Przypominam sobie tę sprawę, aczkolwiek filmu nie oglądałem, a tła prawdziwych wydarzeń nie znam. Bez wątpienia film to dobrze dzieło zafałszowywania historii. Najlepszy przykład to "Narodziny Narodu".
To prawda, Amerykanie są w tym mistrzami, szczególnie ta grupa, która włada Hollywood. Akurat "Narodziny narodu" to reżyser kręcił chyba z przekonaniem, bo jego ojciec walczył po stronie konfederacji. To był film prawdziwy z jego punktu widzenia.
Bogumił Tak tylko, że wtedy jeszcze Demokraci z Hollywood jeszcze nie byli antyrasikowscy. Wszystko się zmieniło podczas wielkiego kryzysu, kiedy murzyni zaczęli przechodzisz do Demokratów dających im zasiłki. Potem druga woja światowa dobiła tolerancje rasizmu.
Marek Adam Grabowski Jak tu nie popierać takiego filmu, gdy obecnie w Ameryce na sto tysięcy gwałtów, sto tysięcy dokonywanych jest przez Murzynów na białych, a nie ma ani jednego odwrotnie, białego na czarnej kobiecie. Chyba coś nie helou z tymi gwałtami.
Jak na razie, to zbrodnie na naszym narodzie popełniają inne rasy i narodowości. I to na masową skalę. Jak tego nie czaisz Ais, to szalenie przykro mi.
gdy obecnie w Ameryce na sto tysięcy gwałtów, sto tysięcy dokonywanych jest przez Murzynów na białych, a nie ma ani jednego odwrotnie, białego na czarnej kobiecie.
Widocznie murzyni nie są rasistami, tyl k o cholerne białasy.
Opanuj swoją nienawiść, bo cię nie wpuszczą dp raju. Zobaczysz. Będziesz spał na wycieraczce.
I dobrze ci tak.
To według Ciebie sto tysięcy białych mężczyzn powinno się obecnie rzucić w jakichś ciemnych zaułkach na murzynki, mulatki, metyski, żeby nie zostać posądzonym o rasizm. Bardzo to śmieszne. Dobrze życzysz tamtym kobietom. Bo dla mnie to dane przerażającej.
Swoją drogą ciekawe info, Bogumił. Jesteśmy narodem, na który można zrzucić wszystkie największe zbrodnie, popełnione przez innych, zastanawiające dlaczego?
Bo pełno takich ludzi, jak powyżej, w narodzie bett. Na te filmy chodzą miliony głupków i się "edukują", tak jak chcą twórcy tych dzieł. A treści zawarte w filmach przyjmują jak prawdy objawione. Z reguły jak nie wierzą w Boga, to uwierzą w każde podane im g., a jak jest jeszcze zawinięte w atrakcyjny marketingowo papierek to już pieją z zachwytu.
Betti, nie przejmuj się, Ais ma słabsze dni, może jakiś kryzys. My w przeciwieństwie do tych d..ków działających zza węgła i ślących donosy nigdzie nie będziemy donosić. Niech sobie każdy gada co chce, jest wolność słowa.
Ais ja nie wiem co ci jest ale coś ci wyraźnie dolega skoro tak się zwracasz do koleżanek. Jeśli można ci pomóc to napisz jak. Mogę się za Ciebie pomodlić.
betti a bo gadaliśmy z Markiem o innym filmie Narodziny narodu. Technicznie dobre dzieło ale dziś nazwani je rasistowskim bo przedstawia w złym świetle murzynów po wojnie secesyjnej. Kiedyś było powszechnie chwalone.
betti tam chodziło o to że po abolicji spychali białych z chodników, gwałcili kobity itp. To też jest pokazane bardzo delikatnie w Przeminęło z wiatrem.
Bogumił czy tak delikatnie, to bym nie powiedziała, a może to w '' Scarlett'' bardziej było poruszone? W każdym bądź razie wiem o co chodzi.
Dzięki wielkie, bo nie rozumiałam tego odniesienia do Twojego tekstu.
Bogumił Film pod względem technicznym genialny, zwłaszcza jeśli go porównamy z tym co było przedtem. Jednak zakłamań historycznych było w nim dużo. Z dzisiejszej perspektywy jest dla ludzi nie go przyjęcia; nawet dla takich mocnych prawicowców jak PAT Buchanan. Jednak pewne kontrowersje wzbudzał już od początku. Chciano go zakażać, i dlatego następny film Griffitha był o temacie cenzury, pod tytułem (o ironio!) Nietolerancja. Natomiast mnie w USA bardzo interesuje ewolucja lewoskrętnych celebryków. Kiedyś tępili czarnych, a teraz są nimi wniebowzięci. Nie wiem, czy wiesz, że jak Obama kandydował pierwszy raz to za jego plecami stał najstarszy senator demokratów. Zaczynał karierę w Ku Klux Klanie. Mowa o Robercie Byrd.
betti broniłem filmu Griffitha bo tak w USA było. A czy on to przerysował i na ile nie mam pojęcia bo nie mam takiej wiedzy historycznej co do USA. Filmu nie apoteozuje ani nie potępiam bo nie mam wystarczającej wiedzy.
Bogumił ja też nie mam pojęcia. Nigdy się tym jakoś nie interesowałam, tylko jak nadmieniłeś o ''Przeminęło z wiatrem'', to zajarzyłam... bo w ''Scarlett'' była kontynuacja tego wątku.
Bogumił A tak z innej beczki. Chyba przegapiłeś moje opowiadanie "Tak będzie już każdej nocy". Oczywiście nie musisz wszystkich komentować, ale ten myślę, że zainteresowałby cię, że względu na tematykę.
Witam was! Niestety, moje konto zostało zablokowane. Niestety, nie wiem, czy to ban za przekleństwa które do admina pisałem, czy to reakcja admina na moją wiadomość, że jak nie zamierza mi przywrócić normalnego dodawania tekstów to niech mi już to konto usunie. W każdym razie nie mam dostępu do swojego konta, dlatego poprosiłem Margeritę o przekazanie wam tej wiadomości. Teraz to wy zaczęliście się skarżyć na to, że musicie czekać na dodanie swoich tekstów i canulas pisał, że może to przez to, że admin coś testuje. Niestety ja miałem to już jakiś tydzień wcześniej i to chyba nie jest w ramach testowania, tylko chciał kontrolować nawiązania do polityki i przekleństwa w moich tekstach. Niestety nie wiem co robić, bo bardzo chciałbym na opowi wrócić, może wy coś doradzicie. Trzymajcie się, Tomek Bordo
Bogumił Jeśli w kierunku admina leciały przekleństwa, to nic dziwnego. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założył drugie. Ja akurat nie zgłaszałam, ale wcale się nie dziwię, jeśli komuś się nie spodobało x tekstów o tej samej Ludwikowej treści. Wolność słowa wolnością, no ale żeby tam było chociaż trochę sensu. Wiele osób mu pisało, że głupi nie jest i żeby zaczął pisać normalnie, bo umie.
Tomku, czyli w takim razie mój list, którym miałem wysłać dziś do admina jest bez sensu. Zrób tak, jak radzi ci Jola, jak masz jakiś drugi adres email to załóż kolejne konto, tylko już niestety będziesz musiał mieć inny nick, np. Tomek B. czy co tam sobie wymyślisz. Z tym, że niestety, tak jak radzi Jola musisz skończyć ze wszystkimi słowami uznawanymi za niecenzuralne, lub obraźliwe wobec admina, czy kogokolwiek, niestety także w tekstach. No i z dalszych rad Joli też bym skorzystał, bo są mądre. A dla mnie miałeś napisać felieton czy coś w tym stylu o aktualnej sytuacji i nastrojach w Gdańsku. Czekam.
Życzę Ci szybkiego powrotu, nie łam się. Pozdrów Marg.
krajew34 ale to dzieciak jeszcze, nieopierzone toto i chyba nauczkę już dostał.
Jaki jest, taki jest i wnerwia często, ale szkoda trochę, bo już tak wrósł w opowi.
Bogumił, udało mi się założyć drugie konto na innym komputerze, bo na swoim miałem blokadę na IP. Tak czy inaczej obiecałem poprawę i postaram sie ograniczyć aluzje do polityki w tekstach oraz przekleństwa. Wyjeżdżam na 2 tygodnie, później prawdopodobnie będę tu tak samo aktywny jak wcześniej. Trzym się
Bogumił nie byłem, bom ciągle onieśmielony.... narzucać sie chyba nie będę przez chwilę, bo Panią mi się nie pozwala nazywać... ale cóż, kobieta i to piękna, wiec ma prawo ;)
Polacy płacili za rekwizycję pieniędzmi zabranymi Niemcom podczas ataków na miasteczka obsadzone garnizonami okupacyjnymi, albo kasą którą dostali z Londynu, Taka różnica. A bandy, bo to nie była partyzantka, sowieckie i żydowskie rabowały i mordowały mieszkańców.
Niestety uschniesz z tęsknoty, za dwie godziny jadę na gardenparty. Odpowiadam tutaj, żeby nie robić chlewu Misiowi pod jego pięknym pamiątkowym wierszem.
Komentarze (81)
Przypominam sobie tę sprawę, aczkolwiek filmu nie oglądałem, a tła prawdziwych wydarzeń nie znam. Bez wątpienia film to dobrze dzieło zafałszowywania historii. Najlepszy przykład to "Narodziny Narodu".
To prawda, Amerykanie są w tym mistrzami, szczególnie ta grupa, która włada Hollywood. Akurat "Narodziny narodu" to reżyser kręcił chyba z przekonaniem, bo jego ojciec walczył po stronie konfederacji. To był film prawdziwy z jego punktu widzenia.
Bogumił Tak tylko, że wtedy jeszcze Demokraci z Hollywood jeszcze nie byli antyrasikowscy. Wszystko się zmieniło podczas wielkiego kryzysu, kiedy murzyni zaczęli przechodzisz do Demokratów dających im zasiłki. Potem druga woja światowa dobiła tolerancje rasizmu.
Marek Adam Grabowski Jak tu nie popierać takiego filmu, gdy obecnie w Ameryce na sto tysięcy gwałtów, sto tysięcy dokonywanych jest przez Murzynów na białych, a nie ma ani jednego odwrotnie, białego na czarnej kobiecie. Chyba coś nie helou z tymi gwałtami.
Bogumił Skąd są te dane ?
Ant w jakiejś gazecie czytałem, ale nie pamiętam jakiej. Ale wyglądają chyba na prawdziwe.
Ant to oczywiście były dane dotyczące gwałtów międzyrasowych.
Ciekawy jestem źródła informacji, chętnie zapoznam się
Ant raczej ci tego nie znajdę, gazeta pewnie gdzieś na makulaturze.
Szlachetny Chrześcija nin Bogumił:
Rasista
Homofob
Ksenofob
Zaszlachtowałby wszystko, co odmienne, kolorowe, czarne, czy niepolskie.
Za to chętnie propaguje pedofilską sektę kk.
Jak na razie, to zbrodnie na naszym narodzie popełniają inne rasy i narodowości. I to na masową skalę. Jak tego nie czaisz Ais, to szalenie przykro mi.
Ja nie o tym.
Tylko o twoim powyższym komentarzu:
gdy obecnie w Ameryce na sto tysięcy gwałtów, sto tysięcy dokonywanych jest przez Murzynów na białych, a nie ma ani jednego odwrotnie, białego na czarnej kobiecie.
Widocznie murzyni nie są rasistami, tyl k o cholerne białasy.
Opanuj swoją nienawiść, bo cię nie wpuszczą dp raju. Zobaczysz. Będziesz spał na wycieraczce.
I dobrze ci tak.
"Widocznie murzyni nie są rasistami, tylko cholerne białasy".
To jest twój komentarz.
Zresztą według mnie idiotyczny.
Ja tylko przytoczyłem dane bez żadnego komentarza. Czyli to ty jesteś rasistką. Przykro mi.
To według Ciebie sto tysięcy białych mężczyzn powinno się obecnie rzucić w jakichś ciemnych zaułkach na murzynki, mulatki, metyski, żeby nie zostać posądzonym o rasizm. Bardzo to śmieszne. Dobrze życzysz tamtym kobietom. Bo dla mnie to dane przerażającej.
Pani Kasia jak zwykle - nie zrozumiała. I tak jest za każdym razem...
Nie przeinaczaj moich słów, tylko podaj źródło swoich nowinek.
Czy aby na pewno 100 tys/100 tys to tylko i wyłącznie Czarny Lud.
Takie były dane w tej gazecie. Ja tego nie jestem w stanie samodzielnie potwierdzić.
O, przyszedł kretyn i wtrąca się do cudzej dyskusji.
Pani Kasiu, niech mnie pani nie obraża, bo zgłoszę do Admina, po drugie, to nie ja wykazuję zerową logiką.
Zgłaszaj cieciu.
I nie wtrącaj się do mojej logiki.
Ce Ha O z kreską Jot ci do tego.
Swoją drogą ciekawe info, Bogumił. Jesteśmy narodem, na który można zrzucić wszystkie największe zbrodnie, popełnione przez innych, zastanawiające dlaczego?
Ok, pani Kasiu.
Bo pełno takich ludzi, jak powyżej, w narodzie bett. Na te filmy chodzą miliony głupków i się "edukują", tak jak chcą twórcy tych dzieł. A treści zawarte w filmach przyjmują jak prawdy objawione. Z reguły jak nie wierzą w Boga, to uwierzą w każde podane im g., a jak jest jeszcze zawinięte w atrakcyjny marketingowo papierek to już pieją z zachwytu.
Betti, nie przejmuj się, Ais ma słabsze dni, może jakiś kryzys. My w przeciwieństwie do tych d..ków działających zza węgła i ślących donosy nigdzie nie będziemy donosić. Niech sobie każdy gada co chce, jest wolność słowa.
Bogumił przecież żartowałam. Ja nie taka wyrywna.
Bogumił, co ty bredzisz? Nie mam słabszych dni.
Chcę, abyś udowodnił PRAWDOMÓWNOŚĆ = PRAWDOPISEMNOŚĆ.
Czy jesteś w stanie podeprzerzeć się źródłem statystyk, o których piszesz? Bo wydaje mi się, że twoje słowa są wyssane z palca.
A kretyn może zgłosić mnie nawet do Ziobro.
Mam TO w tyłku.
Ais ja nie wiem co ci jest ale coś ci wyraźnie dolega skoro tak się zwracasz do koleżanek. Jeśli można ci pomóc to napisz jak. Mogę się za Ciebie pomodlić.
Bogumił daj spokój. Jeśli p. Kasia uważa, że obraża kogoś więcej poza sobą, to się bardzo myli...
O kim piszesz?
I
Oczywiście nie możesz podać źródeł, kłamco.
Bogumił jesteś niewiarygodny, bo jesteś kłamcą. Oskarżasz rasę, której NIKT STĄD NIE OBRONI, bo tutaj wszyscy tacy sami, jak ty.
Brzydzą mnie tacy (nie)ludzie.
betti nie powinniśmy jej denerwować, trzeba dużo spokoju, łagodności.
Bogumił, ale co do Twojego tekstu mają - ludzie o innym kolorze skóry?
betti a bo gadaliśmy z Markiem o innym filmie Narodziny narodu. Technicznie dobre dzieło ale dziś nazwani je rasistowskim bo przedstawia w złym świetle murzynów po wojnie secesyjnej. Kiedyś było powszechnie chwalone.
Aha
betti tam chodziło o to że po abolicji spychali białych z chodników, gwałcili kobity itp. To też jest pokazane bardzo delikatnie w Przeminęło z wiatrem.
Kobiety.
Bogumił czy tak delikatnie, to bym nie powiedziała, a może to w '' Scarlett'' bardziej było poruszone? W każdym bądź razie wiem o co chodzi.
Dzięki wielkie, bo nie rozumiałam tego odniesienia do Twojego tekstu.
Bogumił Film pod względem technicznym genialny, zwłaszcza jeśli go porównamy z tym co było przedtem. Jednak zakłamań historycznych było w nim dużo. Z dzisiejszej perspektywy jest dla ludzi nie go przyjęcia; nawet dla takich mocnych prawicowców jak PAT Buchanan. Jednak pewne kontrowersje wzbudzał już od początku. Chciano go zakażać, i dlatego następny film Griffitha był o temacie cenzury, pod tytułem (o ironio!) Nietolerancja. Natomiast mnie w USA bardzo interesuje ewolucja lewoskrętnych celebryków. Kiedyś tępili czarnych, a teraz są nimi wniebowzięci. Nie wiem, czy wiesz, że jak Obama kandydował pierwszy raz to za jego plecami stał najstarszy senator demokratów. Zaczynał karierę w Ku Klux Klanie. Mowa o Robercie Byrd.
Marek Adam Grabowski dziś wszystko jest pokręcona może to była jakaś wtyczka agenturalna. Nie ma się co dziwić.
betti broniłem filmu Griffitha bo tak w USA było. A czy on to przerysował i na ile nie mam pojęcia bo nie mam takiej wiedzy historycznej co do USA. Filmu nie apoteozuje ani nie potępiam bo nie mam wystarczającej wiedzy.
betti dobranoc
Bogumił ja też nie mam pojęcia. Nigdy się tym jakoś nie interesowałam, tylko jak nadmieniłeś o ''Przeminęło z wiatrem'', to zajarzyłam... bo w ''Scarlett'' była kontynuacja tego wątku.
Dobranoc, Bogumił.
betti dobranoc bardzie szczegółowo odpowiem ci jutro.
Bogumił A tak z innej beczki. Chyba przegapiłeś moje opowiadanie "Tak będzie już każdej nocy". Oczywiście nie musisz wszystkich komentować, ale ten myślę, że zainteresowałby cię, że względu na tematykę.
Marku przeczytam
Witam was! Niestety, moje konto zostało zablokowane. Niestety, nie wiem, czy to ban za przekleństwa które do admina pisałem, czy to reakcja admina na moją wiadomość, że jak nie zamierza mi przywrócić normalnego dodawania tekstów to niech mi już to konto usunie. W każdym razie nie mam dostępu do swojego konta, dlatego poprosiłem Margeritę o przekazanie wam tej wiadomości. Teraz to wy zaczęliście się skarżyć na to, że musicie czekać na dodanie swoich tekstów i canulas pisał, że może to przez to, że admin coś testuje. Niestety ja miałem to już jakiś tydzień wcześniej i to chyba nie jest w ramach testowania, tylko chciał kontrolować nawiązania do polityki i przekleństwa w moich tekstach. Niestety nie wiem co robić, bo bardzo chciałbym na opowi wrócić, może wy coś doradzicie. Trzymajcie się, Tomek Bordo
Pięknie. :)
A ja się zastanawiałam, co się z Tomkiem dzieje, a tu masz... ktoś coś wcześniej pisał, że jego dni policzone. Można stracić wiarę w ludzi...
TWA zadziałało.
Bogumił Jeśli w kierunku admina leciały przekleństwa, to nic dziwnego. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założył drugie. Ja akurat nie zgłaszałam, ale wcale się nie dziwię, jeśli komuś się nie spodobało x tekstów o tej samej Ludwikowej treści. Wolność słowa wolnością, no ale żeby tam było chociaż trochę sensu. Wiele osób mu pisało, że głupi nie jest i żeby zaczął pisać normalnie, bo umie.
Tomku, czyli w takim razie mój list, którym miałem wysłać dziś do admina jest bez sensu. Zrób tak, jak radzi ci Jola, jak masz jakiś drugi adres email to załóż kolejne konto, tylko już niestety będziesz musiał mieć inny nick, np. Tomek B. czy co tam sobie wymyślisz. Z tym, że niestety, tak jak radzi Jola musisz skończyć ze wszystkimi słowami uznawanymi za niecenzuralne, lub obraźliwe wobec admina, czy kogokolwiek, niestety także w tekstach. No i z dalszych rad Joli też bym skorzystał, bo są mądre. A dla mnie miałeś napisać felieton czy coś w tym stylu o aktualnej sytuacji i nastrojach w Gdańsku. Czekam.
Życzę Ci szybkiego powrotu, nie łam się. Pozdrów Marg.
Tomek mówi, że nie może założyć kolejnego konta
Po co mu kolejne konto, skoro i tak wszędzie o nim pełno?
Niech Admina za bluzgi przeprosi i poprawę obieca. Admin też człowiek, może się ugnie i bana cofnie.
Zależy, ile granic przekroczył swymi wulgaryzmami, pewnych rzeczy się nie zapomina i nie wybacza.
krajew34 ale to dzieciak jeszcze, nieopierzone toto i chyba nauczkę już dostał.
Jaki jest, taki jest i wnerwia często, ale szkoda trochę, bo już tak wrósł w opowi.
Angela możesz mieć rację, ale z racji nabytego niedawno pesymizmu, śmiem wątpić w skuteczną nauczkę i poprawę. Jednak wszystko w rękach admina.
krajew34 niech próbuje, zobaczymy, ale sporo luda (tak mi się zdaje) ujmie się za nim
Bogumił, udało mi się założyć drugie konto na innym komputerze, bo na swoim miałem blokadę na IP. Tak czy inaczej obiecałem poprawę i postaram sie ograniczyć aluzje do polityki w tekstach oraz przekleństwa. Wyjeżdżam na 2 tygodnie, później prawdopodobnie będę tu tak samo aktywny jak wcześniej. Trzym się
Tomku fajnie że znowu jesteś. Trzym się.
Tomasz Bordo Jesteś na cenzurowanym. Pamiętaj.
Something Ty nie masz żadnych rozrywek? Jakieś pasje, albo coś koło tego?
Angela, jesteś wielka!
E tam, ja go opieprzam, ale inaczej jak na dziecko spojrzeć nie potrafię.
Angela no i o to chodzi. Tomek, to dobry dzieciak. Ma piękną zaletę - nawet kiedy ktoś go obrazi, to szybko zapomina i wybacza, prawda?
betti Tomek już do nas wrócił.
Bogumił syn Wasz marnotrawny i prześladowany....;)
akwi, wrócił, ale wyjeżdża;((
Bogumił dwa tygodnie, dasz radę.... ;)
akwi, chyba tak. Twoja dama nowy tekst napisała, byłeś już u niej?
Bogumił nie byłem, bom ciągle onieśmielony.... narzucać sie chyba nie będę przez chwilę, bo Panią mi się nie pozwala nazywać... ale cóż, kobieta i to piękna, wiec ma prawo ;)
akwi, jak tam chcesz, ja się nie będę wtrącał:)))
Bogumił bardzo rozsądnie :)
Tekst czytałam, ocenę zostawiam, ale się nie wypowiadam. : )
Dziękuję.
https://www.fronda.pl/a/bracia-bielscy-rzeznicy-czy-bohaterowie%2C619.html
Polacy płacili za rekwizycję pieniędzmi zabranymi Niemcom podczas ataków na miasteczka obsadzone garnizonami okupacyjnymi, albo kasą którą dostali z Londynu, Taka różnica. A bandy, bo to nie była partyzantka, sowieckie i żydowskie rabowały i mordowały mieszkańców.
A źródełka niet.
Bo
Bogumił ssie.
Niestety uschniesz z tęsknoty, za dwie godziny jadę na gardenparty. Odpowiadam tutaj, żeby nie robić chlewu Misiowi pod jego pięknym pamiątkowym wierszem.
Hahahaha.
Boguś, ssij dobrze, może w nagrodę dostaniesz święty obrazek.
Chłopie. Daj sobie już na wstrzymanie.
????
Duuuużo węgla leczniczego trzeba.
Kopalnia nie wydoli.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania