ugaś ciszę

 

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (90)

  • JamCi 17.10.2019

    ościeżnicę - okiennicę
    wyznaczała - wyznaczały?
    Dobre. Wrócę, bo tu jest kilka den, pociągnie bardziej. W smaki, nastroje, niuanse, niezrozumienia, odwrócenia kolejności. Bogato subtelnie. Wrócę.Juz bez komenta, ale żeby tego doświadczyć bardziej, bo jest czego.

  • Pasja 17.10.2019

    Witaj
    Dzięki za słowa i powroty. Poprawiłam i pozdrawim

  • Bożena Joanna 17.10.2019

    Piękny tekst o samotności (ciszy) i cierpieniu. Dlaczego Prokuratura czyżby kryła się jakaś zbrodnia? Odleciała czyli odeszła? Kilka pytań bez odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam!

  • Pasja 17.10.2019

    Witaj Bożenko
    Trafione twoje słowa i myślenie. Pytania twoje to już są odpowiedzi.

    Serdecznie pozdrawiam

  • JamCi 17.10.2019

    zmieniłaś tytuł?

  • Pasja 17.10.2019

    Tak zmieniłam. Miłego dnia

  • Ritha 17.10.2019

    Tytuł świetny.

    Parę duperelków:
    „Czy przyjdą?... wypełnić ciszę — dwie trzecie heroiny, jedna trzecia lidokainy” – półpauza zamiast pauzy w narracji
    „Po — nazajutrz wsiadała na pokład samolotu” – tu też
    „Od lat, nie pamięta, od kiedy stała na parapecie” – tu jest coś nie tak z przecinkami, bo ucieka sens
    - IĘDZY-DROJE – konsekwentnie usunęłabym pierwszą spację

    Metaforami władasz biegle. Najbardziej mi się podoba przeplatanie subtelności i mocniejszych zdań, mocniejszych uderzeń, melancholia i szarpnięcia, dobrze to współgra. Klimat zasysa podczas czytania. Piękny twór.

  • Pasja 17.10.2019

    Witaj Ritha
    Tytuł pierwotny był inny i cieszę się, że jest trafiony. Błędy poprawiłam i za co dziękuję. Coś się zaczyna i cos się kończy, chwila wystarczy by wyrzucić cos z siebie. Tak powstał ten twór. Patos wewnętrzny.

    Pozdrawiam ślicznie

  • betti 17.10.2019

    Ten deszcz brzmi groteskowo szczególnie w kontekście ''jej deszczu''. ''klepsydra duszy'' - kolejna groteska.

    Nie wiem, widzę, że tu większość się zachwyca, ja nie widzę powodu. Zbyt sztuczny ten tekst. Silenie się na oryginalność.

    ''Spać wołało echo schodzącego dnia'' - gdzie ten dzień schodził? I jak, kiedy echo mogło wołać, gdy piszesz, że żyła tylko nocą?

    Tak można mnożyć przykłady...

  • Pasja 17.10.2019

    Przyszłaś tutaj zrobić coś? Lecz nie sil się na oryginalność bo i tak nie zrozumiesz tego. Jesteś tylko dla mnie biedną sfrustrowaną istotą nic nie znaczącą. Trzeba być elokwentną żeby pojąć ten tekst. A ty jesteś tylko groteską w tym teatrze. Nie czytaj mnie i nie szukaj zaczepki.

  • betti 17.10.2019

    Hahahaha

  • betti 17.10.2019

    Sorry, za ten wybuch śmiechu, ale rozbawiłaś mnie na maksa. W tym tekście nie ma niczego trudnego nad czym trzeba by było myśleć... tekst prosty, tylko rekwizyty silą się na coś, co w zestawieniu z resztą jest śmieszne...

    Ale, skoro uważasz, że deszcz może na Ciebie padać, to niech pada...

  • Pasja 17.10.2019

    Odgrywasz się na mnie zawistna kobieto. Idź lepiej chwal teksty Bordo, to twój poziom.

  • betti 17.10.2019

    pasja wstaw ten tekst na inny portal, wtedy zobaczysz moje ''odgrywanie''.

    Po prostu schrzaniłaś ten tekst, albo raczej przedobrzyłaś w opisie na minus.

    Bordo świetnie pisze, ale dla faktycznie, dla inteligentnych.

  • Pasja 17.10.2019

    betti już ci kiedyś pisałam, że mnie nie obchodzą twoje rady. Są prymitywne i mają poziom na granicy zera. Nie błaźnij się swoją umiejętnością poprawiania ludzi, bo się tylko ośmieszasz zawistnico.

  • Pasja 17.10.2019

    betti tak na twoim poziomie.

  • betti 17.10.2019

    może tylko na Ciebie padać - korekta

  • Pasja 17.10.2019

    Nie masz już do kogo się przywalić. Czytaj rodzinkę i śmiej się do rozpuku.

  • akwamen 17.10.2019

    pasja olej babę, bo zaczyna pierdzieć i myśleć jak Tomuś, czyli pierdy i plucie. Szuka zwady jak nic, niech idzie robić gównoburze gdzieś indziej. Znów jej odwala :)

  • Pasja 17.10.2019

    akwamen :)

  • Ritha 17.10.2019

    Dokładnie, kiedy nie popatrzę, to betti szaleje, od rana do nocy na portalu, już wszyscy sobie poszli, po ostatnich zwadach, a ona dalej szuka guza, po prostu trzeba olać. Bedzie cierpieć zignorowana. smuteg.jpg

  • akwamen 17.10.2019

    Ritha olać ją i poczekać aż zardzewieje :)

  • Ritha 17.10.2019

    akwamen popieram. Cheers!

  • betti 17.10.2019

    Ty nie będziesz, bo nie masz poczucia humoru to raz, a drugi, co od Ciebie wymagać, jak deszcz tylko na Ciebie pada... podoba mi się to.

  • Pasja 17.10.2019

    prymityw:)

  • betti 17.10.2019

    Matka Głupich znowu z troską... słuchaj jej pasja, dobrze na tym wyjdziesz, na pewno!

  • akwamen 17.10.2019

    betta babcia w welonie, jak tam chłopa od gnoju już złapalaś?

  • Pasja 17.10.2019

    betti spadaj do siebie i tam tarzaj się w błotku

  • betti 17.10.2019

    To znaczy, nie wyjdziesz poza opowi, ale najważniejsze, to tu błyszczeć...

  • Pasja 17.10.2019

    tak bo ja jestem gwiazda opowi

  • akwamen 17.10.2019

    ta co wylazła hi, hi włazła i nie wybrnęła dalej niż opowi, a i tak za głupia hi, hi

  • jolka_ka 17.10.2019

    Początek średnio mi przypadł go gustu, ale środek i końcówka już bardzo na tak. Piękne metafory. Podoba mi się, że to taki w zasadzie "zwyczajny utwór", w którym można odnaleźć jakąś cząstkę siebie. Inaczej: zidentyfikować się z bohaterką na poziomie pewnych odczuć. Pozdrawiam.

  • Pasja 17.10.2019

    Witaj jolka_ka
    Dziękuje za spojrzenie i uchwycenie tej prostoty ujęć. Odczucia są ważne i inne u każdego.

    Pozdrawiam ciepło

  • betti 17.10.2019

    Tak w ogóle to i tak jestem z Ciebie, Pasja dumna. Jeden wiersz wstawiłaś na ósmym... nokaut!

  • akwamen 17.10.2019

    betta a kogo to obchodzi czy jesteś dumna? Ósme ciebie wyrzuciło na zbity pysk, zapomniałas? hi, hi

  • betti 17.10.2019

    akwamenek nie zesraj się chociaż...

  • Pasja 17.10.2019

    Ty dumna? Hipokrytko jedna. Do niczego się nie przyłożyłaś, a zasługi chcesz zabrać dla siebie.

  • akwamen 17.10.2019

    betti nie zsikaj się chociaż...

  • betti 17.10.2019

    pasja no chwalę Cię, a Ty taka niewdzięczna, jak możesz?

  • Pasja 17.10.2019

    betti brzydko tak mówić... poetko

  • akwamen 17.10.2019

    betti a fe fałszywa istoto!

  • betti 17.10.2019

    pasja wstydzę się...

  • Pasja 17.10.2019

    betti ty nie masz wstydu, od tego trzeba zacząć.

  • akwamen 17.10.2019

    betti wstydź, wczoraj latałaś jak głupia za chłopem.... wstydż... apartamentów chciałas a obornik dostałaś.hi, hi,

  • betti 17.10.2019

    akwamenek dokładnie, od ciebie przecież.

  • akwamen 17.10.2019

    betti do janka piałaś, a dziś ci obórkę zaproponał, wkleić?

  • betti 17.10.2019

    akwamenek ty naprawdę taki głupi, czy udajesz?

  • betti 17.10.2019

    Pasja, jak się nie przyłożyłam? Przecież to dzięki mnie poszłaś na ósme i wstawiłaś jeden wiersz. Tak było, prawda?

  • Pasja 17.10.2019

    Co ty majaczysz, dzięki Wrotycz, a nie dzięki tobie zawistnico

  • Pasja 17.10.2019

    żal ci ściska zwieracze:)

  • betti 17.10.2019

    Tak myślałyśmy z dziewczynami, że Wrotycz poprawiła Ci ten wiersz... a co więcej już poprawiać nie chciała, że na jednym skończyłaś karierę?

  • Pasja 17.10.2019

    Jesteś w błędzie, bo nic nie poprawiała. Jeden tam wstawiłam, bo taki był cel. Ty zawistna, biedna kobieto.

  • betti 17.10.2019

    Akurat. Jeden dobry tylko udało Ci się napisać, a resztę cały czas trzeba poprawiać?

  • Ritha 17.10.2019

    Nie odpisujcie betti, to chory czlowiek. Nie ma sensu.

  • Ritha 17.10.2019

    Traktowac jak powietrze, calkowicie, szlag ja trafi :)

  • betti 17.10.2019

    Tak, słuchajcie Matki!

  • Ritha 17.10.2019

    Piekny dzien dzis. Sloneczny.

  • betti 17.10.2019

    Masz rację, Mamo...

  • Ritha 17.10.2019

    Chyba juz babie lato powoli.

  • Nuncjusz 17.10.2019

    Ritha biedronek jakby mniej. Czyżby po inwazji?

  • Ritha 17.10.2019

    Nuncjusz ej! wyczytalam, ze azjatyckie biedronki przyczepiaja sie psiakom do podniebienia! trzeba sprawdzac

  • Nuncjusz 17.10.2019

    Ritha nie mam psiaka. Ale ci co mają niech sprawdzą. W sumie, sprawdzę swoje, róznie to bywa

  • Pasja 17.10.2019

    Nuncjusz koniecznie trzeba sprawdzać taką zarazę

  • Nuncjusz 17.10.2019

    pasja sprawdzam swoje podniebienie i wydaje się być ok, ale pozory czasami myla! Badam rzecz dalej!!!

  • Nuncjusz 17.10.2019

    Jestem w okolicach żwacza, na razie spokój. Drążę dalej

  • Ritha 17.10.2019

    :D

  • Ritha 17.10.2019

    Nuncjusz napisz cos, jakie opku, brakuje Twoich lekkich tresci...
    Lecę tymczasem upolowac cos na obiad!

  • Nuncjusz 17.10.2019

    Ritha kurde, chyba się wysrałem. Nici z eksploracji :(

  • Ritha 17.10.2019

    Buuu

  • Nuncjusz 17.10.2019

    Ritha ale wysrać samego siebie, to zaprawdę, niezwykłe doświadczenie rzyciowe :)

  • Ritha 17.10.2019

    Nuncjusz wierzę. Można zzerac samego siebie, wiec w odwrotnym kierunku zapewne też...
    Oki, Autorka nam myślę wybaczy drobny spam ;)

  • refluks 17.10.2019

    Słuchajcie się pilnie szarej "eminencji", tak, szarej, Rithy, bo nie będzie na was zła.

  • akwamen 17.10.2019

    balejażowa spóźniłaś sie, ale możesz powychwalać sobie urodę, powab i mundrośc niezwykłą swej kumpeli spod piętrka... tylko czy kto będzie to czytał... śliskie takie jesteście jakieś... :( hi, hi

  • refluks 17.10.2019

    akwamen A żebyś wiedział, że betti mądra. Wystawia swoje utwory na różnych portalach, ma tę odwagę, żeby być zweryfikowana i jest dobra, chwalona. A niektóre te, co tak kupy ochotnie na nią sadzą, aby tutaj siedzą i poklepują się po krzywych łopatkach.

  • akwamen 17.10.2019

    refluks tiaaa... srały muchy, bedzie zima. Jak to u was w kieleckiem czy gdzie tam mówią w d. poza opowi była i g. widziała hi, hi

  • betti 17.10.2019

    akwamenek jak ty siedzisz tylko tutaj, to istotnie g. wiesz...

  • refluks 17.10.2019

    akwamen Jak to u nas w Doniecku gadają "Chłop, co dużo gada, mało w portkach ma".

  • akwamen 17.10.2019

    refluks głupia baba gorsza niż szarańcza! Balejażowa do patelni, bo chłop może i żaba, to i tak lepszy niźli wulgarna baba. :)

  • betti 17.10.2019

    Ciekawe, kogo jeszcze przyniesie na pomoc... los.

  • betti 17.10.2019

    Idę sobie, a Ty Pasja popraw ten tekst, bo wstyd, żeby taka gwiazda, pod taka marnotą się podpisywała...

  • JamCi 17.10.2019

    Nie pamiętam poprzedniego tytułu, ale wolałam, jakoś mi bardziej pasowało wszystko do wszystkiego przed zmianą. Tak też jest ciekawie, wtedy było bardziej enigmatycznie.

  • betti 17.10.2019

    Bo przedobrzyła, ale pisać jej, to nie rozumie.

  • Pasja 17.10.2019

    JamCi … "niech spadnie śnieg". Poza tym zmiany delikatne. Początek Czy przyjdą?... wypełnić ciszę – dwie trzecie heroiny, jedna trzecia lidokainy... dodałam jedynie i koniec Dziwne?... bo nie lubiła dnia. I zalecenia Rithy
    :)

  • Ritha 17.10.2019

    Pasja, to tylko rady :)
    Milego popoludnia babeczki

  • JamCi 17.10.2019

    Pasja zauważyłam. Zmieniło, ale tak też jest ciekawie. Tylko ciut inaczej.

  • betti 17.10.2019

    Ty nie czytaj zaleceń, Rithki, bo ona jak ślepy o kolorach. Sama widzisz, że nosa poza ten portal nie wystawi [kurnik Nuncjusza się nie liczy].

  • Canulas 17.10.2019

    Tak się rozglądam, szukając gdzieś chęci do wznowienia pisania. Jakichś impulsów. Przyjście do Ciebie to był dobry pomysl.

  • Pasja 17.10.2019

    Dziękuje za przyjście. I cieszy mnie fakt, że mój bałagan zwłaszcza pod tekstem jest jakimś impulsem dla ciebie.
    Pozdrawiam

  • Angela 17.10.2019

    Tytuł mocno mnie przyciągnął. W pięknych słowach odmalowałaś niepokój, tak że i mnie po trochu się udzielił
    Pozdrawiam.

  • Pasja 17.10.2019

    Witaj Angela
    Dzięki za zrozumienie i ciepłe słowa. Masz na myśli ten niepokój pod? Bo tak naprawdę niepokoi ten stan.
    Miłej nocy

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania