Z optymizmem na garb lat (2)
"Wiosna, wiosna, ach, to ty"?!
Wszystko się do życia budzi,
...więc i myśl ma ciepło brzmi:
„Skończ z fotelem! Ciało trudzić!”.
Choć zastrzyka tu i tam,
gdzieś zaboli, coś zapłacze,
chociaż sprawność czasem łka,
jedna myśl niech ci kołacze:
Z każdym rokiem masz mniej lat.
Że do setki? Mało ważne.
W sercu, w duszy bądźże chwat,
odrzuć wiek swój. To zakaźne.
„Metrykalny” – liczbą jest,
„biologiczny” – ten się liczy.
Ruszaj członki, zalicz test…
Chcesz być młodszy? Trzeba ćwiczyć.
Gdy tak zrobisz, to nie żart,
uwidocznisz myśl pokrewną:
„Mimo wieku czuję hart,
szklankę mam w połowie pełną”.
Komentarze (4)
Lekki żarcik. Optymistyczny, fajny. Rytm jest, na czuja, ale jest. :)
No i taki miał być w moim zamyśle :)
Świetny, bardzo wiosenny, pozytywny;)
Słońce dzisiaj wyszło, bezchmurnie, nagle ciepło... więc szybko naskrobałem ten wierszyk, a poterm na rower. Wreszcie! :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania