Tam, Gdzie Kończy się Sen, Zaczyna Maj

smutna ulica tonęła w mroku

zawieszona gdzieś między resztkami nocy

a nieśmiałym świtem

 

cisza ciężka i złowroga

zdawała się igrać ze śmiercią budząc do życia uśpione demony

 

każdy powiew zimnego wiatru potęgował to wrażenie

przenikając na wskroś podcięte gałęzie drzew i miotając kruczymi gniazdami

które niczym czarne plamy rysowały się na tle bladejącego nieba

 

słyszałam twój głos próbujący mnie uspokoić

to tylko sen mówiłeś wiosna już blisko a my będziemy razem

 

twoje słowa były jak mglista obietnica

daleka i niepewna wtedy jeszcze nie wiedziałeś

 

jak blisko jest inna bliskość

ta w której obnażyłbyś mnie z myśli

z każdą kolejną chwilą zanurzając w ostrym bólu

i słodkim smaku szaleństwa czułam jak narasta we mnie przerażająca świadomość

 

zatrzymaj to szeptałam w duchu a może nawet na głos zatrzymaj to bo kasztany kwitną tylko w maju

 

była w tym jakaś desperacka nadzieja

że choć w ten sposób uda mi się uchwycić ulotność chwili

i powstrzymać to co nieuchronnie nadchodziło

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (8)

  • il cuore rok temu

    /na tle bladejącego nieba/ – niby w tzw. poezji wszystko jest ok.
    Spojrzałem na twój profil i nwm. czy masz jakąś prozaikę? Jeśli to pokaż czy potrafisz!
    Wierszyki to zabawa, prawdziwa literatura opiera się na prozie, jeśli się to potrafi to wiersze są uzupełnieniem warsztatu.

  • zingara rok temu

    https://www.publixo.com/volume/0/v/2486#:~:text=Symfoniada

  • il cuore rok temu

    zingara; ano właśnie, uchylam kapelusza 😝

  • Notopech rok temu

    zingara, dzięki za przypomnienie adresu portalu — wcześniej nie miałem do niego dostępu przez nieodświeżoną pamięć,
    ale teraz wszystko wróciło. I mam już dostęp do swojej twórczości, gdzie nawet ktoś niedawno (bo w tym roku!) zostawił swój komentarz😊.

    (...)
    U Ciebie bez zmian, jak zawsze, tym bardziej w odsłonie prozo-poetycznej.

  • zingara rok temu

    Notopech serdeczności :)

  • zingara rok temu

    il cuore :)

  • To bardziej kawałek prozy zapisany wierszem niż wiersz…

  • zingara rok temu

    Tak

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania