Poprzednie częściLBnR 0 - Na zawołanie.

LBnR -1 - Smog. Tłok. Mrok. Rok.

Nie szczęście — spokój.

Szczęście: problem czasu.

Pamięć pochodzenia,

bez noszenia jak medal.

 

Między nie ma

a jakoś będzie —

postawa pionowa,

kręgosłup.

 

Żadnych klęknięć

dla wersji próbnej świata.

„Nowe” bez wiary,

opakowanie zamiast treści.

 

Daty. Czcionki. Intencje.

Chleb w kromkach,

nawet

przy narracji nadwyżek.

 

Bezpieczeństwo w puszkach,

nigdy w hasłach.

Brak tłumaczeń „kim”,

brak pytań „kto oni”.

 

Oni: znajomi.

Dekoracje: zmienne.

Aktualizacja ostrożna.

Hasło lepsze ≠ życie lepsze.

 

Sen nowy,

wina stara,

rozdzielczość HD.

Stary ja w środku. Cisza.

 

Zapasowa żarówka.

Nie na co dzień.

Na prawdziwą ciemność.

Nowy rok — zero obietnic.

 

Obietnice: kruche,

zapach rozkładu.

Tylko niesprzedawalne:

pamięć, zmęczenie, cień.

 

Ruch. Nie sens. Stabilność.

Najnowszy ja.

Wersja robocza.

Optymalnie bezsensowna.

Średnia ocena: 4.1  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • Grain 7 miesięcy temu

    Nie szczęście — spokój.
    Szczęście: problem czasu.

    i po co pisał dalej

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Bo tak chciał, a co tam?

  • Roma 7 miesięcy temu

    Tutaj mam podobnie jak u Ninja... wziąłeś temat i wykorzystałeś go całkowicie pod siebie. Trafia to do mnie, bo świadczy to o dużych umiejętnościach - zwłaszcza jak jest to tak sprawnie zrobione.
    Przeczytałam i jestem pod wrażeniem.

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    On był bardziej rozległy, bo piszę, skończyłem, przeczytałem, i myślę:

    "Kurwa, proza."

    I trzeba było ciąć, bo szkoda mi było.

    Co do tego że sprawny... Nie jestem przekonany. Ale dzięki za słowo pozytywu 👌

  • Roma 7 miesięcy temu

    JagVetInte jest. Tak po Twojemu xD nie wiem jak to określić... Jak się Ciebie czyta, to się po prostu rozumie.

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Roma Bo w rozumieniu jest ten cały sens 💪

  • Noela 7 miesięcy temu

    Byle by nie bylo gorzej 😋
    Podoba mi się i daje do myślenia 5

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Od 2020 systematycznie coś się odpierdziela, więc no... Można się delikatnie obawiać 😂

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Dzięki za poczytanie 🫡

  • Aisak 7 miesięcy temu

    Surowe, jak sushi, ale zjadliwe.

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Bardzo surowe, posiekane jak tykwa do sushi. Ale widzę że trochę plusów jest, czyli nie najgorzej. Dzięki Aisak.

  • NinjaC 7 miesięcy temu

    Nie wypada mi lajkować konkurencji, ale ten manifest jest naprawdę pancerny ;)

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    No ten pancerz to taki od 25mm na stropie, do 102mm na przednim kadłubie 🫡

    Oj tam, konkurencja od razu...

    Dobrze że czytasz, przynajmniej się nie czepnę że nie czytasz xD

  • Grain 7 miesięcy temu

    Podszedłem jeszcze raz do tego tekstu
    podchodzenia bez noszenia jak medał - rym cym cym
    pochodzenia bez np. przypinania jak medal

    Między nie ma
    a jakoś będzie —
    postawa pionowa,
    kręgosłup.
    wg mnie prosi się o nawiązanie do homo erectus, także w związku z pobudzeniem

    może teskt /za Aisak/ surowy ale człowiek ma moralność jak żołądek padlinożercy, wszystko przełkinie, zwłaszcza po terminie i terminologii

    a pancerz jak w T-34 ,, pochyłe panie i panowie"

    idziesz do przodu, nie jak siksy na disco

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Pancerz postawa, i kierunek obrany... To już coś.

    I to jest komentarz.

    A pancerz wymiary to Tygrys.

    Posiedzę nas tym. Wieczorem.

  • Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • zsrrknight pół roku temu

    dooobre

  • zsrrknight pół roku temu

    a w ogóle to głosujesz? Jeszcze można - tyle czasu minęło, to nie chcę zamykać, jeśli ktoś jeszcze chce oddać głosy

  • JagVetInte pół roku temu

    Tak, później

  • Mona Demona pół roku temu

    „Optymalnie bezsensowna" — lubię tę końcówkę. 5

  • JagVetInte pół roku temu

    Dziękuję. To zupełnie inaczej wyglądało. Wycięte z prozy jest. Nie umiem wierszy

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania