Cytaty :)

Ktokolwiek
18.04.2015
Tutaj piszcie swoje ulubione cytaty np. Z książek lub filmów, a nawet z opowiadań z tego portalu :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Ja lubię : pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale ma kupić nutellę, a to to samo" to nawet nie jest z żadnej książki, przeczytałam to gdzieś w internecie :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Albo cytat Jack'a Sparrowa " Problemem nie jest problem. Problemem jest twoje nastawienie do problemu."
NataliaO
18.04.2015
Jeszcze bardziej mnie boli wyobrażanie sobie, że jesteś z kimś innym i zostawiasz za sobą moją obecność, a może nieobecność, którą ukryliśmy w naszych ramionach.
LinOleUm
18.04.2015
- Dobranoc wam...
- Huh?! Jakie dobranoc?
- Takie do spania.
~
- No ale do cholery, zniknął... Nie widzę go!
- Mamusiu, cemu ten pan robi pfe pfe w ksakach?
- Nie patrzy, synku. To zły pan, który robi brzydkie rzeczy paniom. Zaraz zadzwonię na policję.
~
- Nie lubię cię, Lavish.
- Wiem, rozmawialiśmy o tym...
- Na siwych włosach nie widać łupieżu. Podstępna Bestia!
lemon16
18.04.2015
,,Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, który je wypowiada".
,, Jeśli masz zamiar w coś zwątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia"
,, Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki".
,, Jeśli życie ci daje 100 powodów do smutku, ty pokaż, że masz 1000 powodow doa radości"
Ktokolwiek
18.04.2015
"Możesz mnie zabić, ale nie możesz mnie obrażać"
"Świat nie dzieli ie na dobrych i złych ludzi. Każdy z nas ma w sobie tyle samo dobra o zla"
Neli
18.04.2015
,, Gdyby Bóg posłał cie do piekła tylko za to, że kogoś kochasz to nie chciałbym spędzić z nim wieczności." ~ Hopeless " - A to mój pokój - mówię, szczerząc się niczym panienka z telewizji. - Możesz się rozejrzeć, ale trzymaj sie z dala od łóżka, ponieważ nie mamy jeszcze osiemnastu lat. W ten weekend nie mogę jeszcze zajść w ciążę." ~ Hopeless <3
Jolly Joke
18.04.2015
"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostali kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." ~ Terry Pratchett
Majeczuunia
18.04.2015
"To, co powiedziałam, nie było głebokie. Ty jesteś po prostu płytki"-Nibutani Shinka
"-Znalazłeś już Jezusa, Forrest?
-Nie wiedziałem, że miałem go szukać."- Forrest Gump
"Jako ci, którzy przeżyli, my nosimy życia tych, którzy odeszli na naszych ramionach.- Akame
"Jestem po prostu... diabelsko dobrym lokajem"- Sebastian Michaelis
"Świadomość obecności zegara, który powoli, ale szybciej niz zwykle odliczał czas do mojej śmierci, przeszkadzała mi we wszsytkim. Dlatego postanowiłam: przebiegne przez moje życie, zanim się skończy!- ***** *******
-Savvy?- Jack Sparrow
Ktokolwiek
18.04.2015
Tak, Jacka Sparrowa są naaaaaaaj ::) kocham wszystko, co on mówi np :
Elizabeth: Kapitanie Sparrow!
Jack: Przykro mi synu, ale mam pełna załogę.
E: kapitanie szukam ukochanego!
J: shlebiasz mi synu ale moja jedyna miłością jest morze
E: jack, to ja!
J: Elizabeth? ? I do gibbsa: schowaj rum!
wolfie
18.04.2015
"Okazuje się, że to, co ma w życiu największą wartość, nie ma ceny" - Guillaume Musso.

"Nawet w tłumie można być samotnym” - Sherrilyn Kenyon.

"Moja córeczka. Zaledwie osiemnastolatka, a już została oskarżona o popełnienie morderstwa, pomagała kryminalistom i ma na koncie więcej ofiar niż większość strażników przez całe życie. Nie mógłbym być bardziej dumny" - Richelle Mead :) ;)
Linka
18.04.2015
" Musisz żyć dla innych jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie" Seneka
"Tylko kobieta potrafi zrobić z mężczyzny milionera, pod warunkiem że wcześniej był miliarderem"
" Jeśli problem da się rozwiązać to nie ma się czym martwić, jeśli problemu rozwiązać się nie da to martwić się nie ma po co"
Ktokolwiek
19.04.2015
"Nie zmieniaj się dla innych, bądź sobą, bo kiedy ci inni odejdą, nie będziesz miała ani ich ani siebie"
"Mimo krzywd, mimo bólu.
Mimo cierpienia.
Wciąż żyję mój królu
I mimo tego, że zgrzeszyłem, wybaczyłeś.
Dałeś pokutę, nie zwątpiłeś.
I chociaż krętą drogą idę.
Ty talent we mnie odkryłeś.
Dałeś mi wolną rękę panie.
Wykorzystam w pełni to co mi dałeś..."

AK-47 - Epilog
Sky300
10.05.2015
"To w porządku kochać bez wzajemności dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje." ~Cassandra Clare

"Piekło jest puste, wszystkie diabły są tu.'' ~William Shakespeare, wykorzystane też w serii ,,Dotyk Julii''
Drassen Prime
10.05.2015
COOOO??? Ja nie wstawiłem żadnego cytata? Osz ty
"Prawda to potężna rzecz, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie" ~ Dumbledore bodajże
"W każdej historii jest morał, o ile potrafisz go odnaleźć" ~ "FarCry 3" XD
"Pieprzyć przeciwnika, to ty masz być tym wygranym!" ~ Polleck "Myśliwi - Czarny Most"
Drassen Prime
10.05.2015
"Pisarz to ktoś, kto nakłonił swój umysł do nieposłuszeństwa" ~ Stephen King
"Chwałą jednych jest, że piszą dobrze, a innych, że się do tego nie zabierają." ~ Jean de La Bruyére
Ekler
10.05.2015
,,Macice w głowach dziewczyn'' ~ xNBPx
Drassen Prime
10.05.2015
"Albo ta gra jest jakaś niedorobiona, albo ja jestem niedorobiony" Klocuch12 o "Dying Light"

Część postów została ukryta (1389)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Enchanteuse
miesiąc temu
"Tego popołudnia spadł deszcz i pełna dumy chciałaś otworzyć swój parasol, kiedy wchodziliśmy do parku, a zamiast tego w ręku wybuchła ci katastrofa zimnych błyskawic i czarnych chmur, strzępów poszarpanego materiału i migotania wywichniętych drutów, i śmieliśmy się zmoknięci, przekonani, że parasol znaleziony na Placu powinien umrzeć w Parku, nie zaś włączać się w nieszlachetny cykl koszów od śmieci i rynsztoków, więc zwinąłem go jak mogłem najlepiej i zanieśliśmy go w wysoko położoną część ogrodu, obok mostku, przez który przejeżdża pociąg, i stamtąd cisnąłem go z całej siły w dół, w mokrą murawę, ty zaś wydałaś okrzyk, w którym zabrzmiało coś niby przekleństwo Walkirii"

Cortazar, "Gra w klasy"
Florian Konrad
miesiąc temu
"Lucifer is not the devil. He's the god of light and colour. Luciferous – I bring the light. To me Satan and Lucifer are totally different entities".- Kenneth Anger

"Woda daje rybie życie, lecz dopiero ogień ją uświęca całościowo" - cyt. z filmu Rycerz (1980), reż. Lech Majewski
Florian Konrad
miesiąc temu
Księga ulicy mówi wyraźnie: Jak skroisz najebanego, to karma wróci w postaci lewego sierpowego."- Spejson z Blok ekipy
kigja
3 tygodnie temu
yanko wojownik 1125

A z wymion i pupów wyeksploatowanych krów, robią parówki.
Narrator
3 tygodnie temu
Nadzieja rychłego zgonu utrzymywała go przy życiu.
Enchanteuse
3 tygodnie temu
Świetne :)
Targówek
3 tygodnie temu
Ench zobacz co ci napisałem pod najnowszym tekstem
Narrator
3 tygodnie temu
On był stały, tylko one się zmieniały.
Antoni Grycuk
3 tygodnie temu
"Przestrzegała matka Jadźkę, bo przebierzesz miarkę.
Jadźka matki nie słuchała, wpadła w betoniarkę."
Nie tylko dla orłów, PR III PR.
slawko00
3 tygodnie temu
"Polaków znać po czynach i choć mijają wieki nasz
naród nie przeminie trwać będziem tu na przekór
by Polska nie zginęła ojczystej brońmy ziemi
co obca przemoc wzięła
szablą odbierzemy"
Z piosenki "Hetman" Lecha Makowieckiego i napisu nagrobnego hetmana Czarnieckiego.
Florian Konrad
3 tygodnie temu
"Syrena to pół kobiety, która ryczy, gdy jest alarm."- z netu
Florian Konrad
3 tygodnie temu
Tylko wypuszczanie nieczystości do rzek i wyrzucanie bezcelowe na place podmiejskie, zatruwa wodę i powietrze — pomaga do rozwoju chorób — tamuje racyonalne zużytkowanie nawozów kloacznych w rolnictwie — podrywa jedno z najważniejszych źródeł bogactwa narodowego, mianowicie rybołowstwo i rujnuje główną podstawę kultury wiejskiej, jaka spoczywa w nieczystościach miejskich. Zniszczenie więc tego ważnego materyału kanałami miejskimi i zamiana tego taniego nawozu naturalnego — drogim, sztucznym lub niepewnym zielonym, zamieniłoby ostatecznie pola orne w chude pastwiska, a nawet w piaski lotne i zgotowało rolnikom nędzę, a ostatecznie głód, choroby i przyspieszyłoby emigracyę ludności wiejskiej z siedzib ojczystych, obracając jednocześnie dwory i chaty w lepianki i jurty pastusze. "

KANALIZACYA
MIASTA WARSZAWY
JAKO NARZĘDZIE
JUDAIZMU I SZARLATANERYI
W CELU
ZNISZCZENIA ROLNICTWA POLSKIEGO
ORAZ
WYTĘPIENIA LUDNOŚCI SŁOWIAŃSKIEJ NAD WISŁĄ
NAPISAŁ
F. R.
ROLNIK NADWIŚLAŃSKI.
Kanalizacya miasta Warszawy
KRAKÓW
SKŁAD W KSIĘGARNI G. GEBETHNERA I SPÓŁKI.
1900
Jarema
3 tygodnie temu
Z Dzienniczka świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

"Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego, musieli mi być posłuszni. To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich".
kigja
3 tygodnie temu
W długie deszczowe dni nawet chwile wydają się zmęczone, płyną powoli, jakby szeptały światu swój smutek.

Stephen Littleword
Narrator
3 tygodnie temu
ANNE
Każda bestia ma w sobie odrobinę litości

RICHARD
Ale ja nie znam litości, dlatego nie jestem bestią

W. Shakespeare, Richard III.
Florian Konrad
3 tygodnie temu
"Artysta, który nie posiada wystarczającej oryginalności, aby stworzyć swój niepowtarzalny świat, przyłącza się do awangardy" - Nicolás Gómez Dávila
Jarema
3 tygodnie temu
W czwartej części nauczań ks. Piotra Glasa, wygłoszonych w marcu 2016 r. podczas rekolekcji na Jasnej Górze w Częstochowie, przywołuje on treść objawień Matki Bożej, które miały miejsce w Quito, stolicy Ekwadoru. Maryja objawiała się hiszpańskiej zakonnicy, Marianie. Choć działo się to na przełomie XVI i XVII wieku, Maryja omawiała problemy czasów ostatecznych: XX i XXI wieku. 20 stycznia 1610 roku Matka Boża powiedziała między innymi: „Wiedz, że od końca XIX, a szczególnie w XX wieku namiętności wybuchną i dojdzie do zupełnego zepsucia obyczajów, bo Szatan prawie całkowicie panował będzie przez masońskie sekty. Aby do tego doprowadzić, skupią się one szczególnie na dzieciach. Biada dzieciom w owych czasach! (…)"
Narrator
2 tygodnie temu
Anglik je, żeby przeżyć, Polak żyje, żeby zjeść.
kigja
2 tygodnie temu
Kiedy jedno opada z sił, to drugie bierze go na ręce.

Manuela Gretkowska
Kocwiaczek
2 tygodnie temu
To brzmi trochę jak piosenka happy sad – miłość
Kocwiaczek
2 tygodnie temu
A, przepraszam – tytuł to "zanim pójdę"
Kocwiaczek
2 tygodnie temu
"Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze"
Florian Konrad
2 tygodnie temu
"młody bezdomny zagnieździł się kiedyś pod schodami naszej klatki schodowej. Powiadomił nas o tym nieprzyjemny odór - papierosy, odchody, brud. W sąsiedztwie jest noclegownia, skontaktowałam się - ależ miejsce jest, ale trzeba być trzeźwym, nie ćpać, dbać o higienę i porządek, wracać o określonej porze... A na cudzej klatce można szczać w kącie, petować na ścianach, rzygać jak się ma ochotę - wspaniała wolność! Tylko ci bezduszni "bogacze" co to zamiast zaserwować obiad wzywają straż miejską!" - Ktoś komentujący na WP
Narrator
ponad tydzień temu
„Wołać będzie: mordować! I spuści psy wojny” (W. Shakespeare, Juliusz Cezar).
Z angielskiego: "Cry 'Havoc!', and let slip the dogs of war." (tłum. Stanisław Barańczak).
Jarema
4 dni temu
„Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. J.P.2
Bajkopisarz
4 dni temu
Po co kopiesz sobie własny grób, skoro inni zrobią to za ciebie? (Sigurd Wongraven )
Florian Konrad
4 dni temu
I przecież wiemy, wiemy, tę jedną rzecz najsławniejszą, że przecież
kiedyś, gdzieś tam, kiedyś, gdzieś tam przecież, gdzieś tam umrzemy, zginiemy, w. ziemię
nas zakopią, w piach, ciemności nas pokryją. Wieczne ciemności nas pokryją i nigdy już
światło nas nie dotknie, nigdy już więcej nie odbije się w naszych oczach blask. Dlatego,
przez tę pamięć, mówię, ludzie w porze świtania powinni na progi swoich domów wychodzić
i przywitać dzień wstający, słońce wschodzące nad półkulą. Bo przecież, kiedyś, gdzieś tam,
kiedyś... A co jest równe śmierci? Co może równać się ze śmiercią niezrównaną? Jest coś
takiego? Może trąbka grająca? Trąbka grająca, czy to nie jest strasznie wielka rzecz. Albo
bęben do boju. W pierwszej chwili, w pierwszym porywie to są rzeczy, które są jakby
większe od śmierci. Ale to tylko w pierwszym porywie, mówię. Potem to ona, trąbka, już leży
pogięta na piersi trębacza przestrzelonego, a bęben tak samo rozpruty jak brzuch jego pana
kochanego. A co jest nad nimi? Co nad nimi krąży? Śmierć. I słońce. Bo ono jeszcze tylko
może równać się ze śmiercią niezrównaną.
O, ja, który wiem, ja, który wiem i który nie zapominam, że śmierć mnie kiedyś obejmie,
witam słońce wschodzące, każdy dzień z radością straszliwą i uczę się co dzień żyć prosto i
jasno, i uczę się też tak samo nie opędzać smutku niepojętego, bo on się nie da odpędzić,
tylko nosić go ze sobą jak dolę swoją, nie jak buty letnie i buty zimowe, ale jak głowę, która
czasami boli.
- Edward Stachura "Poranek"
Jarema
2 dni temu
"Szczególnie charakterystyczne jest doprowadzenie przez lewicę do kompletnego zbydlęcenia młodych kobiet. Wśród manifestujących dominuje typ agresywnej, wulgarnej kurewki - takiej jak np. ta, co opluła Jaoka".

Rafał Ziemkiewicz

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1319940810213888002?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1319940810213888002%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.fronda.pl%2Fa%2Fr-ziemkiewicz-ostro-o-protestach-rozjuszona-dzicz151905.html
Bajkopisarz
2 dni temu
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
Ernest Hemingway
Jarema
2 dni temu
"Tuż po piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim na 19-letnią Świątek wylała się w internecie fala krytyki. "To tyle Igo. Tylko świnie siedzą w kinie", "Brak słów. Przecież nikt nie wymaga heroizmu. Wystarczyło nie iść. Gościula", "Wstyd", "Głupia ona", "W takim momencie udać się do Dudy, to jak napluć większości kobiet w twarz.", "Pisowska zdz***", "Szmaciara", "Szkoda dziewczyny, pewnie liczy na kasę. Jak napisał George Orwell: „Raz się sku…sz - ku... zostaniesz" - to tylko niektóre z komentarzy."

cytat z portalu Gazety
Jest czytelnik gąbka, czytelnik lejek, czytelnik cedzidło i czytelnik sito. Gąbka wchłania w siebie wszystko, jak leci, jasne jest, że potem dużo z tego pamięta, lecz nie umie wydobyć najważniejszego. Lejek – przyjmuje jednym końcem, drugim zaś wszystko, co przeczytane, z niego wylatuje. Cedzak przepuszcza wino, a zatrzymuje winny osad; ten w ogóle nie powinien czytać i lepiej, żeby zajął się rzemiosłem. Sito zaś oddziela plewy, żeby otrzymać najlepsze ziarno.
~ Olga Tokarczuk
pasja
wczoraj o 7:49
Upss to ja cytat Olgi
JamCi
wczoraj o 7:55
zacny
Jarema
wczoraj o 8:12
Co w tym zacnego?
„Są czytelnicy mądrzy, którzy czytają tylko budującą, mądrą literaturę i pozostali, co czytają barachło”.
Seneka
Pan Buczybór
wczoraj o 8:30
~przecież wszystko co Tokarczuk powiedziała, mówi i kiedykolwiek powie to bzdury, bo naród zdradziła i takie tam, prawda?

"W demokracji głosy ludzi wykształconych, ludzi rozsądnych i ludzi uczciwych liczą się tak samo jak głosy analfabetów, łotrów i prostytutek. A ponieważ w każdym państwie jest więcej głupków, szubrawców i kobiet źle się prowadzących niż ludzi rozumnych i prawych - to trzeba przyznać, że demokracja nie jest bezbłędna jeśli patrzeć na nią od strony wyborczych urn."
~Waldemar Łysiak
Jarema
wczoraj o 8:38
Prawda.
pasja
wczoraj o 8:44
Mówić do kogoś, kto nie zrozumie, to próbować otworzyć zamek źdźbłem trawy, to kroić chleb gałązką bazylii, wkręcać żarówkę w ptasie gniazdo, wkładać dyskietkę między dwa kamienie. Daremnie.

~ Noblistka Olga Tokarczuk
Jarema
wczoraj o 9:00
„Zaiste, cytat godny kobiety, gotowej sprowadzić obcinaczy głów w środek własnego kraju”.
Moje;)))
Targówek
wczoraj o 9:28
*Rządzący uwikłali polskie państwo w inkwizycyjne prawo. To kolejna odsłona wojny prowadzonej od wieków przez patriarchat przeciwko kobietom, tym razem pod pretekstem ochrony życia*
Kolejna mądrość tokarczuk
Bajkopisarz
wczoraj o 9:31
"Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu"
Tata Muminka
Narrator
wczoraj o 9:38
„Piszę o tym, co mi leży na sercu, a jeśli serce mam po złej stronie, nic na to nie poradzę”.
pasja
wczoraj o 9:40
Niemniej postawa Joka wydaje mi się w jakimś sensie nonszalancka. Mam na myśli to, o czym mówiliśmy: że się tylko żyje. Przecież żyje się i tak, niezależnie od wszystkiego. Według mnie chodzi o to, żeby mnóstwo ważnych, bardzo istotnych rzeczy, które każdego z nas stale otaczają, umieć przemyśleć, przeżyć, zdobyć. Tyle jest najrozmaitszych możliwości, że włos mi się jeży na karku, gdy o nich pomyślę. A w samym środku tego wszystkiego siedzę ja – i jestem oczywiście najważniejszy.

Tata Muminka
pasja
wczoraj o 11:41
"Jestem przeciwna zabijaniu dzieci nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych. Sama, jak wiadomo, wychowuję niepełnosprawnego, przybranego syna"
"Jednak są sytuacje, w których trzeba zostawić sumieniu kobiety-rodziców wybór. Do heroizmu nie można zmuszać" – słowa siostry Małgorzaty Chmielewskiej.
Jarema
wczoraj o 16:35
"Jednak są sytuacje, w których trzeba .... zabić". Jezus by tak nie powiedział, a siostra, będzie oceniana na SO.
Jarema
wczoraj o 17:24
Nowackie, Wielgusowe i inne, nakręcają spiralę nienawiści wobec wierzących i Kościoła, realizując hitlerowskie rozporządzenia wobec narodu polskiego. Historia legalizacji mordowania dzieci nienarodzonych w Europie i w Polsce. Ludobójcy Lenin i Hitler jako pierwsi w Europie zalegalizowali aborcję Walczyli o „prawa” Kobiet z których zrobili prostytutki. Pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek Radziecki 18 listopada 1920 roku. Ludobójca - komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę: „domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia” (W. Lenin, Klasa robotnicza a neomaltuzjanizm, w: W. Lenin, Dzieła, Warszawa „Książka i Wiedza” 1950, t.19, s. 321). Drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był Adolf Hitler. Dążąc do utworzenia czystej, biologicznie mocnej „rasy panów”, doprowadził w 1933 roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. Należy dodać, że hitlerowscy „ustawodawcy” chronili surowymi sankcjami karnymi życie zdrowych, niemieckich dzieci, dążąc do demograficznego wzrostu „rasy panów”. W skali masowej pierwszymi ofiarami Hitlera nie byli niemieccy komuniści, Żydzi, Polacy czy Romowie, ale niemieckie nienarodzone dzieci z domniemanymi wadami oraz ofiary, wprowadzonej na szeroką skalę przez hitlerowców eutanazji. Po podbiciu narodów słowiańskich niemieccy zbrodniarze opracowali „Planost” – plan wyniszczenia narodów podbitych, w ramach którego okupowanym narodom szeroko zalecali antykoncepcję i legalizację aborcji. Zbrodnicze plany hitlerowców najlepiej charakteryzuje wypowiedź Martina Bormana, szefa kancelarii Hitlera i „sternika” NSDAP: „Obowiązkiem Słowian jest pracować dla nas. Płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki – im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna” (cyt. za: J. Heydecker, J. Leeb „Trzecia rzesza w świetle Norymbergi – bilans tysiąclecia”, Książka i Wiedza, Warszawa 1979, s. 391).

https://www.fronda.pl/a/wielowieyska-oskarzenia-o-profanacje-mam-w-powazaniu,151941.html
Bajkopisarz
wczoraj o 17:32
– Jaki mamy dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.
Jarema
wczoraj o 17:39
- Zabijamy, czy robimy nowe?
- Robimy nowe, po tamtym nie będę płakała, było podejrzane.
- O co?
- Mogło mieć Downa, źle by się komponowało na słitfociach z plaży w Chorwacji.
kigja
wczoraj o 18:36
"Ciasno w głowie.
Przestronno w gębie"
Florian Konrad
wczoraj o 22:32
Czy słyszeliście po nocach straszne wycie tych pałub wojskowych, zamkniętych w budach jarmarcznych, żałosny chór tych kadłubów z drewna i porcelany, walących pięściami w ściany swych więzień?

Bruno Schulz - "Traktat o Manekinach Ciąg dalszy
pasja
wczoraj o 22:39
Są różne małe i duże dranie. Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc

~Muminki

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji