Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Zaklęte rewiry

A aniołom o nas mówiłaś?

No, tym spod śmietnika.

Szare mają pióra i zmęczone twarze,

nawet jednego jakoś tu kojarzę… gdzie?

Tam w rogu, miła.

Ee, to kłębek kurzu w przeciągu pomyka.

 

A temu chłoptasiowi z nieba coś gadałaś?

Cholera, no i po co? Przecież to zdrajca!

Suszy zęby sine z wlotami kraterów

Pyzaty chuj… sprzedał już kochanków wielu.

Prądem go po jajcach!

 

Że nam świeci?

...

W zamieci… lepiej wygląda śnieg w reflektorach,

dużo piękniej, kiedy jadę do ciebie. Bo pora

i na czas powinienem być.

I nic?

 

Kobieto, jestem seansem srebrnym i podnietą,

by śnić, marzyć i kumplować się z łysym.

Estetą czasu, wszystkim (dziś) i niczym

teraz...

 

Jutro powiem

żegnaj, czas na detoks.

Średnia ocena: 2.8  Głosów: 13

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (43)

  • Bogumił 25.07.2019

    Zemsta jest rozkoszą bogów prawda puszczyk?

  • Bogumił 25.07.2019

    Ode mnie piątka.

  • JamCi 25.07.2019

    Ode mnie też.

  • betti 25.07.2019

    Majstersztyk!

  • puszczyk 25.07.2019

    To tylko skromny głos w dyskusji nie naruszający warunków rozejmu :)

  • Bogumił 25.07.2019

    Doceniam to.

  • betti 25.07.2019

    Pasjami lubię takie ''rozmowy''

  • Angela 25.07.2019

    Wiersz najzwyczajniej w świecie zajebisty. Podobają mi się takie klimaty.

  • Bogumił 25.07.2019

    Proza życia.

  • Angela 25.07.2019

    Bogumił i to jest to, bez wzniosłości, bez ozdobników.

  • Bogumił 25.07.2019

    Angela bez zapychaczy

  • puszczyk 25.07.2019

    No, ale jest niegrzecznie i przedszkolaki mogą tu zajrzeć...

  • Bogumił 25.07.2019

    Pal sześć starszaki.

  • puszczyk 25.07.2019

    No nie. Trzeba dzieci uczyć jak poezję konsumować "bułkę przez bibułkę" :)))
    Szczególnie poezję miłosną, kiedy motylki latają w brzuchu (xenna extra) i pszczółki zapylają (azotoxem gadziny!).

  • betti 25.07.2019

    Poezja miłosna... najpiękniejsza w poezji forma wypowiedzi. Krzyk rozpaczy, rozrywanie szat, obnażanie pieprzyków, a kiedy jeszcze ''na żywo'' można tego dotknąć, to już euforia.

  • puszczyk 25.07.2019

    I ponoć inaczej to profanacja i wulgaryzm.
    Najgorzej być nawiedzonym purytaninem.
    A Wojaczek (chyba że mu się odmówi miana poety) w jednym z wierszy napisał, że najwyższą formą dbałości o miłość i potomstwo jest zakładanie prezerwatywy :)))

  • betti 25.07.2019

    Masz dzieci?

  • puszczyk 25.07.2019

    Trzech chłopaków.
    Nie dbałem dobrze. :)

  • betti 25.07.2019

    Powiesz im to?

  • puszczyk 25.07.2019

    Zawsze mieli kłopot z ogarnięciem tatusia i przyswajaniem jego opinii. :)
    Na szczęście wyrośli na normalnych facetów, nie zajmujących się pisaniem poezji i prozy.
    I to tak wulgarnej! :)

  • betti 25.07.2019

    Fakt, to bardzo dziwne...

    Nie lubię Wojaczka, do mnie jakoś jego geniusz nie dociera, ale jak widzę takie przykłady... jeszcze mniej.

  • puszczyk 25.07.2019

    :)))
    Jak napisał tu ktoś - życie...

  • Tjeri 25.07.2019

    Już nawet nie wiem czy komentowałam czy nie... Ale ten wiersz to argument w wielu dyskusjach na raz...
    Ma absolutnie świetny układ rymów - nieklasyczny, za to nienachalny, swobodny i niesamowicie melodyjny. Pamiętam kto "rozpropagował" takie rymowanie - i muszę powiedzieć", że spory czas temu co najmniej mu dorównałeś.
    I tak sobie myślę, że gdyby Mickiewicz czy inny Kochanowski żył właśnie teraz, również próbowałby kombinować rymowaniem (zakładając, że rym by stosował). I nie chodzi mi w tym momencie o komplement for tła, a głos (w kolejnej) dyskusji (bardziej z innych portali) o zachowaniu form klasycznej poezji. Nio. Tom się rozpisała.
    A wierdz galantyj (bo w tym ferworze mogłam zapomnieć :D)

  • Tjeri 25.07.2019

    *wiersz

  • puszczyk 25.07.2019

    Muszę pomyśleć, za co ja Cię tak kocham... :)))
    A naszego przyjaciela A. własnie zaswędziała strasznie rzyć. :)

  • Tjeri 25.07.2019

    Wrrróć... Jako ptak nocny mam prawo do porannej złej formy, to i nie zajarzyłam od razu. Jak to za co? Przeca ten koment to same ochy o achy bez echów żadnych!

  • puszczyk 25.07.2019

    Tjeri cmok, cmok, cmok :)))

  • betti 25.07.2019

    puszczyk zaraz, zaraz... ja też napisałam ładny komentarz. Jednym słowem wyraziłam to, co Tjeri w kilku zdaniach, to chociaż w rękę należy mi się ''cmok, cmok'', nie uważasz?

  • puszczyk 25.07.2019

    betti cmok, cmok, cmok.
    Cysorz to ma klawe życie... :)

  • betti 25.07.2019

    puszczyk no nie wiem, ja tam nie narzekam... faceci mnie po rękach całują.

  • puszczyk 25.07.2019

    betti No to pisz, gdzie chcesz...

  • betti 25.07.2019

    że co?

    Puszczyk nie pochlebiaj sobie...

  • puszczyk 25.07.2019

    betti że co...?

  • betti 25.07.2019

    puszczyk że mnie wystarczy ''cmok'' w rękę... tylko tyle.

  • puszczyk 25.07.2019

    betti To samo myślałem. Spox.

  • betti 25.07.2019

    To musisz aż myśleć? Tjeri - obraź się.

  • Tjeri 25.07.2019

    :D

  • puszczyk 25.07.2019

    Bo to nie można tak hop - siup.
    Mamy teraz na portalu nacisk na refleksję, klimaty cudnie - łąkowe z bzyczkami i kwiatuszkami, to nie tak od razu.
    Trochę niepokoju i gry wstępnej wprowadzić trzeba.

  • betti 25.07.2019

    Zestarzeć się można, od takiego pędu do miłości... i gry wstępnej. I jeszcze niepokój ''kocha czy nie kocha''

  • puszczyk 25.07.2019

    Rwij te płatki!

  • betti 25.07.2019

    Też o tym pomyślałam...

  • kalaallisut 26.07.2019

    Z głową, z rymem i pomysłem. 5

  • puszczyk 26.07.2019

    I ja to zrobiłem???
    Jeszcze głowa jest???
    Dzięki Kala :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania