soldier boy
mały zielony chłopczyk
wrócił do mamy.
mały dzielny bohater
z sercem skamieniałym.
czterech chłopców w mundurach,
pełen wóz, z flagą na czele,
idą dumnie, zwrócić syna
z przepraszającym spojrzeniem.
mały zielony chłopczyk
za dużo krwi widział,
próbował się buntować,
gdy kazali mu zabijać.
a teraz
czterech zielonych chłopców
i matka zrozpaczona
dostaje z powrotem syna,
tuż po tym, jak skonał.
w zamian za bohatera niewiele:
trochę pieniędzy,
pogrzeb z orszakiem na czele
i obietnica, że świat będzie pamiętał
o jego odwadze i śmierci w udrękach.
Komentarze (22)
https://www.youtube.com/watch?v=qCbVhZ3Bedo
uwielbiam ten film, właśnie coś takiego miał oddawać mój wiersz
For democracy, any man would give his only begotten son
czy ja wiem, czy to tak warte zachodu
Death has a dignity all its own
yfgfd123 nie udawaj poligloty. cwaniaku. odebrać człowiekowi resztki godności, w imię hasła, że śmierć ma własną godność to się trochę nie zgrywa
próżnia to akurat z "One"...
dokładnie z "Johnny poszedł na wojnę", oczywiscie
yfgfd123 tego nie oglądałam chyba, albo zapomniałam
próżnia dla mnie w One to jest najważniejsza część, nie ma co słuchać bez tych wstawek
filmu też nie oglądałem
yfgfd123 One od Metalliki? nie ma tam chyba takich wstawek, albo pomyliłeś tekst, albo to coś ze mną
yfgfd123 wspominasz o filmie, którego nie oglądałeś? przestajemy się chyba rozumieć
próżnia no któraś wersja wstawek nie ma, pewnie z albumu, a radiowa ma, albo na odwrót idk. filmu nie oglądałem ale słuchałem piosenki, zresztą jeżeli chcemy schodzić głębiej to film jest na podstawie książki.
https://www.youtube.com/watch?v=WM8bTdBs-cw&list=RDWM8bTdBs-cw&start_radio=1
yfgfd123 no teraz ma to sens, ja słucham tylko tych z albumu. a o książce nie słyszałam, ale ja też nie czytam takich, tematykę wojenną to lepiej mi się ogląda akurat.
próżnia dla mnie to zespół jest tłem dla tych wstawek, zwłaszcza po solówce.
yfgfd123 dobra teraz dopiero ma to sens xd nie oglądałam nigdy teledysku
yfgfd123 no rozumiem, faktycznie całkowicie inne wyobrażenie o tej piosence miałam jak słuchałam jej tylko audio. no i może dlatego nie była moją ulubioną
próżnia bardzo tragicnzna historia, ja placzze na One jak bubr
yfgfd123 ja przy Master of Puppets, ale to dźwięk gitary elektrycznej mnie tak rozczula
https://www.youtube.com/watch?v=0X7nOnpGYbU&list=RD0X7nOnpGYbU&start_radio=1
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania