po sąsiedzku

bo wie pani

jeszcze wczoraj wisiał tam pies

na sznurku od balonika

wisiał i pękł

balonik nie pies

ten pies to nawet nie szczekał

tylko wył po nocach

 

przebili i psa

pod wieczór jakoś

między obrządkiem a kolacją

to i widły były pod ręką

 

zaraz z rana w tym miejscu

zawisł właściciel

balonika sznurka i miski czegoś

co nie warte było szczekania

 

wisiał spokojnie jak nie on

tak to już dawno by wszystkich okładał

 

podobno przyśnił mu się Azor

cały we krwi

z trzema dziurami w boku

w pysku trzymał sznurek

balonik pęczniał obok

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (18)

  • befana_di_campi 24.06.2020

    Daję 5, jednak z tym, to od moich ulubionych wierszy proszę jak najdalej :)

  • IgaIga 24.06.2020

    Życie.

  • Dekaos Dondi 24.06.2020

    No cóż→Jakbym Igalgę czytał:)
    Bardzo zmysłowy tekst. Można by teledysk nakręcić... oniryczny, z lekka zamglony bryzą krwi itp.
    Kwestia balonika, jest tu istotna, gdyż wyostrza pozostałe obrazy, na zasadzie przeciwieństwa.
    Lub nie→gdy np wyobrazić sobie w ostatnim wersie, że koniec sznurka, wieńczą napęczniałe zwłoki w stawie→jak balonik:)
    A jelito to... sznurek↔Pozdrawiam:)↔5

  • IgaIga 24.06.2020

    DD - jaka makabryczna wizja... Brrr!!! Jakbym siebie czytała ;)
    Dzięki wielkie. Pozdrawiam.

  • Onyx 24.06.2020

    Smutne. Biedny pies... Żal mi go. No, w każdym razie, piękny, ciekawy wiersz. A ten balonik to trochę przerażający. Zostawiam 5 ;)

  • IgaIga 24.06.2020

    Bo to jest bajka dla niegrzecznych dzieci, Onyx.
    Dzięki.

  • Jacom JacaM 26.06.2020

    ostatni z ostatnich gryzą psy widłami

  • IgaIga 28.06.2020

    :(

  • Angela 26.06.2020

    Zabolało gdzieś od środka, jak bym widłami dostała.

  • IgaIga 28.06.2020

    :(

  • Angela 28.06.2020

    IgaIga ale to był chyba raczej pozytywny komentarz. Znaczył że dotarło, mniej lub bardziej wedle zamysłu, ale jednak.

  • IgaIga 28.06.2020

    Angela - no wiem, wiem. Dlatego smutamy razem.

  • kigja 26.06.2020

    Okrutnie smutna treść.
    Pozdrawiam

  • IgaIga 28.06.2020

    Ano. Dzięki.
    Pozdrawiam.

  • Razi mnie trochę brak znaków :/ mimo wszystko za przekaz leci 5

  • IgaIga 28.06.2020

    U mnie zawsze bez znaków.
    Dziękuję.

  • Piotrek P. 1988 28.06.2020

    Dziwny, niepokojący i tajemniczy tekst z mocnym, koszmarnym zakończeniem. Jest udany nastrój i klimat horroru. 5, pozdrawiam :-)

  • IgaIga 28.06.2020

    Dziękuję, Piotrze.
    Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania