zagadka 2 - historyczna
Zgadnij, który zamek opisuję.
Bracia! Bracia! Do broni! Brońcie zamku!
Wrogowie zalali ojczyznę niczym fale Bałtyku.
Szerzenie wiedzy jak się bić – symbol oświaty kaganku.
Pokona szwedzkie miecze, których jest bez liku.
Zapiszą historycy wojnę o zamek w księgach.
Wiadomo, że pióro jest silniejsze, niż miecz.
Zamek dwa lata był we wrogich rękach.
Skończyła się okupacja i Szwedzi idą precz.
Zamek kilkakrotnie niszczony ktoś częściowo odbudował.
Dzięki niemu budowlę dzisiaj podziwiamy.
Miejsce piękne, jakby ktoś zaczarował.
Dookoła lasy, skały i błękitne niebo nad głowami.
Zamek na tle wschodu Słońca wygląda bajecznie.
Na wędrownym szlaku można spotkać jego ruiny.
Zachwycił mnie i chcę, by trwał w sercu wiecznie.
Zniszczona fortyfikacja jest dumą tej krainy.
Zwiedzałem zamczysko z rodzicami.
Niebo drapały skały z wapieni.
Nagle po ulewie zobaczyliśmy tęcze nad nami.
W górze świeciło Słońce wśród obłoków w bieli.
W majestatycznym zamczysku filmy kręcono.
Nie napiszę jakie, by Was nie naprowadzić na trop.
Na tle budowli również polskie seriale stworzono.
Myślę, że od zgadnięcia oddziela Was mały krok.
Komentarze (24)
Byłem, na razie idę. Wrócę tu jeszcze.
OK
Vampire Fangs. Żaden z tych, z więcej niż czterema basztami? Za czasów, gdy stałyby jeszcze.
Vampire Fangs, Czy Królowa Bona bywała? Czy krzyżaków tam więziono?
wikindzy
ZIMNO
Vampire Fangs, No tak...
Vampire Fangs, Czyli nie zamek w Chęcinach.
wikindzy
Na razie nie powiem.
wikindzy
Bardzo zimno
Vampire Fangs, Ale można wykreślić lokację.
wikindzy
Chodzi mi tylko jak ten zamek się nazywa
Ja też... :)
OK
Olsztyn pod Częstochową
nie
Vampire Fangs może Ogrodzieniec. Tam kręcili Wiedźmina.
Poncki
Jesteś niemożliwy. Wiedziałem, że zgadniesz.
Vampire Fangs 🍾
Poncki
Jesteś za dobry z tymi wierzeniami słowiańskimi.
Vampire Fangs mam taką pracę, że muszę zagadki rozwiązywać to i mi się udziela w życiu prywatnym...
Poncki, Masz dwa Laury na dzień? Jeszcze jeden i miszczoswto sezonu!
wikindzy
Też tak bym chciał. Na razie u mnie zero.
Vampire Fangs, U mnie na dziś też null.
wikindzy
jak już dzisiaj pisałem – trening czyni mistrza
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania