Za zakrętem

W polu za miastem,

na dróg rozstaju,

gdzie się krzyżują

ścieżki ludzkich snów,

tam dobre duszki,

dzień, noc czuwają,

więc może kiedyś,

spotkam ciebie tu.

 

Zniknę za miastem,

na piątym biegu,

w lasy przepastne,

w biel przebiśniegów,

śladów nie zatrę,

wślizgnę pod drzewa,

szarpane wiatrem,

gdzie niczego nie ma.

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Grafomanka 4 miesiące temu

    ''Zniknę za miastem, na piątym biegu,
    w lasy przepastne, w biel przebiśniegów''

    Ten fragment świetny, końcówka, ostatni wers odstaje od reszty...

  • Sucre 4 miesiące temu

    Jutro nad tym pomyślę, dziś już padam z nóg.dziękuję za komentarz, kolorowych snów.

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Są sny, jest lirycznie i klimatycznie - piona.

  • Sucre 4 miesiące temu

    Dziękuję pięknie Beloniuszu. Pozdrówka.

  • TseCylia 4 miesiące temu

    Ładne to jest. Lirycznie i tak wrazeniowo.

  • Sucre 4 miesiące temu

    Naczytałem się ostatnio wierszy Edwarda Stachury, zawsze mi się bardzo podobały, i spróbował go, aczkolwiek nieudolnie ponaśladować:)))

  • Sokrates 4 miesiące temu

    Może jednak cos jest pod tymi drzewami? Ładny liryczny nastrój wiersza.

  • Sucre 4 miesiące temu

    Dzięksy Sokratesie, pozdrawiam.

  • Szpilka 4 miesiące temu

    Piosenka mi się przypomniała - za zakrętem stali, rower mu zabrali, chłopcy już się cieszą, żołnierz idzie pieszo ¬‿¬

    Fajoski wiersz Ci wyszedł, tak powinieneś pisać ¬‿¬

  • Sucre 4 miesiące temu

    Dziękuję bardzo, ale mi zawsze bardzo ładne wiersze wychodzą spod klawiatury.

  • Szpilka 4 miesiące temu

    Sucre

    epitafium chcącego

    tutaj leży zadufany w sobie,
    taki napis chciał na grobie ¬‿¬

  • Sucre 4 miesiące temu

    Szpilka 😂😂😂

  • Maroszek 4 miesiące temu

    Piękny,czuły.5

  • Sucre 4 miesiące temu

    Dziękuję za wizytę i komentarz. Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania