Poprzednie częściLBnD- 4 "Jej oczy"
Pokaż listęUkryj listę

LBnD (-5) Po przebudzeniu, odkrywam się na nowo

Obudziłam się o trzeciej, wyczerpana nocnym limitem na sen. Resztę muszę dośnić

za dnia — pomyślałam. Sen i jawa, poróżnione tylko czasem.

Tutaj zegary dają wskazówki, a jednocześnie tarczę, aby przed nimi się bronić.

Moje sny — ścieżki wojowniczki, pomiędzy kartonami, meblami, oddechami z sypialni.

Wydeptane dróżki, od drzwi lodówki, po ścianę pokoju wojen.

Od chodnika z mchu po grzyba na suficie. Od ciszy po rozmowę w cztery oczy,

do której nie powinny wtrącać się ręce.

Walka się toczy. Jak u Syzyfa. Ja nadal nie opatentowałam kantów.

 

Ostatni sen przypomniał mi, że trzymając w dłoniach białą flagę, trzymam również kij.

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (30)

  • Dalia 4 miesiące temu

    Ktoś w snach podaje mi białą flagę, a ja mocno w dłoniach trzymam kij - trochę dziwny szyk, mimo że zastosowałaś inwersję, aby tekst miał liryczny charakter "... a ja mocno trzymam w dłoniach kij ". Ale oczywiście nie musisz się zgadzać. Poza tym całość jest bardzo spójna i zgodna z zadanym tematem. Jestem na tak 😊

  • Asteria 4 miesiące temu

    Cześć Dalia
    kilka razy zmieniałam końcówkę.
    Chodzi o to, że biała flaga to poddanie, a jednak kij może służyć do walki, obrony :)
    może jeszcze to zmienię i zgrabniej wyjdzie :))

  • Cain 4 miesiące temu

    W odbiorze poetyckie podejście

  • Asteria 4 miesiące temu

    Witaj Cain
    nie jest to mocny tekst, ale nie konkuruję z najlepszymi :) ja tak dla samego udziału
    bo to też frajda...

  • il cuore 4 miesiące temu

    Całkiem wporzo; te dywizy jednak nie.🍀

  • Asteria 4 miesiące temu

    Nic nie poradzę, to mój znak rozpoznawczy :)))
    Dzięki za komentarz

  • Pasja 4 miesiące temu

    Każdy z nas ma taką wytyczoną ścieżkę codzienności.
    U mnie zawsze mija się z lustrem, którego nie mogę przeoczyć.
    Kanty też bywają nie przepracowane. Idę dalej po śladach i niosę poddańczą biel, ale zabezpieczoną w nadzieję.

    Pozdrawiam

  • Asteria 4 miesiące temu

    Biel z zielenią mówisz :)
    Tak, każdy z nas mógłby inaczej opisać ścieżki codzienności
    Dziękuję za komentarz Pasjo

  • Pasja 3 miesiące temu

    Asteria czy coś jest na rzeczy?
    Codzienność zwyczajnie czeka na odpowiedzi...

  • Asteria 3 miesiące temu

    Pasja
    ja już nic nie wiem. to co kiedyś wydawało mi się proste i oczywiste, teraz jest problemem i przeszkodą. starzeje się :))

  • Asteria 3 miesiące temu

    Pasja
    ufff, udało się, poszło :))

  • Notopech 3 miesiące temu

    Asteria. Twój wiersz czytałem już wcześniej, nawet z inną koncówką w ostatnim wersie -:)

    Tu, czyli » - « , to łącznik, nieprawdaż? Można zamienić na » — « , lub na » – « .
    Poza tym (niby istotne) uważam twoje drabble za udane (nie liczyłem słów)
    _________________________

    Zabieram się za pisanie drabelka -:)

  • Bettina 3 miesiące temu

    To tez ok. Adolescencja. Piskliwy glos

  • Notopech 3 miesiące temu

    Bettina, hehe, no tak -:)

  • Asteria 3 miesiące temu

    Coś zmieniłam, czy jest to aż tak ważne, rażące i nie do przyjęcia? nie wiem :))
    Pisz Notopech

  • Notopech 3 miesiące temu

    Asteria, nie napisałem, że jest rażące — nie jestem krytykiem, mógłbym być -:)
    Uważam, że słusznie napisałem na temat łącznika. Nie musisz się zgadzać; choć poprawa z twej strony, jest jedynie zabiegiem kosmetycznym -:)

  • Asteria 3 miesiące temu

    Notopech
    nie Jesteś pierwszym, który na to zwraca uwagę, a wolałabym aby ktoś zwrócił uwagę na moje błękitne oczy :))))
    spoko, wszystko ok
    miłego dzionka

  • Bettina 3 miesiące temu

    Notopech
    A to zdzira!

  • Asteria 3 miesiące temu

    Bettina
    jaka zdzira, ja nieśmiała jestem, głowa i oczy zawsze spuszczone :P

  • Asteria 3 miesiące temu

    Bettina
    napisz jakiś tekst, może też subiektywnie ocenię ;p

  • Notopech 3 miesiące temu

    Asteria,. Betina -:))

    Prawdziwe oczy nie potrzebują zastawu w żyły -:)

  • Asteria 3 miesiące temu

    :)))

  • andrew24 3 miesiące temu

    Super, bardzo.
    Napiszę coś z tego...

    Pozdrawiam serdecznie
    Miłego dnia

  • Asteria 3 miesiące temu

    Dzięki andrew ;)

  • LBnDrabble 3 miesiące temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • Anonim 3 miesiące temu

    Podobało się.

  • Asteria 3 miesiące temu

    nie mam talentu
    Cieszy :)

  • zsrrknight 3 miesiące temu

    dwóch słów zabrakło - dwóch! - tam mi word pokazał. Poza tym w porządku xd

  • Notopech 3 miesiące temu

    Asteria, twoje drabble nie ma ''100'' -:)

  • Asteria 3 miesiące temu

    https://justdone.com/pl/word-counter?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=23486843220&utm_content=193627219162&utm

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania