Przywództwo – drabble

Tekst w domyśle pisany na LbnD, ale nie zdążyłam wrzucić :)))

 

– Mamo? – zapytała córka.

– Tak, córeczko?

– Jak odnaleźć smak pokory?

– Pokory?

– Pokory.

– Jest to sztuka trudna. Niewielu z niej korzysta. Niewielu pamięta ten smak. Lecz aby go spróbować, potrzebujemy trzech czynników. Pomocy. Cierpliwości. I oczywiście, samej pokory.

– Jak to samej pokory? Przecież właśnie pytam się, jak odnaleźć smak pokory!

– Właśnie. Poszukaj w sobie.

 

Następnego dnia:

– Mamo, chyba odnalazłam!

– Odnalazłaś?

– Odnalazłam!

– Jak?

– W samej sobie, tak jak kazałaś.

– Wcale nie kazałam.

– Nie?

– Dałam wskazówkę, radę. Ale ty przeżyjesz swoje życie. Dlatego, decyzję zostawiam tobie.

– Nie rozumiem.

– Nie rozumiesz?

– Nie rozumiem.

– Kochana córeczko, nie będę cię prowadzić, jak przywódca, Alfa – watahę.

– Prowadzę się sama.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Pan Buczybór 19.11.2020

    Nie rozumiem.
    Zbyt łatwy temat przedstawiony w zbyt zagmatwany sposób.
    Nie rozumiem.

  • Onyx 19.11.2020

    Mogłabym wytłumaczyć, ale jednak nie chcę tego robić.
    Dziękuję za wizytę

  • Targówek 19.11.2020

    Podobnie jak u Bucza. Ale masz czwórkę.

  • Targówek 19.11.2020

    Ciekawy pomysł, tekst to prawie że tylko dialog.

  • Onyx 19.11.2020

    Targówek dziękuję za "ciekawy pomysł"

  • Akwadar 19.11.2020

    Wilczko, trochu słabo wyszło...

  • Onyx 19.11.2020

    Ok. Dziękuję za wizytę ;))

  • Anonim 19.11.2020

    Też nie jestem zachwycony. Trochę druga część nie na temat, moim zdaniem.

    Pozdrawiam.

  • Onyx 19.11.2020

    Dziękuję za koment

  • Pasja 26.11.2020

    A dla mnie jest to poszukiwanie sensu z tej całej rozmowy pomiędzy matka, a dorastającą córką. W pierwszej części wskazała kierunek, a w drugiej rozwiała nieporozumienie.
    Pozdrawiam

  • Onyx 26.11.2020

    Dziękuję, również pozdro

  • Ellie Victoriano 26.11.2020

    Pierwsza część fajna, ale drugiej, podobnie jak reszta, też nie rozumiem ?

  • Onyx 26.11.2020

    Nie chcę tłumaczyć, chociaż mogłabym. Dziękuję

  • Ellie Victoriano 26.11.2020

    Onyx, rozumiem i uszanuję decyzję. Nie ma za co!

  • Onyx 26.11.2020

    Ellie Victoriano dziękuję jeszcze raz ;)

  • laura123 26.11.2020

    Wedlug mojej, watpliwej jakości inteligencji, chodzi o to, że matka pozostawila córce wolny wybór w kwestii, jak ma żyć. Nie chce prowadzić ją za rękę, wszystkiego tłumaczyć, tylko chce, żeby corka sama znalazła odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
    A znaleźć je może w sobie, tak jak znalazła odpowiedź na pytanie o pokorę.

  • Onyx 26.11.2020

    Piękna interpretacja.
    Dziękuję bardzo

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania