LBnD (-5) Po przebudzeniu, odkrywam się na nowo
Obudziłam się o trzeciej, wyczerpana nocnym limitem na sen. Resztę muszę dośnić
za dnia — pomyślałam. Sen i jawa, poróżnione tylko czasem.
Tutaj zegary dają wskazówki, a jednocześnie tarczę, aby przed nimi się bronić.
Moje sny — ścieżki wojowniczki, pomiędzy kartonami, meblami, oddechami z sypialni.
Wydeptane dróżki, od drzwi lodówki, po ścianę pokoju wojen.
Od chodnika z mchu po grzyba na suficie. Od ciszy po rozmowę w cztery oczy,
do której nie powinny wtrącać się ręce.
Walka się toczy. Jak u Syzyfa. Ja nadal nie opatentowałam kantów.
Ostatni sen przypomniał mi, że trzymając w dłoniach białą flagę, trzymam również kij.
Komentarze (30)
Ktoś w snach podaje mi białą flagę, a ja mocno w dłoniach trzymam kij - trochę dziwny szyk, mimo że zastosowałaś inwersję, aby tekst miał liryczny charakter "... a ja mocno trzymam w dłoniach kij ". Ale oczywiście nie musisz się zgadzać. Poza tym całość jest bardzo spójna i zgodna z zadanym tematem. Jestem na tak 😊
Cześć Dalia
kilka razy zmieniałam końcówkę.
Chodzi o to, że biała flaga to poddanie, a jednak kij może służyć do walki, obrony :)
może jeszcze to zmienię i zgrabniej wyjdzie :))
W odbiorze poetyckie podejście
Witaj Cain
nie jest to mocny tekst, ale nie konkuruję z najlepszymi :) ja tak dla samego udziału
bo to też frajda...
Całkiem wporzo; te dywizy jednak nie.🍀
Nic nie poradzę, to mój znak rozpoznawczy :)))
Dzięki za komentarz
Każdy z nas ma taką wytyczoną ścieżkę codzienności.
U mnie zawsze mija się z lustrem, którego nie mogę przeoczyć.
Kanty też bywają nie przepracowane. Idę dalej po śladach i niosę poddańczą biel, ale zabezpieczoną w nadzieję.
Pozdrawiam
Biel z zielenią mówisz :)
Tak, każdy z nas mógłby inaczej opisać ścieżki codzienności
Dziękuję za komentarz Pasjo
Asteria czy coś jest na rzeczy?
Codzienność zwyczajnie czeka na odpowiedzi...
Pasja
ja już nic nie wiem. to co kiedyś wydawało mi się proste i oczywiste, teraz jest problemem i przeszkodą. starzeje się :))
Pasja
ufff, udało się, poszło :))
Asteria. Twój wiersz czytałem już wcześniej, nawet z inną koncówką w ostatnim wersie -:)
Tu, czyli » - « , to łącznik, nieprawdaż? Można zamienić na » — « , lub na » – « .
Poza tym (niby istotne) uważam twoje drabble za udane (nie liczyłem słów)
_________________________
Zabieram się za pisanie drabelka -:)
To tez ok. Adolescencja. Piskliwy glos
Bettina, hehe, no tak -:)
Coś zmieniłam, czy jest to aż tak ważne, rażące i nie do przyjęcia? nie wiem :))
Pisz Notopech
Asteria, nie napisałem, że jest rażące — nie jestem krytykiem, mógłbym być -:)
Uważam, że słusznie napisałem na temat łącznika. Nie musisz się zgadzać; choć poprawa z twej strony, jest jedynie zabiegiem kosmetycznym -:)
Notopech
nie Jesteś pierwszym, który na to zwraca uwagę, a wolałabym aby ktoś zwrócił uwagę na moje błękitne oczy :))))
spoko, wszystko ok
miłego dzionka
Notopech
A to zdzira!
Bettina
jaka zdzira, ja nieśmiała jestem, głowa i oczy zawsze spuszczone :P
Bettina
napisz jakiś tekst, może też subiektywnie ocenię ;p
Asteria,. Betina -:))
Prawdziwe oczy nie potrzebują zastawu w żyły -:)
:)))
Super, bardzo.
Napiszę coś z tego...
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia
Dzięki andrew ;)
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)
Podobało się.
nie mam talentu
Cieszy :)
dwóch słów zabrakło - dwóch! - tam mi word pokazał. Poza tym w porządku xd
Asteria, twoje drabble nie ma ''100'' -:)
https://justdone.com/pl/word-counter?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=23486843220&utm_content=193627219162&utm
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania