Tak to się dzieje, że nie widzisz a istnieje

>gdyby bóg we śnie mi nie zaprzeczył

że on jest byt wymyślony Autor: ireneo<

- znalas sie znafca od połezji na opowi

Co wom wszytko ło prundzie łopowi -

[[**„Zapewne prądu nie widzisz

ale zawrxeszcxysz jeśli cię "kopnie"**

*co to za belkot z tym, co nie widzi i wrzeszczy

ze nie widzi więc niewidzianego nie ma.*]]

Sam sobie analfabeta o Bogu przeczy.

Wiatru też oczami nikt nie widzi

Ale już kręcące się śmigła wiatraków widzi

Ale przyznać się do Boga, którego też nie widzi

Po widocznych Jego dziełach, to się brzydzi

On swojej ciemnoty nawet się nie wstydzi

Że działania prądu w przyrodzie nie widzi

Tu działają komputery i kręcą się silniki

Ale to za mało dla analfabety logiki

Nigdy też nie widział na oczy

Jak łuk elektryczny wypala oczy

Jak przy pomocy spawarki i elektrody

Połączą się dwa rurowe przewody

Wytapianie kęsów stali przy pomocy prądu w piecach nowych

odbywa się głównie w elektrycznych piecach łukowych

Nie jest to w zakresie jego ograniczonego pojęcia

Że prąd płynie pod wpływem różnicy napięcia.

NIEWIDOCZNE A MA DZIAŁANIE BARDZO MOCNE!

Boga też nikt nie widział,

A On Wszechświat od początku dźwiga.

Średnia ocena: 2.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (41)

  • realista 2 miesiące temu

    (ireneo)Kolebką bogów są cmentarze
    A wylęgarnią głupoty jest irenBer.

  • najmniejsza 2 miesiące temu

    Powietrza też nikt nie widzi a ono jest :-) dzięki temu możemy oddychać:-)

  • realista 2 miesiące temu

    najmniejsza. Dziękuję za odwiedziny, życzę dużo zdrowia. Na głupotę oszalałych ateuszy nie ma jednak lekarstwa. To tak jak skorupy płazu w Odzie do młodości.

  • najmniejsza 2 miesiące temu

    realista co zrobisz :-)

  • realista 2 miesiące temu

    najmniejsza . Pomieszanie zmysłów u ireneo od tego się zaczyna
    że bąbelki rzygów z pustej łepetyny wyczynia.
    Irciu tu widać bąbelki wody głupi baranie
    Wódka to nie powietrze, co robi ci w mózgu zamieszanie.
    Tu nie zobaczyłeś niewidzialnego powietrza , tylko jego działanie.
    Tak jak na podstawie wiatraków pokazałem ci baranie.
    Teraz wychodzę i myślę że was z ircią nie pogodzę.

  • najmniejsza 2 miesiące temu

    realista ja wódkę nie piję ani kropli,nie znoszę ,brzydzi mnie.

  • realista 2 miesiące temu

    najmniejsza .wpis był skierowany do ireneo, który cierpi na zaburzenia jaźni
    Bo z nikim nie może żyć w przyjaźni
    Tak to jest u każdego nieuka
    Że ciemnoty wszędzie, a nie u siebie szuka

  • Sucre 2 miesiące temu

    Pozdrowienia.

  • realista 2 miesiące temu

    Sucre .Dziękuję za Pozdrowienia, ale na chamstwo ireneo, nie mogę się do jego wypocin odnieść , bo założył mi ze swoim klanem bana, dlatego szukam innych sposobów do userów przekonania.

  • Sucre 2 miesiące temu

    realista zawsze popieram i patronuję temu działania, niegodziwych ludzi trzeba zwalczyć wszelkimi metodami.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    Wiatr i prąd widać. Można je zmierzyć, poczuć, zobaczyć, usłyszeć. A Boga nie.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami. I cóżeś odkrywczego zapodał,
    tylko żeś potwierdził to, co realista w swym eseju podał :
    ***,,Tak to się dzieje, że nie widzisz a istnieje" Autor: realista***
    Każdy obłudnik obrzydliwy,
    nie znosi jak człowiek jest szczęśliwy
    Chce mu zburzyć ustabilizowane życie
    Aby znalazł miejsce u szatana w odbycie
    Podobnie szatan wyprowadził człowieka szczęśliwego z Raju
    Jak teraz każdy obłudnik, nie znosi szczęścia człowieka w jedności z Bogiem
    Bo woli żeby tak jak on, znalazł się za moralnym progiem.
    Bo każdy zbok ma charakter taki
    Że uważa, iż każdy jak on płucze flaki.
    Tak naiwnie myśli ireneo ,że zamiast na Msze Świętą na tace
    Bezbożny natychmiast wyda na pijaństwo i panienki ladace.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista Nie potwierdziłem, co żeś napisał. Nie chodzi o samo widzenie, a o możliwość zbadania na różne sposoby. Nie wiem, o jakim ireneo mówisz, odnoszę się do twoich słów.

  • najmniejsza 2 miesiące temu

    Gdyby mógł to by chętnie zaprzeczył również istnieniu tlenu ale tak się nie da..i bardzo dobrze.
    Tak samo się nie da zaprzeczyć Bogu.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    Tlen można zobaczyć, zmierzyć, zrobić z nim doświadczenia. Z Bogiem nie.

  • najmniejsza 2 miesiące temu

    Wonzincelami Bóg już swoje zrobił ,oddał za nas życie 🙏♥️

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami (Jana 14) „Niech wasze serca nie będą zatroskane. Wierzcie w Boga i wierzcie we mnie. 2  W domu mojego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby było inaczej, powiedziałbym wam o tym. Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. 7  Jeśli poznaliście mnie, poznacie też mojego Ojca. Zresztą już Go znacie i widzieliście Go”
    "Wierzcie mi, że pozostaję w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną. A jeśli nie wierzycie moim słowom, to wierzcie dziełom, których dokonuję".
    *Lecz On im odpowiedział: «Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza.*
    „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” (J 11,)
    Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».(J 20)

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Wonzincelami
    Z Bogiem, owszem, też choć "doświadczenie" będzie totalnie odmienne :)
    1. "Tlen można zobaczyć, zmierzyć, zrobić z nim doświadczenia." - czy to samo powiedzieliby ludzie żyjący setki lat temu? - Odpowiedź raczej łatwa do przewidzenia. A czy to oznacza, że tlen wtedy nie istniał?

    Fakt, że coś jest w danym momencie niedostępne / niepojęte dla ludzkości lub jednostki, nie oznacza, że nie istnieje. Teoria heliocentryczna vs geo. Szaleństwo! Któż pomyślałby! Rozszczep atomów.. A gdyby tak stanąć przed Kazimierzem Wielkim i opowiedzieć mu o samolotach albo lądowaniu na księżycu..? Jak zareagowałby? :)

    Więc może zamiast upierać się przy nieistnieniu lepiej powiedzieć 'poszukam z otwartością' lub 'poczekam'?

    2. Czy Jezus nie istniał? - odnieś się do źródeł historycznych

    Pozdrawiam

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    Polaroid
    1. Gdyby ludzkość wyginęła i zniknęłyby wszystkie książki świata, po czym pojawiłaby się następna inteligentna rasa, ich książki o nauce wyglądałyby tak, jak nasze. Bo fakty się nie zmieniają. Prawa fizyki czy matematyki są niezmienne, najwyżej nieodkryte lub niesprecyzowane.
    A jak byłoby z księgami religijnymi? Powstałyby nowe, zupełnie inne.
    2. Istniał, ale to nie oznacza, że był Bogiem. Bo Biblia nie jest żadnym dowodem. Nie można być dowodem w swojej sprawie.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista cytaty nie są żadnym dowodem.

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Wonzincelami
    1. "Bo fakty się nie zmieniają (...) najwyżej nieodkryte lub niesprecyzowane." - brawo :) Więc skąd twarde założenie, że z Bogiem nie jest tak samo?
    2. Ja nie odnoszę się tu do Biblii. Pytam o inne źródła :)
    Istnieją czy nie?

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    1. A jakie chcesz twarde fakty o tym, że Bóg istnieje?
    2. Istnieją, ale nie świadczą o tym, że Jezus był Bogiem.

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Wonzincelami
    już mi się podoba :D.....
    Odp trochę później... muszę lecieć

    1. ja nie chcę, nie muszę, ja już wiem
    2. czy istnieją źródła pozabiblijne traktujące o cudach Jezusa?

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Wonzincelami
    ps. do później :)

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami .""Nie wiem, o jakim ireneo mówisz"" bo sam nim jesteś po zbanowaniu.
    Ujawniłeś się akurat jako kontynuacja *ireneo ponad 2 godziny temu, jak tamtemu brakło argumentów, co świadczy że jesteś jego pachołkiem do zadań specjalnych.
    pod artykułem przekręcającym mój esej; *tak się dzieje że widać a nie istnieje*
    Bo gdzie diabeł nie potrafi to babę kub klona pośle.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami Po to są cytaty, aby przywołać autentyczność wypowiedzi tego autora , który to widział i opisał a świadectwo jego jest prawdziwe, bo za swoje Słowa i nauczanie oddał życie.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami .Twój guru wyskoczył z nowym paszkwilem, nie dla prawdy,
    ale poniżenia KK. ***wali glowa w mury jak ma lichy umysł***
    Jak mu brak argumentów, to ucieka się do inwektyw. To typowa cecha szatana
    =samozwańca 'ireneo buk jam sam z dyni na pustyni'
    •Jezus na pustyni nie polemizował z szatanem, lecz uciął pokusy
    kategorycznym sprzeciwem, idź precz szatanie'.
    • W ujęciu duchowym celem kusiciela nie jest prawda, lecz zmanipulowanie
    i odciągnięcie od Boga, dlatego dialog jest bezcelowy.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    Polaroid
    2. Nie wiem, aż tak nie wnikałem. Jak masz, to podaj :)

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista takie oskarżenia świadczą tylko o oskarżającym, więc bez komentarza.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista tak nie działają cytaty.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista pan jest niemiły. Szkoda z kimś takim dyskutować. Żegnam.

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Wonzincelami
    no i wracam :)
    2. to należy zbadać samemu bo w kontekście takich rozmów wszystko, co nie zostanie sprawdzone osobiście, będzie poddawane w wątpliwość. Stąd moje wcześniejsze pytanie.

  • Polaroid 2 miesiące temu

    Sprawdź jeśli uznasz za stosowne i warte czasu.
    Możemy do tego kiedyś wrócić.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami Z kimś takim rozstaje się bez żalu, może ci ban ireneo coś dopowie.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami Co o twoim klonie piszą opowijczycy zacytuję
    najpierw bluzgi jego , a potem opinię innego
    ***ireneo tydzień temu nye kuasz pusanego więc lepiej weź się za robótki alvo iobieranie kartofli.***
    ***Taki bóg, jakie intelektualne potrzeby chwili... debili
    Gdyby to gadałjakiś,parafialny tłuk, ale ponoć
    tak wybełkotałsam bóg. może być bógn jak ciulik między nogami. (ireneo bóg jam sam)*** Czy może być większy cham?

    Dawid 2903 09.08.2025
    Ireneo to konfident wie to majestat cały ,
    Że kopiuje z internetu te chore materiały,
    Dałby sprzedać się każdemu w środku żołądek go ściska,
    Matka wyrzuciła go jak fragmenty zepsutego łożyska,
    Chce zabłysnąć dopiec Boga chce obrażać,
    Przed lustrem stoi zaćpany nie potrafi się wyrażać,
    Doznał krzywdy już w dzieciństwie teraz swe hejty dolewa ,
    Na co dzień w domu opieki tylko treny smutne śpiewa,
    Odejdź w cień i nie wracaj bo nie ma dla ciebie domu ,
    Jak odejdziesz już na zawsze to nie powiemy nikomu.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista widzę, że ma pan problem ze słuchaniem innych ludzi i jest pan bardzo nieuprzejmy. Nie obchodzi mnie, co mówią tamci ludzie, nie z nimi rozmawiałem.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami Zarzucasz mi nieuprzejmość, może nawet słusznie, ale nigdzie nie zauważyłem, żebyś odciął się od pospolitego chamstwa opowijskich trolli.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista ja odpowiadam za swoje słowa, a nie za słowa innych. Chamstwo innych osób świadczy tylko o nich.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami . Teoretycznie mówisz poprawnie, za co ci chwała
    Ale przez zdziczenie obyczajów cierpi Polska cała
    Kto w zarodku zdusi centaury
    Ten do Nieba pójdzie po laury.

  • Wonzincelami 2 miesiące temu

    realista Nie da się zdusić chamstwa w sieci. Anonimowość pozwala na wyrażanie różnorakich opinii, a policja nie będzie się bawić w ściganie trolli na jakimś forum.

  • realista 2 miesiące temu

    Wonzincelami. *Nie da się zdusić chamstwa w sieci* Poczytaj sobie moją walkę systemowo
    i imiennie z minimalnym wsparciem, a przekonasz się jaki to wielki koszt utraty zdrowia.
    Ale jak Bóg z nami , to kto przeciw nam. Być lemingiem to droga do samobójstwa.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania