Szewc

uszyłbym sobie sweter na dwie osoby

taki jak z lat dawnych mechaty

w którym po dwóch miesiącach

nie trzeba dodatkowych łat

 

albo skarpetki przygodne

każda jeno na jeden wieczór

może zacząłbym je kolekcjonować

doszył gdzieś wzór chwilowej tęsknoty

i prułbym nad ranem

 

może nawet rękawiczek parę

na cztery dłonie mierzone

połączone na opuszkach bawełną

i oby nigdy w koszu nie wylądowały

dziurawe i zziębnięte

 

a może zostałbym szewcem

i z każdą nicią znikał

z każdą łatą przybywał

 

uszyłbym tak od serca

emocję.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

  • KarolaKorman 05.07.2017

    Bardzo ładny wiersz :)
    Te jednorazowe skarpetki przypomniały mi tekst Nuncjusza o zbieranych majtkach i gdzieś klimat zgubiłam :)

  • Arysto 02.08.2017

    A dziękuję! :) Cóż, Nunek mi rozwalił wiersza :D

  • Angela 05.07.2017

    Wiersz wydał mi się w pewien sposób słodki ( ten sweter na dwie osoby jakoś mnie rozczulił), ale chyba nie o to w nim chodziło.
    Tak czy inaczej z czystym sumieniem 5.

  • Arysto 02.08.2017

    Dziękuję :) I taki pewnie miał być - nieco słodki, nieco gorzki, nieco mechaty :D

  • NataliaO 31.07.2017

    a może zostałbym szewcem
    i z każdą nicią znikał
    z każdą łatą przybywał
    uszyłbym tak od serca
    emocję. - Oooo ładnie to brzmiało. Ma swój klimat.
    To kiedy tak od serca coś uszyjesz? Hihiii 5 :)

  • Arysto 02.08.2017

    Ja od serca szyję zawsze :D A najlepiej przy sercu <3

  • Zdzisław B. 02.08.2017

    Rzadko czytam wiersze białe, jeszcze rzadziej komentuję.
    Na ten kliknąłem i zafascynował mnie.
    5.

  • Arysto 02.08.2017

    A ja najczęściej je piszę - może się jakoś dogadamy? :)

    Cieszę się, że przypadł do gustu, mimo wszystko. Zróbmy sobie dzień dobry!

  • Zdzisław B. 02.08.2017

    Arysto Powiedzmy, że się uzupełnimy - ty piszesz wolne lub białe, ja bardziej w rymowanki wpadam.
    "Dzień dobry" odpękaliśmy, teraz czas mi o utrzymanie sprawności fizycznej zadbać :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania