Tekst nie zasługuje na jedynkę... czemu więc?
" To był dzień, w którym wiosna siada na kołnierzach zimowych kurtek, tuląc do twarzy. " - jakieś niezrozumiałe to zdanie, kogo lub co tuląc?
Akwadar wiadomo, że oceny są tutaj wyrazem uczuć dla autora, nie tekstu. Piszę dla własnej przyjemności, a jeśli jeszcze komuś się spodoba i da temu wyraz w komentarzu, to jestem zachwycony.
"Się" mi nie zmieściło, bo było 101. Pomyślałem, idąc za radami Dekaosa, że "się" nie jest w tym miejscu istotne, można je sobie dopowiedzieć. Wiem, poszedłem na łatwiznę.
W trakcie czytania zakładałem, że będę mógł podsumować, jako że treść w formie się niespecjalnie mieści, gdyby nie ostatnie zdanie. Potem jakbym miał déjà vu, jakbym już to kiedyś czytał, ale jeśli, to gdzie?
Zenza, Wiem, bo wszystko jest wydarzone, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, możemy wskakiwać do bliskich światów równoległych, nieznacznie różniących się miedzy sobą, zupełnie nieświadomie.
stereo_dream-dolby-C a co do drabble to moje pierwsze w życiu i zgadzam się, że forma odstaje. Ale tak sobie pomyślałem, że nie ma się co przejmować. Trzeba pisać co w sercu gra, nie przejmując formą. Mogłem tego nie nazywać drabble, ale wiesz - konkurs. Żal nie wziąć udziału. Następnym razem bardziej się postaram. Omm.
Zenza↔Zapewne owa rękawiczka, nie mogła tego dnia, uznać za stracony. Przeczytawszy ów tekst, mam podobne odczucia, że tak rzekłem dziwnie. I znowu nieco magią trąci:)
To szczególnie→"Gdy patrzyliśmy w słońce, palce stały się horyzontem, poza który nie sięgał wzrok"
Pozdrawiam😀:)
Kiedyś dziecko powkładało mi w paluchy rękawiczki biżuterię. Pogodziłam się z losem i jaka radość, kiedy w jesieni je odnalazłam. U ciebie szuflady zamykają i otwierają chwile. Rękawiczka nigdy nie pozostawia odcisków palców, może dlatego jest ważna.
Zapraszamy do wzięcia udziału w LBnDrabble!
Tematy do wyboru:
1. Iluzja wiedzy (pewności).
2. Diament w popiele.
W tekście można zamieścić obydwa tematy, albo jeden z dwóch. Do wiadomości! Piszemy jedno drabble.
Piszemy do 22 października, do północy. Zatem do dzieła!
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania: https://www.opowi.pl/konkursy/ https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/opis
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
Komentarze (31)
Tekst nie zasługuje na jedynkę... czemu więc?
" To był dzień, w którym wiosna siada na kołnierzach zimowych kurtek, tuląc do twarzy. " - jakieś niezrozumiałe to zdanie, kogo lub co tuląc?
''tuląc się do twarzy''
Grafomanka skąd wiesz, że "się", a może "je" tuląc, znaczy te kołnierze?
Wolałbym, aby autor wyjaśnił... albo autorka ;)
Akwadar, niech więc wyjaśnia, kim by nie był/a...
Grafomanka się.
Akwadar wiadomo, że oceny są tutaj wyrazem uczuć dla autora, nie tekstu. Piszę dla własnej przyjemności, a jeśli jeszcze komuś się spodoba i da temu wyraz w komentarzu, to jestem zachwycony.
"Się" mi nie zmieściło, bo było 101. Pomyślałem, idąc za radami Dekaosa, że "się" nie jest w tym miejscu istotne, można je sobie dopowiedzieć. Wiem, poszedłem na łatwiznę.
Zenza ano poszedłeś... "się" wcale nie jest takie złe, jak próbują o nim mówić ;)
A tekst dobry, jak zawsze...
Pięknie dziękuję :)
Witamy w Bitwie i dziękuję za odzew. Powodzenia!
Literkowa
W trakcie czytania zakładałem, że będę mógł podsumować, jako że treść w formie się niespecjalnie mieści, gdyby nie ostatnie zdanie. Potem jakbym miał déjà vu, jakbym już to kiedyś czytał, ale jeśli, to gdzie?
Stereo nie myśl o tym, bo cię głowa rozboli. Wszystko już zostało napisane, a my wciąż na nowo odtwarzamy te same role.
Zenza, Wiem, bo wszystko jest wydarzone, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, możemy wskakiwać do bliskich światów równoległych, nieznacznie różniących się miedzy sobą, zupełnie nieświadomie.
stereo_dream-dolby-C a co do drabble to moje pierwsze w życiu i zgadzam się, że forma odstaje. Ale tak sobie pomyślałem, że nie ma się co przejmować. Trzeba pisać co w sercu gra, nie przejmując formą. Mogłem tego nie nazywać drabble, ale wiesz - konkurs. Żal nie wziąć udziału. Następnym razem bardziej się postaram. Omm.
Zenza, To jest drabble, ale się wydaje, że treść się na pewno nie pomieściła, a ileś sekund później, zaskoczenie, że jednak, czyli ciekawy zabieg.
Konkursy, tak, ja już brałem w nich udział, kiedyś.
Zenza↔Zapewne owa rękawiczka, nie mogła tego dnia, uznać za stracony. Przeczytawszy ów tekst, mam podobne odczucia, że tak rzekłem dziwnie. I znowu nieco magią trąci:)
To szczególnie→"Gdy patrzyliśmy w słońce, palce stały się horyzontem, poza który nie sięgał wzrok"
Pozdrawiam😀:)
Kiedyś dziecko powkładało mi w paluchy rękawiczki biżuterię. Pogodziłam się z losem i jaka radość, kiedy w jesieni je odnalazłam. U ciebie szuflady zamykają i otwierają chwile. Rękawiczka nigdy nie pozostawia odcisków palców, może dlatego jest ważna.
Miłego dnia
Rozpoczynamy głosowanie. Zapraszamy na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
Głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego? Komentujemy i zostawiamy ślad.
Czas do soboty /23.59/
Literkowa życzy przyjemnej lektury
Fajne
Swojski w moim odczuciu obraz namalowałeś mimo, że całość wyobrażam sobie, że dzieje się przy bramie głównej Wawelu.
dzięki
Margerita za co Marg mi dziękujesz?
Poncki za nic myślałam, że to do mnie
Margerita acha, to miłe😃
Ciekawe, bardzo ciekawe. Nieprzewidywalne i nieoczywiste. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie 🙂
Dzięki :)
Jeszcze zdążysz do północy, aby zagłosować!!! Zapraszamy na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply
Literkowa
Ciekawe ujęcie tematu! Pozdrawiam serdecznie. :)
Pozdrawiam równie serdecznie :)
Zapraszamy do wzięcia udziału w LBnDrabble!
Tematy do wyboru:
1. Iluzja wiedzy (pewności).
2. Diament w popiele.
W tekście można zamieścić obydwa tematy, albo jeden z dwóch. Do wiadomości! Piszemy jedno drabble.
Piszemy do 22 października, do północy. Zatem do dzieła!
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania:
https://www.opowi.pl/konkursy/
https://www.opowi.pl/profil/lbndrabble/opis
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania