LBnProzę- Szepty duszy

A

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

  • Anonim 20.01.2021
    Mam mieszane odczucia, bo tu widzenie elfa jakby nie "wypaliło". Albo ja nie zrozumiałem.
    Bo ok, świetnie pokazujesz, że ktoś, kto przeszedł piekło, czasem staje się "mechaniczny", i dlaczego tak się dzieje. Opisujesz też "mechanizm pozbywania się strachu", a tak naprawdę nie tak to działa. Wcale reagowanie "brakiem lęku" nie wynika bezpośrednio z takich traumatycznych przeżyć. Ale to głębsza sprawa.

    - Ogniku, dorośli czasami bywają na siebie źli, kiedy nie potrafią okazać sobie miłości. -- to zdanie świetne! Choć prawda jest taka, że w takich sytuacjach poczucie winy automatycznie zamienia się w "złość".

    Skarciła się w myśli za swoje myśli, -- to jeden z błędów, to powtórzenie aż boli.

    I ogólnie masz sporo drobnych błędów: od interpunkcji (zazwyczaj zbyt dużo przecinków), przez składnię, aż po pojedynczą ortografię, ale to chyba tylko w jednym przypadku.

    Ogólnie mi sie podobało, bo napisane spójnie, ale trochę za dużo spraw nieprzemyślanych i błędów.

    Pozdrawiam
  • Anonim 20.01.2021
    Az spojrzałem jeszcze raz na fragment i teraz widzę, że widzenie elfów jednak "wypaliło", w toalecie. Choć nie zgadzam sie z tym wnioskiem, to uważam, że jest on świetny.

    Zmieniam zdanie na: podobało mi się, nawet bardzo. A to za sprawą sceny w toalecie.
  • Dziękuję za komentarz. Najbardziej obawiałam się, że brakuje spójności w tym opowiadaniu, tym bardziej cieszy mnie opinia, że jednak ją dostrzegłeś. Przykro mi z powodu błędów ale pod tym względem jestem bardzo niechlujna a podobno zdanie sobie sprawy z problemu to już połowa sukcesu, więc postaram się być bardziej uważna. Pozdrawiam
  • Witamy kolejne opowiadanie w Bitwie. Brawo! Życzymy powodzenia
    Literkowa
  • Pasja 26.01.2021
    Bardzo ciekawe opowiadanie na granicy życia i śmierci pośród elfów i niewytłumaczalnych zjawisk w lustrze. Trzy kobiety i trzy pokolenia patrzące inaczej na życie. Nieuleczalna choroba przerywa pewien ciąg zdarzeń, a na ich miejsce wciskają się inne. Jakby świat z lustra zamienił bieg życia. W obraz z domu rodzinnego wpisałaś obraz dorosłej już kobiety Marii, pisarki. Smutny obraz na który złożył się tamten klimat. Dwa światy połączone jedną kobietą. Połączone lustrem i samotnością.
    Jeżeli mogę ci podpowiedzieć - powinnaś pousuwać powtórzenia Marysia tak na oko jest ok. 70 razy. Można to zastąpić dziewczynka, dziecko lub w niektórych miejscach zlikwidować. Mama i babcia też jest sporo.

    Pozdrawiam
  • Zapraszamy Autorkę do czytania zgłoszonych tekstów, komentowania i zagłosowania według zasad 3 - 2 - 1
    https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-proze-glosowanie-w935/
    Głosowanie potrwa do 02 luty /wtorek/ godz. 23:59

    Literkowa pozdrawia i życzy przyjemnej lektury
  • Onyx 02.02.2021
    Wartościowy tekst. Mamy tu ukazaną miłość i nienawiść. Choć może wcale nie jest to nienawiść? Może babcia była po prostu zbyt silna. Nie potrafiła okazać miłość Marysi, choć bardzo ją kochała.
    Dziewczynka natomiast nie mogła zaakceptować późniejszego stanu rzeczy. Dlatego uparła się, że to nie jest jej matka... Dlatego została pisarką, ale pisała teksty bez duszy, teksty, które nie były dla niej ważne, a pisanie ich nie sprawiało jej przyjemności.
    Dobrze się czyta, choć jest tu sporo błędów.
  • Prosimy do jutra określić się w sprawie: podajesz tematy do kolejnej Bitwy, czy nie. Zwycięzca zawsze podaje dwa tematy i czas na pisanie opowiadań. Czekamy na odpowiedź.

    Literkowa
  • Dobry wieczór. Podaję tematy do bitwy
    Rzut monetą
    Kołdra ze słów.
    Miłej zabawy
    Termin do 16 lutego.
    Pozdrawiam
  • Dekaos Dondi 06.02.2021
    BarbaraM Sadowska↔tematy ciekawe, szczególnie drugi,
    ale proszę nowy wątek na forum założyć.......LBnP 40 + tematy + termin:))
    Pozdrawiam:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania