Sokół
Na sto ku
wy so ko
so ko le oko
kole kole kole bie
hej zabrali mi ciebie
hej zabrali mi
fru nie so kół po nie bie
wo da pły nie po żle bie
w wo dzie ry by pły wa ją
z chmu ry pió ra spa da ją
hej spadają spadają
hej ryby oczu nie mają
nie wi dzia ły so ko ła
i te go co cię wo łał
abyś w gó rę wzla ta ła
i tam w nie bie zo sta ła
hej została
Komentarze (17)
W tym rozgardiaszu nie zauważają poezji. Normalnie jak w TVN "Kawa na ławę" nikt nikogo nie słucha. A wiersz ciekawy i zaskakujący z tym podziałem na sylaby. Sprytnie ;-)
Poeci są egocentrykami. Bo poezja spada z nieba i przesłania świat. Kręci się taki poeta razem ze światem to i rzadko cudzą poezyję dostrzeże. :)
piliery Nie przejmuj sie idiotką Angelą. Jest wkurzona na mnie i na tobie wyładowała złość, bo mi wiersz się podobał. Gdybym zganił - to ona Tfu! by wychwalała.
Czanatan gucio prawda, tak obłudna i zakłamana nie jestem jak Ty dzieciaku.
Z pierwszymi klasami szkoły podstawowej takie rymy i podział na sylaby mi się kojarzy. Nie oceniam.
Dzięki za odwiedziny.
Nie dziw mi się, prostak jestem. :D
piliery ja tak nie twierdzę, to tylko moje subiektywne skojarzenia, odnośnie wiersza, ale nie ma czym
się martwić bom grafoman przeciętny.
Angela Ja się nie martwię. Tak miało być. Nawet niepierwszoklaśnie a bezczelnie prosto, analfabetycznie. :D
Dzielić na sylaby potrafisz. :)
Ja nic nie dzieliłem. Ja tylko zapisałem jak się śpiewa.
Fakt, po drugim czytaniu zaśpiewy wyłapałam:)
W sumie... oryginalna próba, gratki.
Kocham piękne i złożone polifonie. A jeszcze bardziej na biało. I to właśnie pachnie na biało. Ciekawie pachnie.
Może miałeś okazję słuchać Jerycha? Pisząc te strofy miałem ich koncert w pamięci.
Paru innych. Strug Prusinowski Odpoczno Tęgie Chłopy
To piosenka? Aha.
Nie. To nie jest piosenka :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania