Poprzednie części: Wiersz dla umarłych... poetów
wiersz dla umarłych poetów
"dla Angeli"
pod nóż jak błękit na ołtarzu nieba
krew
z krwi mojej duchu pierworodny
ofiarą się staniesz jeśli tak potrzeba
mych marzeń
myśli
i czynów niegodnych
rozwal serce tętniące resztką beznadziei
na życie co wycieka po stopniach kościoła
i zdychaj poeto – jak ty są straceni
sam jesteś
kogo jeszcze wołasz?
tak duchu
smętnawa lelijo
bluszczu co zadusza własne podniesienia
walcz i nie płakusiaj że niesłusznie biją
jak przebiśnieg
bo rośnie po ludziach nie wijąc
dni własnych
i nie ma nic już do stracenia
Komentarze (53)
Jak by co, pały nie ode mnie. Do siebie jakoś tego brać nie mogę, bo ze sto razy zaznaczałam, że żaden ze mnie poeta,
piszę amatorsko i dla zabawy.
Wiersz sam w sobie nie jest zły.
Sam w sobie jest, jaki jest.
I powinnaś wziąć do siebie, o ile lepsi w indoktrynacji nie będą głupki pokroju yanka.
Nie wnikam w dawców pał.
Tu się już naprawdę z anonimowych idiotów wyleczyłem.
Chyba poeci pragną dać znać, że nadal nie umarli : )
Jestem odporna na indoktrynację, z jakiejkolwiek strony by do mnie nie płynęła. Za stara jestem, żeby się zmieniać
i zawsze po swojemu zrobię, nieistotne, czy pochwałę lub naganę dostanę.
Nie epatuj mnie wiekiem, tylko inteligencją.
Nie epatuję, jedynie daję znać, że na zmiany raczej za późno. Jednak czy czuję się z tego tytułu nieszczęśliwa?
Sam sobie odpowiedź :)
Angela
Nie, nie czujesz, a to mnie chyba martwi.
Bo jak wspomniałem, nie dotykam w radach kompletnego dna.
To niech się pławi we własnym szlamie.
puszczyk z dna wylazłeś, na dnie siedzisz i na dnie zlegniesz nielocie ha, ha, ha
akwamen
Szkoda się odzywać na taki wpis.
Daj tą jedynkę i spadaj na drzewo małpy pieścić.
puszczyk bo jak pisałam, to tylko zabawa, chwila wytchnienia, więc po co się tak nadymać jak Ty?
Wrzodów chcesz dostać? Poetką być nie chcę i nie będę.
Angela
A ja Ci napisałem, że na portalu poetyckim, oceniam poezję.
Na portalach pseudo-poetyckich nie oceniam nic.
Więc wpisując tu cokolwiek, sugerujesz mi, że wstawiasz poezję. Ja piszę, co w/g mnie jest źle.
I tyle.
puszczyk ja ci palnę w dziób że jak sie nie obrócisz to gówno z tego ha, ha, ha w jedynki to się takie jak ty bawiom profesory za jajka kupione hi, hi, hi
puszczyk a ja Ci pisałam, że wiersze to tylko DODATEK do PROZY, a to nie jest portal strikte poetycki
tylko literacki.
Angela
Ja też się uważam za prozaika.
Poezja to dla mnie dodatek.
To znaczy, że mam pisać źle, bo to tylko dodatek?
puszczyk prozaik, weź się napij! ha, ha, ha
No to pojechałeś... ostra jazda bez trzymanki. A ile tu okresów literackich, a ile ironii...
Chciałam jakiś wers wybrać, nie da się. Biorę całość.
Świetny wiersz!
Betti, to tylko przykład, że poezja rymowana też może się rozwijać.
Stosować rymy odległe i wewnętrzne, zachowując specyficzny rytm, który pozwala czytać płynnie.
Można nawiązać do Tuwima i Mickiewicza, a nie być ich tylko naśladowcą.
Kretyn, który obwieszcza jej koniec pozostaje kretynem w w swoim morzu grafomanii.
betti złociutka, a ty dalej staremu włazisz po palcu ? hi, hi, hi
akwamen
A napisz taki wiersz oszołomie.
Wtedy pogadamy.
puszczyk spadaj ptaszydło jedne, takie jak twoje to gimbaza naskrobie , jakieś meta i fory i takie tam pierdolety o ptaszkach , robaczkach. weź takie wypociny to dla pensjonarek dobre hi, hi, hi
akwamen
Fajny przykład debilnego klona.
Gdzie Twoja poezja?
puszczyk na karaibach, a ty wyliniały pierzaku, gdzie masz swą sztukę, z której ponoć ktoś cię zna? W d byłeś g widziałeś i gdyby nie przymus szkolny w ramach walki z analfabetyzmem za głębokiej komuny, to byś bazgrać pazurem nie umiał hłe, hłe, hłe
akwamen Ale umiem, i to skłania debili do takich wpisów.
Gdzie ta Twoja poezja?
Fakt, płynie cudnie. Ze Słowackim mi się trochę kojarzy, z jego ''Testamentem''
betti
Im więcej napiszesz, tym więcej idiotów się tu znajdzie.
Niemniej normalnych da się wyłowić bez problemu.
puszczyk na karaibach! czytać nie umisz?
Mirek wpadnij na chwilę na ósme, masz wiadomości.
Mirek podszkolić się trza! biegiem! hi, hi, hi
Pisz pod swymi dzieły i nie tykaj innych, bo przecież nie warto - chciałoby się dodać.
Fakt, nie warto tykać gucia.
Mój wpis dedykowany tylko dla autora bieżącego wiersza.
yanko wojownik
Wisi mi to kalafiorem.
Ty nic wartościowego nie stworzysz, ani nie pomożesz innym.
puszczyk jak ci wisi to złap bo się urwie hi, hi, hi
puszczyk, Za to Ty nic oryginalnego, a co do pomocy - jak kto wkurwienie uzna za taką, to i możesz pomóc, ale to tylko dewiantom. Palnij ogłoszenie, że deklarujesz się z pomocą a jak kto zechce, to Cię o nią poprosi - nie przewiduję kolejek, ale zapewne się tacy znajdą, co będą chętni z nadzieją albo z ciekawości a potem uciekną - już po otrzymaniu opierdol.
yanko wojownik nie sądzę, że chciałby z Tobą współpracować nawet za dobrą opłatą...
yanko wojownik
Jasne, wszyscy czekają na Ciebie i Twoje światłe rady.
Nie ma sprawy.
I dzięks za ocenę tego wtórnego badziewia, bo wszyscy wiedzą, że piszesz lepiej.
puszczyk
Aha, yanko - muzykancie od tekstów.
Może zwyczajnie napiszesz, czy to dobry wiersz rymowany w kontekście fuj-rymów i uzasadnisz, dlaczego jest zły? :)
Mirek Ty cudów nie wymagaj, jeszcze zwoje się biedakowi przepalą...
betti, Ło jezus Maryjan! - Niech mnie siła rządząca wszechświatem chroni od takich współprac, ja chce pozostać GRAFOMANEM! - bo lubię.
yanko wojownik to sobie bądź, ale czemu innym bronisz dostępu do oświaty swoimi bzdurnym komentarzami?
puszczyk, Nie mogiem napisać, bo siem nie znam, gdzie mi tam do ocen - dobry - zły ... Uderzajacy był w lubianą mi pisarkę, to po temu przylazłem i to wszystko.Ja tam sie na wierszach nie znam, w ogóle na pisarstwie.
betti, Chronię innych przed Wami - ludzie przez Was stąd wieją, nie pytaj którzy, bo wielu.
betti, PS Angela akurat poradziła by sobie z Wami beze mnie, o innych mi idzie - mniej wyraźnych.
yanko wojownik im mniej grafomanii na świecie, tym lepiej dla ludzkości, a dla młodych ludzi, to dar niebios.
yanko wojownik
Głąby może tak. Zostanie wartościowa tkanka.
Ty się do niej nie zaliczasz.
yanko wojownik nie znasz się? To o czym Ty radośnie świergotasz pod publikacjami, o pogodzie, czy o mnie?
yanko wojownik
No to dawaj tą grafomańską ocenę, po grafomańsku merytoryczną, a nie twórz osobistych wycieczek personalnych.
puszczyk , Wiersz jest tendencyjny, nie ocenię nawet po grafomańsku.
yanko wojownik
Ale błysnął :)))
A gdzie jest tendencyjność?
No rozwiń się wreszcie,
Jest dobry jako poezja rymowana ;)
Personalizacja bezkrytyczna wobec siebie nieszczególnie wychodzi na dobre i może być ryzykownym przedsięwzięciem, tym bardziej gdy poruszamy się w wirtualnej przestrzeni, ale wierszyk jest całkiem wporzo – trudno zaprzeczyć. Pzdr
A zaprzeczają.
A każdy ma swoje zdanie, więc nijak mi tu dyskutować.
Własne wyraziłem w wierszu.
No i zwiali...
Czytałem ten wiersz wcześniej. Teraz dopiero do mnie dotarł (zapoznałem się z historią wojen na opowi.). Ogromny potencjał w Tobie.
Kto ma szerokie horyzonty, ten ma wąskie perspektywy - rzekł klasyk :)
W Polsce i tutaj potencjał?
Chcesz mnie zabić?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania