Wypierdalajcie kontra Eugenika

Wypierdalajcie kontra Eugenika

 

Zastanawiam się jak słowa wpływają na nastrój. Konkretnie myślę o dwóch, które od rana, kręcą mi się w głowie jak kołowrotek rewolweru.

Wypierdalajcie i eugenika- dziś tym krzyczy Polska a ja się zastanawiam w zaciszu swojego serca o co właściwie chodzi bo przecież jest też jeszcze Covid.

I sobie myślę, w jaki sposób ja kojarzę te słowa i czym one dla mnie są. Proste, pierwsze skojarzenia- wypierdalajcie- to wiadomo do tych co mnie wkurzają. No ale, nie zawsze to mówię, tylko w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj kiedy nie mam już żadnego innego argumentu, bo rozmówca nie przyjmuję mojego punktu widzenia, bo nie ma w nim za krzty nawet empatii. Czyli generalnie to taki akt rozpaczy i bezsilności, próba wejście na poziom emocji bo może chociaż one zostaną odebrane bezpośrednio i jednoznacznie.

Eugenika natomiast to słowo potwór. Monstrum wyłaniające się z kolejnego słowa potwora- ideologii, dodatkowo - faszystowskiej. Nie trzeba wiedzieć co oznacza, wystarczy skojarzenie z faszystami i wiadomo, że jest złe. Nikt nie musi mi tego słowa objaśniać, zresztą nie ma na to czasu- jest złe i już. I wszystko inne co dokleję do tego słowa też jest złe i już.

A w Polsce w tym czasie, dzieje się wojna na ta słowa. I niby nic to nie zmienia w sytuacji ogólnej. Nie zmienia nic, bo jak wypierdalajcie ma wygrać z eugeniką? Jak bezsilność i rozpacz ma wygrać z zorganizowaną, dzierżącą władzę, pozbawianą emocji ustawą?

Kobiety wyszły na ulicę, a ja oglądam zdjęcia z ich marszu i zastanawiam się, czy one zdają sobie sprawę, że Polska to już alternatywna rzeczywistość wykreowana przez Kaczyńskiego? Miejsce, które przestało realnie istnieć dla wielu ludzi? Bo jaka jest Polska dzisiaj, kiedy patrzy się na nią z daleka?

Otóż to kraj cudowny, pełen szczęśliwych rodzin, w których mama rodzi dzieci a tata zarabia na dom. Kraj świadomych ludzi, pobożnych i pokornych. Miejsce, w których matki znoszą wszystko- bo matki zawsze znoszą wszystko, a ojcowie im pomagają. Dzieci w tym kraju rodzą się zdrowe, a jak rodzą się chore to najwidoczniej Bóg uznał, że tak byś musi, więc znosząca wszystko - matka i to znosi. Znosi też to, że czasami dziecko to produkt uboczny gwałtu, ale przecież co to jej może przeszkadzać, że przez całe życie w oczach dziecka widzi kogoś kto ją upodlił. Ważne, że dziecko zdrowe. A jak dziecko chore to wiadomo- już o tym było- Bóg tak chciał. A Bóg czasami też chce, żeby w jej macicy rozwijało się coś co nigdy dziecka przypominać nie będzie, bez mózgu, bez układu nerwowego. Bóg chce żeby ona przez kilka miesięcy nosiła w swoim ciele coś, co pod koniec ciąży może szczęśliwie umrze, albo szczęśliwie nie umrze, dając matce dwie godziny na przygotowanie pogrzebu, sprowadzenie księdza.

Bóg tak dużo chce a matka znosi. Matka znosi wszystko i to, że odkąd urodziła niepełnosprawne dziecko, mąż odszedł, bo wiadomo mężczyźni są słabsi. To, że musiała zrezygnować z pracy- bo matka nie musi mieć pracy. Matka też nie ma psychiki i wytrzymałości fizycznej- te rzeczy matce nie są przypisywane.

Przede wszystkim jednak matka ma obowiązek patrzeć jak jej dziecko umiera. Chociaż śmierć aż tak traumatyczna nie jest- matka to zniesie, tak jak znosi swoją bezsilność patrząc na cierpienia swojego nowonarodzonego dziecka, bo przecież wiadomo, że niemowlaki też cierpią a to już bywa traumatyczne. Więc patrzy sobie ona na to bezkształtne często stworzenie boże, tak z daleka patrzy, bo przecież nie może dotknąć, bo wie, że każdy jej dotyk to palące ostrze przykładane temu maleństwu do skóry.

Ale matka to znosi, te nieprzespane noce w szpitalu, to oczekiwanie na śmierć dziecka, bo ona wie, że śmierć będzie dla niego wybawieniem. Gdyby Bóg nie chciał, żeby ludzie umierali nie stworzyłby śmierci. I kiedy tak patrzy na to dziecko, które podłączone do maszyn, jednak nie umiera, myśli sobie, że to cud. Myśli sobie o cudzie i bólu, który wstrząsa tym małym ciałkiem i już chyba nie wie czy cuda są cudowne. Ale przecież to znosi- wiadomo, matka znosi wszystko.

I w tym całym kołowrotku, w którym kręci się matka, ojciec, rząd i setki organizacji społecznych, jest też to dziecko, którego nie ma.

Bo dzieci i ryby głosu nie mają. Bo mimo, że dzieci chorują, to nikt się nie zastanawia, że to małe stworzenie, które zostało sprowadzone na świat, przez parę godzin albo tygodni albo nawet lat będzie znosiło niewyobrażalne wręcz tortury, będzie faszerowane zastrzykami, będzie poddawane eksperymentom medycznym. Będzie cierpiało.

Dlatego dziwne mi się wydaje, że ktoś świadomy z pełną premedytacją sprowadza na świat kogoś, kto ma tylko i wyłącznie cierpieć. Wydaje mi się to okrutne i nie ma nic wspólnego z obroną życia ale jest przejawem wiwisekcji w imię prawa. Bo wiecie możemy się przyglądać cierpieniom, czerpiąc z tego jakąś niewyobrażalną satysfakcję wynikającą z chorej potrzeby torturowania bezbronnych

Jeżeli Wasz Bóg tak chce, to może zastanówcie się czy aby nie ma on coś wspólnego z ideologią faszystowską.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (83)

 • kigja 4 miesiące temu
  Tak a propos znoszenia to przez matki

  https://tvn24.pl/polska/prof-chazan-odmowil-im-aborcji-dzis-opowiadaja-swoja-historie-ra685587-3197860
 • kigja 4 miesiące temu
  Ten bóg jest gorszy niż Szatan.
 • wicus 4 miesiące temu
  Juž nawet pomijam fakt chamskiego obrażania Boga i czyichś uczuć, alezbiera mi się na mdłości, kiedy ktoś pomstuje na rzekome "okrucieństwo" Boga, a bez popiera zabijanie chorych dzieci. Ciekaw jestem co zwolennicy aborcji eugenicznej powiedzieliby chorym i niepełnosprawnym dzieciom, które się urodziły: "Sorry, ale byłoby lepiej gdybyście nie żyły". Parszywy egoizm kryjący pod płaszczykiem "litości".
 • SwanSong 4 miesiące temu
  wicus
  Jak z Ciebie taka miękka faja, ze wszystko Cię obraża (jak radykalne feministki - widać, masz nimi wiele wspólnego) to może nie czytaj takich tekstów? Mnie obraża Twój bóg, ale nie gadam o tym przy każdej okazji.
 • wicus 4 miesiące temu
  SwanSong Obraża Cię Bóg, powiadasz... Jak to możliwe, skoro Go podobno nie ma... :)
 • SwanSong 4 miesiące temu
  wicus Obraża mnie idea takiego boga, którego słudzy zmuszają kobiety do rodzenia umierających dzieci. Czasy niewolnictwa się skończyły, tylko niektórzy mają problem to zaakceptować.
 • wicus 4 miesiące temu
  SwanSong Jak można kogoś zmusić do rodzenia dziecka, nie wyobrażam sobie tego... Jeszcze więcej trudności mam z sugestią, że mają to robić księża. Myślisz, że tylko księża i tylko katolicy są pro-life, a nie-katoliczki biegają z jednej skrobanki na drugą? Już prędzej dałoby się - choć też nie byłoby zbyt rozsądne, mówiąc delikatnie, doszukiwać się takiej postawy wśród muzułmanów, ale tam też nikt nikogo do niczego nie zmusza, kobiety po prostu chcą mieć dzieci, i nie ulegają przesądom, jak europejskie seks-lalunie.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  wicus
  To, że sobie nie wyobrażasz, to nie znaczy, że tego nie ma. Co Ty zmieniasz temat na muzułmanów? Jeszcze te seks-lalunie... wiem, że najchętniej powsadzałbyś kobiety do kuchni i sypialni, aby rodziły po dwadzieścioro dzieci, ale te czasy minęły. Szkoda, że banda nieczułych drani chce ich powrotu.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Straszne czasy nastały dla kobiet, a wszystko przez jakiegoś kurdupla, który nawet rodziny nie założył ?
 • Targówek 4 miesiące temu
  Kurdupla, który odkręcił dzieło wąsacza skurwysyna z Moskwy.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Precz z kurduplem i jego kotem!

  Czerwoną zarazę zastąpiła czarna.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Szpilka Masz rację. Czarna = czarne protesty.
 • Shogun 4 miesiące temu
  Targówek Czarna - czarna zaraza w sutannach.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Shogun Ciekawi mnie twój tok myślenia, jeśli nazywasz zarazą ludzi którzy pomagają innym i promują normalność.
 • Shogun 4 miesiące temu
  Targówek ułamek, ułamek mój drogi, a cała reszta, to tak jak powiedziałem, zaraza która rozpanoszyła się po całym kraju.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Zawiązać facetom fiutki, będzie wilk syty i owca cała ?
 • Targówek 4 miesiące temu
  Szpilka Na szczęście chrześcijaństwo jest w opozycji do oszołomstwa i nienawiści jak w twoim kolacznym komentarzu.
 • Targówek 4 miesiące temu
  *kloacznym
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Dobra, odpieprz się trollu, nie dość, że pleciesz jak potłuczony, to jeszcze trollem jesteś, że też Matka Natura mogła się tak pomylić ?
 • Targówek 4 miesiące temu
  Szpilka to ty pierdolisz głupoty abstrahując od zamiłowania do aborcji. Cytując Bogusia lindę nie chce mi się z tobą gadać.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Mam lepsze rzeczy do roboty niż takie bezwartościowe dyskusje z pro choice.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Zmarszcz freda i bujaj się, moherowy bereciku.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Albo ciągnij wora, to ci wychodzi najlepiej, co nie, mały onanisto?
 • Targówek 4 miesiące temu
  Szpilka mogłem się domyslić na jakim poziomie intelektualnym jesteś.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  Guano mnie obchodzi, co mogłeś, na pewno możesz się ode mnie odfikać.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Targówek
  Targówek, ty znany jesteś z prawicowego zacofania :D Widać to po twoich tekstach, gdzie jedyne, do czego sprowadzasz kobiety to obiekty seksualne. Wyobraź sobie, że bycie matką nie jest marzeniem każdej kobiety, a matką dziecka skazanego na śmierć w męczarniach tym bardziej. Oczywiście, ty tego nie zrozumiesz :)
 • Targówek 4 miesiące temu
  SwanSong To ty, bez urazy, jesteś zacofany umysłowo jeśli tak odbierasz teksty o dziwkach, gangsterach, służbach itd.
 • Targówek 4 miesiące temu
  SwanSong i tak będą matkami dziecka - tyle, że martwego.
 • Targówek 4 miesiące temu
  po dokonaniu aborcji
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Targówek

  ty za życia jesteś martwy, nie było potrzeby cię abortować.
 • kigja 4 miesiące temu
  Targówek wiesz, że masz rację?
  Jestem wstrząśnięta.

  Co nie oznacza, że nagle będę przeciwko aborcji.
  To byłby dobry punkt w kampanii kierowanej do młodzieży.

  Zaskoczyłeś mnie, Targówek.
  Brawo.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Targówek
  Nie, nie będą matkami. Będą kobietami po oszczędzeniu cierpień sobie i dziecku. Śmierć to nie zawsze zło. Czasem to łaska. Poza tym kobieta ma prawo decydować o sobie. Może cię to dziwić - tak jak innych bęcwałów z konfederacji - ale kobiety to też ludzie i potrafią o sobie decydować znacznie lepiej niż ty ;) Jeśli chce dokonać aborcji, to mimo zakazu zrobi to nielegalnie lub za granicą.
 • Targówek 4 miesiące temu
  SwanSong za granicą - na przykład w Rosji u Putina, gdzie postsowietyzm czuć w powietrzu.

  *Może cię to dziwić - tak jak innych bęcwałów z konfederacji*
  Tak się składa, że Konfederacja jest przeciwko radykalnym feministkom, które są raczej parodią kobiety sądząc po tym co odwalają.
 • kigja 4 miesiące temu
  Targówek
  Aha.
  I chodzi mi tylko i wyłącznie o aborcję zdrowego płodu.
  Chodzi o większą świadomość społeczeństwa, ale to możemy osiągnąć tylko poprzez edukację wczesnoszkolną, czyli 6 klasa szkoły podstawowej.

  Myślę, że takie hasło byłoby nie lada wstrząsem dla 12 letnich bąbelków.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Targówek
  I ja również jestem przeciwko radykalnym feministkom. Ale nie przeciwko prawom kobiet do samostanowienia.
  Akurat aborcję dokonasz w wielu krajach, a jak masz kasę, to tylko wybierasz, gdzie ci pasuje. Sorry, ale to jak z prohibicją. Gdy człowiek słyszy zakaz, to już kombinuje jak go obejść.
 • kigja 4 miesiące temu
  Człowiek + kot = Rodzina

  Ale kot ma większe prawa od kobiet.

  Animalsi górą.
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Niestety, a ktoś tu niedawno się pluł, żeby nie zrównywać człowieka ze zwierzęciem, jakie zrównanie, przecież kot pierwszy ?
 • kigja 4 miesiące temu
  Zwierzę zawsze przed człowiekiem i nad człowiekiem.
  Bo czymże człowiek, kiedy zwierzę milczy w pokorze znosząc dzielnie, a on się burzy i żąda szacunku.
  Szacunek dla człowieka z cyckami!
  Tego się nie robi kotu...
 • Szpilka 4 miesiące temu
  Kigja

  Hahahahah, jesteś niemożliwa - tego się nie robi kotu ? ?
 • Tjeri 4 miesiące temu
  kigja
  Doskonały kigjoszymborek Ci wyszedł ;)
 • kigja 4 miesiące temu
  Tjeri
  Oby nie kigjoszambotworek?
 • Pan Buczybór 4 miesiące temu
  Ależ świetny tekst... Kurczę, nie czepiam się już nawet strony technicznej; trochę poprawek i nauki przed tobą, ale pisać już, de facto, potrafisz - została kwestia estetyki.
  Bardzo sprawnie, przejmująco, obudowałaś cały temat. Matka, która wbrew wszystkiemu, ma pozostać monolitem i krąg cierpienia, kultura cierpienia w imię życia, które z życiem nic nie ma wspólnego.
  Pozdrawiam
 • wicus 4 miesiące temu
  W kwestii ochrony życia to Konstytucja ma rację, a nie Pan. Wszyscy jesteśmy w kręgu cierpienia, tylko w różnym stopniu to odczuwamy. Mówienie, że życie ciężko/nieuleczalnie chorego, a w zasadzie podejrzewanego o taki stan, bo badania prenatalne bardzo często zawodzą, dziecka to najgorszy rodzaj dyskryminacji.
 • wicus 4 miesiące temu
  *że takie życie: "nie ma nic wspólnego z žyciem"
 • SwanSong 4 miesiące temu
  wicus
  Ile ciężko/nieuleczalnie chorych spytałeś o zdanie?
 • wicus 4 miesiące temu
  SwanSong Czyli mam rozumieč, že Twoim zdanie, ludziom ciężko i nieuleczalnie chorych (Covid19 tež jest zdaje się na ten moment nieuleczalny, swoją drogą), naležałoby zadawać pytanie: "Czy chcesz, bym cię zabił?". Wybacz, ale takim pytaniem się brzydzę.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  wicus
  Dzieciom z organami na wierzchu, które mają znać tylko cierpienie? Tak. Covid? Nieuleczalny? Ciekawe, skoro tyle wyzdrowiało po nim. Radzę się dokształcić.
 • wicus 4 miesiące temu
  SwanSong Na tę chwilę Covid jest nieuleczalny, bo nie ma na niego leku. Bywa, że ktoś przechodzi go łagodnie albo w danym przypadku skuteczna okazuje się któraš z obecnie stosowanych, de facto eksperymentalnych metod. Ale nic więcej. Fakt, że nie ma niego lekarstwa i wszyscy robimy pod siebie chyba jest wystarczającym dowodem.
 • wicus 4 miesiące temu
  SwanSong Ja Ci powiem szczerze: jeśli ktoś napisze ustawę, w której jasno zaznaczy, że aborcja ma być dopuszczalna w sytuacji, nazwijmy to umownie, bez wyjścia, dla dziecka, kiedy jest absolutnie ewidentne, że ono nie przeżyje albo przeżyje bardzo krótko, to ja sam taką ustawę bardzo poważnie rozważę (oczywiście tylko tyle bo nie mam władzy), ale w każdym razie bym.*Ilu (to ludzie) z Tobą o nią nie spierał. Inna sprawa, że badania prenatalne itp. bywają omylne, i to bardzo. O tym też nie można zapominać, podobnie jak o fakcie, że "uszkodzony płód" też jest dzieckiem.
 • Tjeri 4 miesiące temu
  Bardzo dobry felieton. Jedynie ten faszyzm na końcu, w moim mniemaniu, niepotrzebny, tekst jest wystarczająco mocny bez niego.
  Świetne spostrzeżenia, dobrze ujęte. Wynagradzają nawet usterki techniczne (których jest sporo).
  Cóż... Dobry tekst na czasie. Szkoda tylko, że przykro o tym wszystkim czytać...
 • Bajkopisarz 4 miesiące temu
  Nad stroną techniczną się nie pochylę, bo i tak zignorujesz, więc tym razem tylko treść.

  Rzeczywiście, jest krzyk rozpaczy, kiedy już nic nie działa, a wszystko co robią ludzie mający władzę jest wbrew naszym przekonaniom, niewiele można zrobić. To znaczy teoretycznie można wiele, jednak wymaga to bardzo dużego samozaparcia – na przykład wyemigrować do kraju, gdzie jest nieco normalniej. No, ale tam się zawsze będzie „tym obcym”, z dala od wszystkiego co się zna i lubi, więc korzyść może nie być wyższa niż niekorzyść.

  Ale spokojnie. Cóż ta decyzja TK tak naprawdę zmienia, poza poprawieniem samopoczucia kilku starcom, którzy już nie maja wzwodu, albo mają go jedynie na widok małego dziecka, albo poza orgazmem u tej pani z grzywką, która w końcu znalazła chwilową ulgę w cierpieniu, bo inni wreszcie będą mieli gorzej niż ona?

  Na razie nic. Ci, których dotknie nieszczęście nadal będą wyjeżdżać za granicę, do przygranicznych klinik. Podziemie będzie kwitło, tak jak kwitnie teraz. Dojdzie mu około tysiąca dodatkowych pacjentek. Praktycznie to nic.
  Ale powoli zacznie zmieniać się co innego – będzie rósł strach. Potencjalnie bowiem to problem może dotyczyć każdej pary i ich bliskich. „A co jeśli mnie się przydarzy ciążą z płodem, który po urodzeniu dożyje następnego dnia najwyżej?”. Świadomość, że nie ma żadnego legalnego sposobu na zaradzenie problemowi, będzie destruktywna. U każdej pary.

  Oprócz poprawienia sobie samopoczucia wśród osób, których temat aborcji właściwie nie dotyczy, będzie to początek ruchu wahadła w drugą stronę. Upadł mur, który prowizorycznie zbudowano w latach 90-tych i którego każdy bał się ruszyć. Prowizorki są najtrwalsze, pewnie gdyby nie podjęto tematu, trwałoby to wszystko nadal, w zakłamaniu i hipokryzji. Ale w końcu zgniły kompromis zbutwiał do reszty i się rozpadł. Cieszą się teraz starcy i przebierańcy, że zatriumfowali, że na własną modłę urządzili życie wszystkim innym. Jak wspomniałem poprawi się im samopoczucie, ale czy coś jeszcze? Nie, absolutnie nic.
 • Tjeri 4 miesiące temu
  O, Bajko! Świetny koment.
 • wicus 4 miesiące temu
  Bajkopisarz Rozpaczasz, że polska Konstytucja opowiada się przeciwko zabijaniu chorych dzieci?
 • Bajkopisarz 4 miesiące temu
  wicus - zdefiniuj, co rozumiesz pod pojęciem"rozpacz" bym mógł się odnieść?
 • pasja 4 miesiące temu
  Znakomita obiektywna opinia ujęta w tym krótkim felietonie. Na czasie i mocne podkreślenie roli kobiety i matki. Krzyczysz mocno głosem kobiety, ale też dajesz pomost dla idiotów którzy też krzyczą. Ojcowie chyba?
  Wraz z tą ustawą pewnie nadejdzie też koniec badań prenatalnych, z decyzją o aborcji.
  Polki mogą zacząć wyjeżdżać do Czech i Niemiec.
  Ale najgorsze jest to, że o takich sprawach decydują staruchy bez zwodu i przekwitnięte panie, przeważnie bez macicy.
  Pozdrawiam Autorkę i chylę czoła
 • Tjeri 4 miesiące temu
  Pasja, to "Wraz z tą ustawą pewnie nadejdzie też koniec badań prenatalnych" to chyba największa szkoda, jaką ten wyrok przyniesie.
 • Tjeri 4 miesiące temu
  Nie umniejszając tym innym - oczywiście...
 • pasja 4 miesiące temu
  Tjeri i tego się boję dla swoich bliskich. Bo ja już jestem po, ale mam córkę, która może jeszcze i wnuki. Żyć w takim ciemnogrodzie aż strach. Ale coś rzecznik wypowiadał się w tej sprawie. Może jeszcze jakaś iskierka nadziei? Jesteśmy jak Rumunia za Ceausescu. Zmuszają kobiety do rodzenia.
 • Targówek 4 miesiące temu
  pasja Zarówno komuniści jak i Hitler właśnie popierali zabijanie dzieci na przekór Kościołowi.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Poza tym moze trochę grzeczniej jak mówisz o bardziej doświadczonych i mądrzejszych ludziach?

  *Bo ja już jestem po, ale mam córkę, która może jeszcze i wnuki. Żyć w takim ciemnogrodzie aż strach.*

  Strach to żyć w seksualnym oszołomstwie.
 • Pan Buczybór 4 miesiące temu
  Targówek na forum won. Wszystkie twoje komentarze zostały już zgłoszone, więc ogarnij się i nie dawaj adminowi argumentów by cię zbanował
 • Targówek 4 miesiące temu
  Pan Buczybór rozumiem więc, że wolność słowa, tak jak w autokratycznych reżimach, tutaj nie istnieje?
 • Pan Buczybór 4 miesiące temu
  Targówek istnieje deklu, ale teraz po prostu spamujesz. To nie jest miejsce na takie dyskusje. Kropka
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Targówek
  Głupiś i tyle. Za aborcję Niemkom groziła kara śmierci. Dokształć się, nieuku! Dopuszczał aborcję dla dzieci innych narodowości z czysto praktycznego powodu - mniej "podludzi".
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Targówek
  Gdzie ci mądrzejsi? xD to kretyni i tyle
 • pasja 4 miesiące temu
  Targówek odwal się spod mojego komentarza. Nie pisałam do ciebie i nie dyskutuję z gówniarzami bez intelektu.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Pan Buczybór a komentarze innych zostały zgłoszone?
 • pasja 4 miesiące temu
  Targówek ssssssssssssss
 • Targówek 4 miesiące temu
  pasja to ty idealnie reprezentujesz społeczeństwo bez wartości. Tylko seks i brak empatii.
 • Targówek 4 miesiące temu
  Ci, których obrażasz teraz, często dążyli do wyzwolenia naszego państwa spod rządów właśnie skrajnej lewicy (albo na odwrót). A ty co robisz dla swojego kraju poza promowaniem okrucieństw?
 • Pan Buczybór 4 miesiące temu
  Targówek na forum wypierdalać, umysłowa spierdolino. Nie wiem czy nie widzisz, ale tylko ty ciągniesz tę dyskusję i prowokujesz, nie potrafiąc przeczytać komentarzy do których się odnosisz
 • Targówek 4 miesiące temu
  Pan Buczybór nie zapominaj się jestem od ciebie starszy. Krew mnie po prostu zalewa gdy widzę jak ktoś tak pierdoli.
 • Targówek 4 miesiące temu
  jak pasja
 • wicus 4 miesiące temu
  pasja Doskonale rozumiem ten "strach": Konstytucja jest przeciwna zabijaniu dzieci podejrzewanych o chorobę albo niepełnosprawność! Jak to możliwe? Zgroza! Przecież matka powinna móc wybrać: urodzić czy zabč i spuścič do ścieków. To šwięte prawo każdej kobiety!
 • wicus 4 miesiące temu
  A nazywanie tego tekścidła "obiektywnym" to juž zupełne kuriozum. Autorka bez skrępowania i bez oglądania się na fakty wylewa w nim, w knajackim stylu, swoje fobie. Sama otwarcie przyznaje, žej furia nie pozwala jej na zebranie argumentów. Ich brak "kompensuje" tanimi antyreligijnymi uszszczypliwošciami i wulgaryzmami, i wyzwiskami typu: "Faszyści" (jakby nie wiedziała, že III Rzeszy wprowadziła aborcję eugeniczną), nawet nie próbując zmierzyč się z faktami: człowiek žyje od poczęcia, czy tak? Tak! W końcu, by sięgnąć po najbardziej oczywisty dowód, w jakim celu wykonuje się, choćby badania prenatalne? "Płód", "Zygota", "Zlep komórek" - jakoś wielu dziwnym trafem nie chce pamiętać, że sami nim byli. Nikt nie zaczyna istnieć w chwili urodzenia - kod genetyczny, bicie serca itd. pojawia się znacznie wcześniej. Aż trudno uwierzyć, by ktoś rozsądny mógł to kwestionować, a jednak zdarza się i tak. Ale bywa i gorzej. Czasem słyszę:."Prawda, to są dzieci, nasze dzieci,nale jeśli są chore to wolno je zabijać". Dziwię się tylko, że tacy ludzie nie popierają zabijania dzieci, które już się urodziły i zastanawiam się, co powiedzą, jeśli kiedyś sami poważnie, nieodwracalnie zachorują. Ale przede wszystkim, cieszę się, że prawo Mojego Kraju nie pozwala na zabijanie chorych dzieci.
 • pasja 4 miesiące temu
  wicus
  Czy ja mogę mieć swoje zdanie? Tak! Cieszę się, że jesteśmy w Unii. Jest nadzieja!!! :)
 • Puchacz 4 miesiące temu
  wicus To adoptuj chociaż chociaż jedno, dobry chrześcijaninie.
 • kigja 4 miesiące temu
  Oni wolą być "święci" cudzymi rękoma.
 • wicus 4 miesiące temu
  Chciałbym powiedzieć o tym tekście coś pozytywnego, ale to chyba niemożliwe. Bodaj jedyne, co zasługuje tu na pochwałę, to szczerość Autorki, która otwarcie przyznaje się do ogromu negatynych emocji i braku argumentów. Nic dziwnego, że z lubością sięga po wulgaryzmy i wyzwiska, do kompletu brakuje jeszcze tylko kamieni i rac. Niełatwo pogodzić się z faktem, że Konstytucja chroni ludzkie życie od poczęcia. Na szczęście tak właśnie jest.
 • wicus 4 miesiące temu
  Gdyby cała ta sprawa nie była aż tak poważna, nie dotyczyła ludzkiego życia, życia dzieci, w zasadzie cała ta dyskusja byłaby na swój sposób śmieszna. Tak wielu, wydawałoby się rozgarniętych i poważnych ludzi neguje w niej oczywiste fakty: człowiek nie zaczyna istnieć w chwili urodzenia (przyjścia na świat), takie twierdzenie byłoby absurdem, kiedy dzieciom przed urodzeniem wykonuje się badania, a nawet operacje, a USG pozwala słuchania bicia ich serc. Można się tylko dziwić, że ci, którzy popierają aborcję eugeniczną nie nawołują do zabijania chorych dzieci już po ich przyjściu na świat, choć wiadomo, że w Belgii czy Holandii już dochodzi do takich sytuacji.
 • SwanSong 4 miesiące temu
  Według Twojej logiki to plemnik w jajeczku już stanowi człowieka? A może sam plemnik? Przecież niesie geny ludzkie.
 • Puchacz 4 miesiące temu
  A tak tylko ty jesteś straszno - śmieszny.
 • BarbaraM Sadowska 4 miesiące temu
  Dziękuję, że wyrażacie swoje opinie. Mam wrażenie, że mój tekst żyje już swoim życiem. Natomiast jeżeli chodzi o tą całą dyskusję, to myślę, że wielu ludzi nie ma pojęcia o czym w ogóle mówi. I właśnie te osoby zaprosiłabym do jakiegoś Domu Pomocy Społecznej, by tam przez moment popracowali, na zamkniętych oddziałach, do ktòrych nie wpuszcza się gości. W miejsca gdzie oszklone drzwi zapewniają kontakt z osobami, które tam siedzą. Bo inaczej się nie da, bo jak wejdziesz to zostaniesz pobity. I ze strachu nie wiesz już czy ta istota, ktòra wygląda jak wielbłąd naprawdę jest człowiekiem. Może gdyby ludzie zobaczyli o jakich deformacjach mowa, jak wygląda zniekształcone ciało , jak zachowują się ludzie, ktòrych umysły nie pracują, zrozumieliby, że w całej tej dyskusji nie chodzi o ich opinię czy poglądy, że w ogóle o nich nie chodzi.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania