Walentynki

A po co komu takie święto,

jest przecież cały rok na miłość,

ognistą, słodką i namiętną,

o jakiej innym się nie śniło.

 

Na pokaz czuły gest i kwiaty,

to przecież zwykła bufonada,

w miłości trzeba się zatracić,

z czego nie trzeba się spowiadać.

Średnia ocena: 3.5  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    No właśnie że trzeba, niektórzy myla miłość z czymś co daje im przystęp do rzeczy niemoralnych.Rozne romanse ,flirty ,niemoralne propozycje i zdrady ...niewierność nie tylko Bogu ale też drugiemu człowiekowi w małżeństwie to grzech
    Bardzo nie lubię kiedy ktoś nie szanuje mojej obrączki ,już trzy razy została pominięta i skrytykowana ..pomijając różne teksty których nie zacytuję.
    Ubolewam że przez wzgląd na charakter pracy nie noszę teraz obrączki choć zawsze mam ją przy sobie w portfelu.
    Z takich rzeczy trzeba się spowiadać, nie mów ludziom że nie ...

  • Sucre 4 miesiące temu

    Chodziło mi o miłość dozgonną do jednej, jednego ukochanego. Taką jaka była pomiędzy Janem i Cecylią w powieści "Nad Niemnem", o której ludzie będą pamiętąć jeszcze długo, długo po odejściu do domu ojca małżonków. Przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd nieprecyzyjnymi sformułowaniami w wierszu. Oczywiście masz rację Najmniejsza.

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    Sucre nie przepraszaj...może jestem przeczulona ...

  • SwanSong 4 miesiące temu

    Do spowiedzi nikt normalny nie chodzi

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    SwanSong do spowiedzi idzie każdy komu zależy na życiu wiecznym.Nasze życie nie kończy się wraz ze smiercią.

  • Marzena 4 miesiące temu

    najmniejsza jak zawsze;)

  • SwanSong 4 miesiące temu

    najmniejsza kończy, kończy. Zamkniemy oczy i koniec.

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    SwanSong nieprawda...mój dziadek widział niebo.

  • Sucre 4 miesiące temu

    SwanSong chrzanisz banialuki.

  • SwanSong 4 miesiące temu

    najmniejsza po pijaku czy mu się przyśniło?

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    SwanSong mój dziadek nie pił alkoholu ,w domu dziadków nigdy nie widziałam alkoholu pod zadną postacią.!! Zastanów się jak co piszesz.

  • SwanSong 4 miesiące temu

    najmniejsza czyli omamy.

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    ..ale dziękuję że sprostowała swoją wypowiedź..

  • najmniejsza 4 miesiące temu

    Sprostowałeś..

  • zingara 4 miesiące temu

    Skoro nie trzeba się spowiadać, to znaczy, że zabawa musiała być naprawdę dobra

  • Sucre 4 miesiące temu

    Bo to taka miłość o jakiej każdy marzy, jedyna, najpiękniejsza na świecie:))))

  • zingara 4 miesiące temu

    Sucre :))))

  • Sokrates 4 miesiące temu

    Cała prawda o miłości. Gratuluję

  • Sucre 4 miesiące temu

    Dziękuję, i ślę pozdrowienia.

  • realista 4 miesiące temu

    Sokrates. Zbliżenie cielesne winno być dopełnieniem uczucia miłości duchowej. Jeżeli para darzy się prawdziwym uczuciem, nie będzie domagać się *dowodu miłości*, bo to zwykła chęć zaspokojenia popędu a nie miłość. Właśnie wstrzemięźliwość przedmałżeńska jest fundamentem wierności.

  • Bettina 4 miesiące temu

    realista
    Omamy

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania