Tańcz głupia

tańcz głupia tańcz

w rytm balu pozorów

w sukience uśmiechów

tańcz! tańcz! tańcz!

 

tańcz głupia tańcz

w tym tłumie idiotów

melodii kłamstw

no tańcz!

 

tańcz do świtu

aż bal świata się skończy

ściągniesz w końcu te cholerstwo

uszyte z cudzych norm

tańcz! tańcz! tańcz!

 

do końca jeszcze daleko

pocić się będziesz i dyszeć

żeby kroki twoje w rytm szły z innymi

głupia, głupia, tańcz!

 

tańcz jak ci zagrają

w tym świecie absurdu

melodia w kółko się zmienia

a ty tańcz! głupiaś, to tańcz!

 

tańcz głupia!

drugiego życia nie będzie

padniesz w końcu do ich stóp

i zrozumiesz

ile twój taniec był wart

a teraz tańcz!

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (46)

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    Za bardzo kojarzy się z piosenką Lady Pank ''Tańcz głupia, tańcz''

    ''Tańcz głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
    Wprost na spotkanie ognia leć!
    Tańcz, głupia, tańcz, wielki bal sobie spraw!
    To wszystko, co dziś możesz mieć''

    Pozwoliłam sobie refrenem polecieć... a kiedy od razu wyskakują takie skojarzenia, nie jest to dobre dla wierszy.

    Bez oceny

  • próżnia 9 miesięcy temu

    dziękuję za krytykę, w końcu konstruktywną. Właśnie słuchając tej piosenki taka inspiracja mi przyszła, a lubię w taki sposób parafrazować. Właściwie taki był cel, żeby czytelnicy pomyśleli najpierw o tej piosence, a potem o tym, że ten ,,bal" może mieć też inne znaczenie :)) dzięki za opinię, przemyślę to jeszcze

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    pisałem podobnie. czy to reklamowanie się swoimi tekstami u kogoś? trochę. dlatego później rzucę komplement - mi się podobało.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    dobra, czyli powoli cię dogadaniam

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia postaram się uciec

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 musiałabym rzucić pracę i studia żeby ten wyścig był fair xD

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia mi też się skończą wakacje, a wtedy będę tu co najwyżej pisał o matrycach czy innych całkach. kto by chciał to czytać.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 no, to jest właśnie mój problem. trzeba chyba rzucić to wszystko, pojechać do Tajlandii i zostać hipisem, już od jakiegoś czasu o tym myślę, ale takie marzenie ściętej głowy

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia prawdziwy renesansowy artysta musi umieć wszystko, od poezji po remont łazienki. może tą drogą powinniśmy iść.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 bliżej mi do romantyzmu

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia aż sobie porównałem. nie mogę ci powiedzieć, że idziesz w dobrą stronę bo to było by samochwalstwo, ale idziesz w jakąś stronę.

    "tańcz głupia tańcz

    w tym tłumie idiotów

    melodii kłamstw

    no tańcz!

    tańcz do świtu

    aż bal świata się skończy"

    "wiruj głupia! wiruj słonko!

    nie dożyjesz ty poranka!

    już za późno, już się nie martw

    parkiet. bufet. parkiet. szklanka"

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    swoją drogą, przyłapuję się na tym że w różnych sytuacjach przychodzą mi do głowy cytaty, tyle że z samego siebie. trochę głupio by było ich używać.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 faktycznie podobne xD ego topik tak zwany, a myślałam, że jesteś bardziej jak Dostojewski

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia mocne słowa. nie wiem czy wiele mnie z nim łączyło.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 w sensie chodzi mi o to, że myślałam że podobnie jak Dostojewski masz poczucie fatalności swojej twórczości. on np przed śmiercią był tak zawiedziony sobą, że spalił większość swoich dzieł

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia to nie kafka?

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 fakt, pojebalam

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia tak czy inaczej, oczywiście, że czuję się ograniczony moim "warsztatem literackim"

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 jeszcze masz czas, na spokojnie, ja w sumie też to jest nadzieja

  • próżnia 9 miesięcy temu

    chociaż ja się teraz bardziej na książki przerzuciłam i w sumie prędzej bym się zagłębiła w ten temat niż w wiersze

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia tzn pisać prozę?

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 no tak, ale to takie szerokie pojęcie, nie lubię go używać

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia to tu mnie prędzej możesz przegonić

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 no a napisałeś kiedyś książkę? chyba nie ma co przeganiać

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia ale próbowałem prozy, zresztą nikt się do mnie nie odezwał, abym móc odmówić honoru znalezienia się w antologii opowi.

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    abym mógł*

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 a ja ci nie proponowałam?

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 proza to jedno, może być krótka, długa, bardzo szeroko rozumiana. ja chcę książkę, psychologiczną, filozoficzną, coś pomiędzy, kiedyś się zabiorę za to

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia 1) nie wydaje mi się 2) powodzenia!

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 czemu nie wydaje ci się? dzięki ^^

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia nie wydaje mi się że proponowałaś - ot, nie mogę sobie tego przypomnieć

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 aa oki, no wiesz, jest jeszcze druga część, los dał ci szansę na odmówienie

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia to z przyjemnością odmówię, wydam może kiedyś swoją o wiele gorszą książkę - zbiór poezji mojej, wtedy wreszcie powiem, że mam za sobą książkę

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 czemu odmówisz?

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia bez urazy, ale nie czuję żadnej przynależności do grupy tutejszych użytkowników, poza tym jestem jedynkowym poetą. kto by mnie chciał wrzucać między wasze prace?

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 cza się angażować na forum, w utworach innych, wtedy się buduje przynależność. no musiałbyś chyba komuś zadośćuczynić, żeby przestali dawać ci jedynki

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 ale mi też już zaczynają dawać, teraz zaczęły dwie jedyneczki wlatywać, a myślałam że dam radę uciec od tego

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia obawiam się, że nie chcę przynależeć

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 no większość to zboczeńcy, ale są niektórzy normalni

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 a brak przynależności to głupota, nie trzeba z sympatii, ale z uwagi na własne dobro

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia mówisz to jakby opowi to była jakaś literacka śmietanka, w której warto sobie robić znajomości. znam tu parę osób, których opinie jakkolwiek cenię i tyle mi wystarczy, na innych portalach dostaję mniej.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 nie o to mi chodzi, żadna śmietanka. ale jak się angażujesz w utwory innych, to oni to odwzajemniają, a im więcej komentarzy tym bardziej utwór się wybija. no i wiadomo, nie każdy musi świetnie pisać, ale od każdego da się dowiedzieć czegoś ciekawego

  • yfgfd123 9 miesięcy temu

    próżnia takie szukanie to jednak trochę pracy, szczerze rzadko kiedy z książką na półce mam ochotę czytać opowi, czy inny portal.

  • próżnia 9 miesięcy temu

    yfgfd123 nie dziwię się

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Kolejny taniec na opowi dzisiaj. No i fajno:)

  • próżnia 9 miesięcy temu

    ciekawa sytuacja, dzięki za komentarz

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania