokotowa i kiedyś piłem wódkę z "Korkiem", "Daiksem", "Żydem", "Jogim" i "Sokołem", jasne: piłem też wódkę (na kopcu Powstania Warszawskiego) z cywilnym policjantem (kryminalnym), który dostał kopa w dupę, bo: rozpracował pedofilów wśród śmietanki towarzyskiej - biznesmenów, kleru i polityków, znam również Patryka Vegę - to chłopak z Pragi. 😉

  Łukasz Jasiński
 • Piotrek71 3 dni temu
  To dawno musiało być, jak ekipa była w komplecie.
 • anat 3 dni temu
  Nie zapominaj o lekach i wizytach u lekarza, bo ci rentę na ten zryty beret zabiorą. Naprawdę.
 • Oczywiście, Piotrze, zaznaczam: nigdy nie należałem i nie należę do żadnej mafii, po prostu wychowałem się na Czerniakowskiej - niedaleko Bartyckiej, jako gówniarz grałem z niektórymi w piłkę i boksowałem, były to stare lata - każdy wybrał inną drogę.
 • Piotrek71 3 dni temu
  Łukasz Jasiński Ja miałem z nimi styczność, ale w interesy z nimi nie wchodziłem, wstąpienie w struktury Mokotowa oznaczało prawie pewny zgon :), oni nie szanowali nikogo nawet siebie już później, ćpali, strzelali szybciej niż myśleli, sadyści bez zasad. Sami siebie wykończyli a reszta poszła siedziec dzieki tak zwanym skruszonym gangsterom. Smiechu warte.
 • Łukasz Jasiński, To Ty uprawiałeś seks ze starszymi paniami za duże pieniądze, czy mylę z innym userem?
 • anat 3 dni temu
  Łukasz Jasiński . Słuchaj! Żadnego wsparcia, nawet: -Cześć! bandziorom. Jesteś bandytą, krzywdzisz ludzi, rabujesz, gwałcisz, okradasz.! -Wypierdalaj bandyto!
 • Nie biorę żadnych leków i nie chodzę do żadnych lekarzy, nie wziąłem nawet szczepionki i od początku tak zwanej pandemii chodzę bez maski, a dożywotniego odszkodowania za utratę słuchu z winy państwowego szpitala (oficjalna nazwa: renta socjalna) bez podstawy prawnej nic nie mogą zrobić, po pierwsze: mam prawnika, znam również Krzysztofa Naimskiego, którego ojciec dziś dostał Order Orła Białego - jestem nietykalny, dziwko! Pamiętaj, dziwko - to za "zryty beret" a teraz wypierdalaj do Chicago - co tutaj robisz? 😎
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Nie znasz Łukasza to go nie obrażaj. To inteligentny człowiek. A na opowi przyszłaś niedawno, więc poczekaj, poznaj ludzi, a dopiero osądzaj.
 • Piotrek71 3 dni temu
  anat weź leki, ochłoń, policz do stu i wróć jak już musisz tu być.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  Łukasz Jasiński - Nie tak ostro. Nie wolno tak kobiet obrażać!!!
 • Łukasz Jasiński, Aha, to TY, bo było o słuchu...
 • anat 3 dni temu
  Łukasz Jasiński. O widzę znasz bandytowo...Java st.
 • anat 3 dni temu
  Łukasz Jasiński ty jesteś świr. Rozumiesz. To nie wyklucza cię ze społeczeństwa. Ale pamiętaj, że mało kiedy masz rację.
 • anat 3 dni temu
  A dla ciebie Jasiński-(gnojku śmierdzący) to ciągle pani!
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Niby głowa przepita, umysł nie ten, ale takie szczegóły z pół roku pamiętasz. Szacun.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria yanko wojownik 997 16 min. temu
  Łukasz Jasiński, To Ty uprawiałeś seks ze starszymi paniami za duże pieniądze, czy mylę z innym userem?
 • Abbie Faria, Pamięć wybiórcza.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 No no. Tę pannę anat będziemy dziesięć lat pamiętali.
 • Abbie Faria, Obyśmy zdrowi byli, już nie wspominam, że całkiem na umyśle, bo - no, tu, to tego...
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Obyśmy zimę przeżyli, bo zapowiada się skok na węgiel.
 • Abbie Faria, Też myślę gdzie skroić, ale nawet szczypty miału nie ujrzy na drodze, by wskazało ślad na możliwe złoże - znaczy dziuplę spekulanta.
 • anat 3 dni temu
  yanko wojownik 997 . Ukraińce-przyjaciele niech wam dadzą.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Jesteś z Greenpointu?
 • anat, Za przyjaciół i flagę, to ja bana miałem tutaj.
 • anat, Se do adblocka dodałem, jest spoko.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Ciesz się że nie ma flagi czarno czerwonej, bo niedługo będziemy oficjalnie mówili, że banderowcy mieli rację, że mordowali Polaków. Na złość Putinowi.
 • SwanSong 3 dni temu
  Łukasz Jasiński
  Dziwkę to ty w lustrze widzisz, cwelu.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Ciekawyś? :-) A co w szczegółach się zgadza i radio 1030
 • Abbie Faria, Ja już się nie wypowiadam o flagach, wsje... - no ...
 • anat 3 dni temu
  SwanSong Nie wiedziałem o kim mowa ????
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Niedoczekanie!
 • anat 3 dni temu
  yanko wojownik 997 a ja dwa...i co ty na to?
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Grzejesz tyłek za wielką wodą, to jesteś cwana. Ale jakieś 300 lat 350 lat temu na terenach gdzie zyjesz mogłas stracić skalpa:)
 • anat, Bojówkara z Ciebie.
 • SwanSong 3 dni temu
  anat
  Jasiński to głupi megaloman. Nie ma co się takim planktonem przejmować.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Amerykanka, dlatego taka - trzęsąca pięścią z Tańczący z wilkami.
 • Abbie Faria, Łatwiej jej, nie zlinczują.
 • Nie odnoszę do filmu, tylko do miejsca pobytu.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 To tłumaczy jej mentalność. Oglądałem - Szczęśliwego Nowego Jorku - Linda trafnie opisał Polaków - tacy smutni i wycofani. No to przyszła anat i pozjadała wszystkie rozumy. I się naśmiewa ze smutnych, zakompleksionych "Polaczków". Ale coś w tym jest, że trzeba iść do przodu, kroczyć pewnie.
 • Abbie Faria, Tam było chyba końskich mordach coś... albo się mi pomieszało
 • *o
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 https://www.youtube.com/watch?v=rQ2-m4YYqp0
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Tak, o koniach! Masz zarąbistą pamięć.
 • Abbie Faria, Wybiórczą i coraz bardziej taką, tylko to morda była polska a twarz konia.
 • anat 3 dni temu
  A wiecie (tak z ciekawości) co było niedawno przebojem w Chicago? Nie zgadujcie. "Anielciu, tyś do mnie listów nie pisała".
 • Abbie Faria 3 dni temu
  Kiedyś obejrzałem cały serial Ostry dyżur. Fajną macie "kolejkę".
 • A to powinniśmy znać?
 • Abbie Faria, A znałeś te Anielcie? Bo ja to pierwszy raz - se wygooglowałem.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 W życiu. Nie słuchami disco polo.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Ale kiedyś pracowałem w tajwańskim zakładzie, gdzie non stop było grane.
 • Abbie Faria, To znaczy, że w Polsce znać nie musowo. W Tajwańskim (choć w Polsce) to co innego, na pewno...
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Ciągle to było jechane: https://www.youtube.com/watch?v=YvKG--yqrd8
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria... Anielcia -to piosenka partyzancka. Cudze chwalicie...Prędzej znacie włoską piosenkę partyzancką Bella ciao !
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Bella ciao znam z filmu
  Pan od muzyki (2004)
 • anat, Bella ciao - ja znam.
 • Też z jakiegoś filmu.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Co to za szit? disco i jeszcze tego wyjca (pisowskiego Szopena) Zenka Martyniuczka brakuje.
 • Abbie Faria, Też nie znałem.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Tak, a ja musiałem to znosić!!!
 • Abbie Faria 3 dni temu
  A wiecie, że hymn Izraela i Szara Piechota pochodzą z renesansowej/barokowej melodii włoskiej?
 • anat 3 dni temu
  yanko wojownik 997 Rozumiem, prowincja, zacofanie i te klimaty, Ryży folksdojcz kontra kurdupel i Pinokio.
 • Abbie Faria, Teraz już tak, wierząc Ci na słowo.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria wyrazy współczucia. Tak Meksykanie torturowali yankesów.
 • anat, Punk rockiem u mnie waliło, metalem i rockiem klasycznym też, fakt że zadupie, to człowiek nie wiedział w co trzeba iść muzycznie.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  yanko wojownik 997 La Montovana
  https://www.youtube.com/watch?v=KK1Im3cvpz8
 • No a ja ze wsi jestem i to naprawdę zadupie.
 • anat 3 dni temu
  yanko wojownik 997 https://www.youtube.com/watch?v=M5TsMXAbsAc...a my skąd ? Ja posłuchasz to zrozumiesz.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat banjo? mandolina?
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria banjo
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Mi to przypomina lwowskie i warszawskie orkiestry podwórkowe.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ov5RpwTQtuQ
  https://www.youtube.com/watch?v=lHBiAhiddJ8
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Dziękuję. Odwdzięczam się "Tango Zaraza" (Popelina) -melodię na pewno znacie.
  https://www.youtube.com/watch?v=-r6NO4u3hrI
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Zrób kiedyś zdjęcie smartfonem swojej okolicy i wrzuć na profilowe:) zamiast zdjęcia jakichś włoskich modelek.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria................. No i kwiat paproci.....https://www.youtube.com/watch?v=aemZvkYWiio
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Dziewczyno, Ty masz 20 lat czy 80? To moje babcie słuchały jak Hitler napadł na Polskę.
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Na pewno jestem starsza od ciebie. A kogo obchodzi muzyka "naleśników" -azjatów, dzikich(murzynów) , szmatogłowych (ragheat)-Arabów , spic-ów (Meksykanów i latynosów) itd. My mamy swoją dobrą, POLSKĄ, chwytająca za serce.
 • Abbie Faria 3 dni temu
  anat Może i masz Ty rację. Tylko co jest polskie? Wszędzie jakieś obce naleciałości.
  https://www.youtube.com/watch?v=xU7RjGkOW4s
 • anat 3 dni temu
  Abbie Faria Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie.
 • Akwadar 3 dni temu
  O, i gołodupiec spadł...
 • anat 3 dni temu
  Fairy?

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania