Poprzednie częściLBnR - 0 - Bezpary

LBnR - 6 - Tu trzeba krzyczeć

Powiedziała to bez złości.

Prawie normalnie.

 

Kiwnąłem tylko głową.

Spokojnie.

 

Stałem przy drzwiach,

z ręką już na klamce.

Chciałem wyjść,

bez tej całej sceny.

 

Nie wyszedłem.

 

Kciuk przydusił metal.

Reszta dłoni zacisnęła się później.

 

Klamka zeszła w dół

za bardzo,

jakby miała za coś odpowiedzieć.

 

Drzwi nawet nie drgnęły.

 

Zawias jęknął pierwszy.

 

Dopiero wtedy spojrzała.

Nie na twarz.

Na rękę.

 

Puściłem klamkę.

Odbiła w górę

prawie normalnie.

Średnia ocena: 3.9  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Sufjen 2 miesiące temu

    Tu trzeba krzyczeć... odbiła w górę... prawie normalnie. Prawie.
    Na koniec kiwam tylko głową. Spokojnie. :)

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Dzięki za ten gest. Miłego.

  • Sufjen 2 miesiące temu

    NinjaC Mój gest jest niepodzielnie przychylny Twojej twórczości, choć bardziej tej krótkiej, aczkolwiek treściwej prozy.

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 2 miesiące temu

    Ech, bo jak kobieta mówi, to zawsze krzyczy dla faceta. Różnica w tonacji 5 na 3 - konflikt gotowy.
    Uciekaj, zanim zatrzaśnie przez Tobą drzwi. 😅 Głosem.

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Czasem tonacja robi więcej hałasu ;)

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Prawie. Prawie robi wielka różnicę, zwłaszcza w takich sytuacjach. Potęguje ciężar sceny. I właśnie to "Prawie" popycha tu bieg zdarzeń, że w ogóle ta scena miała sytuację.

  • NinjaC 2 miesiące temu

    No właśnie. "Prawie" robi tu za całą awanturę. Dzięks.

  • Dusza_boli 2 miesiące temu

    Najbardziej podoba mi sie, jak prowadzisz tę sytuację bez podnoszenia głosu, a i tak „tu trzeba krzyczeć” gdzieś cały czas wisi w powietrzu.
    I ten finał „prawie normalnie” zostaje najdłużej, bo coś w nim się nie domyka.

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Wisi. Ten efekt robi scena z klamką, tam chciałem krzyczeć ;) dzięki duszyczko i pozdrawiam.

  • Domi123 2 miesiące temu

    Ciekawe podejście do tematu. Jak to często u Ciebie bywa rzeczy opowiadają o ludziach i ich emocjach - to specyficzne i bardzo Twoje. Fajnie wyszło :)

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Domi, dzięki. Lubię, jak rzecz robi za człowieka, bo człowiek wtedy mniej gada. Pozdrawiam.

  • Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • Maurycy Lesniewski 2 miesiące temu

    Jako wiersz to tak sobie, chyba. Bardziej pod prozę zapisaną w wersy mi to podchodzi, ale ważne że walczysz.

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Maurycy, no i uczciwie, bardziej proza w wersach niż klasyczny wiersz. Ja się tu z poezją nie siłowałem, tylko z tą cholerną klamką. Dzięki, że zajrzałeś.

  • zsrrknight 2 miesiące temu

    jest coś ciekawego w takiej poezji - opisującej, zredukowanej metaforycznie, niemalże suchej, ale w sumie w tych gestach, ruchach jest znaczenie. I jak o tym myślę, to możnaby np. te "spokojnie" usunąć, bo trochę nie pasuje do reszty

  • NinjaC 2 miesiące temu

    Dzięki. Myślałem o tym "spokojnie", ale zostawiłem, bo ono ma tu trochę kłamać. Głowa mówi jedno, ręka przy klamce robi drugie. Już i tak za późno na dłubanie. Pozdrawiam.

  • Roma 2 miesiące temu

    Ładna klamra z tym " prawie normalnie".
    Lubię Twoje pisanie, możliwość wczucia się w sytuację bez narzucania z Twojej strony czegokolwiek.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania