Wszystko to być może, ale to żaden powód, żeby się wyzywać w Sejmie, kultura obowiązuje wszystkich i tych z lewa, i tych prawa, no z dołu patrzą i przykład biorą!
Tylko że Terlecki też pajac, straszne torby ma pod oczami, chyba gorzałę smoli za często i za dużo, czyli przygadywał pajac pajcowi, no Muppet Show gotowy ?
Nie wyglądu, tylko stanu umysłu, lepiej golnąć raz na jakiś czas, niż golić niemal codziennie, sam pomyśl, czy taki permanentnie podchmielony albo skacowany ma jeszcze równo pod sufitem?
Największe torby pod oczami wychodzą pijącym codziennie, no nerki siadają, a organizm nie ma kiedy się zregenerować, "zdrowsze" są ciągi, zalać ryja kilka dni, a potem full abstynencja.
Był "szefem" polskiego hipisowstwa. Pseudonim "Pies". Rany, był też chłopakiem Kory. W grobie się musi przewracać jak ktoś wspomni...
On, mimo przepalenia klejem i tak chyba wychodzi lepiej niż Kuchciński (pseudnonim "Członek" albo "Penelopa"). Ten był związany z bandą Mundka, okradającą apteki (w celach wiadomych).
Nawet nie trzeba grzebać za bardzo, żeby do gówna się dokopać... Kuchciński i afera podkarpacka... Nieletnie prostytutki, "samobójstwo" świadka (Kosteckiego) w celi i brak zgody prokuratury na ponowną sekcję... Włos się jeży.
Kiepskie porównanie. Finanse fundacji są przejrzyste - każdy, jeśli cokolwiek się zna, może wejść na sprawozdanie i poczytać, jeśli się nie zna, - może powtarzać bzdury).
Dalej, WOŚP pomogła wielu szpitalom, ogromnej liczbie dzieci i nie tylko (bo i dla seniorów grają). Wstyd w sumie - to rola państwa.
W ogóle brzydzi mnie retoryka typu: Słoń?? Słoń umoczony?? A słoń ma trąbę jak dżdżownica. Dżdżownice to dopiero skurwysyny!
Jak przejrzyste, skoro nawet wzywany przez sąd nie ujawnił. Fenomen w dalszym ciągu obraca przez rodzinne spółki ok. 400 mln z poprzednich zbiórek. Pedofila przez puszki i przy współudziale osób, stygmatyzowanych serduchem dobroczynności.
Grain, chcesz przez to powiedzieć, że Szymborska głupia była, skoro je wymyśliła wespół z Barańczakiem?
Z satyry się nie wyrasta, satyrę się uprawia i w tyle mam politykę, nie będę się łajnem przez z nią obrzucać, po to właśnie satyra jest, żeby wszystko i wszystkich obśmiać.
Taki wierszyk, ale nawet takiego nie potrafisz napisać.
Tjaaaaaa, znaFFco, ulubieńca Kurskiego SE posłuchaj, grafomania aż w oczy gryzie, a muza cóż..., prosto z pola ?
https://www.youtube.com/watch?v=PbYZ8gKxFmI
Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem
Gwiazdy chyba twym oczom oddały cały blask
A ja serce miłości spragnione ci oddałem
Tak zakochać, zakochać się można tylko raz
W mych ramionach cię ukryję
U stóp Ci złożę cały świat
Serce me dla ciebie bije
I czeka na twój mały znak.
Jeden uśmiech twój wystarczy
I moje serce gubi rytm
O twą miłość będę walczył
O miłość walczyć to nie wstyd
Po pierwsze - nie u mnie, na ulicy.
Po drugie - policja nie bije tylko chroni przed łomotem, niekoniecznie od kiboli.
Po trzecie - nie kobiety, kobietony.
Grain, poglądy polityczne każdy ma własne. A o wierszach i sztuce zawsze można porozmawiać ponad.
Co do moskalika, czasem jest opóźnienie w publikacji.
Jakie lewactwo, urwał nać! Ani lewacka, ani prawacka nie jestem, bez urazy, ale mam wrażenie, że niektórzy są nierozgarnięci. Nie podoba się moskalik na Nitrasa? To się pisze fraszkową ripostę, na tym polega satyra, a nie wikłanie się w politykę!
Napisal, ze nie podobają mu się Twoje moskaliki i co trzeba bylo od razu do oczu skakać?
Nieladnie się zachowalas. Nie potrafisz przyjąć krytyki, tylko na pochwały liczysz... i tych lubisz, ktorzy Ci wlaza w cztery litery.
Dziwne, bo jestes inteligentna.
Nie, on napisał, że to grafomania i z takich wierszyków się wyrasta, a pisali je Szymborska, Barańczak i Rusinek. Nie manipuluj, bo mnie to jeżyć zaczyna!
Szpilka mial prawo do takiego zdania. Tak jest na większości portali, że kazdy ma inne zdanie. Tylko tutaj trzeba miec takie samo, bo inaczej jw
Szkoda.
Szpilka to Twoje zdanie, do ktorego też masz prawo. Grain ma prawo do wlasnego.
Dziwię się, że muszę to tłumaczyć osobie naprawdę inteligentnej.
Idę umierać dalej, niepotrzebnie weszlam, trzeba bylo tulić jaska...
Dobrego dnia.
Niech sobie ma prawo, ale niech mi bzdetów nie wypisuje, że to głupie wierszyki, z których się wyrasta, skoro gatunek noblistka wymyśliła. Może niech sam z aroganctwa najpierw wyrośnie.
Poza tym te moskaliki, to raczej nie są wysokich lotów, ot taka glupawka mozna by rzec. Masz ambitne wiersze i tego powinnaś się trzymać.
Takie moje zdanie. Mozesz mnie za to zrównać z błotem.
No skoro dla Ciebie Szymborska to wydmuszka, to nie mamy o czym gadać. A w ogóle daj mi spokoj, bo szkoda mi czasu na przelewanie z próżnego w puste. Twoje komentarze niczego nie wnoszą, tylko trolliczny zamęt powodują, czyżbyś trollicą była?
Nom, udowodniono naukowo, że czubki nie mają poczucia humoru, a do pisania satyry trzeba mieć i nie bierz tego czubka do siebie, ja w ramach - wiara czyni czuba ?
Co jest? Świądu dostałaś i potrzebujesz się z kimś pokłócić? Zamów sobie boya, stać Cię! A ode mnie się odfikaj, bo mi zbrzydły Twoje burackie zaczepki.
Do takich typów, jak Terlecki i ten drugi, najbardziej pasuje porzekadło:
Nie pamięta wół, jak cielęciem był.
A Terlecki jest po prostu obleeśny nie tylko z aparacji, ale i z obycia, i to przede wszystkim z obycia.
Bo np Urban, czy Kalisz, do pięknisiów się nie zaliczają, ale są jacyś sympatyczniejszi, a przez to ich aparacja zyskuje.
Moskaliki pierwsza klasa.
Widzę, że mnie omijasz, Szpilka, nieładnie, nieładnie...
Staję w obronie ludzi, z ktorzy nie mogą się bronić, bo mnie to fizycznie boli i chce mi się płakać.
Nic na to nie poradzę, taki mam charakter.
Gryby teraz cała Polska odwróciła się od Terleckiego, kuźwa, kto wie, czy nie walczyłabym o tego dziadygę.
Miodzio moskaliki i bardzo elegancko podane. Bez plucia do talerzy.
Ryszard Iwon „pies” na baby
chociaż dzisiaj jest już słaby
wiszą tylko stare wory
i na starość jest już skory
oddać je nie na strych a do komory
w grzechomierze wlać swój los
by zabrzęczał wielki trzos
odkupienia win
dyn dyn
Mnie się żadna partia nie podoba zarówno PiS, jak i PO, wsadziłabym w rakietę Muska, niech SE na księżyc polecą. Jak nie z lewa afery, to z prawa, obserwują z dala, a wiadomo - kibic z dala się nie wpitala, dlatego obśmiewam to, co mi się nie podoba, takie moje prawo!
Jam po Shogunie smyrnę słowem↔Szpilkowe:))
temu co Szpilkę durnie wnerwia
reanimacja jest potrzebna
a jeśli do cna on gałganem
no cóż... ostatnie pożegnanie:))
Moskalików jeszcze nie pisałem:)
Pozdrawiam:)
dla takiego jednego psa
jabłko pada daleko od ojca
z jego grzechów chętnie się spowiada
na własne wyznanie brak odwagi
może butapren wypalił przyzwoitość
cóż począć
gdy najlepszym jest daniem
kaczka w wazelinie
Podoba mi się styl, ale zupełnie nie mam pojęcia, o czym piszesz. Nazwisko Terlecki przypomina mi piłkarza ŁKS Łódź, ale niestety on już zmarł trzy lata temu. Swoją drogą, jak na osobę mieszkającą za granicą, jesteś dobrze zorientowana w polskiej rzeczywistości :)
Narrator, czytam polską prasówkę, ale i tak nie nadążam za wszystkim, Nitras i Terlecki to polscy politycy, obśmiewam zachowanie albo wypowiedzi polityków bez względu na przynależność partyjną. Tylko że tu niekumatych dużo, nie potrafią odróżnić satyry od nieuczciwej nagonki ?
Jeżeli chodzi o naćpanie, to po Maciarewiczy największą tęsnotę za rozumem widzę w oczach wiceministra Kowalskiego rodem z Opolszczyzny. To dopiero oszołom.
Komentarze (107)
Nitras to psychol.
Wszystko to być może, ale to żaden powód, żeby się wyzywać w Sejmie, kultura obowiązuje wszystkich i tych z lewa, i tych prawa, no z dołu patrzą i przykład biorą!
Szpilka jakby nie pajacował to by go nie nazwał pajacem.
Celina
Tylko że Terlecki też pajac, straszne torby ma pod oczami, chyba gorzałę smoli za często i za dużo, czyli przygadywał pajac pajcowi, no Muppet Show gotowy ?
Szpilka czepiasz się czyjegoś wyglądu, a to nieładnie.
Celina
Nie wyglądu, tylko stanu umysłu, lepiej golnąć raz na jakiś czas, niż golić niemal codziennie, sam pomyśl, czy taki permanentnie podchmielony albo skacowany ma jeszcze równo pod sufitem?
Największe torby pod oczami wychodzą pijącym codziennie, no nerki siadają, a organizm nie ma kiedy się zregenerować, "zdrowsze" są ciągi, zalać ryja kilka dni, a potem full abstynencja.
Fajne :)
Pan Buczybór, dzięki ?
Terlecki tyle butaprenu przerobił, że nie odróżnia...
Tjeri
Ćpun? Coś podobnego, co to się wyrabia ?
Był "szefem" polskiego hipisowstwa. Pseudonim "Pies". Rany, był też chłopakiem Kory. W grobie się musi przewracać jak ktoś wspomni...
On, mimo przepalenia klejem i tak chyba wychodzi lepiej niż Kuchciński (pseudnonim "Członek" albo "Penelopa"). Ten był związany z bandą Mundka, okradającą apteki (w celach wiadomych).
Tjeri
Dzięki, mam braki z biografii polskich polityków, muszę nadrobić, bo ciekawa lektura się zapowiada, biorąc pod uwagę, to co napisałaś ?
Nawet nie trzeba grzebać za bardzo, żeby do gówna się dokopać... Kuchciński i afera podkarpacka... Nieletnie prostytutki, "samobójstwo" świadka (Kosteckiego) w celi i brak zgody prokuratury na ponowną sekcję... Włos się jeży.
Tjeri
Oj, jeży się włos, dzięki za wskazówki, nie za wszystkim nadążam, bo tyle się dzieje na świecie, a ja ciekawa świata ?
Tjeri szykuj CV Owsiaka zanim dołączy do topu Polaków obracających największą, nie swoją kasą z cipuszek dobroczynności.
Kiepskie porównanie. Finanse fundacji są przejrzyste - każdy, jeśli cokolwiek się zna, może wejść na sprawozdanie i poczytać, jeśli się nie zna, - może powtarzać bzdury).
Dalej, WOŚP pomogła wielu szpitalom, ogromnej liczbie dzieci i nie tylko (bo i dla seniorów grają). Wstyd w sumie - to rola państwa.
W ogóle brzydzi mnie retoryka typu: Słoń?? Słoń umoczony?? A słoń ma trąbę jak dżdżownica. Dżdżownice to dopiero skurwysyny!
No i mamy temat na kolejnego moskalika ?
A kto kracze na Owsiaka,
że to złodziej pospolity,
ten inaczej będzie krakał
po spożyciu okowity ?
Jak przejrzyste, skoro nawet wzywany przez sąd nie ujawnił. Fenomen w dalszym ciągu obraca przez rodzinne spółki ok. 400 mln z poprzednich zbiórek. Pedofila przez puszki i przy współudziale osób, stygmatyzowanych serduchem dobroczynności.
O i pedofilia jeszcze. :)))
Szpilka, większość wyrasta z takich wierszyków już w podstawówce. Ale może powtarzasz klasy.
Grain, chcesz przez to powiedzieć, że Szymborska głupia była, skoro je wymyśliła wespół z Barańczakiem?
Z satyry się nie wyrasta, satyrę się uprawia i w tyle mam politykę, nie będę się łajnem przez z nią obrzucać, po to właśnie satyra jest, żeby wszystko i wszystkich obśmiać.
Taki wierszyk, ale nawet takiego nie potrafisz napisać.
Barańczak nie odpowiada za twoją grafomanię, a Szymborska musiała odreagować miłość do Stalina,
Chrzanisz, tworzył z Szymborską moskaliki, napisz lepsze, twój ostatni kostropaty mocno, żeby kogoś krytykować samemu trzeba potrafić.
A co ma popieranie stalinizmu do możliwości twórczych? Tuwim też ustroju nie potępiał, ale pisał świetnie i koniec!
Pieprzy ci się polityka ze sztuką. O!
moskalik
"niech kto powie że Mikołaj nie zasłużył dziś na zgrzewkę
zapuszkuję do kościoła pod śledzikiem cnoty krewkiej"
Grain
Co to jest? Śledzik cnoty krewkiej? Przecież to się ani sensu, ani kupy nie trzyma!
z pewnością kreski Nitrasa
Tjaaaaaa, znaFFco, ulubieńca Kurskiego SE posłuchaj, grafomania aż w oczy gryzie, a muza cóż..., prosto z pola ?
https://www.youtube.com/watch?v=PbYZ8gKxFmI
Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem
Gwiazdy chyba twym oczom oddały cały blask
A ja serce miłości spragnione ci oddałem
Tak zakochać, zakochać się można tylko raz
W mych ramionach cię ukryję
U stóp Ci złożę cały świat
Serce me dla ciebie bije
I czeka na twój mały znak.
Jeden uśmiech twój wystarczy
I moje serce gubi rytm
O twą miłość będę walczył
O miłość walczyć to nie wstyd
(...)
Ooo, dobre! Szpilkowe takie hihi ;)
Shogun, dzięki ?
A u was Murzynów biją. Wróć Afroamerykanów.
A u was kobiety biją pałkami teleskopowymi, tchórzliwe ciule.
Po pierwsze - nie u mnie, na ulicy.
Po drugie - policja nie bije tylko chroni przed łomotem, niekoniecznie od kiboli.
Po trzecie - nie kobiety, kobietony.
Facet, który kobietę bije to ciul, koniec. Kropka.
Z której strony nie wziąć pod lupę, to i tak wychodzi na jedno - z lewej strony jePliwi, a z prawej świętojePliwi.
Szpileczko, Ty z Twoją inteligencją bronisz Nitrasa?
Jestem zszokowana...
Na tych marszach, to te babochlopy atakują, a policja się broni. Bo musi. ?
Laura, nikogo nie bronię, to jest satyra, wyśmiewa pewne zachowania i ludzi, nie interesuje mnie czy on lewak, czy prawak.
Rzeczywiście, zachciało im się wolności i teraz kobita musi zawodowo pracować, domem sie zająć i rodzić na żądanie, raj dla kobiet, nie ma co ?
Szpilka toteż zawsze twierdzilam, ze z tymi feministkami jest coś nie tak... gdyby nie one, to byśmy tylko leżały i pachniały...?
Szpileczko, niewazne czy on prawak, czy lewak, kiedy pod daszkiem nierówno. Jego zachowanie ubliza ludzkiej godności.
Szpilka w rynsztoku.
Nie, Banaś w rynsztoku, modlący, a bordello miał w posiadaniu.
Próbowałem wkleić moskalika - ale jak widzę, wybiórcza cenzura zatrzymała. Wklejam tutaj i nie ma mnie więcej na tym portalu.
Głupawka niech się głupawką odciska
Kto pytluje za kimś, co ja pocznę,
po tej samej kresce, tacy sami.
Niech rozumy przyrastają boczne,
z racji wieku pod pachami.
Grain daj spokoj, z takiego powodu chcesz odchodzić? Fakt lewactwa tu od groma, ale olac to i robić swoje.
Nie idź!
A właśnie, że idź Grain!
Grain, poglądy polityczne każdy ma własne. A o wierszach i sztuce zawsze można porozmawiać ponad.
Co do moskalika, czasem jest opóźnienie w publikacji.
laura123
Jakie lewactwo, urwał nać! Ani lewacka, ani prawacka nie jestem, bez urazy, ale mam wrażenie, że niektórzy są nierozgarnięci. Nie podoba się moskalik na Nitrasa? To się pisze fraszkową ripostę, na tym polega satyra, a nie wikłanie się w politykę!
Szpilka daj spokój, swoje już zrobiłaś... tak trzymaj, niech Cię glupki chwalą. To najważniejsze przecież.
Powodzenia!
Kigja
Hahhahaah, ale Ty jesteś ?
laura123
A to dobre, to Grain na mnie napadł, a nie ja na niego, poczytaj dokładnie, ale się nie gniewam, bo nie jestem małostkowa.
Szpilka... Przecież "lewak" = "wszystko czego nie rozumiem, czego nienawidzę". Twoje faktyczne poglądy nie są ważne... ;)
Tjeri
No właśnie, wystarczy nie hołubić PiS-u i już się zostaje lewakiem, przecież to chore!
Napisal, ze nie podobają mu się Twoje moskaliki i co trzeba bylo od razu do oczu skakać?
Nieladnie się zachowalas. Nie potrafisz przyjąć krytyki, tylko na pochwały liczysz... i tych lubisz, ktorzy Ci wlaza w cztery litery.
Dziwne, bo jestes inteligentna.
laura123
Nie, on napisał, że to grafomania i z takich wierszyków się wyrasta, a pisali je Szymborska, Barańczak i Rusinek. Nie manipuluj, bo mnie to jeżyć zaczyna!
Szpilka mial prawo do takiego zdania. Tak jest na większości portali, że kazdy ma inne zdanie. Tylko tutaj trzeba miec takie samo, bo inaczej jw
Szkoda.
laura123
Bardzo ciekawe, a sam nie potrafi pisać moskalików, to tak, jakby głuchy muzykę krytykował. No śmiech na sali!
Szpilka to Twoje zdanie, do ktorego też masz prawo. Grain ma prawo do wlasnego.
Dziwię się, że muszę to tłumaczyć osobie naprawdę inteligentnej.
Idę umierać dalej, niepotrzebnie weszlam, trzeba bylo tulić jaska...
Dobrego dnia.
laura123
Niech sobie ma prawo, ale niech mi bzdetów nie wypisuje, że to głupie wierszyki, z których się wyrasta, skoro gatunek noblistka wymyśliła. Może niech sam z aroganctwa najpierw wyrośnie.
To nie jest dobry moskalik, poza tym skoro z kategorii głupich wierszyków, to po huk wkleiłeś?
Szpilka a co moze być mądrego w obronie przyglupa?
Poza tym te moskaliki, to raczej nie są wysokich lotów, ot taka glupawka mozna by rzec. Masz ambitne wiersze i tego powinnaś się trzymać.
Takie moje zdanie. Mozesz mnie za to zrównać z błotem.
Szpilka
Nie równaj jej z błotem, bo błoto jest dobre na cerę, jeszcze bydzie pikna i wogle jej sodówa odwali ?
kigja tobie i bez błota odwala... ?
laura123
No ale Ty też nie potrafisz ich pisać, dlatego daj sobie spokój, głupie, łatwe, ale trudne dla Ciebie do opanowania, co nie? ?
Aha, a już spotkałam na tym portalu zaciekłych wrogow klasyka, z czasem się okazało, że sobie z rymami nie radzą, dlatego tak na rymy plują.
pif paf - - - - - - - > laura123
bum!
Szpilka nie wiem, nie upadlam tak nisko, zeby takich wydmuszek się czepiać. To dobre dla takiej kigji np, dla Ciebie niekoniecznie wg mojej wiedzy.
Kigja
Nie zamierzam się kopać z koniem. O! ?
Spadaj od kigji koczkodanie!
laura123
No skoro dla Ciebie Szymborska to wydmuszka, to nie mamy o czym gadać. A w ogóle daj mi spokoj, bo szkoda mi czasu na przelewanie z próżnego w puste. Twoje komentarze niczego nie wnoszą, tylko trolliczny zamęt powodują, czyżbyś trollicą była?
Szpilka, a to plaw się w blotku ze ?.
Milego?
Szymborska pewnie pisala te moskaliki mając albo nascie lat, albo na starość, wtedy rozwój podobny... ?
laura123
Obrażanie najlepiej Ci wychodzi, Jezus z krzyża nie spada, gdy do kościoła wchodzisz? Powinien.
Szpilka kogo obrazilam? Zapytaj kigji jaki miala wczesniejszy nick. Sama ze swinka sie utozsamiala. Taka mądra była...?
laura123
Znowu Twoja ignorancja aż w oczy gryzie, Grecja ma sielanki, Japonia haiku, Anglia limeryki - a my w Polsce mamy moskaliki dzięki Szymborskiej! O!
Szpilka jednak pomylilam sie co do Ciebie. Inteligentna nie jesteś...?
laura123
Nie obraź się, ale w (_!_) mam Twoją opinię o mnie ?
laura123
twoje słowa ci przytoczę: A kim ty jesteś, żeby takie herezje głosić? Idź do tych, ktorzy w ogole pisać nie potrafią i im to pisz.
Antek bez ciebie tutaj nie byloby zycia...?
Szpilka pomysl w wolnej chwili, między jedną a drugą mania wielkosci, co znaczy "śledzik cnoty krewkiej" bo pasuje do ciebie idealnie...?
laura123
Dobra, zawistnico, niech Cię robak zawiści dalej gryzie ? Strasznie głupie to sformułowanie i pasuje do moskalika jak świnia do salonu.
O!
Wypraszam sobie, jako przedstawicielka wszyskich chrumciów, my sie dobrze czujem na salonach
hahahaha
inspekcjapracy
Par excellence ?
Kigja
Oj, palnęłam gafę, to niech siedzą w salonie, skoro potrafią się zachować ?
kigja ty się teraz bosko czujesz... dzięki mnie znowu masz "przyjaciółkę" i zaraz twoje wypociny staną się genialne.
Dziekuj mi tu szybko... ?
Szpilka ze niby ja tobie tych moskalikow... nie wytrzymam ze śmiechu... dobre!
laura123
Nom, udowodniono naukowo, że czubki nie mają poczucia humoru, a do pisania satyry trzeba mieć i nie bierz tego czubka do siebie, ja w ramach - wiara czyni czuba ?
Szpilka twoje poczucie humoru to jak z czworakow przy Palacu. Ze słomą w butach...?
laura123
Co jest? Świądu dostałaś i potrzebujesz się z kimś pokłócić? Zamów sobie boya, stać Cię! A ode mnie się odfikaj, bo mi zbrzydły Twoje burackie zaczepki.
Fajowskie
Onyx, dzięki ?
Do takich typów, jak Terlecki i ten drugi, najbardziej pasuje porzekadło:
Nie pamięta wół, jak cielęciem był.
A Terlecki jest po prostu obleeśny nie tylko z aparacji, ale i z obycia, i to przede wszystkim z obycia.
Bo np Urban, czy Kalisz, do pięknisiów się nie zaliczają, ale są jacyś sympatyczniejszi, a przez to ich aparacja zyskuje.
Moskaliki pierwsza klasa.
Widzę, że mnie omijasz, Szpilka, nieładnie, nieładnie...
Bo mnie uszczypnęłaś, ale już mi przeszło ?
Dziękuję za pochwalne słówko ?
Szpilka,
Staję w obronie ludzi, z ktorzy nie mogą się bronić, bo mnie to fizycznie boli i chce mi się płakać.
Nic na to nie poradzę, taki mam charakter.
Gryby teraz cała Polska odwróciła się od Terleckiego, kuźwa, kto wie, czy nie walczyłabym o tego dziadygę.
To jest silniejesze ode mnie :(
Kigja
Rozumiem, no, chyba też bym stanęła w jego obronie ?
Miodzio moskaliki i bardzo elegancko podane. Bez plucia do talerzy.
Ryszard Iwon „pies” na baby
chociaż dzisiaj jest już słaby
wiszą tylko stare wory
i na starość jest już skory
oddać je nie na strych a do komory
w grzechomierze wlać swój los
by zabrzęczał wielki trzos
odkupienia win
dyn dyn
Pozdrawiam
Pasja, dziękuję pięknie za rymowaną ripostę i za miodzio ?
Tu nie chodzi o sympatie, czy niechęć do PIS-u. Nawet nie o styl, tylko o jego brak.
Mnie się żadna partia nie podoba zarówno PiS, jak i PO, wsadziłabym w rakietę Muska, niech SE na księżyc polecą. Jak nie z lewa afery, to z prawa, obserwują z dala, a wiadomo - kibic z dala się nie wpitala, dlatego obśmiewam to, co mi się nie podoba, takie moje prawo!
Jam po Shogunie smyrnę słowem↔Szpilkowe:))
temu co Szpilkę durnie wnerwia
reanimacja jest potrzebna
a jeśli do cna on gałganem
no cóż... ostatnie pożegnanie:))
Moskalików jeszcze nie pisałem:)
Pozdrawiam:)
Dekaos, pierwsze koty za płoty, spróbuj, fajoska zabawa, dzięki ?
dla takiego jednego psa
jabłko pada daleko od ojca
z jego grzechów chętnie się spowiada
na własne wyznanie brak odwagi
może butapren wypalił przyzwoitość
cóż począć
gdy najlepszym jest daniem
kaczka w wazelinie
Jacom, dziękuję za wierszowany komentarz, poczytałam o tatku, a kaczka? Masz rację, tylko w wazelinie została ?
Nawet fajna satyra na obecne gówno zwale polityką. ? Pozdrawiam!
Marek, świetnie to ująłeś - gówno zwane polityką, dziękuję za wizytę ?
Podoba mi się styl, ale zupełnie nie mam pojęcia, o czym piszesz. Nazwisko Terlecki przypomina mi piłkarza ŁKS Łódź, ale niestety on już zmarł trzy lata temu. Swoją drogą, jak na osobę mieszkającą za granicą, jesteś dobrze zorientowana w polskiej rzeczywistości :)
Narrator, czytam polską prasówkę, ale i tak nie nadążam za wszystkim, Nitras i Terlecki to polscy politycy, obśmiewam zachowanie albo wypowiedzi polityków bez względu na przynależność partyjną. Tylko że tu niekumatych dużo, nie potrafią odróżnić satyry od nieuczciwej nagonki ?
Dziękuję za komentarz ?
Jeżeli chodzi o naćpanie, to po Maciarewiczy największą tęsnotę za rozumem widzę w oczach wiceministra Kowalskiego rodem z Opolszczyzny. To dopiero oszołom.
Nie wnikam, który większy oszołom, w satyrze to zupełnie nieistotne ?
Nie bierz to tak do siebie. Hmm..
Nie biorę, niemal wszędzie jakieś szczujnie, był czas przywyknąć, aczkolwiek czasem mnie nuży ubóstwo intelektualne ?
Szkoda, że usunęłaś ten wiersz niczym Dębski zdeformowany płód. Ale i tak daję ci maksymalną ocenę. Pozdrawiam 5 ????????❣????????❤
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania