Poetka Gąska

Na ulicy u lisicy, w warzywniaku

gęś kupiła za pięć groszy deka maku,

bo słyszała gdzieś o jednej takiej kaczce,

co pisała bardzo ładnie, drobnym maczkiem.

 

Choć w pisaniu była słaba, powiem: tępa,

do pisania miała chęć, więc rusza stępa,

bo nastała wszędzie moda grafomania

Kury skrobią, więc i gąska pcha się do pisania.

 

Kaczka, drób pośledni, może pisać makiem

A ja gąska, cud poezji - też potrafię!

I pochyla się przy stole nad zeszytem,

Gęsim piórem mak na kartki sypie, sypie.

 

Chyba starczy mała szczypta na początek,

by zapisać moją powieść w równy rządek.

Tak zasiała gąska mak, na literki czeka.

Co jest? Nie ma liter! Co ten mak z pisaniem zwleka?

 

Mija kwadrans, mija drugi z makiem często figa,

mak leniwy - od pisania wciąż się miga.

Myśli gąska: Może maku jest za mało?

Pewnie więcej maku na literki by się zdało.

 

Więc dodaje drugą porcję, ze pół deka

a po chwili znów dodaje i znów czeka.

Dzień upłynął, noc minęła, już kur pieje.

Co za przewał?! Nic w zeszycie się nie dzieje.

 

A tymczasem mak jak leżał, dalej leży cicho.

Za pisanie brać się nie chce. Co za licho?

Głupia gąska coraz bardziej jest nerwowa.

Tyle piszę, tyle sypię - a tu...ani słowa.

 

Gdzie tu błąd, gdzie przyczyna mojej klęski.

Gdzie poemat mój w konkursach - ten zwycięski

Mój kajecik jest nowiutki, niepisany

w piękną kratkę, ze sto kartek – w kant...szarpany.

 

Na mój kuper, co się dzieje, co się stało ? ciągle piszę, a nie widać by się zapisało Skończę z tym pisaniem: ecie-plecie

Tylko zerknę, co jest na tej etykiecie.

 

Gąska czyta, potem gęga w wielkiej złości:

Kurza twarz! Minął termin przydatności!

Przecież tutaj napisano, jasno widać

jak ja mogłam takim makiem, coś napisać.

 

I w te pędy do lisicy bieży, by ją zganić:

Ruda małpo ! Mak jest przeterminowany!

Dawaj migiem świeży mak, bez wahania.

Do pisania, ryża kudło - nie do siania.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (440)

 • Grain 5 dni temu
  ok
 • anat 5 dni temu
  Potrafisz docenić.
 • anat 5 dni temu
  Może trochę realizmu ?
 • anat 5 dni temu
  Czas na podsumowanie literatury zamieszczonej na portalu, jak też i autorów, którzy komentują. Zacznę od „Szpilki”. Naprawdę dobry pomysł ma na wiersze. Pisze niebanalnie, widać talent i wyrobiony styl. Niepotrzebnie wdaje się w dyskusję. Głupieje i dołącza się do plebsu, do którego nie pasuje. Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi zostają w sieci i za kilkanaście lat mogą nam naprawdę zaszkodzić.
  Agnes 07-bez polotu, taka wierszokletka.
  Yaro i Grain błąkają się po portalach i piszą...warsztatowo nieźle, nawet dobrze jak na konkurs w Technikum Budowy Maszyn Rolniczych. Typowe produkcyjniaki, stachanowcy.
  Abie Faria – jakiś stuknięty osobnik, niegroźny dla otoczenia. Podejrzewam, że nie wie gdzie jest. Józef Kemlik- dzieciuch dorwał się do laptopa i wymyśla banalne historyjki.
  Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek.

  Akwadar – ten człowiek naprawdę potrafi pisać, szkoda tylko, że ucieka w filizowanie chłopka-roztropka i wychodzi z tego pustosłowie zarozumiałego balonika. „Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki”. Może dorośnie, bo na razie brnie w dyskusyjne łajno z miejscowymi przygłupami, a ci np. Martyna, Łukaszenko wciągają go do swojej kloaki.

  Idź za pszczółkami - a trafisz do miodu. Idź za muchami-trafisz do gówna.

  MartynaM- rzadko można spotkać, aż tak durną chamicę. Kocmołuch z Grajdołka ostatnio poprawił wiersz pisarki J. K. – nota bene przyjaciółki W. Szymborskiej.
  Posłuchajcie, co ta idiotka napisała, cyt.”. I nad rymem popracuj... kto dzisiaj takim dokładnym jedzie? Wstyd!” Ty jedziesz szambem z meliny, nieuku, chamico z blokowiska.
  Grain, Akwadar, Szpilka nie dali się podpuścić, wyczuli (...) pismo nosem, że wiersz pisany przez zawodowca - w tym wypadku przez Joannę Kulmową.
  A MartynaM – od razu rozdarła mordę, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Łukaszenka-internetowego alfonsa.

  Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.

  Odszedł „błękitny promień”, bo jak zauważył: „znudziło mi się wdychanie smrodu tego rynsztoka”. To o was grafomani z opowi.pl ! Sic!

  „Yanko wojownik” - wszystko na „P”: Pętak pałętający się po portalach. Nudzący się szczyl.
  Margarita- niedorżnięta magiera, ze swędzącą cipką. Inspiracją dla niej jest jej cieczka.
  Józef Kemlik – typowy grafoman i beztalencie. Pisze swoim prostym językiem piekarza z nocnej zmiany. Prochu nie wymyśli, niech pisze popłuczyny po s-f.
  Poncki-to dopiero talent. Jego wiersz, cyt: „szum, szum, osób dwóch, kroków szum”. Weź ty lepiej miotłę i pozamiataj klatkę schodową: szur, szur, szuru-buru, „chlastu! chlastu! nie mam rączek jedenastu.” Daruj sobie. Cyt: „Niebo granatem w zenicie”. Może z granatem w korycie?
  Swang-Song - „słodka idiotka” – nudząca się stara panna bez dzieci. W każdym razie, pusty babsztyl szukający odskoczni od marazmu. Widać nieoczytanie, brak erudycji. Po co ja to piszę i tak tępe dzidy połowy z tego nie „zrozumie”. Tjeri-szkoda na nią druku. Wszystko, co napisała jest badziewiem. Wiesz co to badziewie?
  Łukasz Jasiński - matoł, nie mający nic do powiedzenia. Myśli, że jest zabawny ze swoją głupotą. Podsumuję. Nikt poważny nie zechce być wśród was grafomanów, prześmiewców, nieuków. Jaki poziom prezentujecie? Żaden. Dno i wodorosty. Fachowe porady? Zapomnij o tym. Owsik ps. Lukaszenko wylezie z dupy i jak gówno przyczepi się do człowieka. Potem wyskoczy suczka MartynaM i zacznie obszczekiwać. I to ma być forum pisarskie. To szambo dla grafomanów. Moderator dopuścił do tego! Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili. Przede wszystkim możliwość zbanowania (wyciszenia) idioty, trolla takiego jak, np. Lukaszenko. Po drugie: usuwanie wpisów pod własnym dziełem. Ale jaki pan-taki kram.
 • anat, Wiedziałem od razu, że po to przyszłaś lub "łeś", stado nie zauważyło.
 • anat, "Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili." Truchło zdechło, zamieniło by się w próchno, portal funkcjonuje dzięki świrom.
 • anat 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Szapo ba. chapeau bas. Też to spostrzegłam, że zauważyłeś.
 • anat, No cele miałaś jasno wytyczone. A tych czterech słów, to na razie w googlu szukam.
 • anat 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Świr nie jest pojebem, trollem i gównem co czepia się wszystkiego. Relatywizm? A suka co obszczekuje każdego-to też świr ?
 • Znalazłem
 • anat, Nie przyłożę łap, by pomóc Ci pojechać, to pensjonariuszach, lubię ten oddział.
 • *po
 • anat 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Nie proszę cię o to. Dla mnie (bez urazy) za cienki Bolek jesteś. Spotykam cię na różnych portalach, miniesz jak liść. Rozumiesz? To nic osobistego.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Skoro jesteśmy tacy a nie inni w twoich oczach, to po co tu jesteś? Idź na portal gdzie są sami tacy " doskonali " jak ty i po problemie.
 • anat, Ale mnie na innych nie ma prawie, raz pielgrzymowałem i krótko. Nawet na facebooku mnie nie ma i na takich tam...
 • Piotrek71, Se musi taki od podstaw napisać.
 • Piotrek71 5 dni temu
  Yanko, tylko po co? Ta ocena i tak z pewnością nikogo tu nie zainteresuje bo widać gołym okiem że pisana jest jedynie dyktowana złośliwością. Zapewne kolejny profil kogoś znajomego, kto tu buszował wczesniej.
 • anat, Ze świrami uogólniam: świry, patole, menele, uzależnieni i wszelkie jednostki aspołeczne...
 • Piotrek71, Pewnie ktoś doknięty treścią komentarza i ego stało się bolesne.
 • Piotrek71 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Po fotce profilowej można się łatwo domysić kto to jest. Teraz zmienił z facetów na kobietę. To ten Sirpions
 • Piotrek71, To byłoby zbyt oczywiste, ale może on jest zbyt oczywisty?
 • Piotrek71 5 dni temu
  yanko wojownik 997 To on, styl wyzwisk, pisania i profilowe. na 100% to ten dewiant.
 • Piotrek71, Martyna paradoksalnie też go wyczuła na początku.
 • Poncki 5 dni temu
  yanko wojownik 997
  Myślę, że w obliczu tak ciężkiej krytyki powinniśmy zapalić ogień pod popcornem i udać się do lodówki po coś do picia. jest jeden tylko problem. To dopiero wtorek.
 • Piotrek71 5 dni temu
  Poncki gdzieś na świecie już środa :)
 • Poncki 5 dni temu
  Piotrek71 tak :) gdzieś na świecie już prawie koniec tygodnia :P
 • Poncki, Gdzieś na świecie jest "on".
 • Poncki 5 dni temu
  anat
  Łamiesz mi serce tymi słowami.
  Układałem ten wiersz z dużym przejęciem aby brzmiał idealnie.
  Jest idealny.
  Jest moim masterpiece.
  Czemu to robisz?
  Czemu jesteś tak podły?
 • Dziękuję za użycie mojej godności w tym gównie, najdroższy pan/pani, bo: Anat to osobowość nijaka, oczywiście, jestem bardzo dumny - otrzymałem bardzo łagodne określenie, jeśli naprawdę pragniesz prowadzić ze mną erystyczną polemikę, to: serdecznie zapraszam na Polski Portal Literacki (poezja.org), jednocześnie: proszę używać imienia i nazwiska - nie lubię tchórzy, a to co co zrobiłeś/aś, to nic innego jak pragnienie taniej popularności, którą tutaj można łatwo znaleźć - wywołując kontrolowane emocje - wbić w pamięć własną godność, kończąc: mój rocznik to osiemdziesiąty pierwszy i proszę czytać z pełnym rozumowaniem:

  Ballata

  Bianca fumo flussi in laria,
  silenzioso mormora piovere neve,
  brezza disordime fogile,
  tesero sta succedendo esecuzione,
  anime basato in laria
  loro ridono te stesso malincoure,
  quando gira grace calcolo,
  invece deceduto - silenzioso,

  o caro mio amico, amico, amico,
  bene passaggio triste momenti,
  perche no ole voi en no ole me,
  o caro mio amico, amico, amico,
  nostri amicizia brilla in grave,
  etico brilli in mio sognare,
  o caro mio amico, amico, amico,

  bianca fumo flussi in laria,
  foglia sta cadento su grave grigio,
  si esauriscono candele tuo vita -
  mai noi no mancava fede,
  incolore scrivere su la tomba
  coperchio era seduto morto gatto -
  memorabile omaggio voi:
  amico sopra gli amici, amici, amici,

  o caro mio amico, amico, amico,
  bene passaggio triste momenti,
  perche no ole voi en no ole me,
  o caro mio amico, amico, amico,
  nostri amicizia brilla in grave,
  etico brilli in mio sognare,
  o caro mio amico, amico, amico...

  Łukasz Jasiński (listopad 1998)

  Jednocześnie proszę ode mnie pozdrowić własnego kolegę: administratora tego portalu - pingwina z krótką bródką i czarnym kapeluszem - cywilnego chasyda, których wszystkich złapał tutaj w pułapkę bez wyjścia, prócz - mnie.

  Łukasz Wiesław Jan Jasiński herbu Topór
 • Otóż to: ktoś kiedyś powiedział, że myślenie jest trudne, więc: większość ludzi ocenia i dotyczy to ciebie i Sirpionsa - jesteście tacy sami, zamiast dawać merytoryczne komentarze z pełnym uzasadnieniem, to: atakujecie personalnie ludzi naprawdę wartościowych, proszę sprawdzić mój profil - komentarzy nie można usunąć, a własne teksty zabrałem z tego gówna, dodam: sam odszedłem z powodu donosiciela Graina, któremu dosadnie odpowiedziałem i otrzymałem bezprawne ostrzeżenie, wniosek: są tutaj równi i równiejsi (gówno zwane: Święte Towarzystwo Wzajemnej Adoracji).

  Łukasz Jasiński
 • anat 2 dni temu
  Łukasz Jasiński Szanowny panie Jasiński. Jestem Piotr Mackiewicz herbu Bożawola rocznik 1958. więc doradzałbym trochę ciszej i trochę niżej, przynajmniej w mojej obecności do mnie się zwracać. Co, zaś niniejszych parobasów, ze czworaków, którzy za sprawą bolszewickiej hołoty przestali (pardon) srać za stodołą, otóż nadmienię, że jakakolwiek dyskusja z parobkami jest nie na miejscu, co najwyżej pouczanie kołdunów. Minęły czasy, że oprócz słowa - chamów ćwiczyło się nahajką. Z poszanowaniem.
 • Akwadar 5 dni temu
  Przyszedłem, przeczytałem, ale na wierszach się nie znam... Taki niekumaty ja ;)
 • Szpilka 5 dni temu
  Coś w sobie ma, szkoda, że takie krótkie 😉
 • Metaforę ma i tyle, tak napisany aby coś wstawić, na zapasowe konto, takie mam wrażenie.
  A wiadomo, że na tym portalu dominuują czarne diabły, więc woń prawdziwych aniołów tu sporadyczna.
 • Tu jest miejsce, gdzie się można obnażyć i wyżalić: https://www.opowi.pl/forum/pitolenie-nr-104-milosc-jest-cool-w1505/
 • anat 5 dni temu
  Nie potrzebuję tego.
 • Przecież nie pisałem prawdy, to po prostu miejsce, gdzie wszyscy się tu piorą, choć czasami jest spokój i wtedy czekają, kiedy będą znowu mogli. Świeża krew, to dobry zapalnik.
 • bez ostatniego przecinka - ponosi mnie z przecinkami
 • Yaro 5 dni temu
  Na pięć:)
 • anat 5 dni temu
  Ucz się od mistrzyni.
 • Yaro 5 dni temu
  anat oki
 • Dekaos Dondi 5 dni temu
  Anat↔Podziurawić krainę szczęśliwości ciemnymi dziurami w błękicie, przy czym anioły przepłoszyć,
  ze strefy oddychania nimi, to doprawdy nie przystoi. Może żółte słońce przegoni agresorów.
  Pozdrawiam😉:)
 • anat 5 dni temu
  A teraz rzetelny opis. To jest jak pomiar odległości, na jaką skoczyłeś!

  Czas na podsumowanie literatury zamieszczonej na portalu, jak też i autorów, którzy komentują.
  Zacznę od „Szpilki”. Naprawdę dobry pomysł ma na wiersze. Pisze niebanalnie, widać talent i wyrobiony styl. Niepotrzebnie wdaje się w dyskusję. Głupieje i dołącza do plebsu, do którego nie pasuje. Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi zostają w sieci i za kilkanaście lat mogą nam naprawdę zaszkodzić.
  Agnes 07-bez polotu, taka wierszokletka.

  Yaro i Grain błąkają się po portalach i piszą...warsztatowo nieźle, nawet dobrze... jak na konkurs w Technikum Budowy Maszyn Rolniczych. Typowe produkcyjniaki, wyrobić normę.

  Abie Faria – jakiś stuknięty osobnik, niegroźny dla otoczenia. Podejrzewam, że nie wie gdzie jest. Józef Kemlik- dzieciuch dorwał się do laptopa i wymyśla banalne historyjki.

  Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek.

  Akwadar – ten człowiek naprawdę potrafi pisać, szkoda tylko, że ucieka w filizowanie chłopka-roztropka i wychodzi z tego pustosłowie zarozumiałego balonika. „Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki”. Może dorośnie, bo na razie brnie w dyskusyjne łajno z miejscowymi przygłupami, a ci np. Martyna, Łukaszenko wciągają go do swojej kloaki.

  Idź za pszczółkami - a trafisz do miodu. Idź za muchami-trafisz do gówna.

  MartynaM- rzadko można spotkać, aż tak durną chamicę. Kocmołuch z Grajdołka ostatnio poprawił wiersz pisarki J. K. – nota bene przyjaciółki W. Szymborskiej.
  Posłuchajcie, co ta idiotka napisała, cyt.”. I nad rymem popracuj... kto dzisiaj takim dokładnym jedzie? Wstyd!” Ty jedziesz szambem z meliny, nieuku, chamico z blokowiska. Garkotłuk poucza muzę Kaliope. Krowa uczy lwicę polować.

  Grain, Akwadar, Szpilka nie dali się podpuścić, wyczuli (...) pismo nosem, że wiersz pisany przez zawodowca - w tym wypadku przez Joannę Kulmową.

  A MartynaM – od razu rozdarła mordę, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Łukaszenka-internetowego alfonsa.

  Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.

  Odszedł „błękitny promień”, bo jak zauważył: „znudziło mi się wdychanie smrodu tego rynsztoka”. To o was grafomani z opowi.pl ! Sic!

  „Yanko wojownik” - wszystko na „P”: Pętak pałętający się po portalach. Nudzący się szczyl.
  Margarita- niedorżnięta magiera, ze swędzącą cipką. Inspiracją dla niej jest jej cieczka.

  Józef Kemlik – typowy grafoman i beztalencie. Pisze swoim prostym językiem piekarza z nocnej zmiany. Prochu nie wymyśli, niech pisze popłuczyny po s-f.

  Poncki-to dopiero talent. Jego wiersz, cyt: „szum, szum, osób dwóch, kroków szum”. Weź ty lepiej miotłę i pozamiataj klatkę schodową: szur, szur, szuru-buru, „chlastu! chlastu! nie mam rączek jedenastu.” Daruj sobie. Cyt: „Niebo granatem w zenicie”. Może z granatem w korycie?

  Swang-Song - „słodka idiotka” – nudząca się stara panna bez dzieci. W każdym razie, pusty babsztyl szukający odskoczni od marazmu. Widać nieoczytanie, brak erudycji. Po co ja to piszę i tak tępe dzidy połowy z tego nie „zrozumie”.

  Tjeri-szkoda na nią druku. Wszystko, co napisała jest badziewiem. Wiesz co to badziewie?

  Łukasz Jasiński - matoł, nie mający nic do powiedzenia. Myśli, że jest zabawny ze swoją głupotą. Podsumuję. Nikt poważny nie zechce być wśród was grafomanów, prześmiewców, nieuków. Jaki poziom prezentujecie? Żaden. Dno i wodorosty. Fachowe porady? Zapomnij o tym. Owsik ps. Lukaszenko wylezie z dupy i jak gówno przyczepi się do człowieka. Potem wyskoczy suczka MartynaM i zacznie obszczekiwać.

  I to ma być forum pisarskie. To szambo dla grafomanów. Moderator dopuścił do tego! Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili. Przede wszystkim możliwość zbanowania (wyciszenia) idioty, trolla takiego jak, np. Lukaszenko. Po drugie: usuwanie wpisów pod własnym dziełem. Ale jaki pan-taki kram. ...więc zostanie szambo.
 • "Swang-Song" Ale on twierdzi, że jest chłopem, więc są nieścisłości.
 • SwanSong 5 dni temu
  Dzieci mam, jestem facetem, czytałem, kiedy jeszcze robiłeś w pieluchy, marazmu nie odczuwam. Twoja analiza jest równie pusta, co twój łeb.
 • sekator 5 dni temu
  "nie będziecie już oddychać płucami"
 • anat 5 dni temu
  Tutaj bym się zgodziła. Ale to ona JK pierwsza powiedziała.
 • Poncki 5 dni temu
  No i co my z tym mamy teraz zrobić powiedz nam proszę?
  Jak udźwignąć takie podsumowanie?
  Przecież to ponad ludzkie siły jest.
  Idę się zabić.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  To na swój sposób jest nawet zabawne, szczególnie z tym Martyny tyłkiem, czytam znowu i mam ubaw.
  SZYMPIONS ZASŁUŻYŁ NA BANANA
 • Poncki 5 dni temu
  Łukaszenko
  Takie zabawne ale i zarazem smutne. Jak człowiek może nisko upaść.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Poncki Popatrz z dystansu, w ramach komicznej karykatury, ma swoje zabawne momenty,
 • Poncki 5 dni temu
  Łukaszenko
  Jestem przekonany, że jak głęboko bym nie zaczął szukać tak nie znalazłbym w sobie tyle nienawiści i smutku, żeby poświęcić czas na napisanie tych pierdół tylko po to, żeby komuś podokuczać.

  Ale z perspektywy widza masz całkowitą rację 🤣
 • Piotrek71 5 dni temu
  Łukaszenko Zabawne? To jest tragedia, jak depresja, frustracja, jakieś wyalienowanie w swoim środowisku mogą zrobić z człowieka coś takiego. Może nas wkurwiać wypisując rózne teksty ale należy mu współczuć.
 • Poncki 5 dni temu
  Piotrek71
  Mam tutaj odczucia ambiwalentne teraz... Jak usiąść na ciepłej desce w kiblu w Pondolino.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Piotrek71 Oczywiście że na końcu każdej jego twórczości jest niedojebany umysłowo frustrat, ja serio mam z tego niezły ubaw
 • Piotrek71 5 dni temu
  Łukaszenko Ja średnio, jego ktoś musiał dosyć boleśnie skrzywdzić i w swojej bezsilności odreagowuje w sieci włócząc się po portalach i obrażając przypadkowych ludzi. Robi to w internecie bo zapewne jest słaby i czuje się bezpiecznie za monitorem w realu nie jest do tego zdolny, strach mu nie pozwala. Jak poczatkowo myślałem że to zwykły troll to teraz widać że to gość z problemami.
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71 A byłeś pętaku taki rycerski.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Leków nie zażyłeś dziś? Byłem bo myślałem że rozmawiam z kimś innym, nie zwracałem uwagi na fotkę profilową i styl wypowiedzi, jednak szybko się zorientowałem.
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71 - ty patałachu, nie zauważyłbyś nawet pociągu w tunelu. ciebie tu wszyscy jak dzieciaka za rękę prowadzą. Nie masz własnego zdania. Spadaj gnojku!
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Tak sobie tłumacz, po twojej agresji rozumiem że nadal pamiętasz jak cię w ubikacji koledzy szkolni dymali w japę? Może ci się nawet podobało tylko wstyd ci się przyznać.
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71 I wyszedł z ciebie malutki gnojek i cham. Bezsilny i żałosny jesteś-to widać. Gówniarz-ten wyraz będzie się długo za tobą ciągnął. Nie zakrzyczysz. Ale krzycz, możesz tupać ze złości -gówniarzu.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat a może i po szkole ci spokoju nie dawali, może zaczepiłeś jakąś małą dziewczynkę lub chłopca i za pedofilię trafiłeś do więzienia a tam poznałeś nowego owłosionego kochanka i po tygodniu byłeś otwarty na wszystkie nowe doznania erotyczne śmigając na ksywie Perełka. Co jak tam było?
 • SwanSong 5 dni temu
  anat
  W tych przypadkach spację używa się przed i po -. Wracaj do szkoły.
 • anat 5 dni temu
  SwanSong Daruj sobie te głupkowate uwagi, w których jak zwykle nie wiadomo o co chodzi. Jesteś po prostu żałosną, sfrustrowaną miotłą z brakiem perspektywy na lepsze jutro.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Podziwiam Cię Pansowa. Strasznie wygarnąłeś wszystkim. A wiersz Joanny Kulmowej powinien być w cudzysłowie.
 • Abbie Faria, Jeśli to Sowiasty, to Bogumił musiał go struć, najpierw ołowiem pod postacią śrutu, potem siarą, na końcu leje w niego odpady gorzelnicze.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Teraz myślę, że to jednak kobieta. I nawet wiem, która:)
 • Abbie Faria, Też mógł pojmać i traktuje adekwatnie.
 • Abbie Faria, Ale na pewno nie b_d_c
 • Abbie Faria, Po pijoku idą wpisy.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Nie. Befa nie pisze z pacyn. Ona je nienawidzi.
 • SwanSong 5 dni temu
  anat
  Jeśli nie wiesz, o co chodzi, to świadczy tylko o tobie. Szkoła się kłania.
 • anat 5 dni temu
  Argumenty chłoptasie, obetrzyjcie noski i rzetelna ocena. Nie chlip i nie pocieszaj jeden drugiego, bo to widok żałosny, serce mi pęknie.
 • Piotrek71 5 dni temu
  Idź do psychiatry, takie łażenie po portalach nic ci nie da.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Zjedz banana, głodny nie jesteś sobą szympionsie :D
 • Poncki 5 dni temu
  Ty jesteś potworem! Ty nie masz serca!
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko Owsik-grafoman się zjawił. Wylazłeś w końcu z dupy MartyM, czy cię niechcący wydaliła, podcierając się wiechciem ?
 • anat 5 dni temu
  Poncki - Nie histeryzuj tandeciarzu.
 • Poncki 5 dni temu
  Łukaszenko
  Ta część mi się najbardziej podoba.
  "Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał."
  A przecież to ta sama osoba hahaha
  Dobrze, że czytał co pisze :P
 • Poncki 5 dni temu
  anat
  Jak to tandeciarzu? Że na tandecie? W Krakowie?
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Ale ja nie byłem w Martynie, chcę sobie z nią tylko pogadać, dużo oglądasz pornosów? Może za dużo?
 • anat 5 dni temu
  Poncki, Nie gadamy Poncki, tylko bierzemy podręczniki i czytamy. Na co czekasz?
 • Poncki 5 dni temu
  anat
  Wczoraj ci już pisałem.
  aż ci z tych nerwów żyłka pęknie i się wykrwawisz
 • anat 5 dni temu
  Poncki -nie wiem o czym mówisz. Mniejsza z tym i tak nigdy nic ciekawego nie miałeś do powiedzenia. Dobre dzieła same się bronią !
 • Poncki 5 dni temu
  anat

  nudy...
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Ale wracając szympionsie do twojej kasandrycznej wizji co do mnie i Martyny, mógłbyś to jakoś rozwinąć?
 • anat 5 dni temu
  O to ci chodzi ?MartynaM – od razu rozdarła pysk, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Lukaszenka-internetowego alfonsa, portalową spluwaczkę, żałosnego, samotnego człowieczka.

  Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, do wszystkich zagada, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat nie nudzi ci się to kopiuj-wklej? Coś bardziej kreatywnego? Czy cię nie stać?
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Mirek, po co Ci to? Nie szkoda czasu na takie pierdoły?
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71 dla ciebie gówniarzu-wciąż pani.
 • anat 5 dni temu
  Abbie Faria - a ty wiesz w ogóle o co chodzi. Kumasz? Nie żartuj.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  anat Weź napisz jak sobie wyobrażasz naszą miłość ;)
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat pani? pani to ty byłeś w kryminale jak cię za pedofilię zamkneli
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71daruj sobie gówniarzu ujadanie. Do budy kundelku.
 • Karaibski rum 5 dni temu
  anat, KOpsnij żara na kant faji.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Pewnie, że wiem o co chodzi. Dziecinna zabawa:)
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat No to jak tam było? Perełka za tobą wołali na spacerniaku? Po policyjnej skakałeś z koja na kojo co? Podobało ci się chyba
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat
  "kiedy ścierają się płyty tektoniczne

  wybucha Fukushima

  a tysiące turystów umiera na pięknych plażach

  wszystko staje na głowie

  nawet palmy pokazują korzenie

  dachy spływają do oceanu

  razem z właścicielami

  i z psami"...
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71-szczekaj burku, aż ci pysk spuchnie. Jesteś tylko małym, śmiesznym gnojkiem.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat lepiej gnojkiem niż cwelem śnieżynko.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Zabolało jak widzę, prawda boli a jeszcze taka.
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek. Typowy pętak. Wyluzuj dzieciaczku. Nie musisz się wściekać, że ktoś ci utarł noska. Tak to już jest w dorosłym życiu.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Ale ja się nie wściekam, twoja opinia jest tyle warta co słowa cwela, którym jesteś. To tyle. Niestety jak się zaczepia małe dzieci to się tak kończy. Nikt tego nie toleruje ale dla ciebie to norma dlatego siedzisz w domu nigdzie nie wychodząc i wypisujesz jakieś dyrdymały.
 • anat 5 dni temu
  Piotrek71-krzyczysz, a w nocy się zmoczysz i po co ci to ? Dorośniesz smarkaczu, pogadamy. Nabierzesz dystansu. I przestań tupać nóżką, jak rozwydrzony bachor.
 • Piotrek71 5 dni temu
  anat Jesteś monotematyczny, cały czas to samo. Chujem i nudą od ciebie wieje.
 • anat 5 dni temu
  A tak a propos wiersza czołowej i wybitnej polskiej pisarki. Co, głupio wam? To nie mój pomysł. Odnośnie recenzji. Z czym się nie zgadzacie ?
 • Jeśli wiersz jest kiepski, nie ważne kto go napisał. Czytałem jakiś tomik i znajdowałem dwa dobre (wg. mnie, laika, znawca pewnie by się dogrzebał wartości, których nie ma) na kilkadziesiąt napisanych - mogłem z tego względu zwać dobrym, bo i autor znany, ale jak to piosenki na płycie, czasem jest jeden przebój a reszta to wypełniacze. Ogól w ciemno zżera w markę, choć owoc zachwytu jest bublem.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  A co sądzisz o Bogumile Kobieli? :)
 • anat 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Przestań. Argumenty chłoptasia z C klasy FC "Szmacianka", który na boisku dostaje lanie 15:0 bo....bo....bo....
 • anat, Ale dlaczego na boisku, jak ja nie lubię futbolu?
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Masz rację Kasiu, lej ich wszystkich po tyłkach pasem... Grafomanów:)
 • Abbie Faria, To nie Kaśka, wg. mnie.
 • anat 5 dni temu
  yanko wojownik 997 ...zły przykład dla marudy ? No dobranoc Jasiu Wojowniczku...wojuj.
  Mam konika z podkowami
  Konik stuka kopytkami
  Z nim pojadę w siną dal
  Patataj patataj
  Wio koniku patataj patataj
  Kopytkami dla mnie graj dla mnie graj
  Wio koniku patataj patataj
  Kopytkami dla mnie graj dla mnie graj
  Stuka konik kopytkami
  Słonko świeci promyczkami
  A ja jadę w siną dal
  Patataj patataj
 • Abbie Faria 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Dlatego, że nie ona, to bardzo jej się udało. I dlatego ukłony dla niej:) Całuski i buziaczki.
 • Abbie Faria, Musiała by się schlać.
 • Karaibski rum 5 dni temu
  anat, ALe grzeszne, przypal i posię pokochajmy
 • anat, Czy to ko polski qń i wie coś o księżycu?
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Kasiu, zdradził Cię "przychlast" i "szczyl". To charakterystyczne słówka używane przez Ciebie. Kolejny nick, unikaj tych słówek.
 • A ja ciekaw jezdem, czy qń widział księnżyca?
 • anat 5 dni temu
  Abbie Faria och ty deszyfrancie...Szrajbusie.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Do usług moja miła. Ładne foto.
 • Tjeri 5 dni temu
  Abbie Faria
  Ty już lepiej nie typuj, kiepsko Ci idzie, fatalne obserwacje. A Aisaka nie szkaluj.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Tjeri Ok:)
 • anat 5 dni temu
  Tjeri Tutaj pełna zgoda. Nawet niezbyt rozgarnięta Tjeri zauważyła. Wniosek. Matoły jak nic! :-)
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Kasiu, Ty to umiesz kogoś pochwalić:) Aż szczęka opada:)
 • Tjeri 5 dni temu
  Abbie Faria
  Serio mówię, obrażasz Aisak w tej chwili. A bardzo ją szanuję.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Tjeri Ja też ją szanuję.
 • Tjeri 5 dni temu
  Abbie Faria
  I serio – wyżej ceniłam Twoja inteligencję...
  Dobranoc.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Tjeri Dobrej:)
 • IgaIga 5 dni temu
  Następny orzeł.
 • Paczaj, że Ciebie oszczędza i Sowiastego - znaczy zna i docenia.
 • IgaIga 5 dni temu
  yanko wojownik 997 - taaa. Na pewno.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  yanko wojownik 997 Albo to Iga - cicha woda pokazała pazurki:)
 • IgaIga, Ale póki co nie oberwałaś, ani Sowiasty, ale Bogumił również nie...
 • Abbie Faria, Jak długo moze być taka dobra? Pewno zatem.
 • Józef Kemilk 5 dni temu
  yanko wojownik 997 bo nie komentowali😀. Obstawiałem Pansowe, ale to nie on. Aż tak dobrze nie znam tu wszystkich.
 • Józef Kemilk, Obstawiałbym trzy osoby. qń na księżycu gasi dwie, zostawię dla siebie kogo :)
 • Akwadar 5 dni temu
  Józef Kemilk to nie Pansowa i nie Kaśka
 • Józef Kemilk 5 dni temu
  Akwadar nawet nie wiem, czy znam. Bogumił też nie, chyba
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Józef Kemilk Ty tu nikogo nie znasz bo siedzisz cały czas na coinach.
 • Józef Kemilk 5 dni temu
  Abbie Faria e tam. Praca dom basen rower i tutaj😀
 • anat 5 dni temu
  A skąd wiecie, że to np. Akwadar, yanko, (Józef-niestety za tępy) albo Abie czy Lucasenko z MM z n-tego konta?
 • Przeczucie?
 • Józef Kemilk 5 dni temu
  Trzeba przyznać że zabawna/y jesteś. Przyszła na portal dla amatorów i czepia się poziomu👍
 • Akwadar 5 dni temu
  Mogę być i ja, czemu nie... ale bogini wojny może być tylko jedna.
 • anat 5 dni temu
  Akwadar kotku, lwicę poznasz po pazurach, a ty najwyżej drapiesz i pchły łapiesz.
 • Akwadar 5 dni temu
  anat nigdy nie twierdziłem, że nadaję się do czegoś więcej.
 • Akwadar, Na portalu ogólnie więcej, bo też chaosu, ale są style wyrażania i ten chyba dominujący.
 • Akwadar 5 dni temu
  yanko wojownik 997 niepowtarzalny
 • Jeśli by szło o tę za którą pozostają zgliszcza.
 • MartynaM 5 dni temu
  Ale wiecie co jest najgorsze, że ludzie przez tę manię pisania, wariują... jakby to było sensem życia.
  I pokazują taki szał, że tragedia. Ktoś nie doceni, bo akurat nie ma czego i mamy co mamy.
  Żal mi takich ludzi.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  JA nadal będę się upierał że to całkiem zabaeny tekst jest ;)
 • I tak się pisze historia literatury.
 • anat 5 dni temu
  A zauważyliście, że jak suczki nie ma -to kundel nie szczeka ?!
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Znowu masz fantazje o mnie I martynie, no dawaj, pokaż na co się stać, tak rzutem na taśmie, ten tekst pewnie pisałeś 5 dni ...
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Łukaszenko Chopie daj se siana. Tu rozmawiają starzy userzy. Ty jesteś świeżak :)
 • MartynaM 5 dni temu
  Łukaszenko, ten "gość, to baba i to mocno sfrustrowana. Przyszła za tobą. Czyżby jakaś odepchnieta przez ciebie wielbicielka?
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Abbie Faria Co za róznica dla tekstu powiedz i jego poziomu ? Ja tutaj jestem na woich zasadach, nie waszych ;)
 • MartynaM 5 dni temu
  Łukaszenko mów, kogo ostatnio czarowales?
 • Łukaszenko 5 dni temu
  MartynaM Nie mam wielbicielek, na portalach, kto by takiego alfonsa chciał ;)
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko Ty nie masz zasad- jesteś tylko owsikiem, co włazi w każdą dupę. Nie masz honoru, poczucia godności. To chyba ci ktoś już przede mną napisał i napisze po mnie. Zrozum, jesteś śmieciem. Samotnym, internetowym śmieciem.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  MartynaM Jesteś drugą osobą zportalu w mojej karierze którą czaruję :P Też żałuję że nie pierwszą,
 • MartynaM 5 dni temu
  Łukaszenko, pewnie latales za nią z "kocham", jak tutaj. Uwierzyla i teraz szaleje na portalu.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Zmień taktykę, nic w ten sposób nie zdiałasz.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  MartynaM Mieszka w USA w californi ;)
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Na pamiątkę dostałem jej dwie powieści ;)
 • Łukaszenko 5 dni temu
  pisane po polsku bo jest krajanką z urodzenia
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko Nie ma to jak rozmowa dwóch przygłupów. Świetny temat na skecz. MartnaM -garkotłuk z taniojadki i nudzący się bezrobotny lump z jakiegoś blokowiska. Zawsze to do pary...
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Z tą taktyką było do tego czereśniaka, co ma ściek zamiast mózgu
 • Szalej. 5 dni temu
  Ale ja tak poza rozmową - bo tak rozumiem - to jest tekst jakieś w chuj dobrej poetki, kumpeli Szymborskiej? Dobrze rozumiem?
 • Abbie Faria 5 dni temu
  To "ucięty" wiersz Kulmowej.
 • anat 5 dni temu
  Chujkiem -to możesz być ty i twoja rodzina (po linii męskiej) Zapytaj jeszcze raz.
 • anat 5 dni temu
  Abbie Faria Ty jesteś jednak niedorobiony (ucięty) na rozumie razem z pępowiną.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Ok. Papa.
 • Szalej. 5 dni temu
  Dzięki. Na szczęście jestem ostatni z rodu i zchujowienie zakończy się na mnie.
  Co nie zmienia faktu, że zarówno ucięta wersja jak i całość są co najmniej słabe :)
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Nie bądź śmieszna tępa dzido.
 • Szalej. 5 dni temu
  anat nie będziesz mi rządzić! :D
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Oczywiście. A teraz powiedz: Dobranoc i wypad!
 • Szalej. 5 dni temu
  Serio. Ja piszę lepsze teksty. A jestem cienki bolek :D
  Jak już kogoś uznanego chcesz podstawiać pod siebie, to mierz wyżej. Jakiegoś Grochowiaka zapodaj, czy coś...
 • Szalej. 5 dni temu
  Ok. Wypad! :D haha
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Słyszłam o Lucasenki, że piszesz po wszystkich miejskich szaletach.
 • Szalej. 5 dni temu
  anat zachodnie wiatry pieniste gonią fale. Widziałeś taki mem? To moja poezja :)
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Szkoda, że ciebie nie pogoniły na kibel. To co robisz to nie poezja matole, to sraczka.
 • Szalej. 5 dni temu
  I ba! Ja nawet w miastach nie bywam! Ja wieśniak w gumofilcach, od pługu odciągnięty! Czasem muszę za konia robić i ten pług ciągnąć. Chłopie! Ty sobie sprawy nawet nie zdajesz, ile toto ustrojstwo waży i jak się biedny styram zawsze. Masakra!
  Ale co ja ci będę opowiadał... Znasz życie.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. A jadłeś kiedyś czekoladę ? XD
 • Szalej. 5 dni temu
  anat sraczka też. Mam biegunkę myśli.
  Rozwolnienie słowne. Znasz życie, wiesz jak jest.
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Jeteś głupi ale teraz sympatyczny.
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko w życiu!
 • Szalej. 5 dni temu
  anat a ty jesteś głupi, ale tylko głupi. I masz wszy na przedziałku. Na brzuchu! Odszczekaj to, wywloko!

  Jestem największym poetą od czasów wielkiego pierdnięcia!
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. A ty szympionsie jadłeś czekoladę?
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko kurde. I dalej mnie omija.
  Powiedz no, Łukaszenko. Ze względu na stare czasy.
  Co żeś temu czemus zrobił, że jestes podsumowany?!

  Łaknę tego! :D
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. Ja czasem mam wenę do rozmawiania z takimi debilami pół nocy, robię to dla przyjemności, bo może w końcu nie wytrzyma, odkręci gaz zamknie szczelnie drzwi, a resztę napiszę tabliczka NN
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. Bezrobotny lump jest spoko :)
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko wiem. Nie obraz sie, ale ostatnio tak miałem z tobą. Ale ty jednak masz na to wszystko jakiś plan i konkretny zamiar. To już szanuje. Nie wnikam, nie popieram - ale szanuje upór. No i jednak nie jesteś debilem jak się okazuje.

  A toto? :)
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. Ale żyjesz także chyba wszystko ok?
 • Łukaszenko 5 dni temu
  jak coś to ustalmy słowo klucz i ci odpuszczę jak będziesz bliski wysadzenia mieszkania czy tam domu ;)
 • anat 5 dni temu
  Szalej. Szalej -ty robisz za MartynęM. Co za odkrycie: Lucasenko nie jest debilem. A to się mama Lucasenki ucieszy, że ktoś tak powiedział. Nawet ona straciła nadzieję.
 • anat 5 dni temu
  Potrafisz rozbawić swoją szczerością.
 • anat 5 dni temu
  :-)))))))))))))))))))))
 • Szalej. 5 dni temu
  Ja już nie wiem kto do kogo pisze i za kogo robi.
  W dupie się przewraca już od tego waszego włazenia w te i nazad! A idzta wy wszystkie! :D
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. Sam zacząłeś wtedy tę zawieruchę, bluźniąc o mojej kobiecie!!
 • Szalej. 5 dni temu
  anat ja to w ogóle bym się nie zdziwił, jak ty byś sam ze sobą gadał. Także no :)
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko oj tam, oj tam. Przestań już!
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. I mylisz się, ja jestem tępym debilem, chujem, gnojem, kurwą, świnią i co tam jeszcze szympionsie wymyślisz?
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko yyy... Ale czekaj. Bo nie rozumiem.
  Ty uważasz, że to ja jestem tym tam?

  Pogubiłem się :D
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szalej. Jakoś mnie to nie dziwi ;D
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szympions zaraz napisze jak rucha moją matkę ;)
 • Szalej. 5 dni temu
  Łukaszenko nadal nie kumam, ale ok :)
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Szympions dawaj, napisz jak kończysz mojej mamie na piersiach :D
 • anat 5 dni temu
  Cholera wylazła z meliny. W zły czas powiedziałam. Tfu-na psa urok.
 • anat 5 dni temu
  To dla przypomnienia...matołki.
 • anat 5 dni temu
  Czas na podsumowanie literatury zamieszczonej na portalu, jak też i autorów, którzy komentują. Zacznę od „Szpilki”. Naprawdę dobry pomysł ma na wiersze. Pisze niebanalnie, widać talent i wyrobiony styl. Niepotrzebnie wdaje się w dyskusję. Głupieje i dołącza się do plebsu, do którego nie pasuje. Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi zostają w sieci i za kilkanaście lat mogą nam naprawdę zaszkodzić.
  Agnes 07-bez polotu, taka wierszokletka.
  Yaro i Grain błąkają się po portalach i piszą...warsztatowo nieźle, nawet dobrze jak na konkurs w Technikum Budowy Maszyn Rolniczych. Typowe produkcyjniaki, stachanowcy.
  Abie Faria – jakiś stuknięty osobnik, niegroźny dla otoczenia. Podejrzewam, że nie wie gdzie jest. Józef Kemlik- dzieciuch dorwał się do laptopa i wymyśla banalne historyjki.
  Piotrek71 – domorosły powieściopisarz sensacyjnych opowieści, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Nie wyrósł z chłopięcych wymyślanych historyjek.

  Akwadar – ten człowiek naprawdę potrafi pisać, szkoda tylko, że ucieka w filizowanie chłopka-roztropka i wychodzi z tego pustosłowie zarozumiałego balonika. „Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki”. Może dorośnie, bo na razie brnie w dyskusyjne łajno z miejscowymi przygłupami, a ci np. Martyna, Łukaszenko wciągają go do swojej kloaki.

  Idź za pszczółkami - a trafisz do miodu. Idź za muchami-trafisz do gówna.

  MartynaM- rzadko można spotkać, aż tak durną chamicę. Kocmołuch z Grajdołka ostatnio poprawił wiersz pisarki J. K. – nota bene przyjaciółki W. Szymborskiej.
  Posłuchajcie, co ta idiotka napisała, cyt.”. I nad rymem popracuj... kto dzisiaj takim dokładnym jedzie? Wstyd!” Ty jedziesz szambem z meliny, nieuku, chamico z blokowiska.
  Grain, Akwadar, Szpilka nie dali się podpuścić, wyczuli (...) pismo nosem, że wiersz pisany przez zawodowca - w tym wypadku przez Joannę Kulmową.
  A MartynaM – od razu rozdarła mordę, pokazując, że jest niedouczoną lumpiarą. Schlebia jej to, że jest portalową suką, która obszczekuje każdego i nastawia zadek dla grafomana-kretyna o nicku Łukaszenka-internetowego alfonsa.

  Pewnie w klasie mieliście takiego osobnika, co to wszystko wie, we wszystko się wtrąca, zawsze chce być pierwszy. Jak coś nie wie, próbuje ośmieszyć przeciwnika...dziecinada pętaka (jesteś głupi: cha-cha-cha, jesteś głupi, <gupi, gupi>), zagadać, zmienić tor dyskusji, paplanina, a to wynika ze strachu przed ośmieszeniem, odrzuceniem. Infantylizm. Człowiek bez honoru, a czytałam, co Sirpions do niego pisał. Pisał...wyzywał od najgorszych: szmata, pojeb – to chyba najłagodniejsze określenia, jakich użył. A ten nic. Twarz oplutą wytarł i pcha się dalej, jak owsik do dupy. Zero godności-ludzka szmata, za grosz ambicji, poczucia dumy. Podejrzewam, że jest bezrobotnym lumpem nudzącym się w domu, a w dodatku grafoman. To, co przeczytacie, to wzór bełkotu : Cyt z Łucaszenki.: „dla zbicia tempa eskalowania równi pochyłej czarnej spirali” Bełkot owsika, który wylazł z dupy, zaczerpnął powietrza i dokończył:. „przygrywa mi w głowie skoczna melodyjka, jest cudownie wiatr szkwałami czesze czerwcowe zboże” tamże.

  Odszedł „błękitny promień”, bo jak zauważył: „znudziło mi się wdychanie smrodu tego rynsztoka”. To o was grafomani z opowi.pl ! Sic!

  „Yanko wojownik” - wszystko na „P”: Pętak pałętający się po portalach. Nudzący się szczyl.
  Margarita- niedorżnięta magiera, ze swędzącą cipką. Inspiracją dla niej jest jej cieczka.
  Józef Kemlik – typowy grafoman i beztalencie. Pisze swoim prostym językiem piekarza z nocnej zmiany. Prochu nie wymyśli, niech pisze popłuczyny po s-f.
  Poncki-to dopiero talent. Jego wiersz, cyt: „szum, szum, osób dwóch, kroków szum”. Weź ty lepiej miotłę i pozamiataj klatkę schodową: szur, szur, szuru-buru, „chlastu! chlastu! nie mam rączek jedenastu.” Daruj sobie. Cyt: „Niebo granatem w zenicie”. Może z granatem w korycie?
  Swang-Song - „słodka idiotka” – nudząca się stara panna bez dzieci. W każdym razie, pusty babsztyl szukający odskoczni od marazmu. Widać nieoczytanie, brak erudycji. Po co ja to piszę i tak tępe dzidy połowy z tego nie „zrozumie”. Tjeri-szkoda na nią druku. Wszystko, co napisała jest badziewiem. Wiesz co to badziewie?
  Łukasz Jasiński - matoł, nie mający nic do powiedzenia. Myśli, że jest zabawny ze swoją głupotą. Podsumuję. Nikt poważny nie zechce być wśród was grafomanów, prześmiewców, nieuków. Jaki poziom prezentujecie? Żaden. Dno i wodorosty. Fachowe porady? Zapomnij o tym. Owsik ps. Lukaszenko wylezie z dupy i jak gówno przyczepi się do człowieka. Potem wyskoczy suczka MartynaM i zacznie obszczekiwać. I to ma być forum pisarskie. To szambo dla grafomanów. Moderator dopuścił do tego! Wałkoniowi nie chce się poprawić portalu, żeby pozbyć się debili. Przede wszystkim możliwość zbanowania (wyciszenia) idioty, trolla takiego jak, np. Lukaszenko. Po drugie: usuwanie wpisów pod własnym dziełem. Ale jaki pan-taki kram.
 • anat 5 dni temu
  ...smutny wasz koniec...
 • Akwadar 5 dni temu
  taki lajf
 • anat 5 dni temu
  Akwadar... suczki nie ma - kundel nie ujada. Ja wiem, że grafoman jest zawsze przewrażliwiony na swoim punkcie, uważając, że jego gnioty -to arcydzieła.
 • Akwadar 5 dni temu
  anat iwem, że jesteś bogin... dziewczyną wojny, ale nie odbieraj złudzeń
 • Akwadar 5 dni temu
  *wiem
 • anat 5 dni temu
  Akwadar nie poprawiaj -jakiś styl masz, a że przy nich durniejesz-to normalne. Kto z kim przystaje -TAKI się staje.
 • Grzegory 5 dni temu
  Akwadar a co tutaj się dzieje? Ty to masz szczęście do złudzeń hihihi
 • Akwadar 5 dni temu
  anat jestem tu od zawsze, może durny też jestem od zawsze, kto wie.
 • Akwadar 5 dni temu
  Grzegory złudzenia straciłem już jakiś czas temu, Grzesiu
 • Grzegory 5 dni temu
  Akwadar co za piękność cię uwodzi?
 • Akwadar 5 dni temu
  Grzegory nie uwodzi... gardzi
 • anat 5 dni temu
  Grzegory -ty sobie frędzlu nie pozwalaj.
 • Grzegory 5 dni temu
  Chciałabyś ujrzeć mojego frędzla
 • anat 5 dni temu
  Akwadar-pani jak ocenia ciebie na trójkę, nie oznacza, że tobą gardzi.
 • Grzegory 5 dni temu
  Akwadar a czemuż to czemuż, gardzi?
 • Akwadar 5 dni temu
  anat nie o trójkę idzie
 • anat 5 dni temu
  Grzegory a to ty Grisza z tym małym, śmiesznym ptaszkiem.
 • anat 5 dni temu
  tzn. z ptasim móżdżkiem...
 • Grzegory 5 dni temu
  anat zgadłaś! niech to szlag trafi jaki ty masz węch hihih
 • Łukaszenko 5 dni temu
  anat Weź napisz jak kończysz mojej matce na piersiach
 • Grzegory 5 dni temu
  anat czy ja cię obrażam?
 • Akwadar 5 dni temu
  Grzegory bo tak czasami bywa
 • anat 5 dni temu
  Grzegory bo się palancie nie myjesz i waniajet na całą okolicę. O Pek idzie, muchy zdychają.
 • Akwadar 5 dni temu
  Łukaszenko odejdź
 • Grzegory 5 dni temu
  anat też jesteś chlamydia
 • anat 5 dni temu
  Akwadar Nie zrozumie! Powiedź "wypierdalaj" - to pójdzie. Wszyscy tak do niego mówili.
 • Akwadar 5 dni temu
  anat zrozumie... chyba
 • anat 5 dni temu
  Grzegory ...czy ja wyglądam na chlamydię...oj wzrok już nie ten. Od tej berneluchy ślepniesz.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  Akwadar dlaczego?
 • Akwadar 5 dni temu
  Łukaszenko bo tak trzeba
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko Ot tak bez powodu-wypierdalaj!
 • Grzegory 5 dni temu
  anat a ja na palanta? Też ci się wzrok rozbiega z whisky
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko gonią ciebie jak bura sukę. To karma...takie coś, co wraca.
 • Łukaszenko 5 dni temu
  anat jak obrazisz moją mamę to pójdę
 • Akwadar 5 dni temu
  Łukaszenko możesz?
 • anat 5 dni temu
  Łukaszenko A co twoja mama winna?
 • Łukaszenko 5 dni temu
  tylo co twoja, nie zdążyła ubić po urodzeniu XD
 • anat 5 dni temu
  Pożartowaliśmy i idź człowieku spać.
 • Grzegory 5 dni temu
  anat nie chce mi się występować w tym cyrku. Dobrej!
 • anat 5 dni temu
  Grzegory Wzajemnie Trzym się :-)
 • anat 5 dni temu
  Grisza?
 • Grzegory 5 dni temu
  Znam Ciebie chyba hihihi
 • anat 5 dni temu
  Dobranoc koguciki.
 • Akwadar 5 dni temu
  Dobrej, kokoszko
 • anat 5 dni temu
  Ty rozpustniku. Dobranoc. "Ośmiel się być mądrym" - Sapere aude.
 • Akwadar 5 dni temu
  Za późno... nie warto marnować strzału dla zwykłego "nieśmiertelnika"
 • anat 5 dni temu
  Ja nikogo tak szybko nie skreślam. Każdy ma szansę na zmianę. Nawet gdy mu się wydaje, że wyjścia nie ma.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  Zmianę zacznij od siebie Kasiu.
 • Akwadar 5 dni temu
  Wiesz dobrze, że raz wystrzelonego pocisku nie da się zatrzymać.
 • Akwadar 5 dni temu
  Abbie Faria wyluzuj
 • anat 5 dni temu
  Abbie Faria-ty po prostu nie jarzysz, nie kumasz. Ja ogólnie, ty personalnie Ja o słupie, ty o dupie.
 • anat 5 dni temu
  ...a szczęście było do zdobycia, tak blisko....
 • MartynaM 5 dni temu
  Hal, idź już spać, pewnie jesteś zmęczona. Tyle biegania... odpocznij wreszcie!
 • Abbie Faria 5 dni temu
  MartynaM Helmara nie znam. Wiem, że Lauro we wszystkich widzisz Helmara. Widocznie to był duży psotnik.
 • MartynaM 5 dni temu
  Abbie Faria, nie idź tą drogą, nie myśl że taka mądra jesteś... i tyle ode mnie.
 • anat 5 dni temu
  MartynaM Ty jesteś wyjątkowo głupia i wredna suka. Zrozumiałaś garkotłuku? Kogo chciałaś krowo pouczać, jak się wiersze pisze? Widziałam jak się pastwiłaś z tym debilkiem nad człowiekiem. Miałaś szmato radochę. A teraz wypierdalaj z mojej strony. Twój kundel Lucasenko dostał kopa w dupę i odszedł skamląc z podkulonym ogonem. Wynocha tępa dzido!
 • MartynaM 5 dni temu
  Ty mnie jeszcze nie znasz, Hal. Dopiero zobaczysz moją wredność... ot, rembertowska "piękność" w akcji... śmieszna jesteś z tą chorą nienawiścią.

  Stare i głupie...
 • anat 5 dni temu
  MartynaM-odczujesz, karma wróciła. Jesteś sama. Poza tym zbyt głupia jesteś i zbyt chamska. Wypad szmato!
 • MartynaM 5 dni temu
  Ja nigdy nie jestem sama, tylko jeszcze o tym nie wiesz... 😁

  Kulturę, to wszystkim i na wszystkich portalach pokazałaś... bierz leki, bo się wykończysz!
 • anat 5 dni temu
  MartynaM powiedziałam, żebyś szmato zniknęła stąd. Nie dociera? Jesteś zdegenerowaną, sadystyczną dziwka, która lubi znęcać się nad ludźmi. Wy-pier-da-laj!
 • MartynaM 5 dni temu
  Nie, będziesz pierwsza nad którą się znęcę. Czuj się wybrana...😁
 • anat 5 dni temu
  MartynaM Wypierdalaj suko. Dostatecznie ośmieszyłaś się. Ty głupia locho, chciałaś lwicę pouczać! Meliniara rozsiadła się i chciała rządzić. Wracaj do speluny, tam twoje miejsce.
 • MartynaM 5 dni temu
  Z ciebie lwica, jak z kociej dupy trąba...😁😁😁😁
 • IgaIga 5 dni temu
  Widzę ciąg dalszy. Ludzie to mają zdrowie.
 • anat 5 dni temu
  Nie mogę pozbyć się tej pojebanej suki! Zachowałaby odrobinę godności i poszłaby stąd!
 • MartynaM 5 dni temu
  Hal, a gdzie twoja godność? Puchacz zabral i nie oddał? 😁
 • anat 5 dni temu
  MartynaM.

  Biografia Martyny M.
  Tu dziwki, tam szmaty - i ona,
  Martynka, co śmierdzi od bram.
  To dno, to szambo otwarte, z większości
  to znam.

  Więc dusi fetorem i wrzeszczy Martynka
  jak kurwa z zarobku obdarta dziewczynka,
  a w oczach już tylko obłęd i wściekłość
  durnota uderza i robi się piekło.

  Zapala się, wystarczy drasnąć, i kont jak na zawołanie.
  I wpełza w totalny bród. Kobieta, a taki smród!

  To jest wiersz Martyny M. Nie wierzycie? Wejdźcie na jej stronę. Grafomański, ale prawdziwy.
 • MartynaM 5 dni temu
  Teraz muszę przez ciebie, Hal przeprosić, ty powtorze błękitny... tak narzekalas tu na wszystkich i na Admina, a przebiegłas w podskokach i to jeszcze z innego nicku... co za upadek... tak żebrać o uwagę...

  No , to teraz widzisz, błękitna, czemu nie używam wulgaryzmów w komentarzach... aleś się popisala, jprd.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  To po co pisać z kimś kogo się nie zna? Pokazać buzię- wtedy dopiero dialog.
 • anat 5 dni temu
  ...a może betti ?
 • anat 5 dni temu
  Abbie Faria Racja. Ja swoją pokazałam.
 • Abbie Faria 5 dni temu
  anat Ti chiami Anna Vale? Arrivederci:)
 • Abbie Faria 5 dni temu
  * Valle
 • MartynaM 5 dni temu
  Abbie, naprawdę nie widzisz "błękitnej kultury"
  Zresztą ja też nie widzialam. Skandal mnie natchnal...
 • Abbie Faria 5 dni temu
  MartynaM Nie, niebieska laguna nie zna ludzi. Zna Graina i Ciebie. Oraz pisarzy "typu" Proust...
  A Anna Valle zna tutaj dużo ludzi i Ciebie. I jedno powiedzonko, które wczoraj użyła, a jest ono w jej twórczości. Po co to wszystko? Jakaś metoda jest w tym ...
 • MartynaM 5 dni temu
  Abbie Faria, zna, zna... poza tym zobacz, jak ładnie lizała dupeczkę Akwadorowi... a to "geniusz" niedoceniony... żeby to jeszcze pisało na jakimś poziomie... a to popluczyny tylko.
  Popisała się...😁
 • Abbie Faria 4 dni temu
  MartynaM Czy "lizała dupeczkę" to nie wiem, nie podglądałem ich razem. Akwador jest na wysokim poziomie literackim - jeżeli chodzi o ocenę dzieł, więc nie musi się podobać tylko jednej białogłowej. A poza tym - Niebieska Laguna nie kryje się pod nickami.
 • MartynaM 4 dni temu
  Abbie Faria, akurat.
  Przyszła po zemstę. Wydaje jej się, że ja brudzilam sobie ręce donosami na nią. Jeszcze czego.
  Ale zeby tak się ośmieszać, tym bardziej kiedy grzmiala że jej ten portal nie obchodzi, ze Admin glupi...
  Akwadar od razu zobaczyl, że to ona, dlatego staral się uspokoić tę łajzę niedocenioną.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  MartynaM Dlaczego obrażasz ludzi? Przestań.
 • MartynaM 4 dni temu
  Abbie Faria, ja obrażam?
  No, Hal obrazilam i za to przepraszam, ale tej łajzy wulgarnej nie obrażam, bo jak, prawdą?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  MartynaM Nie mam więcej pytań. Widocznie siebie warte jesteście - poetki.
 • MartynaM 4 dni temu
  Abbie Faria, a jaka z niej poetka? Od najgorszych wierszyków Kulmowej?
  Czy od wulgaryzmów, bo tylko tutaj widać wprawę?
 • Akwadar 4 dni temu
  MartnaM nie jestem geniuszem i nie potrzebuję nim być; piszę popłuczyny - może być, nie będę się spierał, ale nie trzeba mi lizać dupy... a swoją drogą, co ty masz z tym lizaniem i odbytem?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Nie powinieneś teraz na jakimś czacie dla dzieci być?
 • MartynaM 4 dni temu
  Akwadar, toż to nie o tobie było z tym geniuszem, czemu tak odebrałeś? Toż to o tej dziczy wulgarnej!
 • Akwadar 4 dni temu
  Łukaszenko wystarczy że ty tam jesteś.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Pamiętam twoją ekscytację w pisaniu kiedy pomyślałeś że mam 6lat...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Jak mi pisałeś że będziesz gładzić moją delikatną różowiutką pupcię...
 • MartynaM 4 dni temu
  Łukaszenko, weź się odwal od Akwadara.
  Jeden debil milknie, to drugi zaczyna... to ci motłoch nas nawiedzil...
 • Akwadar 4 dni temu
  Łukaszenko kretyn
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MartynaM To on zaczął znowu
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Nie ubliżaj mi, po co to robisz?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Łatwo wpadasz w histerię, przy tym temacie, coś jest na rzeczy
 • Piotrek71 4 dni temu
  Akwadar Nie ma tu jakiegoś admina? Co tu się dzieje. Nazłaziło jakiś świrów niemających co robić. Przynajmniej jakiś moderator by się przydał żeby zrobić tu porządek.
 • Akwadar 4 dni temu
  Łukaszenko mądralo, widziałeś zgwałconego i zamordowanego kilkulatka? Kilkoro takich? Słyszałeś matkę, ojca takich? Tak? To jesteś wyjątkowym skurwielem. Nie? To jesteś bezrozumnym gnojem.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Ale ja nie pisałem o pedofilii teraz, tylko o rodzicielskich uczuciach, gdzie ty tam o mordowaniu przeczytałeś? No chyba że tobie rozum takie fantazje podpowiada, to nie mam więcej pytań!
 • Akwadar 4 dni temu
  Łukaszenko i nie miej.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Jeśli 6letnie dzieci kojarzą się tobie z mordowaniem to czas udać się do psychiatry, powiedział to tobie już ktoś?
 • anat 4 dni temu
  Akwadar Nie karmić trolla !!!
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Dokładnie, akwadar czasem przegina!!!
 • Akwadar 4 dni temu
  anat wiem, poniosło mnie.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Akwadar Już będziesz spokojny?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  chcesz piosenkę z dedykacją?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Nie karmić trolla, dobre sobie....
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MARTYNO MOJA PIĘKNA JESTEM, TĘSKNIŁAŚ? PRZYŚNIŁEM SIĘ TOBIE?
 • MartynaM 4 dni temu
  Tak, całą noc nie spałam, tylko myślałam, kiedy mnie wreszcie zaciągnięsz do łóżka... i w takim klimacie od rana jestem...
 • anat 4 dni temu
  MartynaM -typowa suka z cieczką. Typiara z meliny.
 • MartynaM 4 dni temu
  anat a co masz ochotę na Lukaszenke? No, do wzięcia ponoć i charakterny...
 • Piotrek71 4 dni temu
  MartynaM A ten znowu tutaj? Faktycznie ma bogate życie, tylko internet i wyzwiska. Smutne.
 • MartynaM 4 dni temu
  Piotrek71, bo to taka łajza niedoceniona. Będzie tu lamentowac w nieskończoność. Taka typiara.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Piotrek71 To kobieta. Prywatne potyczki między dwiema urażonymi artystkami. Nie wchodź między młot a kowadło. Szkoda zachodu.
 • Piotrek71 4 dni temu
  MartynaM Wyjątkowo odrażająca.
 • MartynaM 4 dni temu
  Piotrek71, wulgarne to do wymiotow. Kuźwa, jak takie coś może być kobietą. Nie pojmuję.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Nie wiesz nic o szlachetności bo jej nie posiadasz, dlatego nie rozumiesz mojej kobiety i ją obrażasz, ale może kiedyś i ciebie spotka dar prawdziwej miłości, mimo intelektualnego garba ;)
 • Abbie Faria 4 dni temu
  MartynaM Obie jesteście wulgarne. Ty i Kasia. Ale nic na to nie poradzę.
 • Piotrek71 4 dni temu
  Abbie Faria To coś jest kobietą? W ryju gorzej niż w kiblu, wiele przeżyłem i różne znałem kobiety ale to coś? Bije na głowę to co widziałem. Żenada.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Piotrek71 Jednak do kobiety powinno się mieć szacunek. Tak mnie nauczono przynajmniej...
 • Piotrek71 4 dni temu
  Abbie Faria Daj spokój to że urodziła się z cyckami nie robi jeszcze z niej kobiety, kobietę to się poznaje po zachowaniu, a nie fizjonomii. To coś może być najwyżej samicą i to najgorszego sortu.
 • Abbie Faria, To nie jest Kasia.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  yanko wojownik 997 :). Oczywiście Yanko, to nie jest Kasia. Tak powtarzaj. Wypij trochę miodku, a jak nie ma to idź do prosiaczka, on ma zapasik:)
 • Abbie Faria, Zdecydowanie nie Kaśka, chyba że poszła w ciąg i zapożycza charakter i sposób wyrażania:)
 • anat 4 dni temu
  Piotrek71 ...potrafisz być smarkaczu zabawny..."wiele przeżyłem..." całe 16 lat.
 • Piotrek71 4 dni temu
  anat hahaha toś mnie kurwino rozbawiła
 • Piotrek71 4 dni temu
  anat Dałbym ci link do swojego FB żeby udowodnić ale niestety, śmieciom i szmatom nie podaję.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Piotrek71 Nerwy puszczają koledze, hę hę
 • anat 4 dni temu
  Piotrek71 -wal się gnojku. Jesteś żałosny kundelek i taki już zostaniesz. Twój rozwój umysłowy zatrzymał się w okresie 15 lat i teraz wychodzi twoje niezrównoważenie psychiczne, nieadekwatność reakcji do sytuacji. Jednym słowem: nie pruj się gówniarzu!
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Akwador większy furiat, widziałeś co wypisywał wyżej?
 • Piotrek71 4 dni temu
  anat " wal się gnojku ", " kundelek ", " 15 lat " itd. Masło maślane. Nie masz polotu co zleceń na ruchania już ci nie dają? Wyeksploatowałaś się? Spróbuj pod dworcami kolejowymi, może jakiś bezdomny cię ruchnie za paczkę papierosów.
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko Bo ci prawdę napisał ? Myślałeś, że rządzisz i bezkarnie hulasz sobie z tym przygłupem Martynką?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat ewidentnie ma jakiś problem do małoletnich...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat A co do Martynki, przyglądaj się i ucz jak mężczyzna KOCHA swoją kobietę
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko -jesteś pojebem, sam to zauważyłeś. Chciałeś mieć rolę błazna -Stańczyka, a wyszedłeś na idiotę-grafomana. Myślałeś, że bezkarnie będziesz kogoś poniżać, upadlać wraz z tą głupią suczką Martyną M, że tłum będzie cię oklaskiwać...do czasu. Przestało być śmiesznie, a ty zachowałeś się jak kanalia. Co prawda pod koniec zreflektowałeś się, że mowa nienawiści z twojej strony i zaszczuwanie przekroczyło pewne granicę i chciałeś nie pogodzić się, tylko przeprosin. Teraz nie mając nic ciekawego do powiedzenia wynalazłeś temat zastępczy "Martynkę"...niepotrzebnie ośmieszasz się, robiąc z siebie żałosnego kretyna. Weź się chłopie ogarnij.
  A propos twego nicka
  Też śmiech do czasu.
  Ambasada może się upomnieć, o ściganie ciebie z urzędu.
  Nie będzie ci do śmiechu jak zapuka listonosz
  z wezwaniem do Prokuratury.
  Art. 136. [Czynna napaść lub znieważenie przedstawiciela obcego państwa]
  § 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 1.
  § 4. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 2,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  .
  .
  ..kiedyś za to ps.Lucasenko odpowiesz? To tylko kwestia czasu.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat sialalalalala oł jeeeeeeee, pisz mi jeszczeeeeeeee XD
 • Łukaszenko 4 dni temu
  To tylko zbieżność podobieństwa i Imienia ;)
 • anat 4 dni temu
  Łukaszenko ...będziesz tłumaczył się gdzie indziej. Pierdle są pełne takich cwaniaków.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat Nie mogę się doczekać, zawsze to jakieś nowe doświadczenia, przynudzasz gościu, weź jebnij jakimś bluzgiem
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Piotrek71 To było słabe. Masz 51 lat na karku i obrażasz kobietę? Wstyd.
 • Piotrek71 4 dni temu
  Abbie Faria Dla mnie to nie jest kobieta jedynie coś nazywane samicą. Tak że daruj sobie.
 • anat 4 dni temu
  Faria-większość ma cię za świra i grafomankę, jednak na rzeczy znasz się. Biedna Martynka, prowincjonalny garkotłuk..."wierszyków Kulmowej" -które to noblista Szymborska ceniła wyżej niż swoje. Wracaj do garów tępa pomywaczko. Nie ośmieszaj się swoim nieuctwem.
 • MartynaM 4 dni temu
  Trzeba było wybrać może bez rymu, bo to co kiedyś bylo dobre, dziś nie jest, bez względu na opinię Szymborskiej... ale skąd ci to łajzo wiedzieć?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Każdy artysta jest świrem. Bycie racjonalnym czyni twórcę rzemieślnikiem, warsztatowcem - matematyka stosowana:)
 • Łukaszenko 4 dni temu
  TO bardzo miłe co napisałaś, życzysz sobie jakąś piosenkę? Wytłumaczysz mi o co cho z tym guess who?
 • MartynaM 4 dni temu
  Tak, wyjątkowo miłe... nie, nie życzę sobie.
  O nic już nie chodzi.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MartynaM i tak wstawiłem.... Będziesz mnie dziś ranić?
 • MartynaM 4 dni temu
  Łukaszenko, ależ skad, ja jestem bardzo miła przecież...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MartynaM prosiłem ciebie wczoraj abyś rozjaśniła mi tę waszą zabawę portalową, zrób to dla mnie a będę miał wyjątkowo udany dzień ;)
 • MartynaM 4 dni temu
  Łukaszenko, a jeszcze nie masz... zabawne!
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MartynaM Jestem bliski orgazmu...
 • MartynaM 4 dni temu
  Łukaszenko, dopiero teraz? Wydaje mi się, że już od kilku dni... no to kiedy ten szczyt?
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MartynaM Jak przyjdzie mi dotknąć twojej dłoni w realu...
 • Łukaszenko 4 dni temu
  MARTYNO MOJA PIĘKNA GDZIE JESTEŚ?
 • Kiedyś za plagiat były tu lincze, ten kawałek wierszyka zdałoby przed dalszą walką skasować, już i tak nikt nie pamięta o co poszło, nie zaszkodzi to dalszej rzezi. Tradycja, to tradycja, jeśli dopuścimy plagiatowanie, będziemy jak LOL24 pod tym względem, żaden wiersz nie będzie już pewien swego twórca, twórca wiersza - idzie na złe.
  Skasuj wiersza ten kawałek , któren jest jego zakończeniem wojowniczko anat, wstaw coś np. a'la "opowi.pl to źli są, jak motyla noga!"
 • "i obuzy"
 • anat 4 dni temu
  yanko wojownik 997 O to chodzi, że leniwy moderator nie dał takiej opcji do kasowania.
 • anat https://www.opowi.pl/profil/anat/publikacje z prawej strony znaczek do edycji
 • anat 4 dni temu
  Wiem, chodziło mi o likwidację komentarzy.
 • A to trzeba pisać podanie i wykupić znaczek skarbowy.
 • MartynaM 4 dni temu
  Widzicie ten rym? Po całości prawie gramatyczny i częstochowski... no, taki to "geniusz"

  Abbie, po rymie, widzi Kaśkę. Było to wulgarne, ale aż tak?
  Błękitna za to nie miała oporów tak jechać, chyba że Kaśka podpatrzyła...
 • To przerobiony wierszyk innego poety chyba.
 • https://tatamariusz.pl/pawel-goluch-mysz-i-kot/
 • W komentarzu.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  Martyno nie jestem robotem, szanuj me serce proszę...
 • Niemniej wierszyk - fakt - dla dzieci.
 • anat 4 dni temu
  yanko wojownik 997 zimno.
 • MartynaM 4 dni temu
  Yanko, to nie zmienia faktu, że rym tragiczny.
 • anat 4 dni temu
  yanko wojownik 997
  Pewna mysz, by dowieść tego,
  Jaka jest nieustraszona,
  Obwieściła swym kolegom:
  „Wyrwę kotu włos z ogona”.

  I odważnie ze swej nory
  Wyszła na spotkanie z kotem,
  Który, z racji letniej pory,
  Wylegiwał się pod płotem.

  Jednak, gdy już była blisko,
  Kot wykonał kilka ruchów,
  I mysz całe widowisko
  Zakończyła w kocim brzuchu.

  Proszę zatem, pod rozwagę
  Weźcie taki morał oto:
  Jakże często się odwagę
  Myli ze zwykłą głupotą.
 • anat, Pisałem o rymowance z komentarza:

  " komenarz

  Sirpions 2022-07-15 w 10:05- Odpowiedz

  Jedna szara myszka mała
  co wilczycę udawała
  a w porywach uwielbienia
  w groźną lwicę – mysz się zmienia.
  – Drżyjcie sowy, węże, koty
  wasze kości, wy miernoty,
  w szczerym polu się zabielą,
  w zapomnieniu tam struchleją,
  ze skór zrobię wycieraczki,
  grzywa lwa – dobre kłaczki
  na dywanik w mojej norze,
  …może misia tam położę?
  Taka jestem wojownicza
  silna, mądra… no i bycza.

  Tak piszczała w swojej norze:
  – Chcecie wojny?! Broń was Boże!
  -Spadnie miecz na karki wasze!
  -Ręka nie drgnie – ja nie straszę
  Śmierć okrutna was tam czeka
  kto, gdzie może – niech ucieka!

  Słyszał mysie groźne piski,
  stary kot i znad miski,
  takie słowa do niej rzecze:
  -Nie zabijaj mnie swym mieczem
  stary jestem, ledwo dyszę
  i przestrogi słabo słyszę.
  Mów na ucho, głośno… proszę
  ja swą głowę na pień złożę
  i przed śmiercią będę błagał:
  „Oszczędź, daruj” – kot zapłakał.
  – „Ach, dziatki moje i wnuczęta
  z głodu umrą niebożęta”.
  Miej, że litość…nie bądź taka…
  Mysz coś czuła, że to blaga
  ale pyszczek wysunęła.
  Stary kocur na to czekał
  i zdradzieckie pazury
  wnet dosięgły mysiej skóry.
  Kocur stary, myszka żwawa
  w porę, w norce się schowała
  wystraszona, podrapana,
  ośmieszona, że tak z rana
  wszystkim chciała skórę złoić,
  teraz rany trzeba goić.
  Siedź, więc myszko w swojej norze,
  Nie wychylaj się niebożę,
  gdy na dworze…
  koci ród zdrowo dyszy
  I poluje wciąż na myszy.

  Zostaw komentarz
  Comment

  Pełne AUDIOBOOKI

  Zostań Subskrybentem
  Ilustratorki
  Magdalena Kalina-Jahnke

  Michalina Betlewicz

  Veronika Beregovenko

  Klaudia Kałuża
  Poszukaj sobie czegoś
  Szukaj
  Kategorie (Twórcy)
  Kategorie (Twórcy)
  Z Archiwum #TM
  Z Archiwum #TM
  Postaw mi kawę na buycoffee.to
  #TataMariusz poleca"
 • Abbie Faria 4 dni temu
  a poza tym szanuje prozę Piotrka71, a może bardziej jego postawę, a Kasia mocno po człowieku "jedzie" .
  https://www.opowi.pl/najtrudniejsza-sprawa-czesc-1-a79086/#comment-751265:~:text=Piotrek71%20I%20spoko,Odpowiedz
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria to idź do niego i tam sobie piszcie.
 • anat 4 dni temu
  yanko wojownik 997
  Mysz, dlatego że niegdyś całą książkę zjadła,
  Rozumiała, iż wszystkie rozumy posiadła.
  Rzekła więc towarzyszkom: «Nędzę waszą skrócę:
  Spuśćcie się tylko na mnie, ja kota nawrócę!»
  Posłano więc po kota; kot, zawżdy gotowy,
  Nie uchybił minuty, stanął do rozmowy.
  Zaczęła mysz egzortę
  ; kot jej pilnie słuchał,
  Wzdychał, płakał… Ta widząc, iż się udobruchał,
  Jeszcze bardziej wpadała w kaznodziejski zapał,
  Wysunęła się z dziury — a wtem ją kot złapał.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Mickiewicz? Słowacki?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Dobra wujek gugel mówi Krasicki.
 • anat 4 dni temu
  MartynaM szukasz sojuszników. Tak-rym tragiczny. Lżej ci ? Tylko ty masz genialny rym ? Jesteś znów królową...grafomanów.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria

  Sąsiedzie - zadyszana rzecze mysz do szczura -
  "Czyś słyszał wielką nowinę?
  Mówią, że kot zabity, zginął w lwich pazurach.
  Nareszcie będzie spokój, odetchniemy krzynę".
  "Nie bądź, kochanie, tak rada -
  Szczur jej na to odpowiada -
  I nadziei próżnej nie żyw!
  Gdy rozgorze bój na szpony,
  Lew ulegnie zwyciężony,
  Bo kot ze wszystkich najsilniejszy zwierząt".

  Widziałem, a i sami to dostrzec możecie:
  Jeśli tchórz się boi kogo,
  Zda mu się, że wszyscy w świecie
  Drżą przed tamtym z równą trwogą.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Kasiu, dzisiaj międzynarodowy dzień pokoju. Z tej okazji życzę Ci pogody ducha, sił na nowe wyzwania i spokoju, który potrzebujemy w tym świecie pełnym " furii i wrzasków, które nic nie znaczą".
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria - Nie jestem Kasią. Naprawdę.Czasami przechodzicie tak blisko obok mnie, że mnie prawie muskacie, a potem uciekacie w swoje domysły. Zdajcie się na serce, bo rozum tutaj zawodny jest.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Jeżeli nie jesteś Kasią to jesteś Słonymi Paluszkami :)
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria -ach ten umysł analityczny. A kim była Słona ?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Właśnie. Jeżeli nie byłaś Kasią, to powiedz coś o niej :)
  Dlaczego jej tak długo nie ma już na portalu? Jak się czuje i co robi?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Wiem, wiem, wiem. Już wiem. Kasia z Tobą założyła profil, wymieniłyście się hasłami i macie niezły ubaw. Ale wczoraj zalogowana była Kasia. Poznałem:)
 • Abbie Faria, A może Lol atakuje na trzy zmiany - nie wykluczone, tam szczególnie laski potrafią dobrze się organizować.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  yanko wojownik 997 Na Lolu jest Margarita. Podejrzewam ją o mistyfikację. Tyle lat pisać i powtarzać te same błędy, to jest po prostu unmoeglich.
 • Abbie Faria, Bardziej przyjrzałbym się koleżankom Margerity, nie jej samej.
 • Byłem krótko na Lolu - oj laski tam cwane...
 • Abbie Faria 4 dni temu
  yanko wojownik 997 Ach Ty świntuchu... Od razu kilka koleżanek Ci w głowie.
 • Abbie Faria, Na Lolu to akurat norma:)
 • Abbie Faria , Dlaczego Marg wwala "twardy erotyzm" gdzie może? Wpływ koleżanek z Lola...
 • Abbie Faria 4 dni temu
  yanko wojownik 997 I potrzeba seksu uzewnętrzniona w twórczości.
 • Abbie Faria, Gdyby jednak nie lol a jakiś portal katolicki... Inną byśmy mieli Marg.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria -.-.- NIE PROWADZĘ TU Z WAMI ŻADNEJ GRY !
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat To napisz jaki miałaś wcześniej nick. Chyba to nie jest trudne.
 • anat 4 dni temu
  Popełniła samobójstwo - m.in. przez was. Wpadła w depresję a wy jej "pomogliście".
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Nie wierzę. Kasia nie zrobiłaby tego. Za dużo w niej siły witalnej. Ona jest niespożyta. Mała Mi. Ale wiem, że jakaś dziewczyna z portalu popełniła samobójstwo. Nie było mnie jeszcze jak tu pisała.
 • Abbie Faria https://www.opowi.pl/profil/lamb/

  Niesamowita istota była z niej.
 • anat 4 dni temu
  Niestety Kasia się rozpiła i wylądowała na melinie. Rano do sklepu, potem sen i po południu znowu starą ścieżką.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Nie pisz tak źle o niej.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Nie znam Kasi i wypchaj się. To do rymu.
 • Łukaszenko 4 dni temu
  anat MArtyna to ty robisz sobie jaja
 • Abbie Faria, "Szła Marianna raz pijana, prowadził ja stróż, cała morda zarzygana, a w kieszeni nóż"

  Teraz tak żyje Kaśka.
 • Abbie Faria, Ale faktycznie piszą w systemie zmianowym.
 • Abbie Faria, Która akurat może, ta pisze.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Wreszcie masz jakąś ludzką mordę. To twoja?
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Mogłaby być moja. Trochę za tłusta, ale na potrzeby konspiracji może być.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria - ryj jak ryj, widocznie na składzie lepszego nie było. :-))) Na swój sposób sympatyczny, szczery (może to przez wrodzone matołectwo?) W każdym razie: Witam pana.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Kasiu - morda, ryj - jeszcze jest paszcza, gęba i japa. Pięknie opisujesz świat. Jak na poetkę przystało .
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria co się czepiasz ! ?wystarczy ze ja jezdem ladna
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat I dlaczego nie przyczepił się do Ciebie ten świr? Dziwne.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria nie zbadane są myśli świra.
 • anat 4 dni temu
  A nie prościej byłoby zapytać: kim jesteś? Podaj swój np.@-mail. Może poznamy się. Nie wpadliście na ten prosty sposób, tylko okrężną drogą. I jeszcze ten fagas moderator przyczepił się do mnie, że cytuję jakąś wywłokę. Tak to zrozumiałam.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  Boję się Ciebie. Jeszcze oddasz mnie na organy.
 • Abbie Faria, My ją oddamy, całą paczkę, wyciągaj dane.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  yanko wojownik 997 Jeszcze życie mi miłe. Jest jak jest, ale nie jestem żądny bycia kolejnym zdjęciem w programie " Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie."
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Nie doceniłam ciebie, twoje wiadomości są imponujace, chociaż piszesz fatalnie. Poezja nie pasuje do ciebie. Daj sobie z tym spokój.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Wiem, nie jestem poetą i nigdy nie chciałem nim być. Nawet gdybym napisał przez pomyłkę dobry wiersz, nie uznałbym go za wiersz...
  Aby być poetą, trzeba mieć dar niebios.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria ja go mam i to nie jest dar niebios. Po prostu lekkość pisania.
 • anat 4 dni temu
  to ty jesteś człowiek men...ooo...po prostu zmyliło mnie twoje gęganie.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Wolałbym zostać kompozytorem... Muszę kiedyś zacząć zapisywać swoje improwizacje.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat W tym kim jesteś, czy to rysownik, malarz, poeta, dramaturg jest ukryta pewna trudna do zrozumienia ... głębia. Coś co przemawia przez Ciebie i każe Ci krzyczeć. Każe Ci wygłaszać z śmiałością pewnych iluzji, nieiluzji, symboli i znaczeń, które są dla innych bazrgraniną nic nieznaczących kresek, które właściwie zrozumiane pokazują swoją materię i trudny do uchwycenia sens.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Nie jestem z tego dumna. To wynik ciekawości i ciągłe dążenie do czegoś nowego w poznawaniu świata, jak i w metodzie (sposobie) poznawania, percepcji. Na ile dana prawda jest tylko zbiorem poprawności politycznej, zbiorem życzeń, obowiązująca doktryną. Na ile spekulacje np. czarnych dziur i wielkiego wybuchu są tylko domykaniem koła w tłumaczeniu pewnych zjawisk. Opinia kilku nawiedzonych (często hipokrytów) jest przyjmowana jako źródło prawdy.
  Audiatur et altera pars.
  A tu dyktatura poprawności.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Słyszałeś o koziej dupie...ale próbować trzeba.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Ty sam wyglądasz jak niechciany organ-rzępołuch.
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat Chyba nikt Cię nie lubi.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria -zdziwisz się, ale lubią mnie, szczera do bólu, nie zawodzę, nie plotkuję, pomagam bezinteresownie. No i nie cierpię pojebów. A poza tym duża erudycja i nie udzielam rad...
 • anat 4 dni temu
  No i kultura po...wuju...
 • Abbie Faria 4 dni temu
  anat To czego chcieć więcej. Powodzenia i Trzymaj się.
 • anat 4 dni temu
  Abbie Faria Życzę zdrowia. Powodzenia drogi chłopcze
 • anat 4 dni temu
  Nieraz w poważnych, na wielkość zakrawających utworach
  szmat purpurowy
  zobaczysz jeden i drugi przyszyty,
  aby z daleka już świecił; otóż ci gaik lub ołtarz
  Diany opiszą, lub kręty strumień po miłych spieszący
  niwach, lub Renu szerokie nurty i tęczę deszczową;…
  ślicznie!… lecz wcale nie w swoim miejscu!… A może potrafisz
  cyprys przedstawić?… I na cóż, jeśli malujesz biedaka,
  co z rozbitego okrętu goły wypłynął!… Amforęś zaczął
  , a czemu, z bieżącym kołem, podnosi się garnek?
  Wreszcie we wszystkim przynajmniej jedność, prostota niech będzie.
  Zwodzą nas, wieszczów najczęściej (ojcze i ojca takiego
  godni synowie!) pozory prawdy. Ot, ciemnym
  się staję,chcąc być zwięzłym; szukając lekkiej ogłady
  , wnet tracę siły i zapał; nadętym będzie, kto szczytnym
  być pragnął,nazbyt ostrożny po ziemi pełza, lękając się burzy,
  a kto rozrzutnie w swym dziele rozmaitością szafuje

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania