Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!
Zaklęte rewiry
A aniołom o nas mówiłaś?
…
No, tym spod śmietnika.
Szare mają pióra i zmęczone twarze,
nawet jednego jakoś tu kojarzę… gdzie?
Tam w rogu, miła.
…
Ee, to kłębek kurzu w przeciągu pomyka.
A temu chłoptasiowi z nieba coś gadałaś?
…
Cholera, no i po co? Przecież to zdrajca!
Suszy zęby sine z wlotami kraterów
Pyzaty chuj… sprzedał już kochanków wielu.
Prądem go po jajcach!
Że nam świeci?
...
W zamieci… lepiej wygląda śnieg w reflektorach,
dużo piękniej, kiedy jadę do ciebie. Bo pora
i na czas powinienem być.
I nic?
Kobieto, jestem seansem srebrnym i podnietą,
by śnić, marzyć i kumplować się z łysym.
Estetą czasu, wszystkim (dziś) i niczym
teraz...
Jutro powiem
żegnaj, czas na detoks.
Komentarze (43)
Zemsta jest rozkoszą bogów prawda puszczyk?
Ode mnie piątka.
Ode mnie też.
Majstersztyk!
To tylko skromny głos w dyskusji nie naruszający warunków rozejmu :)
Doceniam to.
Pasjami lubię takie ''rozmowy''
Wiersz najzwyczajniej w świecie zajebisty. Podobają mi się takie klimaty.
Proza życia.
Bogumił i to jest to, bez wzniosłości, bez ozdobników.
Angela bez zapychaczy
No, ale jest niegrzecznie i przedszkolaki mogą tu zajrzeć...
Pal sześć starszaki.
No nie. Trzeba dzieci uczyć jak poezję konsumować "bułkę przez bibułkę" :)))
Szczególnie poezję miłosną, kiedy motylki latają w brzuchu (xenna extra) i pszczółki zapylają (azotoxem gadziny!).
Poezja miłosna... najpiękniejsza w poezji forma wypowiedzi. Krzyk rozpaczy, rozrywanie szat, obnażanie pieprzyków, a kiedy jeszcze ''na żywo'' można tego dotknąć, to już euforia.
I ponoć inaczej to profanacja i wulgaryzm.
Najgorzej być nawiedzonym purytaninem.
A Wojaczek (chyba że mu się odmówi miana poety) w jednym z wierszy napisał, że najwyższą formą dbałości o miłość i potomstwo jest zakładanie prezerwatywy :)))
Masz dzieci?
Trzech chłopaków.
Nie dbałem dobrze. :)
Powiesz im to?
Zawsze mieli kłopot z ogarnięciem tatusia i przyswajaniem jego opinii. :)
Na szczęście wyrośli na normalnych facetów, nie zajmujących się pisaniem poezji i prozy.
I to tak wulgarnej! :)
Fakt, to bardzo dziwne...
Nie lubię Wojaczka, do mnie jakoś jego geniusz nie dociera, ale jak widzę takie przykłady... jeszcze mniej.
:)))
Jak napisał tu ktoś - życie...
Już nawet nie wiem czy komentowałam czy nie... Ale ten wiersz to argument w wielu dyskusjach na raz...
Ma absolutnie świetny układ rymów - nieklasyczny, za to nienachalny, swobodny i niesamowicie melodyjny. Pamiętam kto "rozpropagował" takie rymowanie - i muszę powiedzieć", że spory czas temu co najmniej mu dorównałeś.
I tak sobie myślę, że gdyby Mickiewicz czy inny Kochanowski żył właśnie teraz, również próbowałby kombinować rymowaniem (zakładając, że rym by stosował). I nie chodzi mi w tym momencie o komplement for tła, a głos (w kolejnej) dyskusji (bardziej z innych portali) o zachowaniu form klasycznej poezji. Nio. Tom się rozpisała.
A wierdz galantyj (bo w tym ferworze mogłam zapomnieć :D)
*wiersz
Muszę pomyśleć, za co ja Cię tak kocham... :)))
A naszego przyjaciela A. własnie zaswędziała strasznie rzyć. :)
Wrrróć... Jako ptak nocny mam prawo do porannej złej formy, to i nie zajarzyłam od razu. Jak to za co? Przeca ten koment to same ochy o achy bez echów żadnych!
Tjeri cmok, cmok, cmok :)))
puszczyk zaraz, zaraz... ja też napisałam ładny komentarz. Jednym słowem wyraziłam to, co Tjeri w kilku zdaniach, to chociaż w rękę należy mi się ''cmok, cmok'', nie uważasz?
betti cmok, cmok, cmok.
Cysorz to ma klawe życie... :)
puszczyk no nie wiem, ja tam nie narzekam... faceci mnie po rękach całują.
betti No to pisz, gdzie chcesz...
że co?
Puszczyk nie pochlebiaj sobie...
betti że co...?
puszczyk że mnie wystarczy ''cmok'' w rękę... tylko tyle.
betti To samo myślałem. Spox.
To musisz aż myśleć? Tjeri - obraź się.
:D
Bo to nie można tak hop - siup.
Mamy teraz na portalu nacisk na refleksję, klimaty cudnie - łąkowe z bzyczkami i kwiatuszkami, to nie tak od razu.
Trochę niepokoju i gry wstępnej wprowadzić trzeba.
Zestarzeć się można, od takiego pędu do miłości... i gry wstępnej. I jeszcze niepokój ''kocha czy nie kocha''
Rwij te płatki!
Też o tym pomyślałam...
Z głową, z rymem i pomysłem. 5
I ja to zrobiłem???
Jeszcze głowa jest???
Dzięki Kala :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania