zagadka 1 - wierzenia

Zgadnij kogo/co opisuję.

 

Twarz ma bladą jak kostucha. Wzrok straszny jak u najmłodszej z Gorgon, która zamieniała w kamień. Głowę zdobi korona. Czy to król lub królowa? Jest wysoką osobą czy stworem. Opiekuje się kwiatami. Czy jest ogrodnikiem? Dba o łańcuch troficzny w dziczy. Nie lubi ręki zielarek trzymającej sierp czy siekierę drwala. Lubi dzikie zwierzęta i bardzo dręczy pobliskich myśliwych, którzy polują na sarnę lub dzika. Może pokazać się wędrowcom jako drapieżnik o ostrych kłach lub jako ptak latać, gdy widać gwiazdy.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (23)

  • Bettina 04.04.2024

    Odyn?

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Zimno.

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Zapraszam chętnych do rozwiązania mojej zagadki 1 – wierzenia.

  • Poncki 04.04.2024

    Hmm, to trudniejsze, tym bardziej, że mam kilka typów: najpierw Dziewanna.

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Witaj
    Pudło.

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs ok, no to Leszy.

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs lub Pan Lasu jak kto woli.

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Poncki
    Jak Ty to robisz? Znowu szybko zgadłeś. Gratulacje.

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Czytam Ci w myślach 😉

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Ale nie we wszystkich. Przede wszystkim w tych, które krystalizują jako tekst.

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Poncki
    Mogę się dowiedzieć czy jesteś po jakiś studiach?

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Po jakichś jestem :P

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    ale akurat o Słowianach i ich wierzeniach nie uczyli. Tego musiałem się dogrzebać sam 😉

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Poncki
    Jestem po ekonomii. Lubię wierzenia słowiańskie.

  • Bettina 04.04.2024

    Vampire Fangs
    So!

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Bettina
    Poncki zgadł.

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby odkrywać ile się da z naszej pradawnej kultury.
    Była wspaniała, piękna i żywa, lecz kościół skutecznie zatarł ślad naszego dziedzictwa, do tego stopnia, że w szkołach uczymy się o greckich i rzymskich bogach, lecz nie o rodzimych.

  • Poncki 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Betti trolluje, jak zwykle :)

  • Vampire Fangs 04.04.2024

    Poncki
    Masz rację. To wina szkoły i Kościoła. O wierzeniach słowiańskich powinno uczyć w szkołach. To nasza tradycja. Nie powinniśmy się jej wstydzić.

  • Bettina 04.04.2024

    Vampire Fangs
    Pobliski myśliwy.

  • Bettina 04.04.2024

    To langusta

  • Bettina 04.04.2024

    Powinnam napisac rzecz gustu, ale mi sie nie chce.

  • wikindzy 04.04.2024

    Byłem, na razie idę.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania