Bądź moim wierszem LBnR 109
Prosto z ulicy
brukowanej chmurnymi twarzami
porwij mnie
i stańmy się szybującymi ptakami
Ukradnijmy sobie oddech nawzajem
tam
na nieba najwyższym poziomie
zbędny jest przecież zupełnie
Bądź moją fabułą
prozą
i tajemnicą
jak pierwsze spotkanie niedoszłych kochanków
Ogień i woda
niech staną się braćmi
ich siostrą
przedwieczne pragnienie
Pozostań poezją
zagubioną w spojrzeniu
geście
muśnięciu
w szaleństwie dotyku
milionach dotyków
Świat nieskończony niech zamknie się w kropli
rosy lub deszczu
i tam
gdy spojrzę
zobaczę znów ciebie
lub pustkę
Komentarze (30)
Ukradnijmy sobie oddech na wzajem
tam
na nieba najwyższym poziomie
zbędny jest przecież zupełnie
Czy tobie też się tak wyświetla, to zamierzone?
I jeszcze to nawzajem ze spacją.
Pozdro
Spacja wyleciała, a Twoje pytanie “o oddech” to w niektórych miejscach i przy niektórych osobach czasem wydaje się wszystko zbędne. Chyba że pytasz o coś innego?
Dziękuję za wskazania i komentarz.
Bardzo cenię!
Pozdrawiam!
Maurycy Lesniewski↔Taki nieco podniosły styl, mimo wszystko nie ziejący negatywem i patosem. Raczej po ludzku tak.
Nie sądzę, żeby na końcu ujrzał pustkę.
Raczej prozę, przemienioną w wiersz, jak wersach, co wyżej, lecz jeszcze piękniej.
Takie subiektywne skojarzenie me:)↔Pozdrawiam😄:)
Dekaos Dondi nie sądzisz, powiadasz? A to i jest nadzieja 😉
Dzięki za zerknięcie i komentarz!
Kłaniam się nisko 😉👍👍👍
Witaj w Bitwie! Powodzenia i dobrej zabawy.
Literkowa
To ja ja muszę Powitać i poprosić i link na forum
Wzorowa Płaczlinda jeśli tak bardzo pragniesz, to możesz wziąć udział i może w przyszłości objąć ten stołek. A na razie nie spamuj.
Literkowa
Literkowa Bitwa na Rymy™ to moje najwieksze pragnienie. lubię takie hocki klocki
Literkowa Bitwa na Rymy™ a dlaczego ty prowadzisz ten konkurs a nie najlepsza na opowi
Wzorowa Płaczlinda↔A czemu jaja, a nie Autora? →😉:)
Dekaos Dondi co palisz bo głupotki gadasz
Wzorowa Płaczlinda→ "To ja ja muszę Powitać i poprosić i link na forum"😉:)
Dekaos Dondi 🤣
Bardzo zmysłowo zawoulowane piękno miłosnych uniesień na kanwie poezji. Jest kobietą, dlatego tez jest weną dla mężczyzny. Tajemniczy dotyk oddechem w erotycznej osłonie.
Pozdrawiam i miłego dzionka
Dziękuję pięknie za komentarz:)
Maurycy proszę o zmianę kategorii z wierszy na Bitwy :)
Literkowa
Zrobione :)
Wiersz z dużą dozą liryki, można się rozmarzyć. Są piękne frazy jak np.
''Ukradnijmy sobie oddech nawzajem'' - ja tu widzę rozpalone do czerwoności pocałunki, tylko dalej niebo psuje raj... ale dalej znowu jest fraza:
''Pozostań poezją
zagubioną w spojrzeniu
geście
muśnięciu'' - i tu delikatność ujmuje, zawłaszcza wyobraźnię.
Gdyby nie to przeplatanie wersów pięknych z zużytymi rekwizytami typu niebo, ogień, woda, przedwieczne pragnienia itd. byłoby na wskroś cudownie.
Ja bym przy tym wierszu podłubała jeszcze, szkoda nie wyciągnąć z niego co najlepsze, niechby zachwycał...
Grafomanka Bardzo rzeczowy i precyzyjnie punktujący plusy i minusy komentarz, takie opinie to samo złoto. Tylko dzięki konstruktywnej krytyce można zrobić jakieś tam postępy.
Może kiedyś do tego tekstu wrócę i wtedy Twoje uwagi będą na pewno wnikliwe rozpatrywane.
Bardzo dzięki za komentarz, zwłaszcza, za tak obfity w uwagi i spostrzeżenia.
Kłaniam się nisko :)
Zaczynamy! Głosujemy! Zapraszam do wierszy na Głównej i do linków na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Głosujemy do 02 grudnia /sobota/ godz. 23.59
Dziękuję za udział i zapraszamy do urny.
Literkowa
Zrobione 😉
Maurycy Lesniewski - piękny, klimatyczny wiersz o romansie poety i natchnienia :)
Pozdrawiam :)
Dziękuję bardzo za komentarz i opinię.
Pozdrawiam:)
podoba mi się
Dziękuję Merg :)
Ładne metafory. Układają się w piękne obrazy z podróży. Pozdrawiam. :)
Serdecznie zapraszamy do udziału w LBnRymy! (na wiersze)
Trzy tematy: 1. Gdyby płatek śniegu potrafił mówić...
2. Ciepłe oblicze zimy.
3. Najpiękniejszy prezent.
W wierszu można zamieścić dwa albo jeden z dwóch.
Piszemy jednen wiersz!
Czas na tworzenie do 17 grudnia /północ/.
Zasady konkursu znajdziesz tutaj:
https://www.opowi.pl/profil/literkowa-bitwa-na-rymy/opis
https://www.opowi.pl/forum/zapraszamy-do-kolejnej-edycji-i-w1617/
https://www.opowi.pl/konkursy/literkowa-bitwa-na-rymy/
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
ten link w pozycji drugiej https://www.opowi.pl/forum/lbnr-110-tematy-serdecznie-zapraszamy-w1639/
Serdecznie zapraszamy do udziału w LBnRymy! (na wiersze)
Jutro o północy mija termin!!!
Zasady konkursu znajdziesz tutaj:
https://www.opowi.pl/profil/literkowa-bitwa-na-rymy/opis
a tutaj znajdziesz tematy:
https://www.opowi.pl/halo-tu-111-i-dekaos-dondi-wkracza-w-a89639/
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
Serdecznie zapraszamy do udziału w LBnRymy! (na wiersze)
Termin do 31 stycznia!!!
Zasady konkursu znajdziesz tutaj:
https://www.opowi.pl/profil/literkowa-bitwa-na-rymy/opis
a tutaj znajdziesz tematy:
https://www.opowi.pl/forum/lbnr-112-w1659/
Liczymy na Ciebie!
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania