LBnP - drabble - Złośliwość rzeczy martwych

- Maszyno! Ponownie stajesz mi na drodze! - wywrzeszczał wzburzony człowiek.

Rozpoczął atak bez ostrzeżenia. Każdy kolejny cios stawał się coraz potężniejszy, lądował z głuchym łoskotem. Niestety stalowa obudowa i hartowane szkło parowały ciosy z gracją skały, jedynie nieznacznie ustępując.

Kolejne kilkanaście minut zażarcie przelewał pot. Pięści i piszczele krwawiły boleśnie, a siła i celność wiotczały ze zmęczenia. Wiedział, że zwycięstwo jest w zasięgu, lecz przeciwnik nie zamierza się poddać. Potrzebował zmienić taktykę - znaleźć coś ciężkiego! Chwycił za gaśnicę! Nabrał szaleńczego rozpędu, ale drogę przeciął mu serwisant.

- Panie! Co pan tak tłuczesz po tym automacie? Już panu otwieram.

- Baton … - wymamrotał na wydechu.

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 16

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (32)

  • Aleks99 8 miesięcy temu

    Mars - jest dobrze. Drabble też niczego sobie

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Mnie się Mars zawsze kojarzył z reklamą z indianinem dziadkiem co to zrezygnował ze śmierci.

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Mars - krzepi !

  • Aleks99 8 miesięcy temu

    Poncki mnie tak samo, jedna z lepszych

  • TseCylia 8 miesięcy temu

    Bardzo udany diabełek. Z bardzo fajnym pomysłem. :)

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Dzięki :) Z życia wzięty (niemal) :P

  • TseCylia 8 miesięcy temu

    Poncki dopiero "diabełka " zauważyłam. ;) oczywiście miało być drabelek xD

  • Poncki 8 miesięcy temu

    TseCylia domyślałem się, choć nie ukrywam, że miałem nadzieję, że to apostrofa 😋

  • JagVetInte 8 miesięcy temu

    Przyszła mi na myśl "Ballada o szlachetnym czorcie" Łony, styl, puenta i budowanie napięcia.

    Super, wciąga na dzień dobry i trzyma do końca 🙂

    Tylko słowa jednego brakuje, o ile dobrze liczę.

    Jak dla mnie 5+

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Ballada dobrze mi znana :) Słów faktycznie było mniej jedno. Już nareperowane.
    Dzięki :)

  • Sufjen 8 miesięcy temu

    Cieszy dość solidny poziom tego konkursu. Samo drabble napisane z pomysłem.

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Tak jak wcześniej już zaznaczyłem, pomysł z życia zaczerpnięty ;)

  • Sufjen 8 miesięcy temu

    Poncki A życie jak to życie, inspiruje najmocniej.

  • Sufjen 8 miesięcy temu

    Poncki Adwersarza po piórze, jeśli można to tak nazwać, zapraszam i do siebie. Przynajmniej jest jakiś ruch na tej stronie. I przynajmniej pod innym kątem niż pasaże wartkiego kurwowania.

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Sufjen w punkt ujęte.

  • zsrrknight 8 miesięcy temu

    Szybko zgadłem, o co chodzi, ale to chyba znaczy, że w tej jednej kwestii myślimy podobnie

  • Poncki 8 miesięcy temu

    też na myśl o wiszącej na włosku paczuszce lub połkniętej bez wieści złotówce wzbiera w Tobie szereg uczuć zmierzających nieubłaganie ku agresji?

  • Roma 8 miesięcy temu

    Ależ tu pasji... ten pot, ta krew, zażarta walka za żarcie :)
    Jak walczyć to tylko tak.
    Jak tak walczyć to tylko o to.
    Tekst bardzo mi się podoba. Jest pomysłowy, zabawny i naprawdę fajnie poprowadzony.

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Tak to już bywa z drabelkami. Sama forma wymaga odpowiedniego prowadzenia. Cieszę się, że się sposobało:)

  • Anonim 8 miesięcy temu

    Powstrzymanie afektu, nie no - zbrodni z wybebeszeniem zapewne, w afekcie. Szybka akcja, pełna scenka filmowa na krótki metraż.

  • Poncki 8 miesięcy temu

    zobaczyć film z własnym scenariuszem.... to by było coś...

  • Anonim 8 miesięcy temu

    Poncki, Sufjen kręci krótkie formy, ale czy skombinowałby automat na krótko do wynajęcia?

  • Poncki 8 miesięcy temu

    nie mam talentu trzeba by było taki ze złomowiska, raczej tylko w produkcjach a'la hollywood można sobie pozwolić by rozwalić tuziny dobrych samochodów na potrzeby sceny

  • Szpilka 8 miesięcy temu

    Ja się nie boksowałam z automatem, wydudkałam go inaczej i wyskoczyły dwa piwka gratis :)

    Poncki, gdyby nie tytuł, to nie tak łatwo byłoby odgadnąć puentę. Fajoskie :)

  • Poncki 8 miesięcy temu

    Każdy ma swoje sposoby na osiąganie swoich celów. Ważne, żeby nie rezygnować z dążenia. Inaczej nie da się ich osiągnąć.

    Masz racje co do tytułu. Może zmienię na coś bardziej... abstrakcyjnego ;)

  • Notopech 8 miesięcy temu

    Fajny pomysł i dobre wykonanie. -:)
    Mnie się podoba

  • Poncki 8 miesięcy temu

    No to mi miło. Powodzenia :)

  • Literkowa Bitwa na Prozę 8 miesięcy temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-proze-glosowanie-w935/#reply Zapraszam do oddania głosów.

  • Wianeczek 7 miesięcy temu

    Odwróconą myślą zinterpretowałam, że to baton dał się otworzyć. Desperacki czyn, ale maszyny i wszelkie wynalazki ludzkie potrafią być złośliwe. 😆

  • Poncki 7 miesięcy temu

    No, walczący z batonami... to by była ciekawa opowieść :P

    Maszyny tak zawsze ;)

  • droga_we_mgle 7 miesięcy temu

    👍

    Pomysłowe :)

  • Poncki 7 miesięcy temu

    :)

    dzięki.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania