()

()

Średnia ocena: 4.9  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (41)

  • LBnDrabble 14.03.2020

    Brawo! witamy w Bitwie na Drabble. Życzymy wygranej.
    Prosimy o wklejenie linka na Forum; https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-linki-do-w1242/

    Literkowa pozdrawia i cieszy :)

  • 00.00 15.03.2020

    LBnDrabble Witam, link wklejony. :)

  • betti 14.03.2020

    Dobre i element zaskoczenia na końcu. Bardzo dobry drabbelek.

  • 00.00 15.03.2020

    Betti Miło, dzięki. :)

  • Anonim 14.03.2020

    Ujęcie ładne. Już to widzę, jak znudzeni staruszkowie chlapią się wodą ;) I zaskoczenie jest.
    podoba mi sie.

    Niestety jest sporo błędów:
    "Załoga tonęła w kaloszach, głusi na rozkazy kapitana, trzymali kurczowo liny rozszalałego żagla, wyrywającego się niczym spłoszona czapla do lotu."
    Jeśli załoga zatonęła i dalej przecinek, to głucha na... I w ogóle konstrukcja tego zdania mnie nie przekonuje.

    "Maszt z ptasim gniazdem chwiał się jakby był chorągiewką w ręce rozbawionego chłopca."
    PTASIM gniazdem? ja słyszałem - bocianim. Przecinek przed "jakby".

    Pozdrawiam.

  • 00.00 15.03.2020

    Antoni Grycuk Kiedyś tak słyszałam, że na starość wracają wspomnienia z dzieciństwa.
    Może to nie jest do końca prawda.

    Błędy poprawię po bitwie.

    Jeśli chodzi o to gniazdo, oczywiście, że bocianie. Podświadomie wkradło się to określenie, bo już kiedyś ktoś użył tego opisu. :)

    Dzięki za analizę.

  • Anonim 15.03.2020

    00.00
    A ja dziękuję za przypomnienie mi mojej własnej zasady, którą zmieniłem sam nie wiem czemu, chyba z próżności, a która mówiła, że wrzuconego tekstu na konkurs nie poprawiamy znacząco, najwyżej literówki itp.

  • 00.00 15.03.2020

    Antoni Grycuk Tak, trzymam się regulaminu. Nie wiedziałam, że tworzyłeś bitwy.

  • LBnDrabble 15.03.2020

    00.00 i A G w celu przypomnienia regulaminu

    Akapit Trzeci
    #Autorze, zgłosiłeś już opowiadanie linkiem, ale chciałbyś poddać je kosmetyce, wdrożyć rady czytelników? Nie ma sprawy – zadbaj tylko o to, by nie zmieniać treści opowiadania w trakcie trwania głosowania.

    Literkowa

  • Anonim 15.03.2020

    LBnDrabble
    zasady odgórne są ważne, ale dla mnie ważniejsze są te własne, o ile "bardziej szczegółowe".
    Pozdrawiam.

  • 00.00 15.03.2020

    LBnDrabble Ok, dzięki. :)

  • Shogun 14.03.2020

    Ciekawe drabble z zaskakującym zakończeniem i interesującą puentą. Jak widać nawet bogowie się starzeją i dziecinnieją z wiekiem :D.
    Pozdrawiam :)

  • 00.00 15.03.2020

    Shogun Nawet oni. ? To miało być z lekką dozą humoru.
    Cieszę się, że zaskoczenie jest.

  • piliery 14.03.2020

    Pointa mnie zaskoczyła. Dobre. :)

  • 00.00 15.03.2020

    Piliery Czyli moment kulminacyjny wypalił.
    Świetnie. :)

  • Pasja 14.03.2020

    Jak miło powrócić do twoich myśli. Świetne zakończenie... dobrze, że krótkie i żaden nestor nie zszedł na zawał. Wesoła ta wyobraźnia na starość.?
    Pozdrawiam Szu

  • 00.00 15.03.2020

    Pasja Nie, nie mogłabym uśmkercić staruszka. Uwielbiam starych ludzi, mają niebywałą naturę takiego spokoju, którą wyczwam tylko u nich.

    Też chcę być nadal wesoła na starość. :)

    Cieszę się, że zaglądasz. :)

  • Bajkopisarz 14.03.2020

    Cóż, jeśli historia faktycznie zatoczy koło, i na starość znów zacznę się bawić papierowymi statkami w bitwy morskie, to kiepsko to widzę. Za dzieciaka pakowałem do papierowych łódek małe żołnierzyki, wkładałem do wanny, następnie podpalałem łódkę i patrzyłem jak tonie. Wszystko było super, dopóki płonące fragmenty łódki nie zaczęły latać po całej łazience. Na szczęście przyszła mama i pożar zgasiła. Co będzie, jeśli na starość znów podpalę łódkę, a nie będzie w pobliżu mamy, która uratuje mnie przed pożarem?

  • 00.00 15.03.2020

    Bajkopisarz Będziesz się bawił z wnukami, myślę, że nie wypadniesz z roli dorosłego. :)
    A gdyby było inaczej, nie zostaniesz bez opieki. :)

  • Bajkopisarz 15.03.2020

    00.00 - jeśli opiekunką będzie szwajcarska pielęgniareczka to jakoś może dam radę dożyć sędziwego wieku ;)

  • Dekaos Dondi 14.03.2020

    Nie przestałem lubić Zerkowego pisania.
    Tekst ma głębsze przesłanie, gdyby się wgłębić w ''toń ludzkiej egzystencji''
    Może gdy się starzejemy i odchodzimy ''od dziecka''→to właściwie się do niego zbliżamy?
    Mnie wszystko w tekście pasuje. A nawet gdyby coś nie tak, to w końcu był sztorm....
    ''rozdarły się brzuchy bałwanów''→fajnie!
    Ptasie może być, bo bocian to chyba ptak?→Pozdrawiam:)→5

  • 00.00 15.03.2020

    Dekaos A Ty jak zawsze z góra optymizmu. :)
    Nie wiem jak Ty to robisz, chyba masz wykupiony od życia abonsment na wieczny uśmiech. ?
    Dzięki za wizytację.

  • Fajna miniaturka z dobrym zaskakującym zakończeniem!

  • 00.00 15.03.2020

    Maurycy, witaj na pokładzie.
    Dzięki. :)

  • LBnDrabble 15.03.2020

    Prosimy o zabranie głosu w nietypowej sprawie.
    https://www.opowi.pl/forum/literkowe-bitwy-koszyk-rozmaitosci-w957/

  • Tjeri 16.03.2020

    Te stusłówka, choć zabrzmi to niedorzecznie, są pogodne i smutne jednocześnie.
    Udany tekst.

  • 00.00 16.03.2020

    Tjeri Starałam się kierować w tą weselszą stronę całość.
    Dzięki za odbiór. :)

  • Berkas 16.03.2020

    Łoooo no to trafiłaś we właściwe guziczki mojego umysłu. Pięknie przemawia do mnie obraz Twojego sztormu. No i powrót do dzieciństwa na starość.Takie to urocze.

  • 00.00 16.03.2020

    Berkas Cieszę się, że trafiło.
    Dziękuję. :)

  • LBnDrabble 20.03.2020

    Rozpoczynamy pierwsze głosowanie na najlepsze Drabble. Zapraszamy obowiązkowo Autorkę na Forum:
    https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/

    Literkowa

  • 00.00 20.03.2020

    Literkowa Pojawię się. Dzięki. :)

  • Pan Buczybór 23.03.2020

    Kurde, bardzo ciekawy obraz i jak wskazuje końcówka - mylący. Dobrze pokazany dynamizm, ciekawa atmosfera...

  • 00.00 24.03.2020

    Panie Starałam się, żeby było inaczej. Dzięki. :)

  • LBnDrabble 23.03.2020

    Wygrałaś i masz przyjemność podania tematu(ów) do następnej Bitwy. Czas regulaminowy 7 dni. W razie czego przedłużymy. Ale małe formy, więc daj 7.
    Gratulujemy

  • 00.00 24.03.2020

    LBnDrabble Dziękuję, temat już jest. Pozdrawiam. :)

  • LBnDrabble 24.03.2020

    Ruszyła edycja 02 - Temat - "Zaślubiny patyków". Mamy nadzieję, że mimo temat twojego Autorstwa to weźmiesz udział!
    Piszemy do 31. 03.2020 godz. 24.00

    Literkowa

  • Dekaos Dondi 24.03.2020

    Cwana Zerka, ale temat wymyśliła. Na pewno Ci Tyko pomógł:))
    Chyba mi od tego szyja schudnie i będę miał głowę na patyku i dziecko mi zliże jako watę.
    Fajny temat:))

  • 00.00 24.03.2020

    Dekaos Nie, Tylko nie. Też masz pomysły. Dawaj więc watę na patyku, tylko to dziecko nie pasuje. Może lepiej jakomś kobietę wymyśl. ?

  • 00.00 24.03.2020

    Tyko*

  • LBnDrabble 27.07.2020

    Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Do 30 lipca można napisać 100 słówek, wrzucić na główną.
    W tytule umieścić Drabble i dodać link na Forum do wątku: https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-linki-do-w1242/
    I wygrać.
    Tematy to:
    1↔Czarodziej figlarz.
    2↔Miarka się przebrała.
    Można. na jeden, można na drugi, można połączyć.
    Czekamy na ciebie

  • 00.00 31.07.2020

    LBnD Dzięki za powiadomienie. :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania