Zgadnij moje imię – zagadka nr 2
Mieszkam w kraju, w którym jest dżungla. W starożytności ludzie stworzyli tam pismo. Nastąpił rozwój medycyny. Mieszkańcy opracowali cyfry. Astronomia też była ich mocną stroną. Jeśli wiesz gdzie mieszkam ta informacja Ci pomoże w rozwiązaniu zagadki. Jednak przemyśl moją ukrytą wskazówkę klika razy, bo mogę specjalnie wprowadzić Cię w błąd.
Nienawidziłem to dziecko. Usiłowałem je dorwać gdy było jeszcze niemowlęciem. Dziecko zostało jednak uratowane przez inne zwierzęta. Domyślasz się o kogo mi chodzi? Zastanów się. W tej zagadce każde słowo jest ważne i wiedz, że mogę blefować.
Lubisz gry komputerowe? Jak nie, to masz problem. Na pewno znasz pewną serię bardzo brutalnych gier komputerowych typu bijatyka. Ułatwię Ci zagadkę i podpowiem, że moje imię jest bardzo podobne do imienia głównego przeciwnika z tych gier. Jednak czy na pewno? Może znowu „mydlę Ci oczy”.
Komentarze (15)
Spróbujcie rozwiązać moją zagadkę. Powodzenia w zgadywaniu😉
Kaa ?
Pasuje mi w sumie Shere Khan, choć w gry nie grałem, więc ostatnia podpowiedź jest dla mnie nieużyteczna.
Bingo!!! Jak chodzi o grę, to głównym antagonistą z serii Mortal Kombat był Shao Kahn😉
Vampire Fangs a więc podpowiedź z grą była istotna, jednak się udało i bez niej
Aleks99 - W takim razie jeszcze raz Ci gratuluję😉
Vampire Fangs dzięks
Kaa ?
Aleks99 odgadł. Miałem na myśli imię tygrysa z „Księgi Dżungli”.
Vampire Fangs, Księga Dżungli była oczywista, pomyliłem z wężem Kaa, który przecież był w gruncie rzeczy sprzymierzeńcem. Cóż, zbyt dawno czytałem...
Vampire Fangs
Czy on , ten z twojego opowiadania. Czekaj, zobacze jak sie mazywa , wem, yhm.
Grisza - W pierwszej części zagadki chciałem wprowadzić w błąd, że chodzi mi o Azteków. W drugiej, że o Tarzana. Trzecia była pomocna dla tych co lubią gry komputerowe.
Hak.
Ojej. Mam pytanie.
Hej! Zapraszam do rozwiązania mojego wczorajszego anagramu "Cyrk". Twoje klimaty... Kto, jak nie Ty? 😉
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania