soldier boy

mały zielony chłopczyk

wrócił do mamy.

 

mały dzielny bohater

z sercem skamieniałym.

 

czterech chłopców w mundurach,

pełen wóz, z flagą na czele,

idą dumnie, zwrócić syna

z przepraszającym spojrzeniem.

 

mały zielony chłopczyk

za dużo krwi widział,

próbował się buntować,

gdy kazali mu zabijać.

 

a teraz

czterech zielonych chłopców

i matka zrozpaczona

dostaje z powrotem syna,

tuż po tym, jak skonał.

 

w zamian za bohatera niewiele:

trochę pieniędzy,

pogrzeb z orszakiem na czele

i obietnica, że świat będzie pamiętał

o jego odwadze i śmierci w udrękach.

Średnia ocena: 3.2  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (22)

  • Grisza 10 miesięcy temu

    https://www.youtube.com/watch?v=qCbVhZ3Bedo

  • próżnia 10 miesięcy temu

    uwielbiam ten film, właśnie coś takiego miał oddawać mój wiersz

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    For democracy, any man would give his only begotten son

  • próżnia 10 miesięcy temu

    czy ja wiem, czy to tak warte zachodu

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    Death has a dignity all its own

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 nie udawaj poligloty. cwaniaku. odebrać człowiekowi resztki godności, w imię hasła, że śmierć ma własną godność to się trochę nie zgrywa

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    próżnia to akurat z "One"...

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    dokładnie z "Johnny poszedł na wojnę", oczywiscie

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 tego nie oglądałam chyba, albo zapomniałam

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    próżnia dla mnie w One to jest najważniejsza część, nie ma co słuchać bez tych wstawek

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    filmu też nie oglądałem

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 One od Metalliki? nie ma tam chyba takich wstawek, albo pomyliłeś tekst, albo to coś ze mną

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 wspominasz o filmie, którego nie oglądałeś? przestajemy się chyba rozumieć

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    próżnia no któraś wersja wstawek nie ma, pewnie z albumu, a radiowa ma, albo na odwrót idk. filmu nie oglądałem ale słuchałem piosenki, zresztą jeżeli chcemy schodzić głębiej to film jest na podstawie książki.

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    https://www.youtube.com/watch?v=WM8bTdBs-cw&list=RDWM8bTdBs-cw&start_radio=1

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 no teraz ma to sens, ja słucham tylko tych z albumu. a o książce nie słyszałam, ale ja też nie czytam takich, tematykę wojenną to lepiej mi się ogląda akurat.

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    próżnia dla mnie to zespół jest tłem dla tych wstawek, zwłaszcza po solówce.

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 dobra teraz dopiero ma to sens xd nie oglądałam nigdy teledysku

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 no rozumiem, faktycznie całkowicie inne wyobrażenie o tej piosence miałam jak słuchałam jej tylko audio. no i może dlatego nie była moją ulubioną

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    próżnia bardzo tragicnzna historia, ja placzze na One jak bubr

  • próżnia 10 miesięcy temu

    yfgfd123 ja przy Master of Puppets, ale to dźwięk gitary elektrycznej mnie tak rozczula

  • yfgfd123 10 miesięcy temu

    https://www.youtube.com/watch?v=0X7nOnpGYbU&list=RD0X7nOnpGYbU&start_radio=1

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania