Poprzednie częściwiersz hermetyczny. dla ciebie.

wiersz cudzołożny

to bękart,

 

chwila zapomnienia i

płód niechciany, a potem?

to tylko niedokochania

i jak zbliża się do mnie -

 

dłonie zajmuję czymkolwiek,

a on rzuca mi się pod nogi,

biadoli, że

kochać go nie potrafię,

że mnie już nie chce i

 

ręce po mnie wyciąga, ktoś

patrzy.

więc zbieram go z ziemi,

łzy ścieram z podbródka

i w oczy nie moje nie spojrzę. i

 

mówię cokolwiek

czulej.

(już dobrze, już dobrze)

 

i mówię, że nic nie mam

do niego, że nic dla niego

nie mam

nie wspomnę.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

  • Grafomanka 2 miesiące temu

    Wyrzucamy z siebie, rodzimy, a później, po latach, dziwimy się, że to nasze... ale skoro nasze, to trzeba kochać, bo nie godzi się wyrzec...

  • Grafomanka 2 miesiące temu

    nawet jeśli cudzołożny... xD

  • Roma 2 miesiące temu

    Grafomanka się nie godzi xD

    Dzięki Grafka za komentarz :)
    Widziałaś ile pieniędzy już zebrano? Piękne to jest.

  • Grafomanka 2 miesiące temu

    Widziałam, świetna, spontaniczna akcja... ale my, Polacy, tacy już jesteśmy, że potrafimy bezinteresownie zrobić bardzo dużo...

    Podobnie było po wybuchu wojny na Ukrainie, też rzuciliśmy się do pomocy...

  • Grain 2 miesiące temu

    już ponad 50 mln, jadą do 100

  • Roma 2 miesiące temu

    Jest prawie 170 mln, do 20:00 trwa stream i myślę, że wybije 200. A potem będzie jeszcze więcej.

    Grafomanka, jesteśmy niesamowici.

  • Grain 2 miesiące temu

    WOW, jesteśmy wielkim narodem!!!!!!!!!

    Roma, jak zacząłem pisać to od wierszyków dla wnuka i fraszek.
    Jedna kawalerska szła tak

    Po dyżurze położzna
    bywa cudzołożna.

  • Roma 2 miesiące temu

    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Ciebie we fraszce, ale ten fragment zgrabniutki :)

    Tak, jesteśmy ♥️

  • Grain 2 miesiące temu

    Roma A ta

    Nie jestem eskimoską

    Rskimos cały rok
    pozyskuje tusze fok

    na b, wysoką wnuczkę siostry, studiująca rusycystykę

    Kasia

    Na krześle stoi
    ruskiego się nie boi

  • Dusza_boli 2 miesiące temu

    Szczególnie poczułam to „ktoś patrzy”. Tutaj pojawia się wstyd, spojrzenie z zewnątrz, które zmusza do wymuszonej troski. Moim zdaniem od tego momentu ten wiersz robi się najbardziej przejmujący.
    Bardzo dobrze opisalaś niechcianą bliskość z własnym wytworem czymś, co domaga się uwagi, choć najchętniej zostałoby przemilczane.

  • Roma 2 miesiące temu

    Właśnie mniej więcej w tym momencie stanęłam i nie wiedziałam co dalej napisać... Dobrze, że jednak się to ułożyło na tyle, że potrafi trafić i poruszyć. Dziękuję :)

  • Grain 2 miesiące temu

    Roma

    romario
    @romarioNiemario
    Prawie 200 baniek zebranych bez zaangażowania samorządów, policji, straży miejskich i wojska.
    Prawie 200 baniek bez obrzydliwych bilbordów ostrzegających przed "sepsą" i bez tysięcy darmowych reklam w państwowym Radiu i Telewizji.
    Prawie 200 baniek zebranych bez szantażu "ale jak ci ktoś bliski zachoruje, to niech nie korzysta" itd i bez oświadczeń,żeby w razie czego nie korzystać z aparatów szpitalnych na których jest naklejka św Jurasa.
    Prawie 200 baniek,z których ani jedna złotówka nie pochodzi z wpłaty Spółki Skarbu Państwa.
    Prawie 200 baniek zebranych bez akcji-wypij kawę na Orlenie.

  • Roma 2 miesiące temu

    Grain ♥️

  • Grain 2 miesiące temu

    Iga świąatek dała 50.000 tys i pamiątki na aukcję dla tego projektu, a R. Lewandowski /majątek paonad 700 mln./ ,,przytulił" dotację ok 40 mln z KPO na jakąs knajpę na Mazurach.

    Polska to ciekawa kraja.

  • Roma 2 miesiące temu

    Z tego co się orientuję to wpłacił z żoną milion. I jasne - można mówić, że ma tyle i tyle i powinien dać tyle czy tyle... Ale to nie o to chodzi, przynajmniej według mnie. I nigdy nie chciałabym kogokolwiek z czegokolwiek rozliczać. Każdemu kto pomógł należą się podziękowania, bo koniec końców, pomoże to dzieciom.
    To jest piękne co się wydarzyło, poprostu.

  • Grain 2 miesiące temu

    Roma tak, ale ta dotacja - to wstyd

  • Roma 2 miesiące temu

    Grain no to jest coś co może kłuć w oczy. Ale nie musi. Mnie dzisiaj na pewno nie, dzisiaj pozwalam sobie na bycie tylko i wyłącznie zachwyconą. Wszystkimi :)

  • Sucre 2 miesiące temu

    Roma i to jest dowód, dlaczego kobiet przez wieki nie dopuszczano do rządzenia krajem. Kierują się przeważnie /poza wyjątkami jak M. Tchatcher, Katarzyna Wielka/ emocjami i pozorami.

  • Roma 2 miesiące temu

    Sucre nie wiem czy miało, ale nie potrafi to we mnie uderzyć.
    Nie zrobię z tego co się ostatnio dzieje powodu do jakiejkolwiek przepychanki, o cokolwiek.
    Cieszę się z tego co się wydarza i tyle.
    Szczęścia życzę :)

  • Sucre 2 miesiące temu

    Roma skądże znowu, bez takich intencji, to mnie przeraża ludzka łatwowierność.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Sucre poglądy debila z neolitu. Kobiety rządzą równie dobrze, jak mężczyźni, doucz się historii, ilu było nieudanych królów i władców.

  • Roma 2 miesiące temu

    Sucre mnie za to wiara w swoją nieomylność, też taka jakby zbyt łatwo przychodząca.

    Jasne, że są ludzie, którzy oszukują, są tacy co na krzywdzie innych siebie budują, ale też są ci dobrzy i bezinteresowni...
    Wiara, że tych drugich jest znacznie więcej uratowała życie najważniejszej dla mnie osoby, więc nie pozwolę sobie nic z tego co teraz się dzieje zabrać. I będę się cieszyć, obojętnie co kto sobie pomyśli :)

    Dobrej nocy.

  • Sucre 2 miesiące temu

    Roma nawzajem.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma klasa 👏

    Wiesz, każdy jest mądry dopóki go coś osobiście nie dotknie. Może wtedy pozna na własnej skórze jak to działa.

    A jest jeszcze inny sposób. Można się zgłosić do cancer Fighters na wolontariat.

    Uczucia, kobiety... Szowinizmem i seksizmem śmierdzi xD

    Nie, nie śmierdzi. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

    To jest to.

    Jest 2026 rok xD

  • Roma 2 miesiące temu

    JagVetInte masz rację i dzięki, że się odezwałeś w tym temacie.

    A co do szowinizmu czy seksizmu...no, mnie dzisiaj nie dotykają, mimo, że to ważne tematy i pewnie powinny, ale... jest 2026 rok
    i cuda się dzieją :)

    Dzięki, że zajrzałeś.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma a tu jeszcze do tych, co mundrkują. Bedoes, krótko.

    https://youtu.be/9FjO0BEov8o?is=MGXRkrV7jaYRjHxq

    Wiem, widzę, szacun za to dla ciebie👌

    Szacun dla wszystkich, dla nich za to. Duma.

  • Grain 2 miesiące temu

    Wracając do wiersza, ja mam inaczej. Z tych kikluset popełnionych, nie tykam tylko te, które poszły do druku /nad czym nieco boleję/, reszta ciągle drzemie w świadomości, nieraz przy jakiejś czynności a także pisaniu innego tekstu, coś przeskakuje i wracam do któregoś z nich.
    Poprostu, za skonczone uważam te - wydane.
    Pozostałe "dorastają" zmieniją się ze mną i we mnie.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Wiersz niechciany, może chciany... Tylko ta niechęć jest do przyznania się przed sobą, że jednak jest chciany?

    I to nie jemu, a sobie nie można spojrzeć w oczy? Może nie on biadoli, nie on płacze?

    Tak widzę, gdy spoglądam. W nie moje oczy.

  • Interdimensionalne! Interdimensionalne! Interdimensionalne! Interdimensionalne!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania