Czemu i komu służą fora internetowe? Próba eksplikacji.

Fora internetowe, definicyjnie rzecz biorąc, są miejscem spotkań ludzi skupionych wokół jednego bądź kilku tematów i stanowią platformę wymiany informacji, poglądów, opinii oraz prowadzenia konwersacji.

W tego typu miejscach panuje ściśle określona hierarchia, zbudowana na osi Administrator - Moderatorzy - Użytkownicy.

Rozwojem i kształtem forum zarządza Administracja, będąca najczęściej właścicielem i/lub programistą strony. Nieco niżej usytuowana jest Moderacja - prawa ręka Administracji, odpowiedzialna za merytorykę, porządek, przestrzeganie regulaminu forum i netykiety przez użytkowników. 

W celu egzekwowania swych uprawnień, moderatorzy mają do dyspozycji narzędzia takie jak ostrzeżenia, bany czasowe czy blokada konta. Sankcje nakładane są za działanie na szkodę forum, w szczególności za szerzenie konfliktów i obrażanie innych użytkowników - jednym słowem trolling i hejt. 

Najliczniejsza grupa społeczności, czyli Użytkownicy, odpowiada za rozwój i dynamizm forum, poprzez zamieszczanie na nim treści oraz komentowanie treści zamieszczanych przez innych użytkowników.

 

W grupie Użytkowników można wyróżnić:

- ekspertów,

- kolesi czyli tzw. towarzystwo wzajemnej adoracji (TWA)

- błaznów ("Cudaczków Wyśmiewaczków"), [1]

- "wpadających",

- hejterów i trolli.

 

Fora internetowe działają na zasadzie dobrowolności i bezpłatnego uczestnictwa. Z socjologicznego punktu widzenia, uczestnictwo w społecznościach internetowych jest realizacją potrzeby akceptacji społecznej, daje możliwość wymiany poglądów z osobami o podobnych zainteresowaniach.

 

Typy użytkowników forów internetowych. Zjawisko trollingu i hejtu.

 

Eksperci to użytkownicy, którzy dzielą się użyteczną w danym temacie wiedzą, udzielając konstruktywnych porad. Na forach występują nielicznie.

Kolesie (TWA) występują stadnie i mają mentalność małpek bonobo. Oczywistym jest, że w społecznościach internetowych tworzą się grupki, kółeczka graniaste i koła różańcowe - samo w sobie nie jest to zjawisko szkodliwe. Jednakże zawsze należy brać pod uwagę, jaki jest cel takiej grupy. 

Błazny ("Cudaczki Wyśmiewaczki") to osobniki nieszkodliwe i wesołe, jednak mocno działające na nerwy osobom pragnącym uchodzić za poważne. Błazen, jak wiadomo, żartowniś, szpileczkę diabelskiej ironii wbić potrafi nawet królowi.

"Wpadający" - czyli użytkownicy, którzy piszą jeden-dwa posty i znikają.

"Innym ciekawy efektem forów internetowych, jest że spełniają zasadę Pareta, mała grupa najbardziej aktywnych odpowiada za większość treści i wewnętrznych linkowań. W gospodarce to zwykle proporcja "20% odpowiada za 80% zasobów", na forach jest podobnie. Najwięcej jest użytkowników, którzy znikają po kilku wpisach, ale zwykle wykształca się grupa 10-20% mających po kilkaset czy kilka tysięcy postów"[8]

Spośród ww. typów warto poświęcić więcej uwagi grupie hejterów i trolli, ze względu na ich szkodliwość dla społeczności forum.

Hejterzy i trolle torpedują działania Administracji i Moderacji, zaburzają normalne funkcjonowanie forum poprzez różnorakie techniki (nękanie innych użytkowników w sposób jawny lub zawoalowany, np stosując krytykę niekonstruktywną, rozsiewanie plotek, denuncjowanie oponentów w celu ich wyeliminowania, wywoływanie jałowych sporów itp.),

 

Należy przy tym podkreślić, iż wśród trolli i hejterów najpowszechniejsza jest technika klonowania, czyli multiplikacji istniejącego konta. Tzw. klon jest kontem założonym niezgodnie z regulaminem, przy czym jego założyciel posiada już własne konto w społeczności i jego profil zawiera nieprawdziwe dane na temat właściciela.

Celem zakładania klonów może być np. nieuczciwe wpływanie na dyskusje (poprzez sprawianie wrażenia, że kilka osób popiera jakiś pogląd - podczas kiedy w rzeczywistości jest to tylko jedna osoba), rozpowszechnianie spamu przez wewnętrzną pocztę społeczności lub wyłudzanie od innych członków społeczności prywatnych informacji.[5]

 

Posiłkując się definicjami z Wikipedii:

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych, którego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami.[3]

W 2001 Alan Morgan strawestował trzecie prawo Clarke’a, pisząc „Każdy wystarczająco zaawansowany troll jest nieodróżnialny od prawdziwego czubka”[6]

 

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty, która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji.

 

Osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, merytoryczna zawartość dyskusji ma zaś dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll sycił się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. 

 

Hejter (z ang. hater „nienawistnik, przeciwnik, krytykant”) – określenie osoby, która publikuje w Internecie agresywne, obraźliwe lub skrajnie krytyczne komentarze pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub grupy osób. Tego rodzaju wrogie wypowiedzi mogą być postrzegane jako akty cyberprzemocy i nękania psychicznego (stalking); może w nich występować mowa nienawiści.[4]

 

"Hejterzy - jak wynika z badań - są często niepewni siebie. Boją się prawdziwego świata, szukają więc sposobu na to, aby dominować chociażby w świecie wirtualnym. Kiedy piszą, że ktoś jest - mówiąc eufemistycznie - "brzydki i głupi", zyskują w swoim mniemaniu psychologiczną władzę nad ofiarą. A władza - co wiemy od dawna - potrafi uzależniać. Nawet ta patologiczna, oparta na agresji i strachu. Są w internecie społeczności, które przypominają stada wściekłych psów. Hierarchię tworzy tam poziom agresji. "[2]

 

Forum z zaburzonym podziałem hierarchicznym - studium przypadku

 

Co się stanie, jeśli klasyczna struktura hierarchiczna forum zostanie zaburzona? W przypadku, gdy na forum zabraknie moderacji, dyskusja prędzej czy później wymknie się spod kontroli. W takiej sytuacji częściowo funkcje moderacji przejmują Eksperci, czyli użytkownicy, którzy do tej pory skupiali się na udzielaniu konstruktywnych porad innym użytkownikom. Niestety, działania te będą torpedowane przez trolli i hejterów. Użytkownicy coraz chętniej będą wchodzić w TWA, by uchronić się przed atakami.

Wobec braku reakcji Administracji na ataki trolli i hejterów, wielu użytkowników zdecyduje się na opuszczenie forum.

 

Zakończenie

Powstaje pytanie, komu i czemu służy tworzenie forów? Czy oprócz realizacji podstawowych celów, czyli wymiany poglądów i opinii, mają jakieś inne misje? Na forach specjalistycznych np. komputerowych cena za umieszczenie nieprawdziwego, hejterskiego komentarza na temat np. produktów konkurencji, wynosi niewiele ponad 1 zł. [7]

Kto płaci hejterom na forach literackich? Agentury jakich instytucji?  Czy działają na zlecenie naukowców, socjologów?

 

Bibliografia:

https://www.akademiakomputronik.pl/artykul/w-jaki-sposob-funkcjonuja-fora-internetowe

http://www.magdalenaszpunar.com/_publikacje/2004/spolecznosci_wirtualne.htm

http://www.wbc.poznan.pl/Content/159163/PRACA%20DOKTORSKA%20Joanna%20Schmidt-zabezpieczona.pdf

 

Przypisy

[1] - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251523/cudaczek-wysmiewaczek

[2] - https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,142076,20565745,nie-pozwolmy-zawlaszczyc-internetu-trollom-i-hejterom.html?disableRedirects=true

[3] - https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

[4] - https://pl.wikipedia.org/wiki/Hejter

[5] - https://pl.wikipedia.org/wiki/Klon_(spo%C5%82eczno%C5%9Bci_internetowe)

[6] - https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Clarke%E2%80%99a

[7] - https://ccnews.pl/2016/11/10/walczyc-hejtem-internecie/

[8] - http://www.opowi.pl/czemu-i-komu-sluza-fora-internetowe-a56020/#comment-526384

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (141)

 • sisi55 16.11.2019
  Nie wiem o co cho, ale się napracowałeś więc masz 4.
 • Dark1 16.11.2019
  Nie pojmuję czemu ma służyć ten tekst.
 • JamCi 16.11.2019
  Podkreslilabym mocno dwa słowa: antyspołeczne ( potocznie psychopatyczne) i zwrócenie uwagi na... Wszystko na tacy. Dziękuję Bartosz.
 • dorota brzózka 16.11.2019
  Moim zdaniem największą bolączką tego portalu, bo każdy portal ma swoje własne, jest brak widocznej administracji. Portal potrzebuje stróża z krwi i kości, a nie ducha zza światów. Historia pokazuje, jak i samo życie, że trzymanie obywateli w ryzach, poprawia ich rozwój i zaangażowanie społeczne. Zapraszamy administrację do aktywnego uczestnictwa w życiu portalowym. Będzie nam bardzo miło. Pozdrawiam serdecznie :)
 • dorota brzózka 16.11.2019
  Autor wyjaśnił zasady panujące na portalach, nie wiem jednak, czy na wszystkich? Życzyłabym nam wszystkim więcej ekspertów, bo są na wagę złota. Pozdrawiam serdecznie Autora :)
 • JamCi 16.11.2019
  Są jeszcze zwykli ludzie, którzy chcą pisać i rozwijać się. I oni mają najgorzej w tej sytuacji.
 • dorota brzózka 16.11.2019
  Tak, są również czytelnicy traktowani, jak osoby nieuprawnione do korzystania z forum, bo nie dzielilą się swoją twórczością. Bardzo ciekawe kompendium zaserwował nam Autor. Pozdrawiam.
 • Wrotycz 16.11.2019
  Wartościowy wpis.
  Pytasz kto płaci hejterom na forach literackich? Większości nie trzeba, jeśli pasją jest pisanie, a ego narosłe ironią, sarkazmem, próżnością - ta mieszanka wystarczy. Natomiast nie można wykluczyć opłacania hejterów politycznych. W końcu partiom może też troszkę zależy na głosach literatów?
  Pióro może zdziałać więcej nić 1000 armat.

  5.
 • Szanowni Państwo.

  Zarejestrowałem się na to forum dlatego, że zostałem poinformowany przez koleżankę - petkę również uczestniczę tego forum iż jest tu osoba która zarejestrowała się pod nickiem Bartosz Maciążek kradnie moją tożsamość. Od wczoraj przeanalizowałem wpisy osoby o pseudonimie Bartosz Maciążek. Rzeczywiście opisuje siebie moim życiem - zapewne przeglądając informacje dostępne powszechnie na moim profilu Facebook. To działanie byłoby nawet zabawne gdyby nie jakość treści i agresywna forma interakcji z innymi uczestnikami forum prezentowana przez osobę o pseudonimie Bartosz Maciążek sugerująca wprost że jest mną - wypowiedź dotyczącą tego, że na innym forum jest jako "barteczekm" nick który używam od lat na forach poetyckich. Informuje Państwa, że wszystkie swoje utwory jak i teksty naukowe opatruje zawsze swoim imieniem i nazwiskiem a jeśli pseudonimem internetowym - barteczekm to zawsze jest to opatrzone moim zdjęciem. Nie używam innych nickow, nie używam w avatarach zdjęć innych niż swoje. Z moją twórczością można zapoznać się na poczytnych już fanpagach które prowadzę - jeden z poezja nazwijmy to dla dorosłych, drugi z propozycją wierszy dla dzieci. Jednoczesnie informuje, że traktuje takie działanie jako próba zdyskwalifikowania mnie i mojej twórczości co jest karane a w internecie nikt nie jest anonimowy. Apeluje do administracji tego portalu o odpowiednie załatwienie sprawy. Jeśli to nie nastąpi będę dbając o swoje dobre imię wstąpić na drogę bardziej sformalizowana. Z poważaniem. Bartosz Mikołajczyk
 • Ripley A 19.11.2019
  Taki literat, a nie potrafi poprawnie sklecić dwóch zdań. :)
 • betti 17.11.2019
  Bardzo dobrze, Bartosz, że to wyjaśniasz. To nie pierwszy raz, kiedy ta osoba przejmuje czyjąś tożsamość, myśląc zapewne, że w sieci jest anonimowa i bezpieczna. Tak nie jest i czas najwyższy, żeby zdała sobie z tego sprawę.
  Popieram Twoje stanowisko. Oferuję również pomoc w identyfikacji tej osoby.
  Pozdrawiam.
 • Bardzo dziękuję Betti. Mam nadzieję, że po moich wpisach ta osoba zaprzestanie swojej działalności a jeśli nie to przynajmniej pozostali uczestnicy forum będą wiedzieli z kim maja do czynienia. Również pozdrawiam.
 • Jared 17.11.2019
  Boguś, nie nudzą ci się kolejne multikonta? XD Myślałeś, że ktoś kupi ten szajs?
 • betti 17.11.2019
  Jared to akurat nie szajs i nie Boguś. Bartosz jest znana osobą w literackim świecie. Masz nazwisko, jest prawdziwe i można sprawdzić.
 • Jared Szanowny Panie. Jest taka zasada, że zanim coś się napisze najpierw dwa razy pomyśli a z całą pewnością najpierw sprawdzi. Proszę się nad tą zasadą zastanowić i spróbować ją stosować. Pozwala uniknąć rzucania nieprawdziwych oskarżeń, które nie są przyjemne. Proszę postawić się na moim miejscu i pomyśleć czy chciałby Pan aby ktoś opisując siebie życiem Pańskim psuł Panu opinie i nazwisko. O ile, gdyby ten ktoś zachowywał się jeszcze poprawnie to można przymnkac oko. Albo gdyby pisał wybitne teksty to też byłoby do zniesienia. Tutaj osobnik podszywający się pode mnie po pierwsze jest agresywny, zaczepeony i wulgarny. Po drugie prezentuje naprawdę mierne teksty. Naukowo publikuje w Polsce i na Ukrainie. Literacko tak jak pisałem wyżej plus w nadchodzącym roku w swoim mieście - Bydgoszczy będę wraz z miastem realizował nowatorski projekt przestrzenny - Ogród Sztuki - instalacje artystyczna na którą będą składały się też murale poetyckie również z moimi wierszami ale też innych poetów po publikacjach z którymi znam się chociażby z innych forów. W internecie jest wszystko dostępne. Serdecznie Pana pozdrawiam.
 • Krzysztoff 17.11.2019
  Jared odwal się od Bogusia popaprańcu nie wycieraj sobie obcymi ludźmi gęby
 • Pan Buczybór 17.11.2019
  Kurczę, a przeczytać chciałem...
 • Ho, ho. A to się działo, jak mnie tu nie było! W związku z tym nie pozostaje mi nic innego, jak opublikować tekst ponownie.
  PS. Z obywatelem imiennikiem podpisującym się "Mikołajczyk" nie mam nic wspólnego.
  Podejrzewam, że to kolejna prowokacja jednego (jednej) z tutejszych trolli.
 • Ripley A 18.11.2019
  Bartosz Maciążyk?
  Bartosz Mikołajczyk?

  Szukałam Mikołajczyka w necie, nic nie ma. Gdyby był znanym literatem, to można byłoby odnaleźć to nazwisko. Ale kłamstwo!
 • betti 18.11.2019
  Widzę, że muszę pewne rzeczy wyjaśnić.
  Kiedy byłam na portalu Via Appia, pisałam pw z Mirandą Calle znaną tutaj wszystkim jako Halmar itd. Napisałam więc jej, że mam wyrzuty sumienia wobec barteczkam, z którym pokłóciłam się na ósmym piętrze, broniąc niby prześladowanej eki. Halmar czyli Miranda napisała mi, że ma z nim kontakt i przekaże moje przeprosiny.
  Zdziwiłam się niezmiernie, kiedy niby barteczekm zarejestrował się tutaj jako Bartosz Maciążek, znałam nazwisko barteczkam i wiedziałam, że nazywa się Mikołajczyk. Niemniej znalazłam na fb osobę o nazwisku Bartosz Maciążek z tego samego miasta co Bartosz Mikołajczyk. Napisałam do niego, jak pewnie wiecie odpowiedział mi tutaj, w którymś komentarzu, żebym nie pisała do niego na fb.
  Bartosz Maciążek napisał mi też tutaj, że przyjmuje moje przeprosiny.

  Napisałam wtedy do Bartosza Mikołajczyka, że jest na opowi ktoś, kto podaje się za niego i kradnie mu tożsamość.
  Bartosz Mikołajczyk zabrał głos w tej sprawie i przedstawił sytuację.

  Niemniej tylko jedna osoba stoi za tą mistyfikacją, a mianowicie Halmar, a tak naprawdę Krystyna.

  Podaję link odnoszący się do Bartosza Mikołajczyka
  https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/ogrod-sztuki-powstanie-w-bydgoszczy-sprawdzcie-gdzie/ar/c8-4928272
 • Ripley A 19.11.2019
  Mikołajczyk jest znaby w swoim własnym, przydomowym ogródku. Taki z niego sławny literat. Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha
 • Ripley A 19.11.2019
  Wszystko to jest dziwne. Może i halmar jest szurnięta, ale po co, zapytan raz jeszcze PO CO ta mistyfikacja? Czemu to ma służyć? Bo przecież musi mieć jakiś cel, ale jaki? Tysiąc pięćset sto dziewięcset kont? I wszystkie na raz? To by miało sens, gdyby założyła konto nabluzgała ci, albo komuś, dostała bana i abarot, nowe konto nowe bluzgi. Ty zaś uważasz, że Halmar ma dwieście kont,. Po jaki ój, ja się grzecznie pytam. Bo te konta muszą czenuś służyć, tylko czemu, skoro siedzą cicho. Bez sensu zupełnie. Wyjdzie na to, że yetti jest paranoiczką i leczy się u czubków. Czasami, jak znikała, to leczyła się stacjonarnie, teraz wystarczą leki. Doktorze Drake proszę zwiększyć yetti dawkę, bo odjeżdża w psychozę. xD
 • betti 19.11.2019
  Myśl o tym, co piszesz, to ważne.

  Ty możesz nie znać Bartosza Mikołajczyka, co mnie nie dziwi, niemniej znają go wszyscy, którzy liczą się w literackim świecie.
 • Ripley A 19.11.2019
  Mogę nie znać Mikołajczyka. Ok. Ale internet, by go znał. A internet milczy... O czym to świadczy? Ano o tym, że jest znany w ogródkach przydziałkowych w Bydgoszczy. No i nigdzie więcej. Może na 8. I tyla go widzieli. Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha
 • betti 19.11.2019
  Zapytaj, Wrotycz czy go zna... zapytaj Mirka, który bryluje na salonach. Wszyscy go znają.

  Ty znasz tylko ludzi z opowi, a barteczekm na takich portalach nie bywa.
 • Ripley A 19.11.2019
  Więc dlaczego Maciążek zupełnie nie przejął się tą sprawą? Gdyby działal wbrew prawu, to wziąłby nogi za pas i tyla, by go widzieli. A po nim ta wiadomość spłynęła, jak gdyby nic się nie stało. Ktokolwiek by nie był z ósmego jest dla mnie osobą niewiarygodną. Odnieś się jeszcze do moich pytań związanych z halmar, która nie dostała bana, tylko zmieniła nick na czekaj, swoją drogą zupełnie nie przypadł mi ten nick do gustu, ale nie moja sprawa, hakmar, czy angelika czekała, czekała, aż się potargała (to wersja bardzo grzeczna).
 • betti 19.11.2019
  Przejęła się, tylko nadrabia miną. Jak zawsze.
  To nie pierwszy raz, kiedy przejęła czyjąś tożsamość. Udało się wcześniej, czemu więc nie teraz, przecież wystarczy tylko bezczelnie jechać butą. To jej styl.
  Tylko znając Bartosza Mikołajczyka nie sądzę, że jej na to pozwoli.

  Nie wiem po co jej tyle kont i żeby było śmieszniej, ma ich do groma na różnych portalach, nie tylko tutaj.
 • betti 19.11.2019
  Myślę, że ma to związek z Mirkiem, bo jest szczególnie aktywna na tych portalach, gdzie on jest.
 • betti 19.11.2019
  Przecież ja nie przepraszałam Bartosza Maciążka, tylko Bartosza Mikołajczyka, znanego jako barteczekm.
 • Ripley A 19.11.2019
  Gdyby nie ty i bogumił, to portal byłby idealny. Normalnie oaza. Wy pasujecie wszystko. Nie wiem dlaczego jesteście tacy nienornalni :( Co z was za ludzie? Nie chcę mieć z wami do czynienia. Ble i fuj. :-/
 • Szanowny Panie. Niektórych zna internet. Innych realny świat. Tak jak pisałem - zwycięski projekt na realizację Ogrodu Sztuki i kwota 150 tysięcy złotych na jego realizację. Dwukrotna nominacja w konkursie osobowość roku kategoria kultura Polska Press. Plus parę pomniejszych sukcesów. Oczywiście rozumiem postawę - brak sukcesu własnego jednych frustruje innych motywuje do korekty własnego stylu - pracy nad swoim pisaniem. Świat internetowy, względna anonimowość służy tym pierwszym. To tyle w kwestii debat o sukcesach teraz przejdźmy do konkretów i do administracji. Macie Państwo 3 dni na uporządkowanie sprawy z osobnikiem o pseudonimie Maciążek i tymi którzy jak widać dodatkowo maja ochotę mnie hejtować. Jeśli w ciągu 3 dni to nie nastąpi składam zawiadomienie z 212 kk. Mam w tym pewne doświadczenie.
 • Ripley A 19.11.2019
  Te Mikołajczyk nie strugaj pawiana. Swoje nagrody na zapracę na ogródkach działkowych, to sobie w buty wsadź. Karzełku. Maciążek obcążek tak samo mi zwisa, jak i ty. A wszelkie żale kieruj do typa, który zarządza tym portalem. Nie oglądałeś Aliena, wypierdku, i stąd nie wiesz, że Ripley była babką. Co za tłuk. Lyteratem ciebie yetti nazywa, bo pewnie wszędzie nosisz ze sobą literatki, a spotykacie się w parku na ławce. Literaci psia mać. Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha
 • 13mirek 19.11.2019
  Ripley A Niemniej chętnie bym poczytał Twoją literaturę.
  Byłby jakiś punkt odniesienia do lyteratów. :)
 • Ripley A 19.11.2019
  13mirek nie wiesz kim jestem? Piszczyk no weź :/ Hahahaha Hahahaha
 • Rodson 19.11.2019
  A co ma Maciążek do Mikołajczyka? przynieśliście jakiś syf z jakiegoś innego śmietnika i se tu żerujecie. Wytłumaczcie , bo że se ktoś coś gada na fb i podszywa pod kogoś o kim mało kto ma tu pojęcie, mało obchodzi a tylko syfi.
 • Rodson 19.11.2019
  A caly ten bajzel złazi tu za betti.
 • Ripley A 19.11.2019
  Rodson jestem tu od wczoraj. Gówno mnie obchodzi ta sprawa. Żeby chociaż tekst był, to bym się odniosła. Także weź i nie zawracaj głowy.
 • Rodson 19.11.2019
  Ripley A to po co się udzielasz? Ja chcę wiedzieć dlaczego żre sie publicznie Mikolajczyk z Maciążkiem.
 • Angela 19.11.2019
  Rodson a ja nie chcę, wydaje mi się, że to walka klonów. Ktoś ma zwyczajnie zbyt wiele czasu
 • Ripley A 19.11.2019
  Rodson nie widziałam napisu Zamknięte-Nie wchodzić. Przyszłam, bo cała tak sprawa, jak szereg innych, trąci farsą, albo farszem. Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha
 • Rodson 19.11.2019
  Ripley A no i ja z tego samego powodu. Na dodatek ciekawi mnie fakt uczestnictwa w aferze betti. Zawsze w sprawach które śmierdzą ona uczestniczy.
  Angela a ja jestem ciekawy i chcę wiedzieć, dlaczego ludzie lubią prać swe osrane gacie publicznie na forum
 • 13mirek 19.11.2019
  Ripley A No to powiedz, bom ja słabowity w rozpoznawaniu siódmych wcieleń jedenastej reinkarnacji.
 • Ripley A 19.11.2019
  13mirek jejku piszczyk to ja. Kto cię tak nazywał, no kto? Nie pamiętasz :( będę płakała :( zażyj biovital i sobie przypomnij :(
 • Angela 19.11.2019
  Rodson to chyba jakaś nowa forma ekschibicjonizmu. Nie siedzą po chaszczach, tylko tu dupska pokazują
 • 13mirek 19.11.2019
  Ripley A No spoko, nie płakusiaj.
  Już wiem :)))
 • Ripley A 19.11.2019
  13mirek na pewno nie wiesz, po prostu chcesz wyjść z twarzą. Łykaj witaminy, w twoim wieku, to konieczność :P
 • 13mirek 19.11.2019
  Ripley A Spoko Kasieńko :)
 • Ripley A 19.11.2019
  13mirek Nie możesz do mnie tak pisać, bo mnie halmar pobije xD
 • 13mirek 19.11.2019
  Ripley Nieco omłotów faktycznie by ci się przydało :)
 • Ripley A coz można napisać widząc taka jazdę? Prosze się w ten sposób dowartościowywać. Jeśli nie pozostało nic innego to być może trzeba tak. Każdy Pani obojętnie jakim kontem kierunkuje w to samo - ogrzać się cudzym. Dlatego uznaje że każdy kolejny mój wpis w dyspucie dodaje nikomu innemu jak Pani i Pani trollkontom. W końcu jakieś zainteresowanie. Proszę pisać jako ja cokolwiek Pani chce. Ja przechodzę do tego co zapowiedzialem
 • Akwadar 19.11.2019
  ale jaja... hi, hi
 • Angela 19.11.2019
  Akwadar Witam Cię, Panie! ;)
  I to podobno dorośli ludzie. Wierzyć się nie chce : /
 • Ripley A 19.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk, ale dlaczego do mnie piszesz? Daj mi spokój człowieniu, bo zadzwonię po policję. Dosyć mam waszych kręractw! Barany!
 • Ripley A 19.11.2019
  13mirek niby za co? Ty na pewno lubisz bić baby, albo lubiłeś, bo już wiekowy jesteś i rączka uschnięta hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
 • Ripley A 19.11.2019
  Śmieszne to wszystko. A nawet żenujące. Idem stond. Piszczyk mnie nie pamięta. Mikołajczyk straszy karnym kodeksem, a wolałabym żeby poczęstował keksem. E, nudy :(
 • Angela 19.11.2019
  Od keksa dupa rośnie ;)
 • Ripley A 19.11.2019
  Chcę mieć największą pupkę we wszechświecie :) hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
 • betti 19.11.2019
  Czytam i oczom nie wierzę. Halmar kradnie Bartoszowi tożsamość, podaje się za niego, a tu jazdy jak na targu. Jestem ciekawa, czy ktoś z Was w takiej sytuacji miałby ochotę na żarty, dowcipy, czy śmiałby się z tego, że ktoś w sieci ''zabawia'' się Waszymi danymi, że podaje się po prostu za Was, robiąc Wam, delikatnie mówiąc, koło czterech liter?
 • Jared 19.11.2019
  To jest twoja wina i pana Bogumiła Krzysztoffa Grzmihuja, przyklejacie sobie gówno do buta i narzekacie, że śmierdzi. XD Normalnych ludzi takie problemy nie spotykają, tylko jakieś radykalne wyimki ze społeczeństwa
 • betti 19.11.2019
  Jared moja wina, że Halmar ukradła tożsamość Bartosza Mikołajczyka? Ty wiesz, co piszesz, czy nienawiść już tak Was zaślepiła, że nawet myśleć logicznie nie potraficie?
 • Jared 19.11.2019
  Ja podejrzewam, że tu nikt nic nie ukradł, raczej bym podejrzewał pana z osobowością mnogą wyrażaną w multikontowych prowokacjach o następny "performance" ku WYŻSZEMU CELOWI XD
 • betti 19.11.2019
  Nawet nie wiesz, jak się mylisz...
 • Jared 19.11.2019
  Może tak, może nie XD Wolę się mylić samemu niż ufać wam, to jest ludziom o wiarygodności zerowej XD
 • Jared 19.11.2019
  "Jared i ciesz się, że nie pokazałem tego mema Małej, mojej partnerce, bo ona by ci pokazała co to jest zacietrzewienie' - Krzysztoff XD

  Stworzył sobie wyimaginowaną partnerkę nawet dla dobra WYŻSZEGO, więc się nie zdziwię, jak to się okaże jego kolejnym wybrykiem XD
 • Tjeri 19.11.2019
  Betti, parę szczegółów pokazuje, że coś jest na rzeczy i możesz mieć rację.
  Tyle że formalnie o kradzieży nie może być mowy. Bo Maciążek to jednak nie Mikołajczyk. A Barteczekm nie ma ®.
 • Jared 19.11.2019
  To że jesteście jedną kliką ludzi, którym nie warto ufać XD Nie będę nikogo zapraszał, bo mnie to gunwo obchodzi - niech sobie sądami załatwia własne sprawy. W każdym razie nikt mający chociaż śladowe ilości mózgu, nie wierzyłby już jakiemuś utworzonemu dwa dni wcześniej kontu z nazwiskiem - nie po zakłamanych paradach bogumiłskich XD
 • betti 19.11.2019
  Tjeri mam rację. Zaraz Ci udowodnię.

  Bartosz Maciążek ponad tydzień temu
  Betti, ja też znalazłem Twoje komentarze, które są sprzeczne z Twoimi opiniami o krytyce.
  Na przykład:

  betti 3 miesiące temu
  ja tobie matole, sto razy wyznaczałam i pojąć nie możesz... tak bardzo jesteś zdesperowany? Przykre...
  Żródło: http://www.opowi.pl/czarni-a53933/
  Tam sporo zresztą Twoich komentarzy, betti w tym stylu.

  Myślałem, że dojrzałaś, zrozumiałaś, nauczyłaś się na błędach. Przyjąłem Twoje przeprosiny. Z trzeciej ręki, co prawda, ale zawsze... Widzę, że jednak nie zmieniłaś się. Tkwisz w tym samym miejscu.
  Portale internetowe nie są życiem. Nie są prawdą. To tylko zabawa, ułuda. Życie jest za drzwiami.
  Rzuć to w cholerę, świat potrzebuje ludzi aktywnych, z pasją. Ceniłem Cię za asertywność, za bezkompromisowość. Na ósmym pokazywałaś prawdziwą klasę.
  A tutaj - wybacz, żenada.

  Tu pisze, że przyjął moje przeprosiny, a ja przepraszałam Bartosza Mikołajczyka
 • Tjeri 19.11.2019
  betti rozumiem co masz na myśli - dlatego napisałam o racji. Tyle że formalnie nie da się nic z tym zrobić. Wszystko rozmyte.
 • betti 19.11.2019
  Tjeri mylisz się, wszystko się da.
 • betti 19.11.2019
  Zobacz dalej, co pisze.
  Bartosz Maciążek ponad tydzień temu
  Tak, betti. Karm swoją wybobraźnię. Jedziesz po równi pochyłej, już nic Ciebie nie zatrzyma.
  Swoją drogą, zabawna jesteś. Dorosła kobieta, która nigdy nie dojrzeje. Calineczka.
  Nie bywam na portalach od lat, ale lubię czasem zajrzeć tu i ówdzie, co słychać u moich dawnych "znajomych". I za każdym razem jestem zdumiony, jak wielu ludzi, z pozoru inteligentnych, tkwi w tym bagienku od lat.
  Jestem w szczęśliwym związku. Kilka miesięcy temu urodziło mi się dziecko. Teraz w pełni rozumiem, co jest tak naprawdę ważne.
  Ty tego nigdy nie zrozumiesz, betti.

  Wszystko mu zabiera, wszystkie szczegóły z jego życia i podaje jako własne.
 • betti 19.11.2019
  Jared Bartosz Mikołajczyk od lat ma swoje konto na fb, To Maciążek utworzył konto, na potrzeby chwili, żeby dodać sobie wiarygodności. Nie wierzę, że nie potraficie dodać 1+1.
 • 13mirek 19.11.2019
  W każdym razie maciążek jakoś zniknął :)
 • betti 19.11.2019
  Może tworzy nową tożsamość... jak widać tutaj ma szerokie pole do popisu, łatwo tu wszystkich nabrać.
 • Ripley A 19.11.2019
  Sorry, ale ja w to nie wierzę. Halmar jest zajęta yankiem, po co miałaby tworzyć kolejne konta? Po co? Żeby być bliżej mirka? Mirek jest również na t3, więc tam również musiałaby tworzyć multikonta.

  Można mieć hopla na czyimś punkcie, ale nie po tylu gorzkich słowach. Ja od razu wykreślam typów, którzy są niemili. Szkoda zachodu i wschodu.

  Ktoś robi nas w ója, ale nie wiem w jakim celu :(
 • betti 19.11.2019
  Zapytaj Mirka od ilu lat i z ilu nicków, Halmar prześladuje go na portalach, może ci powie.
 • Ripley A 19.11.2019
  Ludzie!!!
  Apeluję do was!!!

  Nie brnijcie w to!!! Ci chorzy ludzie tego chcą, ale bądźcie mądrzejsi!!!

  :)
 • betti 19.11.2019
  Czy ty nawet czytać nie umiesz, a jeśli tak, to po co zabierasz głos i piszesz jakieś bzdury? Myśleć nie potrafisz?
 • Ripley A 19.11.2019
  To są chorzy ludzie!!! Niezrównoważeni psychicznie!!! Bądźcie mądrzejsi i miejcie ich w tyłku!!! :]
 • betti 19.11.2019
  Wiesz, zarobię na twojej głupocie. Wystawię Wam zbiorowy pozew. Tobie, Rithcie itd. za tę ''chorobę psychiczną'' i zobaczymy, kto się będzie śmiał.
 • Ripley A 19.11.2019
  beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee beee
 • Jared 19.11.2019
  To by był szczyt głupoty, betti, bo jak Cię wszyscy, których obraziłaś zaleją pozdrowieniami z sądu, to Ci kredyt pod zastaw domu nie wystarczy XD
 • betti 19.11.2019
  Jared obraziłam komentarzami niepochlebnymi, co każdy biegły potwierdzi, że miałam rację pisząc, że to są gnioty.
 • Akwadar 19.11.2019
  betti o święta naiwności!
 • Misiek 20.11.2019
  Ripley A beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • Ripley A 19.11.2019
  Halmar hest zajęta młodym, jurnym yankiem!!! Ma w dupie starego mirka!!! Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha Ale chyba mirek nie może tego znieść ;)
 • betti 19.11.2019
  Chciała, żeby wszyscy tak myśleli,że tak kocha yanka... w sumie dobry plan, skoro naiwnych niemało.
 • Ripley A 19.11.2019
  A co cię obchodzi halmar i mirek? Po co wpierdzielasz się w sprawy dwojga osób? Czy nie dla tego, że to jedna, wielka mistyfikacja?
 • betti 19.11.2019
  Mnie obchodzi Halmar, która kradnie ludziom tożsamość. Tylko tyle.
 • refluks 22.11.2019
  Ciebie obchodzi, bo masz zasady. ale reszcie jest wsio rawno, bo po pierwsze;uważają, że ich to nie dotyczy, a po drugie i najważniejsze piszesz o tym ty. Gdybyś napisała, że dwa plus dwa równa się cztery, to i tak nasadzono by na tobie kupy, bo cię nie znoszą. Skrytykujesz - żle, jesteś kąśliwa, zdziwaczała, paskudna, nikt cię nie chce. Pochwalisz - szukasz sojuszników. tymczasem zawsze występowałaś sama, z zasadami, poszanowaniem jakże niepopularnych wartości. Ci, którzy cię atakują potrafią funkcjonować jedynie w kupie, nie są w stanie wyjść poza ramy bycia w gru[ie poklepującej się po plecach, nie odważyli się poddać weryfikacji gdzie indziej. Pozujący na kulturalnych, a wylała się z nich gnojowica. A to przecież refluks chamidło największe. A po internecie fruwa wariatka, która zakłada komuś lipne konto na fb, kradnie tożsamość, występuje we wielu wcieleniach. Ale ona dla nich cacy. A dlaczego? Bo z jednego błota z nimi
 • Ripley A 19.11.2019
  Nie obchodzi cię halmar. Obchodzi cię rozróba. Lubisz, jak wszystko kręci się wokół ciebie. To choroba. Ale za to co mi zrobiłaś nie żal mi ciebie. Gnij.
 • betti 19.11.2019
  Tak, popełniłam zbrodnie, napisałam, że twoje wierszyki są banalne, częstochowskie, że trzeba je dopracować. A że tobie pracować się nie chce, a może nie umiesz, to ganiasz za mną od dwóch lat i piszczysz. Mogłaś się w tym czasie czegoś nauczyć, ale zmarnowałaś go na nienawiść. To nie mój problem.
 • Akwadar 19.11.2019
  Czytam i nie wierzę... Kogo obchodzą te przepychanki betti i reszty jej kolesiostwa rodem z ósmego? Kogo obchodzi jakiś Mikołajczyk i Marciążek? Kto komu ukradł tożsamość, aby dać po głowie betti, no kogo to obchodzi? Chyba tylko Rodsona, który się przyznał.
  Betti, kto by się przejmowal twoimi opiniami... idź kobito, zajmij się czymś, już nawet śmieszna nie jesteś.
 • betti 19.11.2019
  Jednak zrozumiałeś do czego Krystynie - Halmar była potrzebna tożsamość Bartosza Mikołajczyka. Pilnuj, żeby Twojej nie ''pożyczyła''...
 • Akwadar 19.11.2019
  betti a niech bierze. Na zdrowie!
 • betti 19.11.2019
  Pewnie skorzysta, bo ona zawsze w takiej potrzebie...
 • Ripley A 19.11.2019
  Nie ganiam za tobą. Jesteś świrem. Lepiej nie zawracać sobie głowy psycholami, bo zawsze kończy się to źle.
 • Misiek 20.11.2019
  Akwadar niestety do tej kobity to chyba nie dotrze
 • Ripley A 19.11.2019
  I to był mój ostatni komentarz pod tą mistyfikacją.
  :)
 • Ripley A 19.11.2019
  Gdyby Maciążek ukradło tożsamość Mikołajczykowi, to nikt normalny nie pisałby kilometrowych komentarzy z innymi użytkownikami, tylko od razu zgłosiłby sprawę właścicielowi i odpowiednim służbom. Gdyby to była prawda, oczywiście.
  Ale nie jest :)
 • betti 19.11.2019
  Żebyś się nie zdziwiła przypadkiem... zobaczyć wtedy twoją minę - bezcenne.
 • Ripley A 19.11.2019
  To działajcie Mikołajczyk, działajcie
  Dzieła, to znaczy działa wystawiajcie.

  Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha
 • piliery 19.11.2019
  Czy Pan Maciążek to ten sam, który wymyślił fikcyjego eksperta od energetyki? Już się w tych zabawach pogubiłem :D:D Choć wygląda to zabawnie to jest to dramat tego portalu. Chyba że, w ten sposób, ktoś tworzy opowieść sensacyjną ?
 • betti 19.11.2019
  Nie piliery, to co napisałam, to prawda. Tak samo jak prawdą jest, co napisał Bartosz Mikołajczyk.
 • piliery 19.11.2019
  Trzeba czekac aż Pan Bartosz Mikołajczyk ostatecznie sprawę wyjaśni. Dziś mijają trzy dni?
 • betti 19.11.2019
  Aż sprawdziłam, dwa dni temu odniósł się do problemu.
 • Proszę być spokojnym. Szczerze mówiąc to współczuję społeczności tego forum. Niestety brak konsekwencji ze strony administracji spowoduje, że znana od lat ekipa, która jak widać i tutaj robi co chce zniszczy i to forum. Są fora literackie, które się obroniły np. Miriel choć próby ataków były. Mógłbym wymienić z imienia i nazwiska, bo są to takie typy, że środowisko unika jak ognia. Nie widzę jeszcze tu wszystkich. Pewnie kwestia czasu. Ech... Tak to już bywa że toksyczni ludzie realizuja swoje chore cele w takich miejscach. Polecam każdemu młodemu poecie - literatowi pójście swoją drogą w realu.
 • betti 19.11.2019
  Tutaj są trolle, spójrz jaka aktywność i zero publikacji. No i jest osoba, która bije wszystkich na głowę ilością kont i przejmowaniem tożsamości. Szczerze mówiąc, gdy to odkryłam byłam przerażona. Wiedziałam o jednym przypadku, ale to był wierzchołek góry lodowej...
  Gdyby nie wykorzystała Twojej tożsamości, gdyby nie moja rozmowa z nią na Twój temat i to przyjmowanie przeprosin jako Bartosz Maciążek...
  Straszne rzeczy się tutaj dzieją.
 • Niestety to jest problem forów które startują lub nie mają pieniędzy na promocję - to zawsze obiecująco wygląda dla administracji, która przecież w jakieś części to finansuje. Hosting i domena kosztują. Rusza forum, zaczynają pojawiać się ludzie. Jest dyskusja. Część to multikonta ale coś się dzieje a później jest dramat. Okazuje się, że to zawsze ci sami ludzie, którzy zaczynają dominować, robić ferment, atakować tych którzy nie są z ich towarzystwa. I to pół biedy. Najgorsze jest to, że wystawiają oceny które nie są obiektywne i nie są merytoryczne. Według klucza - swoim słodzę resztę krytykuję, ubliżam itp. To chore. Fora, które twardo trzymają się regulaminu - ocena merytoryczna tekstu odnosząca się do teorii literatury przetrwały próbę najazdu tej ekipy - 3 komentarze bez merytoryki i wyjazd po prostu. Tutaj tego widze nie ma. Totalna samowolka. Dlatego współczuję, bo skończy się zapewne i niestety jak do tej pory.
 • JamCi 19.11.2019
  Bogumił?
 • Krzysztoff 19.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk tutaj można kogoś zwyzywać najtwardszymi bluzgami, tak jak zrobił to Jared, i nadal móc się wypowiadać. To jest żałosne. A zlatują się różne Jamcie i tym wulgarnym typom basują, za to że je przygarnęli do paczki.

  Krzysztoffa Grzmihuja, przyklejacie sobie gówno do buta i narzekacie, że śmierdzi
 • Jared 19.11.2019
  Ja tylko przypominam, że Grzmichuj to nie bluzg lecz imię. A gdybyś tak perfidnie nie kłamał, tylko mówił prawdę, to dostałbym przynajmniej ostrzeżenie od admina. Tymczasem nie dostałem nic, a ty straciłeś konto i watek na forum :D
 • Krzysztoff dlatego zachęcam jeśli ma Pan chęć realizować siebie literacko to 1)fora gdzie dozwolona jest tylko ocena merytoryczna pod tekstami a do rozmów towarzyskich osobny dział i też pilnowana jest kultura 2)wysylanie tekstów na liczne konkursy poetyckie organizowane przez różne podmioty - to weryfikuje i pozwala pracować nad własnym warsztatem. Uczestnictwo w forach gdzie jest ocenianie według klucza relacji towarzyskich, kłótnie, obrażanie to po prostu strata czasu. Lepiej poświęcić go na pisanie. Znam tych ludzi - zadymiarzy od lat. Niestety smutne stanie w miejscu. Nigdzie indziej ich nie ma jak na przez siebie zdominowanych forach. Także warto się zastanowić nad zmianą aktywności na przynosząca realne efekty.
 • Krzysztoff 19.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk tak zrobię, ale niestety nie mogę zrozumieć Panie Bartoszu, jak admin tego forum może dopuszczać do takiego poniżania ludzi, przecież to jest otwarte, publiczne forum, a nie prywatny czat, do którego dostęp mają ludzie o różnej wrażliwości, młodzież a także dzieci. Gdyby ktoś tu wszedł z wierszem, nie daj Boże, który nie spodobał się tutejszemu pospólstwu, różnym Jamciom, i został tak wyzwany przez tych bandziorów. Przecież to podlega pod paragrafy.
  Był tu przez pewien czas spokój, gdy parę troli dostało bany, można było pisać, ale teraz wrócili, melinę (bo trudno powiedzieć siedzibę) mają na innym portalu, gdzie się zmawiają i na różnych fejsach, wsparcie duchowe od tych najbardziej zasiedziałych tutaj zasiedziałych, którzy uznali że portal należy do nich, i oni dyktują o czym tu można pisać.
  Z przerażeniem czytam, że część z nich zdegenerowała się przez zasiedzenie na tym portalu, dwa, trzy lata temu pisali zupełnie co innego, to co ja.

  A oto próbka kilku najnowszych wpisów jak sobie szaleje dzicz.

  jagodolas 31 min. temu
  Co tam pierdolisz? To weż lagę i nawracaj zjebie totalny

  jagodolas 30 min. temu
  Ale wiedz że jak z tą lagą do mnie podejdziesz to milo kurwa nie będzie

  jagodolas 30 min. temu
  Jednostrzałowcu pierdolon
 • Jared 19.11.2019
  Biedny boguś nie rozumie, że jak kogoś prowokuje, to mu odpowiada :(
 • Jared 19.11.2019
  A twoje pedofilskie zapędy to też nauki kościoła? XD
 • Krzysztoff dlatego po prostu nie ma sensu. Szkoda czasu no i tekstów, bo to źle dla poezji jeśli pojawią się obok takiej kloaki. To co Pan pisze to nic nowego. Od lat to robią i zapewne będą robić dalej. Stąd Ci którzy znają unikają jak ognia i na portalach poetyckich i w życiu. Polecam robić to samo - unikać.
 • Akwadar 19.11.2019
  Taki sławny, taki poczytny i wlazł na opowi i został hi, hi
 • Zaciekawiony 19.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk
  W obecnej sytuacji mamy niestety tylko słowo przeciw słowu - użytkownik "Bartosz Mikołajczyk" twierdzi, że podszywa się pod niego "Bartosz Maciążek". Równie dobrze może być odwrotnie, albo oba konta mogą należeć do tej samej osoby.
 • Zaciekawiony i tak właśnie wygląda niestety wchodzenie w dyskusje jakiekolwiek. Zareagowałem dałem tylko paliwo dla trolli, bo jak widać tylko się uaktuwniły. Życzę wszystkim Państwu sukcesów w pisaniu. Nie osiągną ich Państwo marnując swój czas na funkcjonowanie w strollowanych społecznościach, wydając się w pyskówki i utarczki na poziomie szamba. Ale każdy ma swoje wybory życiowe. Żegnam Państwa. Powodzenia
 • Gregorianin 20.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk to nie wyjaśnisz całej prowokacji? Najlepiej tak namieszać i wyjść.
 • Gregorianin oczywiście że wyjaśnię tak jak zapowiedzialem. Odpowiednie pismo skieruje droga mailowa do administracji jako osób zarządzających portalem. Nie zamierzam jednak więcej tutaj prowadzić dyskusji - nie widzę w tym sensu. To tzw. karmienie trolli. Każdy rodzaj uwagi czy pozytywny czy negatywny jest dla trolla tym czego pragnie. Więc niech szuka gdzieś indziej. Jednak jeśli są tacy których to bawi, dobrze się w tym czują to niech się z trollami męczą. Serdecznie pozdrawiam
 • Zaciekawiony 20.11.2019
  Bartosz Mikołajczyk
  Skoro chodzi tylko o ustalenie kto tu jest użytkownikiem znanym jako barteczekm, najłatwiejszą drogą wykazania racji jest zamieszczenie wpisu dementującego na którymś z forów literackich, z których Betti i Tjeri cię kojarzą. Wtedy będzie wiadomo który użytkownik jest kim. Bo maila do administratora to może każdy wysłać, stworzenie konta mailowego z nazwiskiem to parę minut roboty.
 • betti 21.11.2019
  Zaciekawiony na starym forum, na ósmym, są wiersze barteczkam i nawet ślady naszych kłótni i mojej obrony eki. Kto jest zaciekawiony, może poszperać...
 • Zaciekawiony oczywiście, że stworzenie konta z imieniem i nazwiskiem to parę minut roboty. Tylko, że po prostu nie wolno takich rzeczy robić. To jest zabronione - podawanie się za kogoś jest zabronione i tak samo traktowane zarówno w sieci jak i w realu. Jasno definiują to kodeksy i ustawy a administrator jest zobowiązany takich rzeczy pilnować. To Betti poinformowała mnie o zaistniałej sytuacji, bo wcześniej nawet nie wiedziałem z całym szacunkiem do tego forum, że ono istnieje. Weryfikacja takich sytuacji jest bardzo prosta - w mediach społecznościowych nie istnieje ktoś taki jak Maciążek a przynajmniej nie istnieje w ten sposób, że jest do zidentyfikowania. Oprócz mediów społecznościowych są jeszcze inne metody weryfikacji jak chociażby artykuły prasowe w których opisywana jest moja aktywność w realu w moim mieście. To o czym wcześniej pisałem i nie chce powtarzać. Jest jeszcze inna metoda weryfikacji. Można wejść np na forum Miriel na którym publikuje w dziale tomiki o kilku lat jako barteczekm wybrać dowolny utwór a potem zestawić z tresciami które publikuje pod swoim imieniem i nazwiskiem. Jak pisałem wcześniej. Szanuję Wasza społeczność, cieszę się, że publikujecie utwory własne ale naprawde nie mam ochoty marnować czasu na trolli, hejterow itp. Sprawę załatwię jak zapowiedzialem i to tyle. Pozdrawiam
 • Krzysztoff 19.11.2019
  Dołączam jeszcze do kolekcji, takie teksty podlegają pod paragrafy

  jagodolas 2 min. temu
  odpierdol się od normalnych użytkowników nędzna kreaturo

  http://www.opowi.pl/forum/pitolenie-xl-w1189/#reply
 • jagodolas 19.11.2019
  Jesteś wieprzem z piekła rodem, pamiętaj o tym
 • Angela 19.11.2019
  jagodolas daj spokój, nie papraj się w tym.
 • jagodolas 19.11.2019
  Angela wiem wiem, to była kropka nad i
 • Widzę, że nie ma sensu, żeby mój tekst tutaj wisiał, skoro każdy pierdoli od rzeczy. W takim razie kasuję.
  Miłego.
  Pozdrawiam.
 • Zaciekawiony 19.11.2019
  Dorzuciłbym kategorię "wpadający" - czyli użytkownicy, którzy piszą jeden-dwa posty i znikają. Innym ciekawy efektem forów internetowych, jest że spełniają zasadę Pareta, mała grupa najbardziej aktywnych odpowiada za większość treści i wewnętrznych linkowań. W gospodarce to zwykle proporcja "20% odpowiada za 80% zasobów", na forach jest podobnie. Najwięcej jest użytkowników, którzy znikają po kilku wpisach, ale zwykle wykształca się grupa 10-20% mających po kilkaset czy kilka tysięcy postów.
 • Zaciekawiony, masz rację. Dzięki. Dorzucam kategorię "wpadający" do mojego referatu.
 • betti 19.11.2019
  Krystyna twarda zawodniczka... tylko patrzeć i podziwiać.
 • Kurwa, wyjaśnisz wreszcie o co ci chodzi z tą Krystyną? To twoja matka czy coś? Kultura wymaga, by nie pierdolić trzy po trzy w dyskusji, nie na temat.
 • Misiek 20.11.2019
  betti-przy każdej okazji opluwasz Krystynę. Jej tu już dawno nie ma - po co więc i dla kogo te twoje ,,fascynacje,, Krysią ?
 • betti 19.11.2019
  To nie przejdzie, choćbyś nie wiem ile i jak się wściekała... za późno. Popełniłaś błąd. Duży błąd.
 • AlaOlaUla 19.11.2019
  Krystyna, to ty?
  Bo wszędzie widzą Krystynę :)
 • Ty też jesteś Krystyna. Jak 99 procent społeczności portalu opowi.pl.

  Wrzucam swój tekst z powrotem, uzupełniony o sugestię Zaciekawionego. Dzięki Zaciekawiony.
 • AlaOlaUla 19.11.2019
  Bartosz Maciążek bo są świrami :)
 • AlaOlaUla Świry są Krystynami? Ciekawe spostrzerzenie... Może dołączę do swojego referatu.
 • Gregorianin 20.11.2019
  wszystkie Krystyny nasze są
 • Misiek 20.11.2019
  A ja dorzucam kategorię ,, Zwyczajni,,.
  Na ogół nie wypowiadają się na forach,piszą tylko swoje utwory. Nie zważają na komentarze i nie wciągają się w gównoburze ani ich sami nie wywołują. Najczęściej piszą na jeden temat. Wrażliwsi wpadają w sidła TWA i odchodzą z portali ku radości tych ostatnich oraz hejterów.To typ coraz rzadziej spotykany.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania