PoG2dS - pokreskowane

Jęczy Jaskiniowiec o swym ciężkim życiu.

Mimo masy bantamowej - o nielekkim byciu.

Umie kreślić kreski, więc wszystko kreskuje:

- że tamci to chóje (nawet tu kreskuje);

- mimo, że to co zjadł to tezauryzował,

to choć gram nie przytył, lecz się pochorował;

- że dla gram czterdziestu (ponad!) masy molowej

wziął i wziął się zachlał, struł się etanolem;

- że przechlał niewiele (bo też miał niewiele);

- że gdyby miał więcej to by pochlał śmielej;

- że ma karcynoid po płucach rozsiany;

- że miał w sobie wiele: marzenia i plany;

- i, że tamta Rrrrka to była dla niego...

to, że dla niej mógłby skraść i siódme niebo;

- a ten sąsiad - Kolos, to drań, nie kolega,

bo gdy się dowiedział co jemu dolega

(ten Homo Epata za ledwo florina)

dał nadzieję, coś nakłamał, a teraz go nie ma;

- że tak długo leżał z fluorytem w dupie, aż się wziął rozgniwił... i śmierdzi w chałupie;

- i, że tamta Rrrrka jednak nie dla niego,

ani żadna druga (się krzątać? samemu!);

- każda z nich aktorka (nędzna, do niczego);

- a poza tym ma dużego, dla nich zbyt wielkiego...

 

Nie ma kartki, ani stołu,

więc ściany kreskuje:

jeszcze o tym, że Kolosa to wyprocesuje.

Wszystko pięknie zesumował, szczerze nie przepraszał, tylko swoje wielkie czyny dumnie poogłaszał.

Wykreskował tekst końcowy - twór niestereotypowy.

Nowy tworek, nowiuteńki, mocno atypowy.

 

Teraz staje na paluszkach skreskować nagłówek,

że to było ciężkie życie po godny pochówek.

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (27)

  • Roma 5 miesięcy temu

    Wierszyk z dwudziestu przypadkowych słów:
    florin
    stereotypowy
    wyprocesować
    masa bantamowa
    aktorka
    etanol
    zesumować
    rozgniwać
    końcowy
    kolos
    jaskiniowiec
    kreskować
    tezauryzować
    ogłaszać
    stół
    fluoryt
    karcynoid
    nagłówek
    krzątanie się
    druga

    Z pomysłu C12H22O11 :)

  • Vampire Fangs 5 miesięcy temu

    Roma - Podziwiam udaną próbę napisania wiersza z potrzebnymi wyrazami. Osobiście wolałem napisać prozę, więc tym bardziej jestem pod wrażeniem. Daję Ci 5😉

  • Roma 5 miesięcy temu

    Vampire Fangs dzięki piękne:)
    No mi jednak mimo kilku prób najbliżej jest do wierszy.

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    Spoko zabawa. 5

  • Roma 5 miesięcy temu

    Bardzo fajna, kreatywna. Warto wziąć udział :)
    I dzięki.

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    Dodawać słów możesz ile chcesz?

  • Roma 5 miesięcy temu

    NinjaC a to już pytania do Grawitacji, bo to ona to prowadzi. Wydaje mi się, że zasada jest taka, że staramy się użyć wszystkich, a wyjdzie jak wyjdzie :)

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 5 miesięcy temu

    NinjaC Myślę, że tak, bez ograniczeń.

  • NinjaC 5 miesięcy temu

    C₁₂H₂₂O₁₁, idę pod wątek.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    NinjaC ja myślałem że to będzie tak, że ktoś zarzuca 20 słów i piszemy tak, by je wszystkie zawrzeć w utworze. Liczy się staranie.

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 5 miesięcy temu

    Roma, też dziękuję i za start i za zabawę. :)

  • Roma 5 miesięcy temu

    C₁₂H₂₂O₁₁ cała przyjemność po mojej stronie. I to serio :)

  • Roma 5 miesięcy temu

    Jag, też tak myślę.

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 5 miesięcy temu

    Pierwsza praca już jest! Zapraszamy wszystkich do rozsypywaniki! 😀

  • Roma 5 miesięcy temu

    Polecam :)

  • Grafomanka 5 miesięcy temu

    Z przymrużeniem oka... fajne. czytam i się uśmiecham...

    U Ciebie też jest ''rozgniwił''... o co to w tym chodzi?

  • Roma 5 miesięcy temu

    A to się cieszę, że fajnie wyszło.
    Generator słów podał ich dwadzieścia, w tym "rozgniwać" i trzeba było wszystkie wykorzystać.
    Z tego co patrzę to "rozgniwać" to dawniej gnić, psuć się... I jakoś to trzeba było wpasować.
    Tak szczerze to nie mam pojęcia czy to dobrze odmieniłam.

  • Grafomanka 5 miesięcy temu

    Roma, też nie wiem, nie spotkałam się z takim określeniem... zapomniałam napisać, że u Ciebie też 6

  • Roma 5 miesięcy temu

    Grafomanka jeszcze raz dziękuję.
    To będzie jak jest :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Ale poflekskjowane...😏

    A co Ty z tą dupą masz dziś?

    A te imię cudne... I rym i rytm. Tak szybko?

    No kuźwa

  • Roma 5 miesięcy temu

    W sumie to nie wiem xD

    Z rytmu kilka razy wypadłam, ale to właśnie dlatego, że zbyt szybko. Przy kolejnej edycji postaram się bardziej :)
    A z imienia to jestem dumna, więc cieszy, że się podoba xD
    Dziękuję.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma no ale skoro to jest na kolanie, to jeszcze lepiej. Serio.

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte dziękować :)

  • Pasja 5 miesięcy temu

    Zastygłam z wrażenia. Ale u ciebie, to norma.
    Doskonale sobie poradziłaś ze słowami i z płynnym biegiem kresek.
    Zrobiłaś z Jaskiniowca buhaltera :)

    Pozdrawiam

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dziękuję Pasjo, miło mi bardzo :)
    Jakoś to wyszło, ale i tak najlepszym co się stało jest to, że inni też napisali :)

  • Aleks99 5 miesięcy temu

    O! Tego się nie spodziewałem u ciebie. No fajowe, fajowe :)

  • Roma 5 miesięcy temu

    Wiersza? U mnie? Gdzie tam xD

    Dzięki, dzięki :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania