Cytaty :)

Ktokolwiek
18.04.2015
Tutaj piszcie swoje ulubione cytaty np. Z książek lub filmów, a nawet z opowiadań z tego portalu :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Ja lubię : pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale ma kupić nutellę, a to to samo" to nawet nie jest z żadnej książki, przeczytałam to gdzieś w internecie :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Albo cytat Jack'a Sparrowa " Problemem nie jest problem. Problemem jest twoje nastawienie do problemu."
NataliaO
18.04.2015
Jeszcze bardziej mnie boli wyobrażanie sobie, że jesteś z kimś innym i zostawiasz za sobą moją obecność, a może nieobecność, którą ukryliśmy w naszych ramionach.
LinOleUm
18.04.2015
- Dobranoc wam...
- Huh?! Jakie dobranoc?
- Takie do spania.
~
- No ale do cholery, zniknął... Nie widzę go!
- Mamusiu, cemu ten pan robi pfe pfe w ksakach?
- Nie patrzy, synku. To zły pan, który robi brzydkie rzeczy paniom. Zaraz zadzwonię na policję.
~
- Nie lubię cię, Lavish.
- Wiem, rozmawialiśmy o tym...
- Na siwych włosach nie widać łupieżu. Podstępna Bestia!
lemon16
18.04.2015
,,Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, który je wypowiada".
,, Jeśli masz zamiar w coś zwątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia"
,, Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki".
,, Jeśli życie ci daje 100 powodów do smutku, ty pokaż, że masz 1000 powodow doa radości"
Ktokolwiek
18.04.2015
"Możesz mnie zabić, ale nie możesz mnie obrażać"
"Świat nie dzieli ie na dobrych i złych ludzi. Każdy z nas ma w sobie tyle samo dobra o zla"
Neli
18.04.2015
,, Gdyby Bóg posłał cie do piekła tylko za to, że kogoś kochasz to nie chciałbym spędzić z nim wieczności." ~ Hopeless " - A to mój pokój - mówię, szczerząc się niczym panienka z telewizji. - Możesz się rozejrzeć, ale trzymaj sie z dala od łóżka, ponieważ nie mamy jeszcze osiemnastu lat. W ten weekend nie mogę jeszcze zajść w ciążę." ~ Hopeless <3
Jolly Joke
18.04.2015
"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostali kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." ~ Terry Pratchett
Majeczuunia
18.04.2015
"To, co powiedziałam, nie było głebokie. Ty jesteś po prostu płytki"-Nibutani Shinka
"-Znalazłeś już Jezusa, Forrest?
-Nie wiedziałem, że miałem go szukać."- Forrest Gump
"Jako ci, którzy przeżyli, my nosimy życia tych, którzy odeszli na naszych ramionach.- Akame
"Jestem po prostu... diabelsko dobrym lokajem"- Sebastian Michaelis
"Świadomość obecności zegara, który powoli, ale szybciej niz zwykle odliczał czas do mojej śmierci, przeszkadzała mi we wszsytkim. Dlatego postanowiłam: przebiegne przez moje życie, zanim się skończy!- ***** *******
-Savvy?- Jack Sparrow
Ktokolwiek
18.04.2015
Tak, Jacka Sparrowa są naaaaaaaj ::) kocham wszystko, co on mówi np :
Elizabeth: Kapitanie Sparrow!
Jack: Przykro mi synu, ale mam pełna załogę.
E: kapitanie szukam ukochanego!
J: shlebiasz mi synu ale moja jedyna miłością jest morze
E: jack, to ja!
J: Elizabeth? ? I do gibbsa: schowaj rum!
wolfie
18.04.2015
"Okazuje się, że to, co ma w życiu największą wartość, nie ma ceny" - Guillaume Musso.

"Nawet w tłumie można być samotnym” - Sherrilyn Kenyon.

"Moja córeczka. Zaledwie osiemnastolatka, a już została oskarżona o popełnienie morderstwa, pomagała kryminalistom i ma na koncie więcej ofiar niż większość strażników przez całe życie. Nie mógłbym być bardziej dumny" - Richelle Mead :) ;)
Linka
18.04.2015
" Musisz żyć dla innych jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie" Seneka
"Tylko kobieta potrafi zrobić z mężczyzny milionera, pod warunkiem że wcześniej był miliarderem"
" Jeśli problem da się rozwiązać to nie ma się czym martwić, jeśli problemu rozwiązać się nie da to martwić się nie ma po co"
Ktokolwiek
19.04.2015
"Nie zmieniaj się dla innych, bądź sobą, bo kiedy ci inni odejdą, nie będziesz miała ani ich ani siebie"
"Mimo krzywd, mimo bólu.
Mimo cierpienia.
Wciąż żyję mój królu
I mimo tego, że zgrzeszyłem, wybaczyłeś.
Dałeś pokutę, nie zwątpiłeś.
I chociaż krętą drogą idę.
Ty talent we mnie odkryłeś.
Dałeś mi wolną rękę panie.
Wykorzystam w pełni to co mi dałeś..."

AK-47 - Epilog
Sky300
10.05.2015
"To w porządku kochać bez wzajemności dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje." ~Cassandra Clare

"Piekło jest puste, wszystkie diabły są tu.'' ~William Shakespeare, wykorzystane też w serii ,,Dotyk Julii''
Drassen Prime
10.05.2015
COOOO??? Ja nie wstawiłem żadnego cytata? Osz ty
"Prawda to potężna rzecz, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie" ~ Dumbledore bodajże
"W każdej historii jest morał, o ile potrafisz go odnaleźć" ~ "FarCry 3" XD
"Pieprzyć przeciwnika, to ty masz być tym wygranym!" ~ Polleck "Myśliwi - Czarny Most"
Drassen Prime
10.05.2015
"Pisarz to ktoś, kto nakłonił swój umysł do nieposłuszeństwa" ~ Stephen King
"Chwałą jednych jest, że piszą dobrze, a innych, że się do tego nie zabierają." ~ Jean de La Bruyére
Ekler
10.05.2015
,,Macice w głowach dziewczyn'' ~ xNBPx
Drassen Prime
10.05.2015
"Albo ta gra jest jakaś niedorobiona, albo ja jestem niedorobiony" Klocuch12 o "Dying Light"

Część postów została ukryta (1632)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Narrator
2 miesiące temu
“Would you please please please please please please please stop talking?”

― Ernest Hemingway, Men Without Women
kigja
2 miesiące temu
Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna.

Seneka
Florian Konrad
2 miesiące temu
"Panowie dziwek się boją;
zaraz która co przyniesie,
ino roz sie przetańcuje."

Wyspiański, "Wesele"
kigja
2 miesiące temu
"Wiersz jest niezwykłym tworem. Należy mu się uwaga. I od str. autora, i od str. czytelnika."

Trzy Cztery
kigja
2 miesiące temu
Ucieknijcie gdzieś i zaciągnijcie się do cyrku. Zróbcie sobie tatuaż, wskoczcie w pociąg. Uprawiajcie ogród i zbierajcie nasiona. Ochajtnijcie się, miejcie dzieci, noście kapelusz. Nie kłamcie, nie oszukujcie, nie kradnijcie. Wszystko musi być proste i jasne. I pamiętajcie, większość tego, co jest najważniejsze w życiu, trudno dostrzec gołym okiem. Wartość jakości chwili, którą spędzacie z innymi, znacznie przewyższa ilość.

Tom Waits
Florian Konrad
2 miesiące temu
"Istoto ludzka - ucz się tańca, inaczej - cóż poczną z tobą aniołowie w niebie? -zasłyszane dziś w radiu
Wertyt
2 miesiące temu
Bezinteresowna złośliwość jest głupsza od poczciwej głupoty.

moje
pansowa
2 miesiące temu
Głupota jest ukrytą formą zbrodni przeciwko ludzkości.
Tylko skąd wziąć trybunały norymberskie w każdej wsi i mieście?
Patriota
2 miesiące temu
"Zdrada męża to jedno z najpiękniejszych wspomnień"
pansowa
2 miesiące temu
Nie ma nic gorszego od sytuacji, kiedy głupota bierze się za myślenie.
Nadleśniczy Nuncescu
2 miesiące temu
"W świecie wegan, crossfitowców, tiktokowców i bezglutenowców dobrze być po prostu alkoholikiem."
pansowa
2 miesiące temu
:)))
Nadleśniczy Nuncescu
2 miesiące temu
To z "Chłopaków z baraków".
Serial odkryłę niedawno i zachwycam się nim w zagajniku mym z powodu bliskich mi klimatów: wódzia, wulgaryzmy, wyraziste bohatery i zjebanie totalne.
IgaIga
2 miesiące temu
?
pansowa
2 miesiące temu
To fajne klimaty.
Bez poprawnych, ciepłych kluchów.
Targówek
2 miesiące temu
Zerknij na Złomowisko PL na tvnie
Targówek
2 miesiące temu
Podobne
kigja
2 miesiące temu
"Bogaci ludzie planują na kilka pokoleń do przodu, a biedni sobotni wieczór"
Florian Konrad
2 miesiące temu
"i am the god of hellfire and i bring you fire"

-"Fire", a 1968 song written by Arthur Brown, Vincent Crane, Mike Finesilver and Peter Ker. :) :) :)
Florian Konrad
2 miesiące temu
Krzysztof Zalewski nawiązał podczas odbierania statuetki do słynnych "ośmiu gwiazdek": "Ci, co tak mówią, chyba mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację" - powiedział ze sceny.
Florian Konrad
2 miesiące temu
"Dorobiłem sobie dodatkowe kiszki, świetnie się czuję!"

"Nosy nie powinny być banalne"

"Chowaj głowę w piasek jak prawdziwy mężczyzna"

"Kapelusz cię ochroni"

"Żona wyrzuciła mnie do śmietnika"

Z filmu "1001 drobiazgów "
kigja
2 miesiące temu
hahahahahaha

moje
Maurycy Lesniewski
2 miesiące temu
Pansowa:
nie będę mówił o kim, o czym ani gdzie… :)

„ Widać tu skrzywioną psychikę zatopioną w asfalt nieprzystosowania i przejechaną walcem.
Frazy dobrane są jak wysypany groch z kastanietów pijanego Kubańczyka.” :)
pansowa
2 miesiące temu
:)))
Lepiej nie przypominać, bo się znowu gumka obkurczy i trzeba będzie erkę wzywać.
Patriota
2 miesiące temu
Macierzyństwo to udręka i niewolnictwo.

Donald Tfusk
pansowa
2 miesiące temu
Oddam się do okna życia.
Zrobię przysługę udręczonym i niewolnikom.

Pat(ryj)ota
Florian Konrad
2 miesiące temu
Krzysztof Skiba: "Władza ma już pełno w gaciach. Nie dajmy im dobiec do kibla"
Patriota
2 miesiące temu
Nieludzkie. Grzesiuk pisał w "Pięć lat kacetu", że w obozowych latrynach brzegi otworów obite były wystającymi gwoździami, żeby nawet tam ludzie nie mieli okazji wypocząć. Skiba twórczo rozwija ten pomysł.
pansowa
2 miesiące temu
Gwóźdź w głowie czy gwóźdź w dupie?
Dla niektórych to to samo.

M.S
poco
2 miesiące temu
I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Targówek
2 miesiące temu
Lepsza jest uboga mądrość, niż głupie bogactwo
- Diogenes z Synopy
poco
2 miesiące temu
Lepsza jest bogata mądrość niż głupia bieda
- po co z Polski
poco
2 miesiące temu
Lepsza jest bogata mądrość niż głupia bieda
- poco z Polski
Florian Konrad
miesiąc temu
"Zobaczycie, jeszcze wszyscy będziemy się z tego śmiali gdzieś na azylu politycznym za granicą".
-z twitttera tygodnika NIE

"Wolę mopa, bo ja wole stać na nogach, nie chcę pełzać po podłogach, wolę mopa!"- piosenka z reklamy sprzed ponad 20 lat.
Patriota
miesiąc temu
Tak się płaci za przywilej Myślenia – dlatego w tym życiu tylko wybrani są skazańcami: wspaniałą bandą, która rozumie i która jęczy, ale która idzie przez ziemię pośród tłumu zjaw o maniakalnych gestach i idiotycznych grymasach.
J.C.
kigja
miesiąc temu
laura123 59 min. temu (20.08.2021)

Pan Jezus uczył kochać. Było to już trudne w czasach, kiedy nauczał i po Jego odejściu do Ojca. Było trudne i później, gdy prześladowaniom nie było końca.

Dzisiaj też jest, kiedy pod tekst przychodzi byle kto i pluje w twarz. A przecież nikt za ateistami nie chodzi i nie wyśmiewa ich tekstów, choć można.
Patriota
miesiąc temu
„Na krótkiej smyczy trzymasz córkę,
myślisz czym posag jej opłacisz,
właśnie włożyła nową burkę,
wie, jak się puści głowę straci”.
laura123
miesiąc temu
"Komentarz z poezja-polska.pl

Imia dnia 21.08.2021 12:35
abirecka vel befana_di_campi

Dlaczego uroiłaś sobie, że na opowi.pl mam kilkanaście kont, z których nieprzychylnie cię oceniam? Kompletnie tego nie rozumiem.
Ty naprawdę uważasz, że mogłabyś być w centrum moich zainteresowań? A kim ty jesteś, żebym marnowała na ciebie swój czas?

befanko,
Proszę zmądrzej, bo znowu ploty pójdą w sieć, że starym ludziom bije pod sufitką..."

Od szacunku aż kipi...
Florian Konrad
miesiąc temu
"posiadanie paszportów z takim samym logo nie czyni nas jednym narodem."

- z netu
Florian Konrad
miesiąc temu
"Wszystko, co wzniosłe jest równie trudne, co rzadkie" -" Baruch Spinoza
Florian Konrad
miesiąc temu
Brudna bielizna jest bowiem pożywką dla grzybów, bakterii i drożdży. Często zanieczyszczona jest ona także odchodami. Nos przyzwyczaja się do zapachu własnego ciała, więc nieprzyjemna woń czasem może nie być wyczuwalna - tłumaczy Sherry A. Ross, lekarz-ginekolog z Kalifornii.
Targówek
miesiąc temu
Mydłem! Dobijmy go mydłem!
(Kingsajz)
poco
miesiąc temu
a po co?
)po co(
Patriota
3 tygodnie temu
Prawdziwy żołnierz walczy nie dlatego, że nienawidzi tego co przed nim, ale dlatego że kocha to, co za nim.

G. K. Chesterton
poco
3 tygodnie temu
kokolorum

(moja żona)
Florian Konrad
3 tygodnie temu
Jak można nie lubić zawalonej parawanami plaży, zimnego morza pełnego sinic do którego spływa ściek z całego kraju i 3 ciepłych dni w ciągu 2 miesięcy wakacji? Dziwna sprawa :)

z netu
Patriota
3 tygodnie temu
"Kto nie ma wrogów, ten nie zasługuje na przyjaciół".

Nie wiem czyje.
Targówek
2 tygodnie temu
Trzeba w życiu bardzo dużo rzeczy zrobić, żeby po śmierci ze dwie, trzy zostały.

- Andrzej Wajda
Ellie Victoriano
2 tygodnie temu
“That’s what it means to be a leader, Clarke. The truth is, we must look into the eyes of our warriors and say, ‘Go die for me‘.”
~ Lexa, The 100
Florian Konrad
ponad tydzień temu
"jego ręka była tak śliska jak ręka węża"- podobno z jakiejś przedwojennej książki-romansidła

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji