Z miłości do garów: przepisy

JamCi
31.07.2019
Mam fajny przepis i nie zawaham się go użyć. Czyli chętnie się podzielę, bo choćby najbardziej uduchowiony człek jeść musi.
Proszę tylko przepisy i uwagi do wykonania.
Jutro będzie mój pierwszy.
Pozdrawiam łakomców i koneserów :-)
fanthomas
31.07.2019
Zgłaszam do admina
fanthomas
31.07.2019
Może też będzie się chciał podzielić jakimś przepisem
JamCi
31.07.2019
Dobrze. Może co lubi.
JamCi
31.07.2019
SAŁATKA Z SUSZONYMI POMIDORAMI
Składniki:
2/3 paczki makaronu (pełnoziarnisty lub tricolore) świderki, kokardki itp.
słoik suszonych pomidorów (fajne są takie, co na dnie kapary siedzą)
słoik oliwek zielonych
paczka sera typu feta, może być bałkański itp
3-4 ząbki czosnku

Makaron ugotować, ostudzić. Pokroić drobno pomidory, grubo fetę, oliwki w plasterki. Przecisnąć czosnek przez praske. Wlać połowę oleju z pomidorów. Wymieszać. Zostawić do przegryzienia sie na jakieś 2 godziny w lodówce.
JamCi
31.07.2019
Ona dobra jest na zimne pory roku. Sycąca. Do wina czerwonego pasuje.
Ritha
31.07.2019
Ulala, lubie oliwki, ser feta i makaronowe salatki (!)
JamCi
31.07.2019
O widzisz :-)
Jak chcesz, zeby była ładna, to tricolore, jak zdrowa, to pełnoziarnisty. Z pełnoziarnistym nie jest taka cieżka. Tylko na lato ona nie bardzo.
Ritha
31.07.2019
Na jesien bedzie jak znalazl. Dzieki, nie spamuje ;)
Canulas
31.07.2019
Chlebowa kanapka ze kiełaso.

Kupujem chleba
Kupujem kiełbasy
Kładziem kiełbase na chleba

Uwaga: jeśli się ześlizguje to odwracam chleba na brzuszek, bo tam ma płasko.

No i jemy ze smakiem. Mniam, mniam.
JamCi
31.07.2019
łogurka dołusz bedzie git :-)
JamCi
31.07.2019
i ajwar :-)
JamCi
31.07.2019
Pieczem a nie kupujem chleba. Robiłeś kiedyś kiełbasę? Ja robiłam. :-)
Canulas
31.07.2019
Winszuję
JamCi
31.07.2019
Nie rozumisz. Taka jest lepsza. Bez syfu, za to pyszna.
Ritha
31.07.2019
Musztardą bym majdnęła jeszcze
JamCi
31.07.2019
;-) całkiem spoko pomysł :-)
JamCi
31.07.2019
zapraszam Tych, którzy mają coś fajnego do jedzenia ;-)
JamCi
01.08.2019
Może ktoś ma fajny przepis i chce się podzielić?
fanthomas
01.08.2019
Niestety nie mam

Część postów została ukryta (484)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

@snierzna
5 miesięcy temu
@snierzna
5 miesięcy temu
👋👋👋
Szpilka
5 miesięcy temu
To duo w komicznych wygibasach zajefajne i muza też :)

Kiedyś w Londynie tworzyliśmy zgrany team, gdy było duże zamówienie, wszyscy stawaliśmy do jego realizacji, bez względu na zajmowane stanowisko, po wydaniu żarełka pomagało się nieszczęśnikowi na zmywaku, zmywarki nie było, niestety :)

Lubię przystawki i takie różne fikuśne kąski ¬‿¬

https://zapodaj.net/plik-qNSMt0tKpf

Na foto coś na ząb w jadalnych kokilkach.
Szpilka
2 miesiące temu
Elo ¬‿¬

Coraz więcej młodych ludzi zapada na raka jelita grubego, doktor w wywiadzie wskazuje winowajcę - czerwone mięsko, fast foody, żywność wysokoprzetworzona, produkty gotowe.

https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/nowotwory,rak-jelita-atakuje-coraz-mlodszych--onkolog--to-najwazniejsza-przyczyna,artykul,63434709.html

Najwyższy czas na zmianę niezdrowych nawyków, czyli gotujemy w domu, jemy świeże, nie gotujemy na cały tydzień, stare też jest niezdrowe. Na rynku dostępna jest włoszczyzna w słupkach, dodajemy ją do zup i sosów - wygodnie, szybko i zdrowo.
Przerzucamy się na białe mięso - kurczaki, indyki, króliki, koniecznie rybki. Dobrze by było ograniczyć spożywanie mięsa, wcale nie trzeba jadać go codziennie.

https://gotujezlewiatanem.pl/produkty/wloszczyzna-slupki-450g/
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
robię zupę czeską 😋
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
żartuję, włoską. z ziemi włoskiej do polskiej 🇵🇱
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
ma selera naciowego, nawet i makaron orzo, to robię
🍽️🗡️👩‍🍳🔪
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
i piję piwo, mogę prawda ? cytrynowe. walę prosto z butelki, tu kuchnia jest. nie ma miętkiej gry .. . pampam
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
kucharzę, zaraz pokarzę
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
https://zapodaj.net/plik-FOW3a7MwmL
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
rysiek nie pomaga !!

https://zapodaj.net/plik-LB21hykanV
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
taki kot :)
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
i mam, cały garnek :) jak ktoś głoduje, to chętnie się podzielę. zawsze gotuję jak dla wojska polskiego, zawsze za dużo :)
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
zaraz pokaże, musi trochę jeszcze postać. i mam jeszcze chleb. też się podzielę, dołożę kromaka 👩‍🍳
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
przez to ciągłe alko picie, chudnę. jem byle co i byle jak.
ale przychodzi taki moment, że musze gotować. robię zakupy i robię coś do jedzenia.
może śnieżka wpadnie, monia z wyrazem i lulu, na pewno :) drzewko, też. teżcoś przywiozą, zapiekankę ziemniaczaną, albo szarlotkę 😋
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
... dobre jedzenie, do przytulania i wogóle 🫂
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
https://zapodaj.net/plik-6XkMwe7vUn
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
:)
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
muszę być silna bo gram z martą kostiuk, to hamburger , konecznie

https://zapodaj.net/plik-JQAkCZd2b5
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
i drugi, głód meczowy 💪🇵🇱 wilczy głód !!
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
zjem jeszcze banana z nerrw DAWAJ IGA !! 🇵🇱strasznie mocna jest Marta :/ bardzo .

https://zapodaj.net/plik-XDimueXqWC
ZielonoMi
miesiąc temu
Kicha ziemniaczana. :D

https://zapodaj.net/plik-fXlTz8jJhH
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
ziemniaczana kicha
jest pycha :)
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
u mnie śniadanie tuczące, jajecznica, dwie śliwki, 1/2 banana, grzanki ze starego cheba góralskiego, herbata z cytryną, słodka, wielki kubek.
uff, wszystko zjadłam, ledwo ledwo.
i od razu poleciałam zobaczyć, czy już ważę 70 kg 🙂

dupa, nic, ani drgnie ! co za los !
wszystko na mnie wisi, zwisa, spodnie na szelkach na szczęście, cycki też nic, małe dalej :/
trudno, tuczenie dalej. na obiad zjem ziemniaki i młodą kapustkę i leniwe z cukrem 😋 tak mi dopomóż bóg 🔥
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
wago drgnij !
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
pierdolona jędza, ani drgnie. wywalam ją na śmietnik, jak będę szła po taśmy i pudła tekturowe. wrzucę w gabaryty , odwrócę się na pięcie i też ani drgnę i nie zapłacze nsd jej gabarytowem losem, gdzie nowiutka będzie mokła na deszczu i błagała o litość 🤛👊🤜
Diabelskie Muskuły
miesiąc temu
kawy, kawy, kawy !
ZielonoMi
3 tygodnie temu
Jest pycha, ale roboty przy niej..
Starszy Woźny
3 tygodnie temu
Najlepsze domowe ciasto na Boże Ciało.
Obłędnie pyszne i aromatyczne.
Mmniam, Mmniam. Na boże ciało!
SKŁADNIKI
Kruchy spód
200 g mąki pszennej
50 g mąki ziemniaczanej

200 g masła
50 g cukru
szczypta soli

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 żółtka
Rabarbar
600 g rabarbaru

3 łyżki mąki ziemniaczanej
1/2 łyżeczki cynamonu
180 g konfitury malinowej

3 łyżki płatków migdałów
Beza
4 białka
200 g cukru
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
O'JEZUS ! TO CIASTO BYŁO JEDZONE TEŻ NA OSTATNIEJ WIECZERZY!🫠😋🍥
Starszy Woźny
3 tygodnie temu
Pewnie tak!
To przepis z pewnej lokalnej gazety.
Coś wywęszyli.

Oglądałeś tenis? Ja nie, bo na wsi nie mam TV. śledziłem w necie.
Polacy, to umieją świat rozkołysać.
NO!
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
Prawda !! Ale Maja jest naprawdę wyjątkowa, trudno jej nie lubić :)
Będziesz oglądał dalej ? Ja tak, całego Rolanda , bardzo lubię.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
jutro znowuż wielkie meczycho, kibibicujemy z ILu, on nawet sobie kupił kapelusz Panamę i zainwestował w okulary muscat fotochromy, żeby wszystko dobrze widzieć. nie golił się już kilka dni, żeby niezapeszyć, tak - kibice to ludzie przesądni, bardzo.

https://vegekolektyw.blogspot.com/2021/01/tofu-po-koreansku.html#
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
jutro robię z rańca, od razu lecę do sklepu po ogórka, tego długiego. resztę mam.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
17.00 albo 18.00 mamy czas, ja mniej bo pierwszy półfinał też oglądam. tenis , cały dzień . Sporo jeść !
💪zjem dużo ryżu , grubas. jest postanowienie 70kg, żywej wagi , bo jestem za chuda. i mięśnie, koniecznie.. .
oto moie postanowienia lato 2026.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
gotujemy na luzie, uwaga też śpiewam do drewnianej łyżki, jak wszyscy :) Luz
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
https://zapodaj.net/plik-XS4AXcgCbL
Bettina
3 tygodnie temu
Nie ma to jak pracowac w Zapodaj
Bettina
3 tygodnie temu
Mniam mniam. To przystawka?
Bettina
3 tygodnie temu
A ciasteczko?
Bettina
3 tygodnie temu
Z truskawkami, orzechy, miód, mascarpone z serem I dużo bitej smietany. I galaretka.
Bettina
3 tygodnie temu
A. Spod kruchy, ale nie twardy. Tez z orzechami.
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
a, zjadłabyś kromkę chleba wieloziarnistego z twarożkiem ze szczypiorkiem i posiekanym drobno selerem naciowym i do tego pączek i kawa czarna , na śniadanie ?
Diabelskie Muskuły
3 tygodnie temu
albo parówki i musztardę i surówkę z kiszonej kapusty z cebulą i suszonymi pomidorami w oliwie i ciastko ciągnące się i kajzerkę z masłem i do tego herbatę Darjeeling ?
Bettina
3 tygodnie temu
seler naciowy? moze fajnie łączyc sie - nie, nie dla kazdego ' - to troche jakby cukierki anyżowe. Hmm. Brakuje czegos ostrego. Tak. Chili ;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji