Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!
Klara królowa - miecz nienawiści dla Eratii
https://www.youtube.com/watch?v=Ac4J9344s2s
Zamek płonął. Większość rycerzy i mieszkańców opanowanej przez znienawidzoną Eratię dumnej stolicy była martwa. Przed " masakrą " pozwolono kilkunastu dzieckom z kilkoma kobietami uciec z miasta. Tym które noc wcześniej oddały jej pokłon . Pozostałych Beremika zabiła. Nie miałą litości , miłosierdzia ani przebaczenia. Rycerze , kupcy , zwykli mieszkańcy, starsi, młodzież w jej wieku - wszyscy parwie byli martwi. Nie miałą Litości - bo dla niej kiedyś - też nikt jej nie miał . ognisty miecz " Nienawiści" - i z dumnej stolicy pozostały tylko opustoszałe prawie budynki. I trupy.
Płomiennie włosy Beremiki Klary Kasandry Amelii Shantal odsłaniały tatuaż na czole ( tuż nad prawym okiem) Był to fragment Bylicy Piołun. Miecz Klary ( czasem używała drugiego imienia ) była na tyle na nasyconą " magią nienawiści) że wbity w ziemię nie miał na sobie ani jednej kropli krwi. Klara pod oczami ( te dołeczki ) miała pomalowane na czarny kolor. To plus błyszczące w świetle słońca ( w świetle ksiezyca wyglądąły jeszcze bardziej przerażająco ) pozwoliły Berenice wreszcie odzyskać Stolicę,. Klara w pozycji pół klęczącej w swoje ulubionej zielonej sukience w krótkim rękawem w milczeniu wzięła odrobinę ojczystej ziemii w dłonie . Miecz nienawiści był wbity obok. I po raz pierwszy od kilku pokoleń na rękach klary z tej ziemii wyrosły fiołek i strokrotka.
Klara spojrzała na kwiatki . Kiedy się uśmiechnęła - spod czarnych chmur wyszło słońce. Kiedy w nienawistnym szale wybiła Erataczyńków - i jej buty doknęły splamionej krwią ziemii - wszędzie wyrastały kwiaty. Klara zajrzała do studni - zatruta trupim jadem woda -lecz kiedy Klara wrzuciła swój włos do studni - ta odzyskała znpwu swój błękitny kolor
Klara spojrzała przed siebie. dotknęła czoła - nawet sie nie spociła.
Uśmiechnęła sie drwiąco na krainę rozciągającą sie przed nią i syknęła:
- Tatalio wróciłam.
CDN
Komentarze (33)
Dużo okropnych błędów, akcja mocno chaotyczny i mocno okrojona. Kiepsko się to czyta.
Zbyt krótkie, a jednocześnie chaotyczne, bez wprowadzenia do świata, czy też klimatu. Sporo, ale to sporo błędów. Polecam wrzucić tekst w ortograf.pl Nie oceniam.
wprowadzenie do świata z rozdziałem 1szym . Po kolei. Błędów brak - czytane kilka razy. Czyta sie bardzo dobrze - to prologh . co byś chciał - opowiadania an 300 stron ze wszystkim ?
miałą, dzieckom,parwie,miałą Litości, - tylko takie perełki znalałem już na samym początku
A to? Beremiki Klary Kasandry Amelii Shantal, to jest jedno i to samo miano?
Powtórzenia był,miał, Klara,
I to ma być brak błędów?
Czyta się bardzo dobrze... Chyba tylko tobie, zdania dziwnie złożone, spacja przed znakami interpunkcyjnymi, wygląda to, jak źle złożone puzzle. I nie hejtuję, ale naprawdę odbiega to od dobrego tekstu. Pozdrawiam i życzę dobrej weny.
czyta się bardzo dobrze - mnei nie - czytało to jakieś 30 osób . Zdanai złożone bardzo dobzre - poczytaj np ksiązki pisane w ten spoób a nie wspólczesny Klara to imie . Powttórzeń brak chyba ze dla ciebbie bocian to klara. jka król ma kilka imion to znaczy że nie ku/..wa nie ma powtórzęn bo ma kilka imion. /.Chyabv nie znasz sie na języku labo bardzo mało czyatsz. jedno z dwojga. dziecko - według ciebie perełki . Chyab na śmieciachbo jak powiesz dziecka sie bawią to nie zrobiłeś błedu hehe . czy;li tości brak
Nie będę się kłócił, bo bezsensowne, ale wiedz, że czytam praktycznie od dzieciństwa wszelkie możliwe książki i to nie jest żadnym współczesnym, czy dawnym językiem napisane. Mógłbym ci wypisać wszystkie powtórzenia, włącznie z użyciem aż 4 razy imieniem Klara w jednym krótkim akapicie. Dziecka to wyrażenia z gwary, nie pasujące zupełnie do tej akcji. Tkwij jednak w mylnym przekonaniu o swoim idealnym tekście. Powodzenia zatem, nie chcąc już robić dalszej gównoburzy, nie pojawię się pod twoimi tekstami. Powodzenia zatem.
Ani tekstu, ani wypowiedzi autorki poniżej zwyczajnie nie da się czytać.
Jeden wielki bełkot.
przeczytaj dokłądnie . zacytowwac to w języku polskim ? bo chyna nie znasz pojęcia bełkot . Twój to owszem bęłkot pijany mój już nie
Oj dziecko drogie...
Angela punkt dla ciebie . rozśmieszyłaś mnie pozytywnie
krajew ty chyab powtórzęn nie znasz i z językiem mało mało wspołnego . dziecka to nie sa wyrażenia z gwary a jęsli nsą to powiedz to że w gwarze to błą heheh . przeczysz sam sobie
Nooo, trochę błedów jest, ale sama treść do uratowania. Nie stawiaj znaków interpunkcyjnych po spacji.
Pozdrox
wiesz - tyu masz bez edycji . Dajesz i jesteś ujajony. A potem taki de..l jeden z drugim otwiera gębę że to i tamto . Labo ma iq 2 albo nie wie że brak edycji/
Masz w profilu edycję. Możesz w dowolnej chwili poprawić tekst. Literówki i błędna interpunkcja również jest składową odbiorczej całości.
Jest edycja. Wejdź w publikacje na swoim profilu i zobaczysz ołówek.
dobra proszę i liste błędów !
Najpierw interpelacja. Nie dawaj spacji przed przecinkami i kropkami. Jak opanujesz ty o zagadnienie wyszukaj kogoś, a być może wskaże Ci dalsze działanie
*Interpunkcja - autokorekta
Henrijeta jest, jak myślę, dyslektyczką. To nie wstyd, ale powinna dawać komuś swoje teksty do poprawienia.
Alijar Dawniej te wszystkie dysy leczyła lufa z dyktanda i powtarzanie klasy, że o niezdanej maturze nie wspomnę.
Alijar nie, to nie wstyd, tekst można zawsze poprawić, wstydem jest zachowanie autorki
pod tekstem. W ten sposób nigdy niczego się nie nauczy, a szkoda, bo wydaje się, że ma pomysł.
Angela, miałam na myśli tylko tekst. To co umieściła pod tekstem tak mnie zbrzydziło, że wolałam tylko pochwalić Wasz spokój (patrz komentarz poniżej)
Dzieie sie, oi dzieie sie... Zaiepisty ótwur, mie sie podopóje i tekst aótorki i wypowieć! hj, hj, hj
Podziwiam tolerancję, spokój i wyrozumiałość Starej Gwardii Opowi!
panie adminie - rozumiem że dziewczyna przede mną równiez dostała upomnienie. jak nie - prosze o wycofqanie mojego bo wtedy by sie pan ośmieszył
poddaje się z tym textem . proszę o usunięcię . dam inny
Henrijeta
Opowiadanie dość chaotyczne, sporo literówek plus niepotrzebne spacje przed znakami interpunkcyjnymi.
Trzeba by to zmienić.
Pozdrawiam
PS. Tekst można usunąć samemu, edytując go. Nie trzeba nikogo o to prosić.
gniot
twój na pewno i to razy 6000
twój na pewno
Widzę, że Autorka nieodporna na konstruktywną krytykę, ok, omijam więc.
Pozdrawiam i życzę sukcesów
" Po kolei. Błędów brak - czytane kilka razy. " Bez urazy, ale żeby nauczyć się pisać, trzeba także nauczyć się czytać. Daj to komuś do korekty, bo wyszedł Ci potworek. Masa litrówek, no i te nieszczęsne spacje pomiędzy znakami interpunkcyjnymi. Znalazła się nawet kropka obok przecinka. :D Tekst się rozłazi, to nie ułatwia komfortu czytania. Dalsze podsumowania zostawię mądrzejszym. Pozdro.
p.s Prosisz o listę błędów, ale w tym przypadku trzeba by skopiować cały tekst.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania