Szpilka Jesteś niesamowitym połączeniem. Z jednej strony przykład kobiecej subtelności i delikatności, a drugiej baba z jajami. O takież żonie prawie każdy facet marzy. ??????
Nom, woda to naturalny odstresowywacz i panaceum na wiele dolegliwości, wiedział o tym już 150 lat temu bawarski ksiądz i niedoszły lekarz - Sebastian Kneipp, który poprzez kąpiele w lodowatym Dunaju, wyleczył się z gruźlicy.
Nie trzeba mieć dużych środków finansowych, żeby skorzystać z dóbr natury, wystarczy plecak i namiot, rzek i rzeczek wokół w bród. Masz niedaleko do Liwca, świetna rzeka, czysta i rwąca, tylko się tam moczyć ?
Harry „Królik” Angstrom, niegdyś mistrz drużyny koszykówki w college’u, obecnie pracownik domu towarowego, trudniący się reklamą cudownej maszynki do obierania jarzyn, czuje się zagubiony w otaczającym go świecie. Należy do tej części amerykańskiej klasy średniej lat pięćdziesiątych, która na ogół biernie akceptuje „amerykański styl życia”. A jednak, pod wpływem impulsu, porzuca żonę, córkę bogatego pośrednika handlu samochodami, i ucieka przed jałową konsumpcyjną egzystencją, przed wegetacją, w której gimnastyka seksualna zastępuje uczucia. Nie jest to ucieczka dla samej ucieczki − Królik szuka innych wartości, potwierdzenia wiary w zasady, dzięki którym jego byt mieściłby się w ramach jakiegoś wielkiego ładu. Przypominamy skrzącą się humorem najsłynniejszą powieść wnikliwego obserwatora codzienności.
Nie mów o codzienności bo mnie codzienność męczy
Prowadzi przez szarości nie po stromym brzegu tęczy
Żyć nie chce zwykłym życiem planowanym i statecznym
Bo co mi z niego przyjdzie
Oprócz nudy wszechobecnej
Kondel Putin ślini się i łapy zaciera
Ukrainu od Wschodu próbuje pożerać
Ściska zewsząd zajadle
w szczęk stalowym imadle
Oj połamie zaraz zęby chciwa cholera
Aktywistki cipki-zadymiary
Szlachetne miały zamiary
Putinokio do pierdla je wsadził
Aby feminizm mu dłużej nie wadził
Golizną nie kalał prawosławnej wiary?
Bo to nie jest portal literacki, gdy lata off one's nut persona i bzdury wypisuje niemające nic wspólnego z recenzją utworów. No jak to wygląda, takie przaśne i personalne przytyki? Obciach i tyle, wolę wcale nie publikować, po co mi jakaś nut ma pierdamony wypisywać?
Ciebie nie, Ty jesteś w porządku i kilku innych userów/erek też ?
Ale po co bywać między nienawistnikami? Słowo pisane jest tak samo toksyczne jak mówione. Nie lepiej dla własnej psyche między sympatycznymi? Nic nowego nie piszę i żadna ludzka menda się nie przysysa, do napisanego też się już nie przyssie, prosta strategia.
No nie bardzo tak jest, jak prawisz, bo tego idiotę, co pomyje wylewa, wielu tu popiera, czyli co? Toksycznych tu w bród! A tacy jak Ty, czyli w porządku dawno się wynieśli.
Ano widzisz, każdy ma jakąś cierpliwość, moja się skończyła, w imię czego mam znosić chamstwo innych?
Ale będę tu zaglądać i zawsze chcętnie przeczytam Twoje opowiadania, są w dechę ?
Szpileczko bardzo źle zrobiłaś! To moje porównanie do aborcji (usunięcie ciąży i wiersz) nie było tylko żartem językowym. Miałem na myśli, że pozbyłaś się własnego dziedzictwa. To krzywdzenie samej siebie.
Narrator "Jeśli jeden człowiek naprawdę Cię lubi, a dziesięciu nienawidzi, co jest ważniejsze? W którą stronę szala się przechyli?" - Bardzo mądre słowa.
Porównanie bardzo dobre - jak Dębski ZDEFORMOWANY płód, no, czyli moje pisanie było zdeformowane, zatem dobrze się stało, może teraz będzie dojrzalsze i bardziej wysublimowane?
Poniższy limeryk został zauważony, znaczy mam szansę zaistnieć twórczo między Germańcami ?
Kleine Maus
Kleine Maus in Friedrichshafen
konnte leider nicht einschlafen,
da über das Haus
flug die Fledermaus,
Maus träumte auch von der Luftwaffe.
Szpilka
Też tak kiedyś zrobiłam, wykasowałam wszystko. Ale to była moja przegrana, pokazałam, że byle nienawistnik, byle burak potrafi mnie zranić. Wróciłam, buraki zostawiam burakom. Jedyna różnica jest taka, że nie publikuję tu już bardziej osobistych tekstów. Rzadziej teraz zaglądam, ale nie przestaję, dla kilku(nastu) osób, w tym Ciebie. Nie daj się złamać złemu.
W takim razie rozgrzej się szklanką Glühwein mit Amaretto! ? Łatwo zapomnieć, że u Ciebie pogoda pod psem, zwłaszcza gdy tutaj kwitną na fioletowo dżakarandy, woda w morzu do pływania, a panienki opalają się na plaży w g-stringach. ?
Dziękuję, że dla mnie też, Twoje pisanie także jeszcze mnie tu trzyma ?
W moim przypadko to trochę inaczej zadziałało, nie chodzi o złamanie, ale o zniechęcenie toksyczną atmosferą, przestaje się chcieć prezentować usiłowania twórcze przed takimi czytelnikami. Nie chodzi o ostre dyskusje pod tekstem czy docinki, chodzi o zwyczajne cebulactwo, komentarze niezwiązane z tekstem, pełne inwektyw pod adresem autora. No co to jest? Magiel czy portal literacki? No, straciłam lust, czyli ochotę się tu eksponować ?
Pogoda cudna - złota polska jesień ? W słonku to z krótkim rękawem można biegać, wczoraj też cieplusio było, nachodziłam się i spałam w nocy jak niemowlę, zaś dziś od rana chlebek wypiekam i konfitury smażę, mecz będzie, trzeba znajomków ugościć polskimi specjałami, czym chata bogata.
E nieeee, to winiucho to sikacz, nie piję takich, lepszy byłby polski grzaniec, ale Tedeski nie znają, dziś zrobię dla gości, grzane piwko to niebo w gębusi.
No, laski w stringach to jest to, ja wolę męskie ciacha np. Borata, zobacz, jak w stringach się prezentuje:
Mam w wordzie, ale i tak nie mogę nigdzie zmieścić, bo wystarczy tytuł wrzucić albo pierwsze frazy do szpiona Googla i wyskakuje Opowi. No OBCIACH, gdy ktoś komentarze cebulaków poczyta ?
Szpilka poprzez portale pisarski https://www.portal-pisarski.pl/ i t3 https://t3kstura.eu/index.php możesz mi wysłać linka. Nit inny nie będzie miał dostępu. ?
Legł w pewnym bunkrze posąg Putina,
barwa posągu cielisto-sina.
(Ktoś wszedł w kominiarce,
uprawiał z nim „harce”,
lecz „harców” posąg ten nie wytrzymał).
'Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi,
bo cały program poświęcony Putinowi',
zaś tajemnicą poliszynela,
że on w Kaszpirowskiego się wciela
i znów adin, dwa, tri... sytuację uzdrowi ?
'Mija pół roku, jak teściowa i Krystyna
nie pytają, dlaczego niepodobnym do Putina',
bo z Putinem klawe życie,
każda marzy o nim skrycie,
ale się stale do marzeń jakiś ciul wcina ?
Czas na podsumowanie literatury zamieszczonej na portalu, jak też i autorów, którzy komentują. Zacznę od „Szpilki”. Naprawdę dobry pomysł ma na wiersze. Pisze niebanalnie, widać talent i wyrobiony styl. Niepotrzebnie wdaje się w dyskusję. Głupieje i dołącza się do plebsu, do którego nie pasuje. Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi zostają w sieci i za kilkanaście lat mogą nam naprawdę zaszkodzić.
Agnes 07-bez polotu, taka wierszokletka.
Yaro i Grain błąkają się po portalach i piszą...warsztatowo nieźle, nawet dobrze jak na konkurs w Technikum Budowy Maszyn Rolniczych. Typowe produkcyjniaki, stachanowcy.
Abie Faria – jakiś stuknięty osobnik, niegroźny dla otoczenia. Podejrzewam, że nie wie gdzie jest. Józef Kemlik- dzieciuch dorwał się do laptopa i wymyśla banalne historyjki.
Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek.
Akwadar – ten człowiek naprawdę potrafi pisać, szkoda tylko, że ucieka w filizowanie chłopka-roztropka i wychodzi z tego pustosłowie zarozumiałego balonika. „Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki”. Może dorośnie, bo na razie brnie w dyskusyjne łajno z miejscowymi przygłupami, a ci np. Martyna, Łukaszenko wciągają go do swojej kloaki.
Idź za pszczółkami - a trafisz do miodu. Idź za muchami-trafisz do gówna.
MartynaM- rzadko można spotkać, aż tak durną chamicę. Kocmołuch z Grajdołka ostatnio poprawił wiersz pisarki J. K. – nota bene przyjaciółki W. Szymborskiej.
Posłuchajcie, co ta idiotka napisała, cyt.”. I nad rymem popracuj... kto dzisiaj takim dokładnym jedzie? Wstyd!” Ty jedziesz szambem z meliny, nieuku, chamico z blokowiska.
Grain, Akwadar, Szpilka nie dali się podpuścić, wyczuli (...) pismo nosem, że wiersz pisany przez zawodowca - w tym wypadku przez Joannę Kulmową.
A MartynaM – od razu rozdarła mordę, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Łukaszenka-internetowego alfonsa.
Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.
Odszedł „błękitny promień”, bo jak zauważył: „znudziło mi się wdychanie smrodu tego rynsztoka”. To o was grafomani z opowi.pl ! Sic!
„Yanko wojownik” - wszystko na „P”: Pętak pałętający się po portalach. Nudzący się szczyl.
Margarita- niedorżnięta magiera, ze swędzącą cipką. Inspiracją dla niej jest jej cieczka.
Józef Kemlik – typowy grafoman i beztalencie. Pisze swoim prostym językiem piekarza z nocnej zmiany. Prochu nie wymyśli, niech pisze popłuczyny po s-f.
Poncki-to dopiero talent. Jego wiersz, cyt: „szum, szum, osób dwóch, kroków szum”. Weź ty lepiej miotłę i pozamiataj klatkę schodową: szur, szur, szuru-buru, „chlastu! chlastu! nie mam rączek jedenastu.” Daruj sobie. Cyt: „Niebo granatem w zenicie”. Może z granatem w korycie?
Swang-Song - „słodka idiotka” – nudząca się stara panna bez dzieci. W każdym razie, pusty babsztyl szukający odskoczni od marazmu. Widać nieoczytanie, brak erudycji. Po co ja to piszę i tak tępe dzidy połowy z tego nie „zrozumie”.
Tjeri-szkoda na nią druku. Wszystko, co napisała jest badziewiem. Wiesz co to badziewie?
Łukasz Jasiński - matoł, nie mający nic do powiedzenia. Myśli, że jest zabawny ze swoją głupotą. Podsumuję. Nikt poważny nie zechce być wśród was grafomanów, prześmiewców, nieuków. Jaki poziom prezentujecie? Żaden. Dno i wodorosty. Fachowe porady? Zapomnij o tym. Owsik ps. Lukaszenko wylezie z dupy i jak gówno przyczepi się do człowieka. Potem wyskoczy suczka MartynaM i zacznie obszczekiwać.
I to ma być forum pisarskie. To szambo dla grafomanów. Moderator dopuścił do tego! Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili. Przede wszystkim możliwość zbanowania (wyciszenia) idioty, trolla takiego jak, np. Lukaszenko. Po drugie: usuwanie wpisów pod własnym dziełem. Ale jaki pan-taki kram.
Anat, ojeju, jaka straszna cenzurka o Opowijczykach ? No cóż, za dużo wolności szkodzi, knut powinien być, bez knuta język lata jak łopata, tak Kayah ongiś śpiewała:
Uwierzyłam mu, choć język ludzki
Czasem przypomina psa,
Co zerwał się z łańcucha ciemną nocą
Prawda z ust do ust jest całkiem inna,
Bo nie ludzie słowa, ale słowa ludzi niosą
Dziękuję za pchlebne słowa, było tu więcej rymujących twórców, ale się wymiksowali przez permanentne awantury i brak hamulców w gębach. Na innych portalach spokojniej, ale za to kliki, też nieciekawa atmosfera, ano tacy jesteśmy, my piszący albo się awanturujemy, albo wchodzimy sobie w tyłki wzajem, czyli nigdzie już nie ma fajnego miejsca.
Udanego dzionka, mój będzie udany, bo tak postanowiłam i kropka ?
Nie chce mi się tupać, jestem rozczarowana opowijską społecznością, to ich wina, że się trollizm straszliwie rozwinął, a przecież w jedności siła albo - i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa, tylko im piosenkę zaśpiewać:
A Martyna (to psycholek) właziła dupą na głowy i...dostała kopa. Łukaszence (fagasowi) też zasadziłem. Jeżeli w dyskusji nie dociera żaden argument, to tylko zjebanie jak burej suki coś tam zmienia...dołuje. Tak czy siak trafiła kosa (raczej Tępa Dzida) na kamień.
Szpilka -Każdego, będą podejrzewać o to, że to ja. Z tego dostaną umysłowej sraczki i taki będzie ich marny koniec. Zresztą połowa z nich i tak jest już popierdolona. Piszą, co któremu cymbałowi do łba strzeli.
I taka zabawna historia. Gdybyś mnie znała, nie uwierzyłabyś, że to ja piszę. Może np. po miejscach w których bywałem, np. Chicago. To tam nauczyłem się mówić prosto i dosadnie. Wolność słowa-rzecz święta. Ja przy nich naprawdę byłem wstrzemięźliwy.
Wirtual to inny świat, tyle jadu się wylewa, że spokojnego z natury poniesie. Do Hameryki się wybieram, tylko zniosą nakaz, że tylko zaszczepini mogą wiechać, ja nieszczepiona, niech się sami szczepią tym guanem.
To nie jest żaden gamoń, to bardzo przebiegły troll, dziaders, a setki kont zakłada i trolluje, pewnie nie ma nic ciekawego do roboty, smutne ? Żeby to 15 lat mialo, ale to dziad już!
Szpilka
Zwał jak zwał ?
Gobuś nie jest przebiegły tylko pozoruje, a dziad to swoją drogą.
Tak jak mówię, zawsze się w klasie znajdzie taki, co to przez wszystkich wyśmiewany mścić się musi, bo nie strzyma.
Znaleziono pod Gliwicami dwa gnioty.
Śmierdziały jak rozkładające się szproty.
Wezwano dwóch ekspertów z gminy,
nie lada to były rozkminy.
Nagle głos pana B. - czas wracać w galoty.
Przemocowiec wirtualny, masz chwalić jego gnioty, wyznawać religię, którą on wyznaje, kochać PiS i historię, no wierzyć we wszystko, co gobuś napisze, no i kadzić mu nieustannie, jaki on mundry, oczytany o wielkim serduchu i takie tam blebleble. No sławny chce być, a Bozia talentu poskąpiła, to się trollowaniem zajął, to też jakiś rodzaj sławy ?
Szpilka, szkoda twych wysiłków,
choćby przyszło stu osiłków,
słabi to są zawodnicy,
bo me zdanie tu się liczy,
oni nie pomogą wcale,
by od tego wzrósł twój talent.
Noico1
To nie żadna odsiecz. Nie pochlebiaj sobie.
Nikt cię nie traktuje poważnie.
Po prostu koleżankę wszyscy lubią i zostali dla podtrzymania towarzystwa.
Noico1
No, nie masz tu przyjaciół (ja przynajmniej nigdy nie aspirowałem), więc twój bóg chyba cię słucha, aczkolwiek to chyba nie po chrześcijańsku, tak wystawiać go na próbę.
Z wrogami to, co najwyżej możesz popierdolić głupoty. Na świeżym powietrzy, nie poradził byś sobie z pięciolatką.
A ty człowieku na portal literacki przylazłeś z totumfackimi, to piszesz bzdury nic nie warte, które chwalą. Też mi powód do chwały. Albo sobie kolegów po Internetach szukasz, bo ich nie możesz znaleźć w realu, to źle o tobie świadczy.
Noicyk, idź sobie pobiegać albo puszkę pokopać, bo chyba w nocy ci nie wyszło i przyszedłeś frustrację wylewać. Zostaw Ponckiego w spokoju, to bardzo w porządku user, w przeciwieństwie do ciebie, zadymiarzu!
Noico1
Nie mierz ludzi swoją miarą. Nie każdy żyje twoimi wartościami by bezowocnie szukać chwały.
Jestem tu zupełnie z innych pobudek niż ty. W zasadzie większość tu jest z innych pobudek. Mało tu ludzi spotkałem tak zgorzkniałych i zawistnych jak ty.
Żyjesz złudzeniami. Prowokujesz i karmisz się cudzą nienawiścią.
Poncki to po co przyszedłeś na portal literacki, pomyliłeś go z portalem randkowym, albo z biurem dla samotnych starych zgorzkniałych kawalerów poszukujących przyjaciół? Kpisz sobie? Co mnie obchodzi po co tu kto przychodzi. Zakładam, że dla literatury i poezji. Ja wstawiam swoje utwory i oczekuję rzetelnej oceny, a nie chamstwa, ani złośliwości w której celuje ostatnio grafomanka której przybyłeś na odsiecz, a ty po co tu przyszedłeś?
Noico1
Moje pobudki to moja osobista sprawa i nic ci do tego.
Twoje z kolei stały się dla mnie jasne jak cię panSowa zdekonspirował.
Wystawiasz teksty licząc na darmową korektę. Czytaj zabierasz czyjś czas i pracę i wymieniasz na złotówy jak swoje. To nie jest oczywiście przestępstwo, to jest decyzja tych ludzi, którzy ci pomagają, że to robią pro bono. Niezależnie jednak od tego, jak się na to prawo zapatruje, jest jeszcze coś takiego jak honor. Dla mnie jesteś zwykłym złodziejaszkiem ponieważ honoru nie masz za grosz.
Te, grubas! Odczep się w końcu ode mnie, ty tu jesteś trollem o tysiącu nickach, poza tym, grubasie wredny, dowód, że jesteś totalnym grafomanem jest poniżej, w życiu takiego guana nie ukleiłam, wstyd!
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Dla pani Renaty z okolic Raszyna,
niebotycznie droga stała się benzyna.
Urlop na Riwierze,
spędzi na rowerze.
A i sam Obajtek jej tam nie powstrzyma.
To też grubas ukleił i jeszcze się nazwał - Okruszynka, totalny hyś!
Zapodałam grubasowi, jak powinien wyglądać limeryk /przykład poniżej/, ale tępy grubas nic nie kuma!
"Dla pani Renaty z okolic Raszyna,
niebotycznie droga stała się benzyna",
ale bieda skrzydeł jej dodała,
na nich lata i dociera cała,
tylko czasem jedno ze skrzydeł się wrzyna.
Szpilka różnica między nami taka, że ty swoimi wypocinami możesz tapetować co najwyżej drzwi w wychodku, jak również Poncki, bo nikt normalny nie weźmie tego do żadnej publikacji. Raz ci się udało zdobyć nagrodę w jakimś nic nie znaczącym konkursie i ego ci urosło jak balon, uznałaś się za wielką poetkę, którą tak naprawdę nigdy nie byłaś i nie będziesz. Boisz się nawet wstawiać tu swoich wierszy w obawie przed krytyką.
Szpilka nigdzie przecież nie pójdzie, bo jak z takim brzuszyskiem, i ciężko i wstyd, a tak, posiedzi przed lakier poopycha się, dokopie jakiemu świeżakowi ( starych userow jego paplanie już nie rusza), zwiedzi trochę świata w mapach Google i takie to jego życie. Więc co się dziwisz, że sfrustrowany pluje resztkami jedzenia na prawo i lewo. Najlepiej nie odzywać się i poczekać aż się udlawi... złością albo kiełbachą ;)
Nie kłam, grubasie! Od początku podkreślałam, że nie jestem poetką, tylko rzemiślniczką słowa, tobie się coś w tej biednej głowinie ubździło, że jesteś poetą, czy poeta zostaje trollem na portalu? Wszczyna awantury, domaga się chwalb albo ludzi wyzywa?
Jesteś tylko żałosnym trollem z małym fiutkiem, cienkiem portfelem, niską inteligencją, za to z ogromnym ego!
Aha, no i z zazdrości ci żyłka wkrótce pęknie. Zawiść to nieładne uczucie. Ja się cieszę, jak osoby tutaj zamieszczające swoje wiersze publikują gdzieś w realu, a robi to parę osób. A tobie i Ponckiemu ciśnienie wzrasta, że nikt nie chce waszych wysrywów. żal 4 litery ściska. Opublikuj coś i dopiero wtedy pogadamy:)))
Jerycho Różańcowe jest nieprzerwanym, rotacyjnym, siedmiodobowym czuwaniem osób przed Najświętszym Sakramentem w okolicach świąt maryjnych. W ramach czuwania codziennie odprawiana jest Msza św., odmawiany Różaniec, a o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Teresa Bazylko-Boratyn, rzecznik p
Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
https://wp.naszdziennik.pl/2022-08-06/365455,maryja-prosi-o-jerycha-rozancowe.html
Szpilka nie to co w jakimś w gminnym, czy też powiatowym konkursie grafomańskim. I ci odbiło po tym sukcesie na maxa:))) Do dziś go wspominasz z nostalgią.
A jak tam twoje cegły książki? Przecenili już na złotówkę? I tak nie kupię, hahahahaha, leżą te cegły już wiele lat i chętnych nie ma, hahaahah, no i co na to powiesz, pisarczyku?
z tobą na jednych łamach? przeca to obciach, hahahahaah, połeto, nie zaznaczono w gazetce, że wspópracownikiem gazetki jesteś, tylko czytelnikiem, tak stoi na marginesie stronki, ehhehehe, NA MARGINESIE!
Szpilka straśne, nie jestem też właścicielem żadnego z wydawnictw, ani żadnej innej z dwudziestu gazet, która drukuje nasze książki, teksty i czasem moje wiersze, tylko zwykłym czytelnikiem:))) No zbrodnia to niesłychana ...
Szpilka no mówiłem, że zapychacz. Po taniości tworzą kącik kulturalny zapychając
czymkolwiek. Oni mają powiedzmy " kulturę" która nic nie kosztuje, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto pragnie "sławy ", a pisacz ułudę, że jest drukowany. Stary chwyt.. a głupiemu radość.
a czego ja mam ci zazdrościć? nie ty próbujesz mnie cały czas umniejszyć? ja zawsze zamieszczam merytoryczne uwagi, po których ty dostajesz hysia, czy to moja wina, czy może ty masz coś z głową?
Szpilka, Ty i merytoryczne uwagi. Nie kpij, każda twoja uwaga to autokompromitacja. Nomen omen w wierszu o Karolinie rym o 100 procentowej mocy uznałaś za słaby, do dziś pewnie uważasz, że bryza to wiatr wyłącznie morski, a jak się wtrąciłaś co do czasowników to 3/4 wybiła ci z głowy głupoty, i to jak się sadziłaś i kłóciłaś z nią, aż w końcu w co wątpię, coś zrozumiałaś. Jakiś sukces w powiatowym konkursie zawrócił ci całkiem w głowie i pomieszał zmysły. Uznałaś że możesz zwracać uwagę innym. Zejdź na ziemię. Nawet sześciu nowych totumfackich tego nie zmieni.
Jak to uznałam, że mogę zwracać uwagę innym? A nie na tym polega sens pisania na portalu niby poetyckim, na wzajemnym doskonaleniu pisarskiego pióra? Aha, uważasz, że genialny jesteś i nikt nie powinien geniuszowi uwagi zwracać? No to wszystko jasne, wiesz ty co? Wsadź ty se w doopę te swoje genialne gnioty, że się tak dosadnie wyrażę, ale próbowałam po ludzku. To jednak prawda, że z głupcem daremna dyskusja, bo przecież głupiec już wszystko wie i wszystko potrafi.
Szpilka dopiero jak zaczęłaś malować bohomazy to zostałaś skarcona. Miej pretensję wyłącznie do siebie.adekwatna zapłata za trollowanie pod czyimiś utworami.
Poncki, to nieprawda, no jak dureń może mędrca do swojego poziomu sprowadzić? No nigdy w życiu, za cienki w uszach jest, a że szkoda czasu to prawda, bo to przelewanie z pustego w próżne, tym bardziej że dureń i tak będzie przy swoim obstawał ?
Poncki mówiłem ci już dwukrotnie ludzki śmieciu, żebyś zaprzestał nękania i oszerstw. Więc spr. pisz dalej to swoje badziewie.
Poncki 2 dni temu
Noico
Ludzki śmieciu hahahaha ciekawe, że nagle się syałeś wulgarny względem mnie odkąd zacząlem dopytywać o to czy posługujesz się nielegalnie czyjąś wlasnością intelektualną
Pokazać im, co to za ananas? Też mi to przyszło do głowy, ale nie jestem kanalią, prosiłam grzecznie, żeby się odfikał, no w końcu musiałam w nabiał kopnąć ?
Akwadar ja sobie nie mam nic do zarzucenia, więc próbuj szczęścia. Waszych wulgarnych komentarzy jest tutaj pod dostatkiem, więc nawet nie trzeba ich dokumentować. Swoją drogą to pokazuje tylko wasz poziom zawiści do ludzi.
Niepowtarzalny Styl z Opowi jakiś czytelnik Tygodnika list napisze jak twórca wierszyka prześladuje go na portaliku... list taki , jak napisała ta kobicina, co na życie nie ma... taki otwarty...
Poncki
Byłam tu długo i byłam sobą. Czułam się, jak w domu. Ale na wszystko przychodzi kres. Nie boli mnie to już tak bardzo. Tak musi być i już.
Czasami będę wpadała z uśmiechem ?
Można dostać torsji czytając te wpisy... myślałby kto że święci je piszą, a tu każdy ma swoje za uszami. Ta sama Kaśka, cytowana przez Szpilkę, zmawiała się z Puchaczem, żeby znaleźć kogoś, kto mnie sprzątnie... to wszystko jest, wystarczy znaleźć, tylko komu, poza Kaśką która siebie nigdy nie zobaczy, innych zawsze, chce się w tym goownie grzebać?
Tak samo tu, wszyscy hurra na jednego, i na dodatek ci którzy nazywają siebie mężczyznami. Spotkajcie się, obijcie sobie co nieco, skoro tacy mocni jesteście, a nie publicznie zbijacie się w kupy i atakujecie.
Nie lubię Bogumiła, bo wredna bestia, ale patrzeć spokojnie na kopanie leżącego przez tłum, wygląda okropnie, nieludzko wprost, niemęsko i niehonorowo.
Patrzajta ludziska! Jaka sprawiedliwa się odezwała, ta co nie wyzywa i nie gnoi innych, ta która w asyście koleżaneczki i kolegi ( których później niehonorowo obsrała) nie kopie leżących i ta, która kobietą się nazywa... Paradne!
Patrzcie ludzie! Ten, co po moim krytycznym komentarzu wobec tekstu żony czy narzeczonej, od 5 lat łazi za mną, przyczepia się dosłownie o wszystko, woła na pomoc przyjaciela Grzesia, żeby mi dokopać, przychodzi świętego udawać... ja przynajmniej nikogo nie wołam na pomoc jak wataha mnie atakuje.
MartynaM ty już nie masz kogo wezwać... Upierdoliłaś sobie coś pięć lat temu i powtarzasz, licząc na jakieś współczucie. Lecz się, babo, bo nudna jesteś do porzygania.
Jesteś znaną złośliwą frustratką i żadne twoje żałosne tłumaczenia tego nie zmienią.
Wszyscy, a na pewno większość czytała twoje wpisy, w których wyjaśniałeś, dlaczego za mną chodziłeś, chodzisz i będziesz chodził... teraz się wstydzisz? Dlaczego, przecież napisałeś wtedy, że rodziny bronisz. Teraz ci wstyd, że z takiego powodu przez 5 lat atakujesz mnie na każdym kroku?
Powód przecież arcyważny, nie można tekstów twojej rodziny krytykować, bo inaczej Grzesia wezwiesz i pokażecie festiwal chamstwa.
Jak takiego kogoś można nazwać? Tylko jedno mi przychodzi do głowy, ale z wrodzonej skromności nie napiszę.
MartynaM na ciebie zadziałało, chwalisz tekst, aż miło... ;)
Idź spać, albo wytrzeźwiej... Wszyscy za tobą łażą, uważaj... Wszyscy atakują, bo niepochlebne komentarze piszą, a tak naprawdę, to ty szlajasz się od tekstu do tekstu, aby tylko dowalić komuś, pod pozorem "szczerego" komentowania.
I tak, będę piętnował twoje wredne i dziadowskie zachowanie, tak jak na to zasługujesz, wiec nie licz na to, że mnie odstraszysz. A twój festiwal chamstwa, jaki zaprezentowałaś ze zbanowanych za wulgarność nicków betti, laura123 mogę ci zaraz dla przypomnienia wkleić. I ty się zwiesz kobietą... paradne i żałosne.
Pewnie, że będziesz... mięczaki zawsze gryzą po nogawkach, na nic więcej ich nie stać.
Nie, chwalę teraz, bo nie skupia się, jak wcześniej, tylko na seksie. To zresztą podawałam jako główny zarzut. Dla mnie było za dużo scen erotycznych, dlatego napisałam że tekst dla znudzonych gospodyń domowych, co zerwało lawinę nienawiści, a jednak autorka przystopowała trochę i wprowadziła inne elementy, co moim zdaniem, korzystnie wpłynęło na tekst.
Ja się nie tłumaczę, jedynie przypominam to, co pisałam już wcześniej, ale do zakutego łba nie trafiło... widocznie ten powód był jedynie pretekstem, choć ładnie w oczach żony czy narzeczonej wygląda...
Teraz, jestem przekonana że to jakaś choroba... pewnie medycyna potrafi to nazwać, ja się mogę jedynie domyślać.
Akwadar ja tu jestem lnawet nie od roku i jestem sobie w stanie wyobrazić przez co musieliście przechodzić. Kurde, współczuję. I do tego Gobumił... jasny gwint...
Chciałabym, żeby "K T O Ś" ktokolwiek, ale koniecznie BEZSTRONNY, prześledził moje wcześniejsze komentarze i porównał je z aktualnie napisanymi przez facetkę ?
Ta bezpłciowa postać wzoruje się na mnie i to jest FANTASTYCZNE!????
Ciemnogród, jakich mało... a tu wzór. Nigdzie nie jest tak śmiesznie. Jeden za żonę czy narzeczoną bzika dostał, druga jest wzorem, a Poncki biega między jednym a drugim, coś dla siebie ugrać... hahaha
Ciemnogród, jakich mało... a tu wzór. Jedną w łeb walą, a ona wstaje i chce jeszcze, bzika dostała po tym jak chłop i "przyjaciele" w dupę kopnęli, odrobinę zainteresowania chce dla siebie... hahaha
MartynaM coś taka niedopieszczona? Nie ma chętnych? Nie dziwię się, ale zasłoń się gazetą, to może znajdzie się jakiś desperat... i w taką śnieżycę jeszcze...
Komentarze (321)
Na czubku głowy Putina
Rozpościera się łysina
błyska gładko
ściska gardło
Przepraszam! To jest dupina
Poncki, hahahaha, głowa jak dupina, dobreeee ?
Franek Dolas
W odległych Łąkowodach,
nie lubił pokazywać się na schodach.
Wspinał się po rynnie,
a potem płynnie,
spuszczał się po jajowodach.
Grain
Cwaniura z tego Dolasa ?
Franek
Raz baba spotkała Dolasa,
co to miał do kolan... pistolet
i miast pójść w długą,
babę wzięła drugą,
a Dolas - dwóch nie wydolę ?
Powstał z brązu posąg Putina
Wielki jak carat co za łeb trzyma
Zaszumiało żwawo
Bijmy zatem brawo
Posąg w muszli podróż rozpoczyna
Poncki
Posąg Putina
dintojry nie zatrzyma,
spadnie z cokołu podły dyktator,
wypijmy za to ? ?
Szpilka ?
Franek Dolas
Nawet poza wsią Ląkowody,
miewał miłosne przygody.
Wchodził po rynnie,
w niejednej gminie
spustoszył jakieś jajowody.
Ambitna poetka
Zaczynała kiedyś w Wrzeszczach,
teraz każdy tekst przepieprza.
Do zupy daje za dużo soli,
co zawsze mniej boli,
niż cisza domowa, złowieszcza.
Ambitna poetka z Wrzeszcza
oczu dostała wytrzeszcza
przez opowijskie dzieła,
lecz się za siebie wzięła
i już oczu nie wytrzeszcza ?
Szpilka i ślipków już nie obwieszza
Udany wiersz kotku ?! Pozdrawiam 5
Marek, to limeryki soM, fraszki jajowe, śmiechowe i wygłupowe. No! Dziękuję za wizytę ?
Szpilka Jesteś niesamowitym połączeniem. Z jednej strony przykład kobiecej subtelności i delikatności, a drugiej baba z jajami. O takież żonie prawie każdy facet marzy. ??????
Marek Adam Grabowski a ty co dobrze się czujesz?
Marek
Ojej, ale przycukrowałeś ? Dziś żona to przeżytek, dziś każdy sobie rzepkę skrobie. Thanks.
Sądząc po fotce, to za Tobą pewnie sznur kobitek się ciągnie ?♀️?♀️?♀️?♀️?♀️?♀️?♀️?♀️
Targówek No!
Szpilka Dzięki! Na razie muszę jednak uporządkować pewne sprawy, więc nie szukam sobie kobity.
Marek
I słusznie, kobita sama Cię znajdzie ?
Szpilka No, jasne!
Szpilka ty chciałabyś być kobietą Grabowskiego?
Tomasz
No baaaaaa, w wirtualu wszystko jest możliwe, aczkolwiek nie można czyimś być, jedynie być z kimś
albo kimś ?
Marek
Popatrz, jaki Balaton płytki, wszyscy idą, a ja sobie płynę, hihihiih, wprawdzie w ślimaczym tempie, ale zawsze, dopiero na desce dałam czadu ?
https://zapodaj.net/05b631125b7ad.jpg.html
Szpilka Tam pływałaś Kotku?
Szpilka W realu się pewnie nigdy nie spotkamy, ale w necie jesteśmy parą! ?
Marek
Nom, woda to naturalny odstresowywacz i panaceum na wiele dolegliwości, wiedział o tym już 150 lat temu bawarski ksiądz i niedoszły lekarz - Sebastian Kneipp, który poprzez kąpiele w lodowatym Dunaju, wyleczył się z gruźlicy.
Nie trzeba mieć dużych środków finansowych, żeby skorzystać z dóbr natury, wystarczy plecak i namiot, rzek i rzeczek wokół w bród. Masz niedaleko do Liwca, świetna rzeka, czysta i rwąca, tylko się tam moczyć ?
Marek
No i o to chodzi, żeby gonić króliczka, a nie go złapać ?
Szpilka Ujęłaś sedno. Dla takich mężczyzn jak ja, lepsze jest marzenie niż realny związek. Znakomicie spełniasz się w tej roli. ????
Marek
Książka dla Ciebie, polecam ?
Harry „Królik” Angstrom, niegdyś mistrz drużyny koszykówki w college’u, obecnie pracownik domu towarowego, trudniący się reklamą cudownej maszynki do obierania jarzyn, czuje się zagubiony w otaczającym go świecie. Należy do tej części amerykańskiej klasy średniej lat pięćdziesiątych, która na ogół biernie akceptuje „amerykański styl życia”. A jednak, pod wpływem impulsu, porzuca żonę, córkę bogatego pośrednika handlu samochodami, i ucieka przed jałową konsumpcyjną egzystencją, przed wegetacją, w której gimnastyka seksualna zastępuje uczucia. Nie jest to ucieczka dla samej ucieczki − Królik szuka innych wartości, potwierdzenia wiary w zasady, dzięki którym jego byt mieściłby się w ramach jakiegoś wielkiego ładu. Przypominamy skrzącą się humorem najsłynniejszą powieść wnikliwego obserwatora codzienności.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4966733/uciekaj-kroliku
"Uciekaj, Króliku"
John Updike
Szpilka chyba chłopców
Perp
Wiecznych chłopców? 😁
Lady Pank o wiecznym chłopcu śpiewał:
Nie mów o codzienności bo mnie codzienność męczy
Prowadzi przez szarości nie po stromym brzegu tęczy
Żyć nie chce zwykłym życiem planowanym i statecznym
Bo co mi z niego przyjdzie
Oprócz nudy wszechobecnej
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=3-AB8yqhNBI
Kondel Putin ślini się i łapy zaciera
Ukrainu od Wschodu próbuje pożerać
Ściska zewsząd zajadle
w szczęk stalowym imadle
Oj połamie zaraz zęby chciwa cholera
Poncki
W gardle stoi Ukraina,
Putin dusić się zaczyna,
czas go strzelić w plechy,
niech poleży ze trzy miechy ?
Udane limeryki — grają rymy, tańczą wersy, dowcip cięty, a treść podana nie w miednicy, lecz subtelnie opakowana w złotko i sreberko.
Szkoda, że Putin nie odkryje tych perełek nazwanych na jego cześć. A może i lepiej. ?
Narrator
Pewnie by mnie wsadził do ciupy jak kobitki z Pussy Riot, dyktatorzy przeważnie nie mają poczucia humoru. Thanks za miłe słówko ?
https://noizz.pl/spoleczenstwo/pussy-riot-w-wiezieniu-5-postulatow-aktywistek/70pt3b8
Szpilka
Aktywistki cipki-zadymiary
Szlachetne miały zamiary
Putinokio do pierdla je wsadził
Aby feminizm mu dłużej nie wadził
Golizną nie kalał prawosławnej wiary?
Narrator
Fiuuuuu, fiuuuu, ale wysmażyłeś limeraska, sama prawda w nim, thanks ?
Szpilka
Czemu wykasowałaś wszystko? ?
Narrator
Bo to nie jest portal literacki, gdy lata off one's nut persona i bzdury wypisuje niemające nic wspólnego z recenzją utworów. No jak to wygląda, takie przaśne i personalne przytyki? Obciach i tyle, wolę wcale nie publikować, po co mi jakaś nut ma pierdamony wypisywać?
Szpilka
Pisząc:
„Bo to nie jest portal literacki”
masz na myśli również mnie?
Jeśli jeden człowiek naprawdę Cię lubi, a dziesięciu nienawidzi, co jest ważniejsze? W którą stronę szala się przechyli?
Idiota sam siebie ośmiesza; pierwszy deszcz zmyje bzdury, które napisał, a rzeczowy komentarz pozostanie.
To smutne, że tak zrobiłaś, bo myślałem, że szpilki nic nie złamie. ?
Narrator
Ciebie nie, Ty jesteś w porządku i kilku innych userów/erek też ?
Ale po co bywać między nienawistnikami? Słowo pisane jest tak samo toksyczne jak mówione. Nie lepiej dla własnej psyche między sympatycznymi? Nic nowego nie piszę i żadna ludzka menda się nie przysysa, do napisanego też się już nie przyssie, prosta strategia.
No nie bardzo tak jest, jak prawisz, bo tego idiotę, co pomyje wylewa, wielu tu popiera, czyli co? Toksycznych tu w bród! A tacy jak Ty, czyli w porządku dawno się wynieśli.
Ano widzisz, każdy ma jakąś cierpliwość, moja się skończyła, w imię czego mam znosić chamstwo innych?
Ale będę tu zaglądać i zawsze chcętnie przeczytam Twoje opowiadania, są w dechę ?
Narrator
Aha, jutro jadę na wycieczkę, popatrzę na malowane domki, cudne są, ludzie też spoko:
https://multimamatravel.eu/luftlmalerei-szlakiem-bawarskiej-sztuki-ulicy/
Udanego weekendu i dużo sympatycznych ludzi na drodze życia, to ważne, żeby nie zgorzknieć ?
Szpileczko bardzo źle zrobiłaś! To moje porównanie do aborcji (usunięcie ciąży i wiersz) nie było tylko żartem językowym. Miałem na myśli, że pozbyłaś się własnego dziedzictwa. To krzywdzenie samej siebie.
Narrator "Jeśli jeden człowiek naprawdę Cię lubi, a dziesięciu nienawidzi, co jest ważniejsze? W którą stronę szala się przechyli?" - Bardzo mądre słowa.
Marek Adam Grabowski
Cieszę się, że myślimy podobnie. ?
Szpilka
Doskonale Cię rozumiem, lecz na Twoim miejscu nie dałbym satysfakcji trollom i nie usuwałbym publikacji.
Życzę miłego odpoczynku i mam nadzieję, że bawarskie piFko ? przywróci Ci dobre samopoczucie. ?
Narrator
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, Opowi to nie pępek świata, są inne zakątki wirtualu. O!
Dzięki, na piwko za zimno już, gorące spaetzle z serem, mniammm, to jest to ?
https://www.daskochrezept.de/sites/daskochrezept.de/files/styles/1500_1130/public/2021-06/kaesespaetzle_2.jpg?h=5c609982&itok=IYwg-y9D
Marek
Porównanie bardzo dobre - jak Dębski ZDEFORMOWANY płód, no, czyli moje pisanie było zdeformowane, zatem dobrze się stało, może teraz będzie dojrzalsze i bardziej wysublimowane?
Poniższy limeryk został zauważony, znaczy mam szansę zaistnieć twórczo między Germańcami ?
Kleine Maus
Kleine Maus in Friedrichshafen
konnte leider nicht einschlafen,
da über das Haus
flug die Fledermaus,
Maus träumte auch von der Luftwaffe.
Szpilka Nie porównywałem twoje twórczości do deformacji, tylko kasowanie jej do aborcji. Wyzbycie się własnego dziecka.
Szpilka Znakomity wierszyK1
Szpilka Masz szansę stać się dobrą niemieckojęzyczną poetką polskiego pochodzenia.
Szpilka
Też tak kiedyś zrobiłam, wykasowałam wszystko. Ale to była moja przegrana, pokazałam, że byle nienawistnik, byle burak potrafi mnie zranić. Wróciłam, buraki zostawiam burakom. Jedyna różnica jest taka, że nie publikuję tu już bardziej osobistych tekstów. Rzadziej teraz zaglądam, ale nie przestaję, dla kilku(nastu) osób, w tym Ciebie. Nie daj się złamać złemu.
Szpilka
Za zimno na piwo?
W takim razie rozgrzej się szklanką Glühwein mit Amaretto! ? Łatwo zapomnieć, że u Ciebie pogoda pod psem, zwłaszcza gdy tutaj kwitną na fioletowo dżakarandy, woda w morzu do pływania, a panienki opalają się na plaży w g-stringach. ?
Masz kopię tych usuniętych tekstów?
Tjeri też chyba coś przywróciłaś?
Marek Adam Grabowski
Część wstawiłam raz jeszcze.
Tjeri
Dziękuję, że dla mnie też, Twoje pisanie także jeszcze mnie tu trzyma ?
W moim przypadko to trochę inaczej zadziałało, nie chodzi o złamanie, ale o zniechęcenie toksyczną atmosferą, przestaje się chcieć prezentować usiłowania twórcze przed takimi czytelnikami. Nie chodzi o ostre dyskusje pod tekstem czy docinki, chodzi o zwyczajne cebulactwo, komentarze niezwiązane z tekstem, pełne inwektyw pod adresem autora. No co to jest? Magiel czy portal literacki? No, straciłam lust, czyli ochotę się tu eksponować ?
*przypadku
Marek
Hahahahaha, a dyć wiem, żarty sobie stroję ?
Marek
Dziękuję ?
Marek
Nie sądzę, nie urodziłam się poetką, piszę dla rozrywki i nic więcej, no i żeby mózg nie zardzewiał ?
Narrator
Pogoda cudna - złota polska jesień ? W słonku to z krótkim rękawem można biegać, wczoraj też cieplusio było, nachodziłam się i spałam w nocy jak niemowlę, zaś dziś od rana chlebek wypiekam i konfitury smażę, mecz będzie, trzeba znajomków ugościć polskimi specjałami, czym chata bogata.
E nieeee, to winiucho to sikacz, nie piję takich, lepszy byłby polski grzaniec, ale Tedeski nie znają, dziś zrobię dla gości, grzane piwko to niebo w gębusi.
No, laski w stringach to jest to, ja wolę męskie ciacha np. Borata, zobacz, jak w stringach się prezentuje:
https://videocitylondon.files.wordpress.com/2014/03/snn11borat-280_612344a.jpg?w=600
Mam w wordzie, ale i tak nie mogę nigdzie zmieścić, bo wystarczy tytuł wrzucić albo pierwsze frazy do szpiona Googla i wyskakuje Opowi. No OBCIACH, gdy ktoś komentarze cebulaków poczyta ?
Szpilka Możesz dać pod innym tytułem.
Szpilka " złota polska jesień" - Chyba bawarska?
Marek
I wtedy szpion Google nie znajdzie? Muszę spróbować, dzięki za poradę ?
Marek
Taka sama jak i polska, czyli cudnie jest, ludzie sympatyczni, zadowoleni, uśmiechają się do siebie ?
Szpilka
Wiem co masz na myśli. I rozumiem. Im rzadziej tu zaglądam, tym bardziej to razi.
Szpilka poprzez portale pisarski https://www.portal-pisarski.pl/ i t3 https://t3kstura.eu/index.php możesz mi wysłać linka. Nit inny nie będzie miał dostępu. ?
Szpilka
Klimat się ociepla, będziesz sadzić na wiosnę banany. ? ??
Tjeri
Właśnie, gdy się w tym siedzi, to się węch zatraca, a trąci niemożebnie! ?
Marek
Nie omieszkam ?
Narrator
Ciekawa przyszłość się klaruje, tymczasem cieszę się z zim, mam gdzie saneczkować na skibobie ?
Całkiem, całkiem - cztery plus :)
Akwadar
O kacza zupa, mistrz pióra mnie nawiedził i czwóraka z plusiorem postawił, thanks ?
Szpilka jaki tam mistrz... dałem cztery plusa, coby dla lepszej lepszejszości Twej dać pięć z dwoma minusami ;)
Akwadar
Aha ? Mistrz, mistrz, suspens wyprowadza jak sam Stephen King w 'Misery' np. ?
Szpilka ot, paradoks suspensu... ;)
Akwadar
Ano, się wie ?
Znasz Putina?
Niezła z niego bladzina.
Wszystkich wkurwia, irytuje.
We łbie mu nie kontaktuje.
Ten człowiek to kpina.
Pięć ode mnie. Bardz?
ZielnoMi
Ano irytuje,
wprost wypada nazwać... świnią,
inni już tak czynią ?
Dziękuję za wizytę ?
Uniwersalne te putinetki :)) Nowy gatunek w Szpilkowym wykonaniu. Może kiedyś wejdą do kanonu poezji.
Pozdrawiam
Pasja
Jak odpiłują dziada z ryjem od koryta, to nie będzie z kogo łacha drzeć, a tymczasem można sobie podworować.
Dziękuję za wizytę ?
Legł w pewnym bunkrze posąg Putina,
barwa posągu cielisto-sina.
(Ktoś wszedł w kominiarce,
uprawiał z nim „harce”,
lecz „harców” posąg ten nie wytrzymał).
O! Jesteś wreszcie, dziękuję za w dechę limeraska ? Dlaczemu nic nie piszesz? Brakuje mi Twojego pisania.
Szpilka, na Twoje też czasem trzeba dłużej poczekać.
No to - sama wiesz...
???
Trzy Cztery
Ano tak, tylko że tu paskudnie się zrobiło i jakoś zapał minął do prezentowania własnych wysiłków twórczych ?
Mija pół roku, jak teściowa i Krystyna
nie pytają, dlaczego niepodobnym do Putina
Grain
Początek limeraska?
Jutro pokombinuję ?
Szpilka to z ogniska, na jedno kopyto
:
dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi,
bo cały program poświęcony Putinowi
Grain
Jak o Putinie, to o Putinie, rymów ograniczona liczba do 'Putina', zatem trzeba będzie się wysilić ?
Grain
'Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi,
bo cały program poświęcony Putinowi',
zaś tajemnicą poliszynela,
że on w Kaszpirowskiego się wciela
i znów adin, dwa, tri... sytuację uzdrowi ?
Teraz Ty.
'Mija pół roku, jak teściowa i Krystyna
nie pytają, dlaczego niepodobnym do Putina',
bo z Putinem klawe życie,
każda marzy o nim skrycie,
ale się stale do marzeń jakiś ciul wcina ?
Teraz Ty.
Czas na podsumowanie literatury zamieszczonej na portalu, jak też i autorów, którzy komentują. Zacznę od „Szpilki”. Naprawdę dobry pomysł ma na wiersze. Pisze niebanalnie, widać talent i wyrobiony styl. Niepotrzebnie wdaje się w dyskusję. Głupieje i dołącza się do plebsu, do którego nie pasuje. Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi zostają w sieci i za kilkanaście lat mogą nam naprawdę zaszkodzić.
Agnes 07-bez polotu, taka wierszokletka.
Yaro i Grain błąkają się po portalach i piszą...warsztatowo nieźle, nawet dobrze jak na konkurs w Technikum Budowy Maszyn Rolniczych. Typowe produkcyjniaki, stachanowcy.
Abie Faria – jakiś stuknięty osobnik, niegroźny dla otoczenia. Podejrzewam, że nie wie gdzie jest. Józef Kemlik- dzieciuch dorwał się do laptopa i wymyśla banalne historyjki.
Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek.
Akwadar – ten człowiek naprawdę potrafi pisać, szkoda tylko, że ucieka w filizowanie chłopka-roztropka i wychodzi z tego pustosłowie zarozumiałego balonika. „Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki”. Może dorośnie, bo na razie brnie w dyskusyjne łajno z miejscowymi przygłupami, a ci np. Martyna, Łukaszenko wciągają go do swojej kloaki.
Idź za pszczółkami - a trafisz do miodu. Idź za muchami-trafisz do gówna.
MartynaM- rzadko można spotkać, aż tak durną chamicę. Kocmołuch z Grajdołka ostatnio poprawił wiersz pisarki J. K. – nota bene przyjaciółki W. Szymborskiej.
Posłuchajcie, co ta idiotka napisała, cyt.”. I nad rymem popracuj... kto dzisiaj takim dokładnym jedzie? Wstyd!” Ty jedziesz szambem z meliny, nieuku, chamico z blokowiska.
Grain, Akwadar, Szpilka nie dali się podpuścić, wyczuli (...) pismo nosem, że wiersz pisany przez zawodowca - w tym wypadku przez Joannę Kulmową.
A MartynaM – od razu rozdarła mordę, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Łukaszenka-internetowego alfonsa.
Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.
Odszedł „błękitny promień”, bo jak zauważył: „znudziło mi się wdychanie smrodu tego rynsztoka”. To o was grafomani z opowi.pl ! Sic!
„Yanko wojownik” - wszystko na „P”: Pętak pałętający się po portalach. Nudzący się szczyl.
Margarita- niedorżnięta magiera, ze swędzącą cipką. Inspiracją dla niej jest jej cieczka.
Józef Kemlik – typowy grafoman i beztalencie. Pisze swoim prostym językiem piekarza z nocnej zmiany. Prochu nie wymyśli, niech pisze popłuczyny po s-f.
Poncki-to dopiero talent. Jego wiersz, cyt: „szum, szum, osób dwóch, kroków szum”. Weź ty lepiej miotłę i pozamiataj klatkę schodową: szur, szur, szuru-buru, „chlastu! chlastu! nie mam rączek jedenastu.” Daruj sobie. Cyt: „Niebo granatem w zenicie”. Może z granatem w korycie?
Swang-Song - „słodka idiotka” – nudząca się stara panna bez dzieci. W każdym razie, pusty babsztyl szukający odskoczni od marazmu. Widać nieoczytanie, brak erudycji. Po co ja to piszę i tak tępe dzidy połowy z tego nie „zrozumie”.
Tjeri-szkoda na nią druku. Wszystko, co napisała jest badziewiem. Wiesz co to badziewie?
Łukasz Jasiński - matoł, nie mający nic do powiedzenia. Myśli, że jest zabawny ze swoją głupotą. Podsumuję. Nikt poważny nie zechce być wśród was grafomanów, prześmiewców, nieuków. Jaki poziom prezentujecie? Żaden. Dno i wodorosty. Fachowe porady? Zapomnij o tym. Owsik ps. Lukaszenko wylezie z dupy i jak gówno przyczepi się do człowieka. Potem wyskoczy suczka MartynaM i zacznie obszczekiwać.
I to ma być forum pisarskie. To szambo dla grafomanów. Moderator dopuścił do tego! Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili. Przede wszystkim możliwość zbanowania (wyciszenia) idioty, trolla takiego jak, np. Lukaszenko. Po drugie: usuwanie wpisów pod własnym dziełem. Ale jaki pan-taki kram.
Anat, ojeju, jaka straszna cenzurka o Opowijczykach ? No cóż, za dużo wolności szkodzi, knut powinien być, bez knuta język lata jak łopata, tak Kayah ongiś śpiewała:
Uwierzyłam mu, choć język ludzki
Czasem przypomina psa,
Co zerwał się z łańcucha ciemną nocą
Prawda z ust do ust jest całkiem inna,
Bo nie ludzie słowa, ale słowa ludzi niosą
Dziękuję za pchlebne słowa, było tu więcej rymujących twórców, ale się wymiksowali przez permanentne awantury i brak hamulców w gębach. Na innych portalach spokojniej, ale za to kliki, też nieciekawa atmosfera, ano tacy jesteśmy, my piszący albo się awanturujemy, albo wchodzimy sobie w tyłki wzajem, czyli nigdzie już nie ma fajnego miejsca.
Udanego dzionka, mój będzie udany, bo tak postanowiłam i kropka ?
Szpileczka, czy to wszystko oznacza, że odeszłaś od nas?
Nom, zabieram swoje zabawki i idę do innej piaskownicy ?
Szpilka......... Odejdź na swoich zasadach, z przytupem z przypier*dem!
Strażnik
Nie chce mi się tupać, jestem rozczarowana opowijską społecznością, to ich wina, że się trollizm straszliwie rozwinął, a przecież w jedności siła albo - i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa, tylko im piosenkę zaśpiewać:
Byle nie widzieć, byle nie słyszeć...
https://www.youtube.com/watch?v=ay9squx89Zk
Maanam
Szpilka gdzie teraz będziesz publikować?
Marek
Na konkursy będę wysyłać, zawsze cóś można wygrać, gdy się człek postara ?
Szpilka
Najsmutniejsza wiadomość jaką dziś przeczytałem.
Szpilka Powodzenia!
Marek
Dziękuję ?
Poncki
Nie smutaj, jeszcze się ostali fajni userzy, no i będę zaglądać do moich ulubionych twórców ?
Szpilka To miło, ba jak rozumiem jestem na liście. ?
Marek
Jesteś ?
Byłem kilka razy na koncertach Kory. Co za głos, co za dykcja.
Ja też byłam i na Scorpionasach też, Klaus ma cudny głos i mocny jak dzwon, nasz Cuguś /Budka Suflera/ też ma taki mocny ?
*Scorpionsach
A Martyna (to psycholek) właziła dupą na głowy i...dostała kopa. Łukaszence (fagasowi) też zasadziłem. Jeżeli w dyskusji nie dociera żaden argument, to tylko zjebanie jak burej suki coś tam zmienia...dołuje. Tak czy siak trafiła kosa (raczej Tępa Dzida) na kamień.
Ona chyba lubi, żeby ją wyzywać od najgorszych, jest wtedy w centrum uwagi i przeżywa pewien rodzaj ekstazy seksualnej, udowodnione naukowo.
Koniec o przychlastach! Niech się kiszą we własnym sosie, we własnych szczynach.
Szpilka Sado-machizm Martyny. Typowe, wręcz książkowe.
Od gitarzysty ze Scorpionsów mam kostkę do gry na gitarze, podarowaną dawno temu, nie wiem dlaczego dla mnie. To długa historia.
A wiesz, że w Scorpionsach przycina na gitarze nasz rodak? Paweł Mąciwoda, ale ciacho ?
Mój kolega z Hamburga jest ich fanem i czasami "zamęcza" mnie opowieściami o nich
Ja jestem umiarkowaną fanką, tak jak i nożnej, mam kilka gadgetów, ale nie szaleję, ot, taka rezolutna sympatia z oddali ?
Muzyka dzieli się jak wszystko: na dobra i tandetę, szmirę np. wyjca Zenka, Sławomira i tych "majteczki w kropeczki ...ocho-chocho"
Ano, dobrze, że obok tandety jest i cool muza.
Zaraz pewnie admin da mi bana. "Czas było przywyknąć" -jak mawiała stara Pawlakowa.
Ale wrócisz, odrodzisz się jak feniks z popiołów ?
Szpilka Napisałbym ci szczerze ale czytają i śledzą wpisy, więc zostawię ich w niepewności. Niech kurwy czuja pański bat nad sobą.
Strażnik
Hahahahaha, niepewność może zabić ? Ano, ja też jestem za knutem, demokracja jest dla mądrych, a nie dla półgłówków.
Szpilka -Każdego, będą podejrzewać o to, że to ja. Z tego dostaną umysłowej sraczki i taki będzie ich marny koniec. Zresztą połowa z nich i tak jest już popierdolona. Piszą, co któremu cymbałowi do łba strzeli.
Strażnik
Zgadza się, nie mam pojęcia, kim jesteś i nie będę spekulować, ale dobrze, że tu się pojawiłeś - Ordnung muss sein ?
Mykam w real, udanego weekendu i dziękuję za pogwarki ?
Szpilka - cholera...pada..."Nigdy deszcz nie pada w Kalifornii :-)
W sumie taki admin. może dostać fioła, czytając te wszystkie pierdoły.
Widocznie nie nadąża, tylko tego gnoju do przewalenia, aż się czytać nie chce!
I taka zabawna historia. Gdybyś mnie znała, nie uwierzyłabyś, że to ja piszę. Może np. po miejscach w których bywałem, np. Chicago. To tam nauczyłem się mówić prosto i dosadnie. Wolność słowa-rzecz święta. Ja przy nich naprawdę byłem wstrzemięźliwy.
Wirtual to inny świat, tyle jadu się wylewa, że spokojnego z natury poniesie. Do Hameryki się wybieram, tylko zniosą nakaz, że tylko zaszczepini mogą wiechać, ja nieszczepiona, niech się sami szczepią tym guanem.
Szpilko↔Twój avek mnie się kojarzy z "Alicją w krainie czarów"↔za chwilę, królik wyskoczy?:)
Dekaos, fota robiona pod światło i tak jakoś wyszło, zaś miejsce rzeczywiście zaczarowane - piękny park i nieopodal rzeczka:
https://zapodaj.net/f0a50c301db16.jpg.html
Dziękuję za miłe słówko ?
Tutaj były arcydzieła,
które Szpilka usunęła.
Czemu znikły te ramoty?
Bo to były zwykle gnioty.
???????
???????
???????
???????
???????
o ramotach takich marzy,
ale jak to wśród kanciarzy
za nic w świecie się nie przyzna,
ta pisarska wręcz cienizna ( ͡°?͡°)
( ͡°?͡°)( ͡°?͡°)( ͡°?͡°)( ͡°?͡°)( ͡°?͡°)
Nie pisałaś żadnych cudów,
można było zdechnąć z nudów.
Noico1
Ty nie umiesz pisać wcale
albo kąpiesz się w banale,
albo też kopiujesz wielkich,
a wychodzą duperelki ( ͡°?͡°)
Dziś już śladu nie ma po tym,
bo to były zwykle gnioty.
█▀▀ █▄░█ █ █▀█ ▀█▀
█▄█ █░▀█ █ █▄█ ░█░
█▄░█ █▀█ █ █▀▀ █▄█ █▄▀ ▀█ █░░ █▀█ █▀▄ ▀█ █ █▀▀ ░░█
█░▀█ █▄█ █ █▄▄ ░█░ █░█ █▄ █▄▄ █▄█ █▄▀ █▄ █ ██▄ █▄█
Szpilka 2 min. temu
█▀▀ █▄░█ █ █▀█ ▀█▀
█▄█ █░▀█ █ █▄█ ░█░
█▄░█ █▀█ █ █▀▀ █▄█ █▄▀ ▀█ █░░ █▀█ █▀▄ ▀█ █ █▀▀ ░░█
█░▀█ █▄█ █ █▄▄ ░█░ █░█ █▄ █▄▄ █▄█ █▄▀ █▄ █ ██▄ █▄█
idź złodzieju swoją drogą
albo całuj misia gogo
w rzyć ( ͡°?͡°)
grafomana rozjuszyłam,
żeby mu nie pękła żyła
w rzyci ( ͡°?͡°)
Szpilka
a tego co? wypuścili z zakładu zamkniętego, ale recesję udawał i teraz się wyżywa?
Poncki
Hahahahah, się zeźlił, bo mu nie kadzę, grafomani tak mają, za grosz pokory, za to agresja aż uszami paruje ?
Szpilka
Poczekaj, poczekaj. Niebawem wrzuci kolejną "perełkę" o faszystowsko-katolickim zabarwieniu.
Szpilka
Koniec końców to taki gamoń co to w klasie się wszyscy z niego śmieją.
Szkoda na to czasu.
Poncki
A potem usunie, no chyba że wszyscy pochwalą jak na grafomańskim portalu ?
Poncki
To nie jest żaden gamoń, to bardzo przebiegły troll, dziaders, a setki kont zakłada i trolluje, pewnie nie ma nic ciekawego do roboty, smutne ? Żeby to 15 lat mialo, ale to dziad już!
Szpilka
Zwał jak zwał ?
Gobuś nie jest przebiegły tylko pozoruje, a dziad to swoją drogą.
Tak jak mówię, zawsze się w klasie znajdzie taki, co to przez wszystkich wyśmiewany mścić się musi, bo nie strzyma.
Poncki
Hahahahaah, gobuś, hahahahaha, świetna nazwa, ale można się naciąć, bo to żaden przyjemniaczek ?
Szpilka
,że gangster? Porwania, szantaże, morderstwa, narkotyki?
Lepiej wziąć się do roboty,
niż czas tracić na twe gnioty.
Szpilka
sutener? ?
Noico1
pomyliłeś się. tam miało być "moje" zamiast twe
Noico1
Znaleziono pod Gliwicami dwa gnioty.
Śmierdziały jak rozkładające się szproty.
Wezwano dwóch ekspertów z gminy,
nie lada to były rozkminy.
Nagle głos pana B. - czas wracać w galoty.
Poncki
Przemocowiec wirtualny, masz chwalić jego gnioty, wyznawać religię, którą on wyznaje, kochać PiS i historię, no wierzyć we wszystko, co gobuś napisze, no i kadzić mu nieustannie, jaki on mundry, oczytany o wielkim serduchu i takie tam blebleble. No sławny chce być, a Bozia talentu poskąpiła, to się trollowaniem zajął, to też jakiś rodzaj sławy ?
Szpilka
A czyli zwyczajnie niegroźny pizduś z aspiracjami wieszcza.
Niepowtarzalny
O kacza zupa! Aleś limerasa wyrychtował, hahaahahah, niech gobuś wraca w galoty, hahahaha ???
Szpilka zdaje się, że Boguś swoje wcześniej wykasował, takie badziewie było. Mierzy własną miarą :))
Szpilka
???tam ich miejsce O!
Akwadar
Nie, to redakcja kazała mu wykasować takie cudeńka ???
Akwadar
Wiem, wiem, projekcja, a przepraszał, że więcej nie będzie, tjaaaaa, jak zwykle z gęby cholewę zrobił ?
Szpilka
dziwna rzecz że ci z odsieczą
beztalencia same lecą
????????
Niepowtarzalny
Hahahahah, łojeju, w boku mnie kłuje, no rzeczywiście się przybłąkał raptem, no patrz jaki agresywny, tak wymusza na mnie pochwały, po moim trupie!
Noico1
Lecą, bo strzeliłeś gniotem ???
Noico1
było, nie było,
dostałeś w ryło i słusznie!
on talentem tu szafował,
lecz pochwalił był niemowa ???
Nie pochlebiaj sobie wcale,
ja twych gniotów nie pochwalę.
Noico1
Dobra, gobuś
wielką pokazałeś klasę,
idź pomachać se... chrogiewką.
*chorągiewką
Szpilka, szkoda twych wysiłków,
choćby przyszło stu osiłków,
słabi to są zawodnicy,
bo me zdanie tu się liczy,
oni nie pomogą wcale,
by od tego wzrósł twój talent.
Noico1
choć wygląda jak ta ciura,
często do userów szura,
a szczególnie odwetowy,
gdy się śmieją z jego mowy
wiązanej ???
Nie fantazjuj, nie nawijaj,
grafomanów z dala mijam.
Noico1
och, talenciak z niego taki,
jego książki są do... kitu,
a on brednie plecie mi tu ???
Coś napiszesz, mam nadzieję,?
z twoich gniotów się pośmieję.??
Wstydzisz się, ach co ty powiesz,?
każdy wie, że śmiech to zdrowie.?
Noico1
jak coś powie, to już powie,
włosy jeżą się na głowie,
coś opada niżej pasa,
pewnie więcej nie pohasa ???
Noico1
To nie żadna odsiecz. Nie pochlebiaj sobie.
Nikt cię nie traktuje poważnie.
Po prostu koleżankę wszyscy lubią i zostali dla podtrzymania towarzystwa.
Poncki ty się już więcej nie kompromituj.
hej, nie słuchaj Noicyka,
bo w łożnicy nie pofikasz ???
Noico1
nawet nie zacząłem
Noico1
a ciebie mało kto lubi więc zostali dla hecy
Poncki
dla hecy przywalimy mu w plecy, niech ma i się cieszy ?
Od fałszywych przyjaciół strzeż mnie Panie, z wrogami poradzę sobie sam. Stare, ale aktualne.
Noico1
No, nie masz tu przyjaciół (ja przynajmniej nigdy nie aspirowałem), więc twój bóg chyba cię słucha, aczkolwiek to chyba nie po chrześcijańsku, tak wystawiać go na próbę.
Z wrogami to, co najwyżej możesz popierdolić głupoty. Na świeżym powietrzy, nie poradził byś sobie z pięciolatką.
A ty człowieku na portal literacki przylazłeś z totumfackimi, to piszesz bzdury nic nie warte, które chwalą. Też mi powód do chwały. Albo sobie kolegów po Internetach szukasz, bo ich nie możesz znaleźć w realu, to źle o tobie świadczy.
Noicyk, idź sobie pobiegać albo puszkę pokopać, bo chyba w nocy ci nie wyszło i przyszedłeś frustrację wylewać. Zostaw Ponckiego w spokoju, to bardzo w porządku user, w przeciwieństwie do ciebie, zadymiarzu!
Noico1
Nie mierz ludzi swoją miarą. Nie każdy żyje twoimi wartościami by bezowocnie szukać chwały.
Jestem tu zupełnie z innych pobudek niż ty. W zasadzie większość tu jest z innych pobudek. Mało tu ludzi spotkałem tak zgorzkniałych i zawistnych jak ty.
Żyjesz złudzeniami. Prowokujesz i karmisz się cudzą nienawiścią.
Matko litościwa zmiłuj się nad nim.
Poncki, odpuść, Noicyk się nakręcił, no co się będziesz z koniem kopać? ?
Piątunio dziś, trzeba jakąś wyżerkę fajoską wyrychtować, tibidibdi, no i pączusie obowiązkowo, bo karnawał przecież ????
Szpilka
Co racja to racja. Coś trzeba upichcić dobrego. I: remontowy, ładuj!
Poncki to po co przyszedłeś na portal literacki, pomyliłeś go z portalem randkowym, albo z biurem dla samotnych starych zgorzkniałych kawalerów poszukujących przyjaciół? Kpisz sobie? Co mnie obchodzi po co tu kto przychodzi. Zakładam, że dla literatury i poezji. Ja wstawiam swoje utwory i oczekuję rzetelnej oceny, a nie chamstwa, ani złośliwości w której celuje ostatnio grafomanka której przybyłeś na odsiecz, a ty po co tu przyszedłeś?
Noico1
Moje pobudki to moja osobista sprawa i nic ci do tego.
Twoje z kolei stały się dla mnie jasne jak cię panSowa zdekonspirował.
Wystawiasz teksty licząc na darmową korektę. Czytaj zabierasz czyjś czas i pracę i wymieniasz na złotówy jak swoje. To nie jest oczywiście przestępstwo, to jest decyzja tych ludzi, którzy ci pomagają, że to robią pro bono. Niezależnie jednak od tego, jak się na to prawo zapatruje, jest jeszcze coś takiego jak honor. Dla mnie jesteś zwykłym złodziejaszkiem ponieważ honoru nie masz za grosz.
Nie mam dla ciebie więcej czasu.
Poncki
Dobry krok w temacie Sutener O! ???
Noico1
Te, grubas! Odczep się w końcu ode mnie, ty tu jesteś trollem o tysiącu nickach, poza tym, grubasie wredny, dowód, że jesteś totalnym grafomanem jest poniżej, w życiu takiego guana nie ukleiłam, wstyd!
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Autor: Jamazur69
Szpilka daj grubasowi oddechnąć bo go jasna cholera i zwały łoju zaleją :))
Poncki, głupiś. Zajmij się swoim chłamem, bo ja go komentować nie mam zamiaru.
Urlop na Riwierze
Dla pani Renaty z okolic Raszyna,
niebotycznie droga stała się benzyna.
Urlop na Riwierze,
spędzi na rowerze.
A i sam Obajtek jej tam nie powstrzyma.
To też grubas ukleił i jeszcze się nazwał - Okruszynka, totalny hyś!
Zapodałam grubasowi, jak powinien wyglądać limeryk /przykład poniżej/, ale tępy grubas nic nie kuma!
"Dla pani Renaty z okolic Raszyna,
niebotycznie droga stała się benzyna",
ale bieda skrzydeł jej dodała,
na nich lata i dociera cała,
tylko czasem jedno ze skrzydeł się wrzyna.
Akwadar
A huk z nim! Odpuściłam, a to takie zawzione, że dalej będzie się pluł!
Szpilka dziwisz się, jakoś stara się wypełnić puste dni bezwartościowego życia.
Akwadar
Coś w tym jest, napełnianie brzuchala jest wprawdzie przyjemne, no ale ileż można się opychać? ?
Szpilka różnica między nami taka, że ty swoimi wypocinami możesz tapetować co najwyżej drzwi w wychodku, jak również Poncki, bo nikt normalny nie weźmie tego do żadnej publikacji. Raz ci się udało zdobyć nagrodę w jakimś nic nie znaczącym konkursie i ego ci urosło jak balon, uznałaś się za wielką poetkę, którą tak naprawdę nigdy nie byłaś i nie będziesz. Boisz się nawet wstawiać tu swoich wierszy w obawie przed krytyką.
Szpilka nigdzie przecież nie pójdzie, bo jak z takim brzuszyskiem, i ciężko i wstyd, a tak, posiedzi przed lakier poopycha się, dokopie jakiemu świeżakowi ( starych userow jego paplanie już nie rusza), zwiedzi trochę świata w mapach Google i takie to jego życie. Więc co się dziwisz, że sfrustrowany pluje resztkami jedzenia na prawo i lewo. Najlepiej nie odzywać się i poczekać aż się udlawi... złością albo kiełbachą ;)
Noico1
Nie kłam, grubasie! Od początku podkreślałam, że nie jestem poetką, tylko rzemiślniczką słowa, tobie się coś w tej biednej głowinie ubździło, że jesteś poetą, czy poeta zostaje trollem na portalu? Wszczyna awantury, domaga się chwalb albo ludzi wyzywa?
Jesteś tylko żałosnym trollem z małym fiutkiem, cienkiem portfelem, niską inteligencją, za to z ogromnym ego!
Aha, no i z zazdrości ci żyłka wkrótce pęknie. Zawiść to nieładne uczucie. Ja się cieszę, jak osoby tutaj zamieszczające swoje wiersze publikują gdzieś w realu, a robi to parę osób. A tobie i Ponckiemu ciśnienie wzrasta, że nikt nie chce waszych wysrywów. żal 4 litery ściska. Opublikuj coś i dopiero wtedy pogadamy:)))
Szpilka ty nawet rzemieślniczką nie jesteś, do tego trzeba mieć klasę, a ty jej nie masz.
Akwadar
Rzeczywiście, najlepiej się nie odzywać, wszystko to już było, grubas już niczym nie zaskoczy, nudny się zrobił, jak te jego wierszydełka ?
Szpilka cały prymityw po raz kolejny z Ciebie wylazł.
Noico1
Dobra, spadaj, nudny jesteś, grubasie, smalcem ci mózg zarósł.
Szpilka weź, nie gadaj z nim, to prosty chłop z pegeeru :)
Szpilka wyluzuj.
Akwadar
nie da się ukryć i do tego maczo z mikrym fiutkiem i mikrą wypłatą ?
Szpilka dopadła go lustrzanka ;)
Akwadar
Ano, a jeszcze nie wiosna, hysiom najbardziej na wiosnę odbija ?
Szpilka Nie przyjmuje do wiadomości, że to już jego łabędzi śpiew
Noico1
blablabla, tu te twoje epigońskie gnioty publikują, ahahahahha, ale nobilitacja ???
https://wp.naszdziennik.pl/2022-08-06/365442,nielatwo-pamieci-karoliny-kozkowny.html
Akwadar
Odbiło facetowi totalnie, bo kościółkowa gazetka jego gniotony zamieszcza.
Szpilka czymś muszą zapychać łamy
Szpilka twoich nigdzie, więc wyluzuj.
Akwadar
Ale takimi gniotami? Przeca on pisać nie umie, ale wstyd ?
Noico1
Jak ja tam zechciałabym zamieszczać, to ty wylecisz na kopach ???
Szpilka jaki szmatławiec takie gnioty ;))
Akwadar
No patrz, jakie tematy:
Maryja prosi o Jerycha Różańcowe
Jerycho Różańcowe jest nieprzerwanym, rotacyjnym, siedmiodobowym czuwaniem osób przed Najświętszym Sakramentem w okolicach świąt maryjnych. W ramach czuwania codziennie odprawiana jest Msza św., odmawiany Różaniec, a o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Teresa Bazylko-Boratyn, rzecznik p
Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
https://wp.naszdziennik.pl/2022-08-06/365455,maryja-prosi-o-jerycha-rozancowe.html
Szpilka nie to co w jakimś w gminnym, czy też powiatowym konkursie grafomańskim. I ci odbiło po tym sukcesie na maxa:))) Do dziś go wspominasz z nostalgią.
Noico1
Ogólnopolski, maluszku, ty już szatni odpadniesz, cieniasie ??? Cały czas są organizowane konkursy, ale drzwi zamknięte dla takich cieniasów jak ty.
*w szatni
Noico1
A jak tam twoje cegły książki? Przecenili już na złotówkę? I tak nie kupię, hahahahaha, leżą te cegły już wiele lat i chętnych nie ma, hahaahah, no i co na to powiesz, pisarczyku?
Noico1
ty krętaczu! gazetka zamieszcza wiersze czytelników, czyli każdy może przysłać, jeśli wiersz zgodny z nurtem gazetki.
Czytelnicy
OD REDAKCJI
Jedno pytanie:
Rekolekcjonista i misjonarz ludowy
Pomagamy sobie
Niełatwo (Pamięci Karoliny Kózkówny)
Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
https://wp.naszdziennik.pl/2022-08-06/365444,rekolekcjonista-i-misjonarz-ludowy.html
Szpilka to sobie prześlij jakiegoś gniota.
Noico1
z tobą na jednych łamach? przeca to obciach, hahahahaah, połeto, nie zaznaczono w gazetce, że wspópracownikiem gazetki jesteś, tylko czytelnikiem, tak stoi na marginesie stronki, ehhehehe, NA MARGINESIE!
Szpilka straśne, nie jestem też właścicielem żadnego z wydawnictw, ani żadnej innej z dwudziestu gazet, która drukuje nasze książki, teksty i czasem moje wiersze, tylko zwykłym czytelnikiem:))) No zbrodnia to niesłychana ...
Szpilka no mówiłem, że zapychacz. Po taniości tworzą kącik kulturalny zapychając
czymkolwiek. Oni mają powiedzmy " kulturę" która nic nie kosztuje, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto pragnie "sławy ", a pisacz ułudę, że jest drukowany. Stary chwyt.. a głupiemu radość.
Szpilka
I jeden numerek kosztuje 2, 20 zl ???
Niepowtarzalny Styl z Opowi szkoda gadać... :))
Akwadar
W rzeczy samej, mają kulturę, to jak z Martyniukiem, ale jak tanio! ???
Niepowtarzalny Styl z Opowi a to nie darmowa gazetka?!
Niepowtarzalny
Hahahaha, jak na numerek to prawie darmo ?
Akwadar dzisiaj nawet w ryj nie dostaniesz za darmo O!
Noico1
no to co się sadzisz jak to jajo na patelni?
Szpilka
taki huk od gazetki ???
Szpilka
Mamy pisarza ludowego yanka i misjonarza tyż ludowego O!
Niepowtarzalny
Hahahahahah, no i się rypło, może w końcu przestanie się sadzić ???
Niepowtarzalny
A to dobre, misjonarz ludowy, ojeju, jaja jak berety ???
Szpilka uważaj, żeby ci żyłka z zazdrości nie pękła. Literatka od siedmiu boleści;)))
Noico1
a czego ja mam ci zazdrościć? nie ty próbujesz mnie cały czas umniejszyć? ja zawsze zamieszczam merytoryczne uwagi, po których ty dostajesz hysia, czy to moja wina, czy może ty masz coś z głową?
Szpilka, Ty i merytoryczne uwagi. Nie kpij, każda twoja uwaga to autokompromitacja. Nomen omen w wierszu o Karolinie rym o 100 procentowej mocy uznałaś za słaby, do dziś pewnie uważasz, że bryza to wiatr wyłącznie morski, a jak się wtrąciłaś co do czasowników to 3/4 wybiła ci z głowy głupoty, i to jak się sadziłaś i kłóciłaś z nią, aż w końcu w co wątpię, coś zrozumiałaś. Jakiś sukces w powiatowym konkursie zawrócił ci całkiem w głowie i pomieszał zmysły. Uznałaś że możesz zwracać uwagę innym. Zejdź na ziemię. Nawet sześciu nowych totumfackich tego nie zmieni.
Noico1
Jak to uznałam, że mogę zwracać uwagę innym? A nie na tym polega sens pisania na portalu niby poetyckim, na wzajemnym doskonaleniu pisarskiego pióra? Aha, uważasz, że genialny jesteś i nikt nie powinien geniuszowi uwagi zwracać? No to wszystko jasne, wiesz ty co? Wsadź ty se w doopę te swoje genialne gnioty, że się tak dosadnie wyrażę, ale próbowałam po ludzku. To jednak prawda, że z głupcem daremna dyskusja, bo przecież głupiec już wszystko wie i wszystko potrafi.
Szpilka
Ktoś mądry powiedział kiedyą, że się nie ma co się z debilem kłucić, bo ściągnie dyskusję do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.
Zatem rada moja, odpuść, bo szkoda czasu.
Szpilka dopiero jak zaczęłaś malować bohomazy to zostałaś skarcona. Miej pretensję wyłącznie do siebie.adekwatna zapłata za trollowanie pod czyimiś utworami.
Poncki, to nieprawda, no jak dureń może mędrca do swojego poziomu sprowadzić? No nigdy w życiu, za cienki w uszach jest, a że szkoda czasu to prawda, bo to przelewanie z pustego w próżne, tym bardziej że dureń i tak będzie przy swoim obstawał ?
Noico1
spadaj, grubasie, jesteś żałosny! nie odzywaj się do mnie więcej, bo ci kopa zasadzę, stary nudziarzu, grafomanie i trollu!
Szpilka jesteś już stara a starasz się naśladować nastolatki
Noico1
Zapodały słone paluszki - https://www.opowi.pl/noico-patrioto-a78077/
Przed Państwem w jednej osobie:
Bogumił
https://www.opowi.pl/profil/bogumil/
vel bogumil1
https://www.opowi.pl/profil/bogumil1/
vel Patriota
https://www.opowi.pl/profil/patriota/
vel Celina?
https://www.opowi.pl/profil/celina/
vel Noico
https://www.opowi.pl/profil/noico/
vel Jarema
https://www.opowi.pl/profil/jarema/
vel Morus
https://www.opowi.pl/profil/morus/
vel Krzysztoff
https://www.opowi.pl/profil/krzysztoff/
vel indri
https://www.opowi.pl/profil/indri/
val Pucio
https://www.opowi.pl/profil/pucio/
vel Antonina?
https://www.opowi.pl/profil/antonina/
vel Ciekawy1
https://www.opowi.pl/profil/ciekawy1/
vel Kastor
https://www.opowi.pl/profil/kastor/
vel kruszynka:)))
https://www.opowi.pl/profil/kruszynka/
vel okruszynka?
https://www.opowi.pl/profil/okruszynka/
vel nagarnuszkusiostry
https://www.opowi.pl/profil/nagarnuszkusiostry/
vel Zenobiusz
https://www.opowi.pl/profil/zenobiusz/
vel Miron
https://www.opowi.pl/profil/miron/
vel Jamazur69
https://www.opowi.pl/profil/jamazur69/
vel malakruszyna
https://www.opowi.pl/profil/malakruszyna/
vel wicus
https://www.opowi.pl/profil/wicus/
vel Noico1
https://www.opowi.pl/profil/noico1/
vel Mruk?
https://www.opowi.pl/profil/mruk/
vel... - ktoś coś?
(Dziękuję niektórym za pomoc)
Znany z multikont, chorej miłości do nieboszczyków i chorej nienawiści do żyjących.
Katolik!
Patriota!
Kronikarz!
Poeta!
MODLI SIĘ POD FIGURĄ
A DIABŁA MA POD SKÓRĄ
***
Nie zasługujesz, żeby w ogóle z tobą rozmawiać po tym, czego się dopuściłeś, koniec z litością, tolerancją i dobrym serduchem!
Powtarzam, stara a głupia. Wygrana w jakimś konkursie spowodowała, że poczułaś się równa noblistom.
Noico1
Tak zwraca się do użytkowników na portalu:
Noico 2 dni temu
Poncki mówiłem ci już dwukrotnie ludzki śmieciu, żebyś zaprzestał nękania i oszerstw. Więc spr. pisz dalej to swoje badziewie.
Poncki 2 dni temu
Noico
Ludzki śmieciu hahahaha ciekawe, że nagle się syałeś wulgarny względem mnie odkąd zacząlem dopytywać o to czy posługujesz się nielegalnie czyjąś wlasnością intelektualną
Źródło: https://www.opowi.pl/papier-toaletowy-oneshot-a78030/#comment-739516
Zapodały - słone paluszki
Noico1
Patriota godzinę temu
Słuchaj, ktoś kto odbiera innym dobre imię jest zwykłą kanalią, a ty tak robisz. Nawet temat wątku cię nie powstrzymał kanalio. Idź do swoich śmieci.
Źle się starzejesz.
Szpilka a jakby tak naprowadzić czytelników Tygodnika na trop u nich pobożnego wystawcę gniotów? Będą jaja... ;))
Akwadar
Pokazać im, co to za ananas? Też mi to przyszło do głowy, ale nie jestem kanalią, prosiłam grzecznie, żeby się odfikał, no w końcu musiałam w nabiał kopnąć ?
Szpilka zawsze można posłużyć się czyjąś ręką , chętną do napisania listu fo redakcji...
Szpilka po to usunął swoje gniotki, aby nikt nie wpadł przypadkiem na nie w internecie, ale po co są usłużni? Teksty są w komentarzach...
Akwadar
Ano można - czyńcie swoją powinność, ktoś tak kiedyś powiedział ?
Akwadar
Nic z tego, można z łatwością wyroby tego genija znaleźć. Mykam już, udanego dzionka i dzięki, Ty wiesz za co ?
Tu jest parę osób, które publikują w różnych periodykach. Żebyś nie zrobił niedźwiedziej przysługi swoim koleżankom Akwadar. Więc uważaj dowcipnisiu.
Noico1 spokojnie, przedstawiony zostaniesz odpowiednio, żeby nie było wątpliwości, że o ciebie chodzi... chyba że wyjdzie, że te koleżanki to też ty.
Akwadar ja sobie nie mam nic do zarzucenia, więc próbuj szczęścia. Waszych wulgarnych komentarzy jest tutaj pod dostatkiem, więc nawet nie trzeba ich dokumentować. Swoją drogą to pokazuje tylko wasz poziom zawiści do ludzi.
Noico1 ty możesz nie mieć... ale to nie my zabiegamy o publikacje w bogobojnych gazetkach. A dużo jest fajnych twoich komentarzy, oj dużo...
Akwadar, próbuj szczęścia masztalerzu;))))
Akwadar
Trzęsie gaciami i powinien hihihi Jak te jego odzywki ujrzą światło dzienne O!
Noico1 obejdzie się bez prób, panie L.
Niepowtarzalny Styl z Opowi a gacie ma jak zad zimnokrwistego wałacha ha, ha ha
* jak na zad
Niepowtarzalny Styl z Opowi jakiś czytelnik Tygodnika list napisze jak twórca wierszyka prześladuje go na portaliku... list taki , jak napisała ta kobicina, co na życie nie ma... taki otwarty...
* wystawcy
Przede wszystkim, czas zacząć znów dokumentować te wynalazki, bo znikają jak śnieg pod halnym.
Poncki spoko... w internecie nic nie ginie
Akwadar, że aż strach :P
Jejku! Moby Dick znowu atakuje!
A nie sorry! Przepraszam najmocniej za pomyłkę to MAŁY DICK!
?
O! Słone Paluszki r back ?
?????
Poncki ?
słone paluszki
gdzie się podziewałaś jak się gdzieś podziewałaś?
Poncki
Szukałam nowego domu...
słone paluszki
W sesje domu - domu, domu - budynku, czy domu - portalu alteropowijskiego?
Poncki
W sensie portalu oczywiście.
słone paluszki niea miejsca jak dom, prawda?
Poncki
Byłam tu długo i byłam sobą. Czułam się, jak w domu. Ale na wszystko przychodzi kres. Nie boli mnie to już tak bardzo. Tak musi być i już.
Czasami będę wpadała z uśmiechem ?
słone paluszki ?
słone paluszki byle częściej niż czasem ?
Można dostać torsji czytając te wpisy... myślałby kto że święci je piszą, a tu każdy ma swoje za uszami. Ta sama Kaśka, cytowana przez Szpilkę, zmawiała się z Puchaczem, żeby znaleźć kogoś, kto mnie sprzątnie... to wszystko jest, wystarczy znaleźć, tylko komu, poza Kaśką która siebie nigdy nie zobaczy, innych zawsze, chce się w tym goownie grzebać?
Tak samo tu, wszyscy hurra na jednego, i na dodatek ci którzy nazywają siebie mężczyznami. Spotkajcie się, obijcie sobie co nieco, skoro tacy mocni jesteście, a nie publicznie zbijacie się w kupy i atakujecie.
Nie lubię Bogumiła, bo wredna bestia, ale patrzeć spokojnie na kopanie leżącego przez tłum, wygląda okropnie, nieludzko wprost, niemęsko i niehonorowo.
Patrzajta ludziska! Jaka sprawiedliwa się odezwała, ta co nie wyzywa i nie gnoi innych, ta która w asyście koleżaneczki i kolegi ( których później niehonorowo obsrała) nie kopie leżących i ta, która kobietą się nazywa... Paradne!
*kopała
Patrzcie ludzie! Ten, co po moim krytycznym komentarzu wobec tekstu żony czy narzeczonej, od 5 lat łazi za mną, przyczepia się dosłownie o wszystko, woła na pomoc przyjaciela Grzesia, żeby mi dokopać, przychodzi świętego udawać... ja przynajmniej nikogo nie wołam na pomoc jak wataha mnie atakuje.
MartynaM ty już nie masz kogo wezwać... Upierdoliłaś sobie coś pięć lat temu i powtarzasz, licząc na jakieś współczucie. Lecz się, babo, bo nudna jesteś do porzygania.
Jesteś znaną złośliwą frustratką i żadne twoje żałosne tłumaczenia tego nie zmienią.
Wszyscy, a na pewno większość czytała twoje wpisy, w których wyjaśniałeś, dlaczego za mną chodziłeś, chodzisz i będziesz chodził... teraz się wstydzisz? Dlaczego, przecież napisałeś wtedy, że rodziny bronisz. Teraz ci wstyd, że z takiego powodu przez 5 lat atakujesz mnie na każdym kroku?
Powód przecież arcyważny, nie można tekstów twojej rodziny krytykować, bo inaczej Grzesia wezwiesz i pokażecie festiwal chamstwa.
Jak takiego kogoś można nazwać? Tylko jedno mi przychodzi do głowy, ale z wrodzonej skromności nie napiszę.
MartynaM na ciebie zadziałało, chwalisz tekst, aż miło... ;)
Idź spać, albo wytrzeźwiej... Wszyscy za tobą łażą, uważaj... Wszyscy atakują, bo niepochlebne komentarze piszą, a tak naprawdę, to ty szlajasz się od tekstu do tekstu, aby tylko dowalić komuś, pod pozorem "szczerego" komentowania.
I tak, będę piętnował twoje wredne i dziadowskie zachowanie, tak jak na to zasługujesz, wiec nie licz na to, że mnie odstraszysz. A twój festiwal chamstwa, jaki zaprezentowałaś ze zbanowanych za wulgarność nicków betti, laura123 mogę ci zaraz dla przypomnienia wkleić. I ty się zwiesz kobietą... paradne i żałosne.
Pewnie, że będziesz... mięczaki zawsze gryzą po nogawkach, na nic więcej ich nie stać.
Nie, chwalę teraz, bo nie skupia się, jak wcześniej, tylko na seksie. To zresztą podawałam jako główny zarzut. Dla mnie było za dużo scen erotycznych, dlatego napisałam że tekst dla znudzonych gospodyń domowych, co zerwało lawinę nienawiści, a jednak autorka przystopowała trochę i wprowadziła inne elementy, co moim zdaniem, korzystnie wpłynęło na tekst.
Ja nie piję, w przeciwieństwie do ciebie.
Waruj!
MartynaM nie tłumacz się, bo coraz żałośniej to wygląda...
Idż spać, może ci się polepszy na nogi... na głowę już za późno.
Ja się nie tłumaczę, jedynie przypominam to, co pisałam już wcześniej, ale do zakutego łba nie trafiło... widocznie ten powód był jedynie pretekstem, choć ładnie w oczach żony czy narzeczonej wygląda...
Teraz, jestem przekonana że to jakaś choroba... pewnie medycyna potrafi to nazwać, ja się mogę jedynie domyślać.
Akwadar to by było na tyle umoralniania Martyny czy może powinniśmy ją nazywać Honorata - honor w ratach...
Poncki, aleś ty odważny, zobaczyłeś innych i biegusiem... bohater z ciebie!
Poncki uważaj, bo zaraz napisze ci, ze łazisz za nią od lat :)
To nieroformowalne babsko.
Dalej, atakujcie wszyscy jednego, ładnie to wygląda i ładnie o was świadczy... hahaha
MartynaM lubisz po łbie dostawać? Ładnie o was świadczy... hahaha
Po co tu się przywlokłaś? Narobiłaś sobie "przyjaciół" to teraz zbieraj.
MartynaM weź nie farmazoń kobieto.
Poncki ona tak od 5lat żebrze o uwagę :))
Akwadar ja tu jestem lnawet nie od roku i jestem sobie w stanie wyobrazić przez co musieliście przechodzić. Kurde, współczuję. I do tego Gobumił... jasny gwint...
Poncki w sumie jest śmiesznie, ludziska mają za sprawą pacynki niezły ubaw :)
Chciałabym, żeby "K T O Ś" ktokolwiek, ale koniecznie BEZSTRONNY, prześledził moje wcześniejsze komentarze i porównał je z aktualnie napisanymi przez facetkę ?
Ta bezpłciowa postać wzoruje się na mnie i to jest FANTASTYCZNE!????
A co ona sama wymyśli? Nic, zero... jakieś płaczliwe dziełko o nieszczęśliwej miłości
Fajnie się sprzeczacie
też mi się podoba :)) śmieszne są masochistki :)
Ktoś się na Kaśce wzoruje... lepszego dowcipu dawno nie czytałam, hahaha
Ciemnogród, jakich mało... a tu wzór. Nigdzie nie jest tak śmiesznie. Jeden za żonę czy narzeczoną bzika dostał, druga jest wzorem, a Poncki biega między jednym a drugim, coś dla siebie ugrać... hahaha
Co ugrać? To tu się coś ugrać da?
To się nazywa rozmawianie z ludźmi. Może dlatego nie rozumiesz.
Ciemnogród, jakich mało... a tu wzór. Jedną w łeb walą, a ona wstaje i chce jeszcze, bzika dostała po tym jak chłop i "przyjaciele" w dupę kopnęli, odrobinę zainteresowania chce dla siebie... hahaha
A szczeżuja szuka wuja
Bo ją gnębi wieczna ruja ???
Tak, Kaśka, masz ruję? I co, nie ma chętnych? Może Akwadar, bo widać, że jakiś niedopieszczony... hahaha
MartynaM coś taka niedopieszczona? Nie ma chętnych? Nie dziwię się, ale zasłoń się gazetą, to może znajdzie się jakiś desperat... i w taką śnieżycę jeszcze...
Możesz wejść do gry i zostać Niepowtarzalnym! Niezoobowiązujące niczym wezwanie... Napisz krótką formę pod przyłbicą i wskocz na pole minowe.
Więcej na: https://www.opowi.pl/forum/niepowtarzalny-styl-z-opowi-w1144/
I w zakładce Konkursy: https://www.opowi.pl/konkursy/
Zrób to i baw się fantastycznie.
NSzOpowi
Stylowy, przeca już jestem i to od dawna 😁
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania