Tak to się dzieje, że nie widzisz a istnieje
>gdyby bóg we śnie mi nie zaprzeczył
że on jest byt wymyślony Autor: ireneo<
- znalas sie znafca od połezji na opowi
Co wom wszytko ło prundzie łopowi -
[[**„Zapewne prądu nie widzisz
ale zawrxeszcxysz jeśli cię "kopnie"**
*co to za belkot z tym, co nie widzi i wrzeszczy
ze nie widzi więc niewidzianego nie ma.*]]
Sam sobie analfabeta o Bogu przeczy.
Wiatru też oczami nikt nie widzi
Ale już kręcące się śmigła wiatraków widzi
Ale przyznać się do Boga, którego też nie widzi
Po widocznych Jego dziełach, to się brzydzi
On swojej ciemnoty nawet się nie wstydzi
Że działania prądu w przyrodzie nie widzi
Tu działają komputery i kręcą się silniki
Ale to za mało dla analfabety logiki
Nigdy też nie widział na oczy
Jak łuk elektryczny wypala oczy
Jak przy pomocy spawarki i elektrody
Połączą się dwa rurowe przewody
Wytapianie kęsów stali przy pomocy prądu w piecach nowych
odbywa się głównie w elektrycznych piecach łukowych
Nie jest to w zakresie jego ograniczonego pojęcia
Że prąd płynie pod wpływem różnicy napięcia.
NIEWIDOCZNE A MA DZIAŁANIE BARDZO MOCNE!
Boga też nikt nie widział,
A On Wszechświat od początku dźwiga.
Komentarze (41)
(ireneo)Kolebką bogów są cmentarze
A wylęgarnią głupoty jest irenBer.
Powietrza też nikt nie widzi a ono jest :-) dzięki temu możemy oddychać:-)
najmniejsza. Dziękuję za odwiedziny, życzę dużo zdrowia. Na głupotę oszalałych ateuszy nie ma jednak lekarstwa. To tak jak skorupy płazu w Odzie do młodości.
realista co zrobisz :-)
najmniejsza . Pomieszanie zmysłów u ireneo od tego się zaczyna
że bąbelki rzygów z pustej łepetyny wyczynia.
Irciu tu widać bąbelki wody głupi baranie
Wódka to nie powietrze, co robi ci w mózgu zamieszanie.
Tu nie zobaczyłeś niewidzialnego powietrza , tylko jego działanie.
Tak jak na podstawie wiatraków pokazałem ci baranie.
Teraz wychodzę i myślę że was z ircią nie pogodzę.
realista ja wódkę nie piję ani kropli,nie znoszę ,brzydzi mnie.
najmniejsza .wpis był skierowany do ireneo, który cierpi na zaburzenia jaźni
Bo z nikim nie może żyć w przyjaźni
Tak to jest u każdego nieuka
Że ciemnoty wszędzie, a nie u siebie szuka
Pozdrowienia.
Sucre .Dziękuję za Pozdrowienia, ale na chamstwo ireneo, nie mogę się do jego wypocin odnieść , bo założył mi ze swoim klanem bana, dlatego szukam innych sposobów do userów przekonania.
realista zawsze popieram i patronuję temu działania, niegodziwych ludzi trzeba zwalczyć wszelkimi metodami.
Wiatr i prąd widać. Można je zmierzyć, poczuć, zobaczyć, usłyszeć. A Boga nie.
Wonzincelami. I cóżeś odkrywczego zapodał,
tylko żeś potwierdził to, co realista w swym eseju podał :
***,,Tak to się dzieje, że nie widzisz a istnieje" Autor: realista***
Każdy obłudnik obrzydliwy,
nie znosi jak człowiek jest szczęśliwy
Chce mu zburzyć ustabilizowane życie
Aby znalazł miejsce u szatana w odbycie
Podobnie szatan wyprowadził człowieka szczęśliwego z Raju
Jak teraz każdy obłudnik, nie znosi szczęścia człowieka w jedności z Bogiem
Bo woli żeby tak jak on, znalazł się za moralnym progiem.
Bo każdy zbok ma charakter taki
Że uważa, iż każdy jak on płucze flaki.
Tak naiwnie myśli ireneo ,że zamiast na Msze Świętą na tace
Bezbożny natychmiast wyda na pijaństwo i panienki ladace.
realista Nie potwierdziłem, co żeś napisał. Nie chodzi o samo widzenie, a o możliwość zbadania na różne sposoby. Nie wiem, o jakim ireneo mówisz, odnoszę się do twoich słów.
Gdyby mógł to by chętnie zaprzeczył również istnieniu tlenu ale tak się nie da..i bardzo dobrze.
Tak samo się nie da zaprzeczyć Bogu.
Tlen można zobaczyć, zmierzyć, zrobić z nim doświadczenia. Z Bogiem nie.
Wonzincelami Bóg już swoje zrobił ,oddał za nas życie 🙏♥️
Wonzincelami (Jana 14) „Niech wasze serca nie będą zatroskane. Wierzcie w Boga i wierzcie we mnie. 2 W domu mojego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby było inaczej, powiedziałbym wam o tym. Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. 7 Jeśli poznaliście mnie, poznacie też mojego Ojca. Zresztą już Go znacie i widzieliście Go”
"Wierzcie mi, że pozostaję w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną. A jeśli nie wierzycie moim słowom, to wierzcie dziełom, których dokonuję".
*Lecz On im odpowiedział: «Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza.*
„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” (J 11,)
Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».(J 20)
Wonzincelami
Z Bogiem, owszem, też choć "doświadczenie" będzie totalnie odmienne :)
1. "Tlen można zobaczyć, zmierzyć, zrobić z nim doświadczenia." - czy to samo powiedzieliby ludzie żyjący setki lat temu? - Odpowiedź raczej łatwa do przewidzenia. A czy to oznacza, że tlen wtedy nie istniał?
Fakt, że coś jest w danym momencie niedostępne / niepojęte dla ludzkości lub jednostki, nie oznacza, że nie istnieje. Teoria heliocentryczna vs geo. Szaleństwo! Któż pomyślałby! Rozszczep atomów.. A gdyby tak stanąć przed Kazimierzem Wielkim i opowiedzieć mu o samolotach albo lądowaniu na księżycu..? Jak zareagowałby? :)
Więc może zamiast upierać się przy nieistnieniu lepiej powiedzieć 'poszukam z otwartością' lub 'poczekam'?
2. Czy Jezus nie istniał? - odnieś się do źródeł historycznych
Pozdrawiam
Polaroid
1. Gdyby ludzkość wyginęła i zniknęłyby wszystkie książki świata, po czym pojawiłaby się następna inteligentna rasa, ich książki o nauce wyglądałyby tak, jak nasze. Bo fakty się nie zmieniają. Prawa fizyki czy matematyki są niezmienne, najwyżej nieodkryte lub niesprecyzowane.
A jak byłoby z księgami religijnymi? Powstałyby nowe, zupełnie inne.
2. Istniał, ale to nie oznacza, że był Bogiem. Bo Biblia nie jest żadnym dowodem. Nie można być dowodem w swojej sprawie.
realista cytaty nie są żadnym dowodem.
Wonzincelami
1. "Bo fakty się nie zmieniają (...) najwyżej nieodkryte lub niesprecyzowane." - brawo :) Więc skąd twarde założenie, że z Bogiem nie jest tak samo?
2. Ja nie odnoszę się tu do Biblii. Pytam o inne źródła :)
Istnieją czy nie?
1. A jakie chcesz twarde fakty o tym, że Bóg istnieje?
2. Istnieją, ale nie świadczą o tym, że Jezus był Bogiem.
Wonzincelami
już mi się podoba :D.....
Odp trochę później... muszę lecieć
1. ja nie chcę, nie muszę, ja już wiem
2. czy istnieją źródła pozabiblijne traktujące o cudach Jezusa?
Wonzincelami
ps. do później :)
Wonzincelami .""Nie wiem, o jakim ireneo mówisz"" bo sam nim jesteś po zbanowaniu.
Ujawniłeś się akurat jako kontynuacja *ireneo ponad 2 godziny temu, jak tamtemu brakło argumentów, co świadczy że jesteś jego pachołkiem do zadań specjalnych.
pod artykułem przekręcającym mój esej; *tak się dzieje że widać a nie istnieje*
Bo gdzie diabeł nie potrafi to babę kub klona pośle.
Wonzincelami Po to są cytaty, aby przywołać autentyczność wypowiedzi tego autora , który to widział i opisał a świadectwo jego jest prawdziwe, bo za swoje Słowa i nauczanie oddał życie.
Wonzincelami .Twój guru wyskoczył z nowym paszkwilem, nie dla prawdy,
ale poniżenia KK. ***wali glowa w mury jak ma lichy umysł***
Jak mu brak argumentów, to ucieka się do inwektyw. To typowa cecha szatana
=samozwańca 'ireneo buk jam sam z dyni na pustyni'
•Jezus na pustyni nie polemizował z szatanem, lecz uciął pokusy
kategorycznym sprzeciwem, idź precz szatanie'.
• W ujęciu duchowym celem kusiciela nie jest prawda, lecz zmanipulowanie
i odciągnięcie od Boga, dlatego dialog jest bezcelowy.
Polaroid
2. Nie wiem, aż tak nie wnikałem. Jak masz, to podaj :)
realista takie oskarżenia świadczą tylko o oskarżającym, więc bez komentarza.
realista tak nie działają cytaty.
realista pan jest niemiły. Szkoda z kimś takim dyskutować. Żegnam.
Wonzincelami
no i wracam :)
2. to należy zbadać samemu bo w kontekście takich rozmów wszystko, co nie zostanie sprawdzone osobiście, będzie poddawane w wątpliwość. Stąd moje wcześniejsze pytanie.
Sprawdź jeśli uznasz za stosowne i warte czasu.
Możemy do tego kiedyś wrócić.
Wonzincelami Z kimś takim rozstaje się bez żalu, może ci ban ireneo coś dopowie.
Wonzincelami Co o twoim klonie piszą opowijczycy zacytuję
najpierw bluzgi jego , a potem opinię innego
***ireneo tydzień temu nye kuasz pusanego więc lepiej weź się za robótki alvo iobieranie kartofli.***
***Taki bóg, jakie intelektualne potrzeby chwili... debili
Gdyby to gadałjakiś,parafialny tłuk, ale ponoć
tak wybełkotałsam bóg. może być bógn jak ciulik między nogami. (ireneo bóg jam sam)*** Czy może być większy cham?
Dawid 2903 09.08.2025
Ireneo to konfident wie to majestat cały ,
Że kopiuje z internetu te chore materiały,
Dałby sprzedać się każdemu w środku żołądek go ściska,
Matka wyrzuciła go jak fragmenty zepsutego łożyska,
Chce zabłysnąć dopiec Boga chce obrażać,
Przed lustrem stoi zaćpany nie potrafi się wyrażać,
Doznał krzywdy już w dzieciństwie teraz swe hejty dolewa ,
Na co dzień w domu opieki tylko treny smutne śpiewa,
Odejdź w cień i nie wracaj bo nie ma dla ciebie domu ,
Jak odejdziesz już na zawsze to nie powiemy nikomu.
realista widzę, że ma pan problem ze słuchaniem innych ludzi i jest pan bardzo nieuprzejmy. Nie obchodzi mnie, co mówią tamci ludzie, nie z nimi rozmawiałem.
Wonzincelami Zarzucasz mi nieuprzejmość, może nawet słusznie, ale nigdzie nie zauważyłem, żebyś odciął się od pospolitego chamstwa opowijskich trolli.
realista ja odpowiadam za swoje słowa, a nie za słowa innych. Chamstwo innych osób świadczy tylko o nich.
Wonzincelami . Teoretycznie mówisz poprawnie, za co ci chwała
Ale przez zdziczenie obyczajów cierpi Polska cała
Kto w zarodku zdusi centaury
Ten do Nieba pójdzie po laury.
realista Nie da się zdusić chamstwa w sieci. Anonimowość pozwala na wyrażanie różnorakich opinii, a policja nie będzie się bawić w ściganie trolli na jakimś forum.
Wonzincelami. *Nie da się zdusić chamstwa w sieci* Poczytaj sobie moją walkę systemowo
i imiennie z minimalnym wsparciem, a przekonasz się jaki to wielki koszt utraty zdrowia.
Ale jak Bóg z nami , to kto przeciw nam. Być lemingiem to droga do samobójstwa.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania