No, takiego Szturmu się nie spodziewałem.
A cały tekst jest dla mnie nawoływaniem do większej skuteczności lu zaniechania "amatorszczyzny" - jakkolwiek to brzmi w tej sytuacji. Ale niestety tak odbieram tekst.
Witaj Antoni
Za bardzo nie rozumiem twojego komentarza. A szczególnie nawoływanie i amatorszczyzna? Wybacz, ale nawet by mi to nie przeszło przez myśl coś takiego. Tego nie mogę zrozumieć, że tak odebraleś. Pokaż mi chociaż jedno słowo w tekście które o tym mówi?
Pozdrawiam
Anonim14.03.2020
Tekst zaczyna się od "rogacizny", i dalej jego targnięcie się, aby jej nie czuć. Skoro kończy się, że czuje ją nadal, to znaczy dla mnie, że to wciąż-odczuwanie jest kluczem tekstu. A skoro tak, to co sie łączy z tym odczuwaniem? Ból psychiczny. Skoro nie poradził sobie z bólem, to metoda była do kitu, a w tym wypadku ja to odbieram, że tylko śmierć przyniosłaby ukojenie. Tak subiektywnie to odbieram. Ale może inni inaczej.
Pozdrawiam.
Anonim14.03.2020
Aha, dla mnie biel i rogi oznaczają obudzenie się w szpitalu.
Antoni Grycuk nie zrozumiałam twojego pierwszego komentarza. Poszłam zupełnie w innym kierunku. Teraz wiem o co ci chodzi. Tutaj pierwszym wezwaniem była zdrada a paliwem napędowym alkohol. Nieskuteczność dokonania śmierci była pewnie taka jak ty myślisz. Ale kiedy bohater ochłonie to spojrzy zupełnie inaczej na swój ból
Anonim14.03.2020
Dla mnie zamknięcie tekstu pętlą "rogów" bez dodatkowych wyjaśnień o bezsensowności działań po alkoholu jest jak pokazanie, że życie jest bez sensu, bo przecież tekst kończy się tak samo boleśnie. A skoro życie bez sensu, to metoda była do kitu. Ale może tylko ja tak to odbieram.
Aha, i zmień "wiła się JAK WĄŻ". jeśli dajesz porównanie, to oryginalne, a nie oklepane.
Antoni Grycuk i bardzo rada jestem, że odbiór jest dla każdego inny. A sugestię co do słowa wiła jak wąż nie uważam oklepaną, w drabblach język powinien być prosty.
Witaj piliery
Dziękuję za spojrzenie i opinię i masz rację, że bohater pewnie podziękuje psu za uratowanie. Często takie decyzje podejmujemy nie na trzeźwo.
Pasjo→A gdyby spojrzeć z innej strony. Inaczej:)
No nic. Pierwsza próba nie udana, ale nie można tracić wiary w uśmiech losu.
W końcu rogi będą takie ciężkie, że gdy wejdzie na most, to go zarwie.
Może jeszcze w czasie spadania, dostanie przęsłem w głowę i nawet tonąć nie będzie musiał:)
Nadziej umiera ostatnia:)→Fajne drabble→Pozdrawiam:)→5
Bardzo dobre drabble. Początek bardzo smutny, mimo to koniec szczęśliwy. Tak przynajmniej to odbieram, bo chociaż "rogi nadal tkwiły", to jednak chłop żyje. Dostał drugą szansę, a wraz z nią szansę na zmianę swojego losu. Dopóty się żyje, dopóty wszystko można zmienić.
Pozdrawiam :)
Można by spojrzeć jeszcze inaczej. Okrutnie i przewrotnie:
Gościowi się udało targnąć na życie skutecznie (biel może symbolizować też niebo), "budzi się" jako duch, a rogi z nim...
Bardzo dobre stusłówka.
Zrezygnowanie i może te rogi jakby coraz bardziej ciążące, pomimo swej wartości i prestiżu...
Interesujące drabble napisane bardzo ciekawym, żywym językiem.
Śmierć nie jest rozwiązaniem, rogi i tak nie uległy destrukcji w poprzednich życiowych wyczynach.
Historia się zapisała. Będą mu nadal wystawać. :)
Mógłby je urąbać o drzewo, trofeum niezbyt pożądane w ludziom świecie.
Komentarze (40)
No, takiego Szturmu się nie spodziewałem.
A cały tekst jest dla mnie nawoływaniem do większej skuteczności lu zaniechania "amatorszczyzny" - jakkolwiek to brzmi w tej sytuacji. Ale niestety tak odbieram tekst.
Pozdrawiam.
Witaj Antoni
Za bardzo nie rozumiem twojego komentarza. A szczególnie nawoływanie i amatorszczyzna? Wybacz, ale nawet by mi to nie przeszło przez myśl coś takiego. Tego nie mogę zrozumieć, że tak odebraleś. Pokaż mi chociaż jedno słowo w tekście które o tym mówi?
Pozdrawiam
Tekst zaczyna się od "rogacizny", i dalej jego targnięcie się, aby jej nie czuć. Skoro kończy się, że czuje ją nadal, to znaczy dla mnie, że to wciąż-odczuwanie jest kluczem tekstu. A skoro tak, to co sie łączy z tym odczuwaniem? Ból psychiczny. Skoro nie poradził sobie z bólem, to metoda była do kitu, a w tym wypadku ja to odbieram, że tylko śmierć przyniosłaby ukojenie. Tak subiektywnie to odbieram. Ale może inni inaczej.
Pozdrawiam.
Aha, dla mnie biel i rogi oznaczają obudzenie się w szpitalu.
Antoni Grycuk nie zrozumiałam twojego pierwszego komentarza. Poszłam zupełnie w innym kierunku. Teraz wiem o co ci chodzi. Tutaj pierwszym wezwaniem była zdrada a paliwem napędowym alkohol. Nieskuteczność dokonania śmierci była pewnie taka jak ty myślisz. Ale kiedy bohater ochłonie to spojrzy zupełnie inaczej na swój ból
Dla mnie zamknięcie tekstu pętlą "rogów" bez dodatkowych wyjaśnień o bezsensowności działań po alkoholu jest jak pokazanie, że życie jest bez sensu, bo przecież tekst kończy się tak samo boleśnie. A skoro życie bez sensu, to metoda była do kitu. Ale może tylko ja tak to odbieram.
Aha, i zmień "wiła się JAK WĄŻ". jeśli dajesz porównanie, to oryginalne, a nie oklepane.
pozdrawiam
Antoni Grycuk i bardzo rada jestem, że odbiór jest dla każdego inny. A sugestię co do słowa wiła jak wąż nie uważam oklepaną, w drabblach język powinien być prosty.
Witamy kolejne drabble w Bitwie.
Piękne drabble. Krótkie zwięzłe, czytelne. Z pointą. Super. Hiper. :) Bo śmierć w takich sytuacjach nie jest rozwiązaniem.
Witaj piliery
Dziękuję za spojrzenie i opinię i masz rację, że bohater pewnie podziękuje psu za uratowanie. Często takie decyzje podejmujemy nie na trzeźwo.
Pozdrawiam
Mnie też się podoba. Świetne!
Dzięki:)
Jestem kontent po lekturze. Nie rozumiem obiekcji wobec budowy przekazu.
Zdecydowanie bardziej mi leży niż przesłodzona poezja.
Dziękuje pięknie za kontent i zrozumienie ?
Pasjo→A gdyby spojrzeć z innej strony. Inaczej:)
No nic. Pierwsza próba nie udana, ale nie można tracić wiary w uśmiech losu.
W końcu rogi będą takie ciężkie, że gdy wejdzie na most, to go zarwie.
Może jeszcze w czasie spadania, dostanie przęsłem w głowę i nawet tonąć nie będzie musiał:)
Nadziej umiera ostatnia:)→Fajne drabble→Pozdrawiam:)→5
Dzięki za interpretację. No i z tym ciężarem rogów całkiem realna.?
Pozdrawiam
Bardzo dobre drabble. Początek bardzo smutny, mimo to koniec szczęśliwy. Tak przynajmniej to odbieram, bo chociaż "rogi nadal tkwiły", to jednak chłop żyje. Dostał drugą szansę, a wraz z nią szansę na zmianę swojego losu. Dopóty się żyje, dopóty wszystko można zmienić.
Pozdrawiam :)
Najważniejsze, że dobrze się skończyło. Los tak pewnie chciał. Za jakiś czas będzie się z tego śmiał.
Pozdrawiam
Można by spojrzeć jeszcze inaczej. Okrutnie i przewrotnie:
Gościowi się udało targnąć na życie skutecznie (biel może symbolizować też niebo), "budzi się" jako duch, a rogi z nim...
Bardzo dobre stusłówka.
Dzięki Tjeri za spojrzenie Pisząc ten tekst myślałam o tym dlatego odbiór w punkt.
Pozdrawiam serdecznie
Włączyła turbo w mózgowej wiertarce.
Lepiej turbo niż wsteczny ?
Tjeri brawo?
Mógłby biedak nie wiedzieć, gdzie jest?
W niebie→biel
Czy w piekle→rogi
Czy tu i tu równocześnie.
To już lepiej, że przeżył:)
Takie wybudzenie się i jeszcze pewnie kac budzi dezinformację i szok ?
Zrezygnowanie i może te rogi jakby coraz bardziej ciążące, pomimo swej wartości i prestiżu...
Interesujące drabble napisane bardzo ciekawym, żywym językiem.
Pięknie dziękuję za odbiór i pójście w kierunku znaczenia rogów. Przecież u jeleni mają wielkie znaczenie
Serdecznie pozdrawiam
Po zamachu na własne życie, świat nabiera innych barw, to rodzaj wstrząsu. Ciekawie opisane, stawiam piątaka ?
Jak wstrząs paralizatorem. Po czasie nawet te rogi nabiorą innego znaczenia. ?
Miłej niedzieli
Śmierć nie jest rozwiązaniem, rogi i tak nie uległy destrukcji w poprzednich życiowych wyczynach.
Historia się zapisała. Będą mu nadal wystawać. :)
Mógłby je urąbać o drzewo, trofeum niezbyt pożądane w ludziom świecie.
Fajny rozkład poroża. ?
Pozdrawiam
"Sztorm, do nogi". Wyśmienite! Wstaw przecinek ;)
Pięknie dziękuję. Przecinek wstawiony. ?
Pozdrawiam
Prosimy o zabranie głosu w nietypowej sprawie.
https://www.opowi.pl/forum/literkowe-bitwy-koszyk-rozmaitosci-w957/
Bardzo pasuje mi "sterczące zadziory w przegub dłoni"
Pozdrawiam
Prawda, że zadziory są na miejscu. :))
Rewelacyjny tekst :-)
Piękne dzięki za zajrzenie do mnie . ?
Pozdrawiam
Rozpoczynamy pierwsze głosowanie na najlepsze Drabble. Zapraszamy obowiązkowo Autorkę na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
Literkowa
Ruszyła edycja 02 - Temat - "Zaślubiny patyków". Mamy nadzieję, że weźmiesz udział!
Piszemy do 31. 03.2020 godz. 24.00
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania